Корисні поради
на всі випадки життя
» » Маломобільні групи населення - це хто?

Маломобільні групи населення - це хто?

Додано: 30.10.15
Рубрика: Цікаве

Трапляється таке, що людині важко пересуватися. Це може відбуватися з багатьох причин. Та й прояви способу життя також можуть відрізнятися. Але всіх людей, які мають проблеми з пересуванням, об'єднують одним терміном - маломобільні групи населення. Це необов'язково інваліди. До цієї категорії можуть належати і просто люди, які тимчасово позбавлені можливості повноцінно пересуватися. Давайте більш детально розглянемо цю групу населення.

Ознаки маломобільних груп населення

Маломобільні групи населення - це хто?

Будь-які групи, що виділяються як предмет роботи соціальних працівників та інститутів, які займаються соціальною політикою, мають ряд ознак, за якими їх об'єднують членів. Такі є і у маломобільних груп. Якщо не всі їх члени є людьми з обмеженими можливостями, то які ознаки такі групи мають? Маломобільні групи - це такі категорії населення, які повинні бути об'єднані.
 • Маленька здатність до переміщення - це основна ознака, характерний для даних груп. Причин досить багато. Це можуть бути різні порушення, так і вагітність або ходіння з коляскою.
 • Необхідність соціальної підтримки. Дані групи населення спочатку більш вразливі у порівнянні з іншими верствами населення. Отже, їм повинна оказиаваться додаткова допомога, а міська інфраструктура повинна бути перероблена таким чином, щоб забезпечити максимально комфортні умови проживання для членів цих груп. На жаль, в Росії цього немає.
 • Потреба у відсутності дискриминациями. Взагалі, російське товариство вважається интолерантним. Це стосується не тільки релігійної, расової нетерпимості, але і спочатку негативного ставлення до людей з особливими потребами. Наприклад, того ж інваліду буде значно складніше влаштуватися на роботу, яку він може виконувати. Те ж саме стосується і пенсіонерів.
 • Такі три основні ознаки мають маломобільні групи населення. Це дуже широке поняття, яке включає в себе дуже багато людей. Природно, для них характерно і більша кількість. Але дані пункти дають досить широку характеристику даних соціальних верств.
  Кого відносять до маломобільних груп населення?

  Маломобільні групи населення - це хто?

  Маломобільні групи населення - це досить широка категорія громадян, яка включає в себе:

  • Інвалідів. Незважаючи на те, що за пересування відповідає переважно опорно-рухова система, не тільки її захворювання роблять людину маломобільним. Якщо він погано бачить, то погана орієнтування в просторі, також може перешкодити йому повноцінно пересуватися.
  • Вагітних жінок. Дана категорія вважається маломобільної, так як носити плід в утробі - завдання непросте. Отже, бігти вагітна жінка не може, та й пересувається на серйозних терміни досить важко.
  • Пенсіонери. Це потенційно хвора категорія громадян. Серед пенсіонерів відсоток інвалідів значно вище, так як вони схильні до захворювань. Навіть якщо пенсіонер не оформив інвалідність, у нього можуть бути захворювання, що обмежують його можливості пересування. У цьому випадку використовуються допоміжні засоби, такі як тростину або милиці. Швидкість пересування з ними значно менше. Біг з палицею буде на рівні швидкої ходьби у здорової людини.
  • Діти дошкільного віку. Маломобильность спровокована тим, що вони або ще не навчилися ходити або не можуть повноцінно орієнтуватися в просторі без допомоги батьків.

  Сюди входять і інші категорії населення. Інваліди і маломобільні групи населення - це дуже велика різниця. Особливо це стосується маленьких дітей, які просто не настільки розвинені поки. А ось інвалідність часом може залишитися на все життя.


  Соціальна політика для маломобільних груп

  Маломобільні групи населення - це хто?

  Що держава може робити для даної категорії населення?

  • Вводити пільги.
  • Забезпечувати місто системою лікарень і поліклінік поруч з будинком.
  • Додаткові конструкції по полегшенню входження в приміщення (своєрідні рейки для візків і так далі).
  • Давати пенсію.
  • Встановлювати світлофори для незрячих.

  Та ряд інших заходів активно використовується в соціальній політиці нашої країни.

  Адаптація маломобільних груп населення

  А як же такі люди адаптуються до пересування? Все залежить від того, до якої категорії населення відносяться. Оскільки маломобільні групи включають в себе абсолютно різних представників, то і механізми їх адаптації до життя можуть істотно відрізнятися. Ось лише деякі приклади:

 • Діти можуть пересуватися з допомогою батьків.
 • Сліпі люди можуть використовувати спеціальну тростину, яка дозволяє їм розпізнати структуру ландшафту і обходити ями і перешкоди. Також активно використовується собака-поводир.
 • І ряд інших подібних прикладів можна привести.