Корисні поради
на всі випадки життя
» » Довженко, метод кодування від алкоголізму: ефективність, протипоказання та відгуки. Кодування за методом Довженка

Довженко, метод кодування від алкоголізму: ефективність, протипоказання та відгуки. Кодування за методом Довженка

Додано: 05.11.15

Проблема алкоголізму не перше десятиліття турбує багатьох людей. Від цієї недуги страждає сам хворий і його оточення. На думку багатьох медиків, залежність від спиртного є невиліковною хворобою. В народі навіть кажуть, що колишніх алкоголіків не буває. Незважаючи на це, існують деякі методи лікування даної хвороби. Одним з найбільш ефективних і поширених способів є кодування за Довженка. Метод заснував лікар-нарколог. Звуть його Довженко Олександр Романович. Він же і перший придумав термін «кодування». Основою є шокова або стресова терапія. Клінічні дослідження підтвердили ефективність даного методу. Завдяки йому кодування отримало світову популярність. Тисячі пацієнтів відзначали позитивний результат, який дає лікування за методом Довженка.

Довженко, метод кодування від алкоголізму: ефективність, протипоказання та відгуки. Кодування за методом Довженка
Коротко про методику

Метод кодування заснований на застосуванні певних психіатричних практик.

1. Аналіз.

2. Раціональні терапевтичні практики.

3. Гіпносугестівна терапія.

4. Нейролінгвістичне програмування.

Кодування за методом Довженка рятує не тільки від алкоголізму, але і від тютюнопаління, наркоманії та ігроманії. Лікар при проведенні сеансу не використовує медикаменти і не застосовує насильницькі процедури. Ефект досягається за допомогою слова. Людині під впливом гіпнозу дається певна установка на конкретний термін тверезості. На весь запланований період у пацієнта пригнічується тяга до алкоголю і виробляється почуття відрази до нього. Кодування за методом Довженка проводиться, коли залежна людина знаходиться в стані неспання і не вимагає його занурення в глибокий гіпноз. Ефективність методу досягається практично у всіх пацієнтів.
Серед достоїнств методу зазначається його швидкість, ефективність і економічність. Визнання даний спосіб лікування отримав серед більшості наркологів і психотерапевтів.

Довженко, метод кодування від алкоголізму: ефективність, протипоказання та відгуки. Кодування за методом Довженка

Опис процесу

Кодування за методом Довженка відбувається в клініці. Лікар, занурюючи пацієнта в гіпнотичний стан в неглибокій фазі, що означає проведення процедури з відкритими очима, викликає відразу до спиртного. Відкидання досягається шляхом приведення конкретних прикладів шкоди алкоголю, його руйнівної дії на стан здоров'я. Все це супроводжується певної емоційної забарвленням. Поступово пацієнт приходить до висновку, що йому потрібно вилікуватися.

Сеанс кодування заснований на об'єднанні в двох системах переважної порушення:

1. В системі позитивного підкріплення, тобто збереження себе як обличчястості.

2. В системі емоційно-негативного реагування, тобто інстинкту самозбереження.

Ці домінуючі фактори діють як захист проти тяги до алкоголю. Застосовуючи даний метод, лікар повинен змусити пацієнта повірити в себе. Він викликає прагнення віддатися поставленої задачі.

При застосуванні методу величезне значення займає емоційний фон, створюваний у процесі використання технічних прийомів, що сприяють розслабленню м'язів. Мова йде про відчуття тяжкості в кінцівках, появі теплоти в руках і ногах, позбавлення від страхів і інших тривожних симптомів.

Довженко, метод кодування від алкоголізму: ефективність, протипоказання та відгуки. Кодування за методом Довженка


Основні цілі

Основною метою кодування є створення твердої установки. Вона спрямована на зникнення тяги до алкогольних напоїв. Це супроводжується пробудженням позитивних рис обличчястості пацієнта. Відбувається заміна цінностей.

Етапи кодування

Курс, розрахований на повне вилікування, проходить в три етапи.

Перша ступінь включає в себе підготовку пацієнта. Вона полягає в проведенні лікарем бесіди і з'ясування того, чи готовий хворий до зцілення. Тільки чітко поставлена мета і прагнення до змін зможе запобігти згубне бажання пацієнта і сприяє зникненню залежності.

Другий етап супроводжується введенням людини в стан гіпнотичного трансу. У цей момент лікар програмує пацієнта на строк, протягом якого хворий не буде приймати спиртне.

На третьому етапі відбувається навіювання. Для кожного пацієнта здійснюється індивідуальний підбір способу впливу.

