Корисні поради
на всі випадки життя
» » Володимир Якунін: біографія, фото. Сім'я Якуніна Володимира Івановича

Володимир Якунін: біографія, фото. Сім'я Якуніна Володимира Івановича

Додано: 30.10.15
Рубрика: Цікаве

Володимир Якунін був з червня 2005 року по серпень 2015-го президентом ВАТ "Російські залізниці" (РЖД). 20 серпня цього року президент Росії Путін повідомив на прес-конференції, що Якунін вирішив піти у відставку.

З 2012-го Володимир Якунін також був президентом Міжнародного союзу залізниць (МСЗ). 26 серпня цього року МСЗ повідомив, що до наступної Генеральної Асамблеї цього союзу обов'язки президента виконуватиме віце-президент.

Володимир Якунін: біографія, фото. Сім'я Якуніна Володимира Івановича

Дитинство і юність

Де почав свій життєвий шлях Володимир Якунін? Біографія його розпочалась у 1948 році в місті Меленко Гусь-Хрустального району Володимирської області. В його околицях, в невеликому селі Захарово, проживали його дідусь і бабуся по батькові, військовому льотчику, який служив у прикордонних військах. Незабаром він був переведений по службі Пярну (Естонія), де Володя прожив до 14 років. Його мати працювала бухгалтером. У 1964 р. після звільнення батька з армії сім'я переїхала в Ленінград, який Володимир Якунін вважає своїм рідним містом.
Роки навчання

Має спеціальне залізничне освіта Якунін Володимир Іванович? Біографія його після закінчення в 1966 році середньої школи продовжилася в знаменитому Ленінградському військово-механічному інституті «досліджень, зроблені», який він успішно закінчив у 1972. Як інженер-механік він спеціалізувався на проектуванні балістичних ракет великої дальності. Його професійна кар'єра почалася в Держінституті прикладної хімії, де він працював з 1972 по 1975 рік. Робота була пов'язана з розробкою технологій використання ракетного палива. У 1975 році він був призваний на військову службу, але провів її знову за студентською партою - в інституті КДБ, який сьогодні перетворено в Академію зовнішньої розвідки.

Володимир Якунін: біографія, фото. Сім'я Якуніна Володимира Івановича
Початок госкарьери

Після служби, з 1977 р. він працював п'ять років у якості старшого інженера в управлінні Держкомітету по зовнішній торгівлі Радміну СРСР. Потім три роки він був головою іноземного відділу у ленінградському ФТІ ім. А. Іоффе Академії наук СРСР. Є підстави вважати, що в його функції входила науково-технічна розвідка, пов'язана з пошуком інформації про останні винаходи і технології у сфері виробництва озброєнь. Сам Якунін в останні роки заявляв, що прослужив в армійській розвідці 22 роки.

Чим далі займався в житті Володимир Якунін? Біографія його, як і належить справжньому радянському розвіднику, продовжилася в США, де між 1985 і 1991 р. він був у складі Радянської дипломатичної місії при ООН, причому останні три роки - в якості першого секретаря місії.

Володимир Якунін: біографія, фото. Сім'я Якуніна Володимира Івановича

Спроба побудови бізнес-кар'єри

Чи Могла в 90-ті роки пройти без спроб знайти себе в бізнесі життя такої людини, як Якунін Володимир Іванович? Біографія його знову продовжилася в Ленінграді, куди він повернувся на початку 1991 року, пішовши у відставку з держслужби. Спочатку Володимир Якунін з колишнім товаришем по службі по инотделу ленінградського фізтеху Юрієм Ковальчуком засновують ТОВ «НТП ТЕМП» і намагаються підняти на ноги маловідомий тоді пітерський банк «Росія». У 1993 році він стає співзасновником ЗАТ «Напівпровідникові прилади», а в 1996 році – гендиректором бізнес-центру "Міжнародний центр ділового співробітництва".