Довженко, метод кодування від алкоголізму: ефективність, протипоказання та відгуки. Кодування за методом Довженка

Особливості позбавлення від залежності

Кодування Довженка, метод якого успішно застосовується у всьому світі, має одну важливу особливість. Пацієнт перед проведенням процедури повинен не вживати спиртні напої протягом декількох днів. Якщо це йому не вдається, хворого поміщають в стаціонар. Там він перебуває під наглядом персоналу.

Побічні дії

Лікування за допомогою цього методу не чинить негативного впливу на людину. Навпаки, відзначається нормалізація психічних функцій нервової системи та емоційного стану пацієнта. Також відбувається загальне зміцнення організму. Методика приносить тільки користь для пацієнта.

Період кодування

Один рік – це самий найменший період, протягом якого накладається заборона на алкоголізм. Метод Довженка передбачає при бажанні самого хворого можливість продовжити термін кодування або провести процедуру повторно.

Лікування проводиться платно. Але незважаючи на це, витрачені кошти окупаються в найближчий місяць. Адже пацієнт перестає вживати алкоголь.

Довженко, метод кодування від алкоголізму: ефективність, протипоказання та відгуки. Кодування за методом Довженка

Протипоказання

Існує ряд протипоказань перед застосуванням кодування.

1. Похмільний синдром.

2. Стан сп'яніння.

3. Галюцинації.

4. Гострі вірусні інфекції.

5. Маревні стани.

6. Психічні захворювання.

7. Нещодавно перенесений інфаркт.

8. Деякі хронічні захворювання.

9. Гіпертонічний криз.

10. Декомпенсована серцево-судинна недостатність.

11. Кодування осіб молодше двадцяти двох років не дозволяється.

Загальні рекомендації

Що ще потрібно знати про процедуру позбавлення від залежності Довженка? Метод передбачає перед застосуванням кодування провести повне обстеження. Необхідно здати загальні аналізи сечі, крові, зробити електрокардіограму.


Щоб переконатися у правильності вибору методу кодування, кожному хворому призначається огляд лікаря у формі бесіди. Під час консультативного прийому фахівець виявляє можливі протипоказання до лікування даним способом. Бесіда допомагає лікарю ближче познайомитися з пацієнтом, дізнатися подробиці перебігу захворювання, проаналізувати індивідуальні особливості конкретного хворого.

Якщо з'ясується, що людина є психічно неврівноваженим, то йому може бути призначено підготовче лікування з метою приведення у нормальний стан організму.

Довженко, метод кодування від алкоголізму: ефективність, протипоказання та відгуки. Кодування за методом Довженка

Результат кодування

Після проведення сеансу кодування позбавлення і одужання настає відразу ж, незалежно від стадії захворювання.

Важливо відзначити, що зцілення від недуги може призвести і до негативних наслідків. Тобто ті проблеми, які вирішувалися» за допомогою алкоголю, повинні бути пережиті іншим способом. Не завжди пацієнт готовий до таких наслідків. Це може призвести до розвитку неврозу, депресії або зриву. Як результат - може виникнути рецисм.

Якщо кодування здійснено лікарем, погано розуміє закони функціонування людської психіки, це може спровокувати виникнення конфлікту свідомості і підсвідомості. Адже сама процедура виконується шляхом дії на підсвідомість. Цей конфлікт призводить до дисгармонійним змін в обличчястості людини. Тоді необхідно провести процедуру розкодування.

Порядок розкодування

Цю процедуру також передбачив Довженка. Метод передбачає в собі і розкодування. Його можна провести як в клініці, так і в телефонному режимі. Якщо не виконати розкодування, організм може серйозно на це відреагувати. Наслідки можуть призвести до серцевого нападу, інсульту або навіть до летального результату.

Довженко, метод кодування від алкоголізму: ефективність, протипоказання та відгуки. Кодування за методом Довженка

Метод Довженка – відгуки

Практично всі пацієнти, які застосували на собі цей спосіб, відзначали позитивний ефект. Вони також витримували встановлений для кожного з них індивідуальний строк кодування. Деякі навіть збільшували період утримання на п'ятдесят років.

Метод Довженка, відгуки про який в більшості звучать позитивні, передбачає і відсутність будь-якої тяги до спиртного на встановлений строк. Винятки зустрічаються в середньому в одному випадку з п'ятдесяти. Наприклад, пацієнт закодувався на три роки. Після цього він почав вживати алкоголь вже через кілька місяців.

Багатьом сім'ям допомогло кодування методом Довженка. Відгуки вдячних дружин і матерів змушують повірити у даний спосіб порятунку від недуги.

Важливо правильно вибрати фахівця і організації, що проводять кодування, щоб не було ніяких побічних наслідків. Представник центру повинен володіти хорошою психологічною обробкою методу, що забезпечить безпеку.