До цього періоду відноситься його зближення з Володимиром Путіним, з яким він був знайомий ще з 80-х років. Мабуть, за рекомендацією останнього, що став до 1997 році керівником ЦКУ при Президентові РФ, Володимир Якунін у тому ж році повернувся на держслужбу і взяв на себе управління Північно-Західної окружної інспекцією ЦКУ.

Володимир Якунін: біографія, фото. Сім'я Якуніна Володимира Івановича

З контролера в транспортники

З 7 грудня 2000 року по лютий 2002 року Якунін - заступник міністра транспорту Росії Сергія Франка, відповідає за розвиток торгового флоту і морських портів. 8 лютого 2002 року він став першим заступником міністра транспорту Геннадія Фадєєва і куратором залізниць. Цю посаду він обіймав до кінця жовтня 2003 року. У тому ж місяці Якунін став віце-президентом "РЖД", очолюваних Геннадієм Фадєєвим. "РЖД" були утворені Постановою російського Уряду № 585 від 18 вересня 2003 року. Створення компанії відбулася в результаті першого етапу реформи залізниць.

В середині червня 2005 року був призначений новий глава "РЗ" Володимир Якунін. Після цього він ще тричі аж до 2014 року перепризначався на цю посаду постановами російського Уряду.

17 серпня 2015 Якунін оголосив про свою відставку з посади керівника "РЖД". Прем'єр Медведєв призначив Олега Білозерова новим президентом компанії.

Володимир Якунін, фото якого в останній період керівництва "РЖД" показано нижче, після своєї відставки передбачає зосередитися на науковій і громадській діяльності. Його сфера інтересів охоплює питання міжнародних зв'язків і відносин, налагодження діалогу з іншими країнами.

Володимир Якунін: біографія, фото. Сім'я Якуніна Володимира Івановича

Наукова робота

З початку 2006 року Якунін значиться як науковий консультант і очолює Раду піклувальників у Центрі проблемного аналізу при РАН.

У 2005 році захищена кандидатська дисертація на тему, пов'язану з принципами розвитку геостратегій в сьогоднішній Росії (на прикладі транспорту і залізниць). Він має докторську ступінь у галузі політології, у 2007 році захистив дисертацію, пов'язану з принципами формування держполітики в Росії. Є автором кількох монографій з проблем геополітики.


З кінця 2010 року є завкафедрою держполітики факультету политнаук в МДУ. Стокгольмська школа економіки запросила його в якості професора.

Володимир Якунін: біографія, фото. Сім'я Якуніна Володимира Івановича

Громадська та благодійна діяльність

Володимир Якунін входить до складу ради директорів санкт-петербурзького Великого драмтеатру їм Товстоногова, головує в радах піклувальників двох центрів, що фінансують проекти, пов'язані з діяльністю Російської Православної Церкви. Він також керує піклувальниками фонду допомоги дітям під назвою "Розправ крила!". Фонд підтримує дітей-інвалідів, невиліковно хворих і сиріт.

Якунін є віце-президентом базується в Женеві Міжнародного форуму «Діалог цивілізацій», членом журі молодіжного форуму «Родос», членом опікунської ради фонду «Руський світ» і Російського ВІО.

Володимир Якунін і його сім'я

"Російські залізниці" зіграли вирішальну роль в житті їх майбутнього керівника. За його власними словами, знайомство з майбутньою дружиною Наталією сталося в поїзді, а пропозицію руки і серця він зробив в електричці. Сьогодні Наталя Якуніна на пенсії, але є учасницею декількох бізнес - і благодійних проектів.

Вищезгаданий фонд «Діалог цивілізацій» подружжя Якунини заснували спільно, причому Наталія її очолює, а Володимир став її заступником.

У них два сини і четверо внуків. Старший син Андрій проживає в Лондоні і займається готельним бізнесом. В даний час він реалізує в Росії великий проект з іноземними інвестиціями з будівництва ряду сучасних готелів. Молодший син Ігор навчається також у Лондоні.