Корисні поради
на всі випадки життя
» » Лев Перфілов, актор: біографія, фільми, особисте життя

Лев Перфілов, актор: біографія, фільми, особисте життя

Додано: 05.11.15
Рубрика: Цікаве

Засніженим зимовим днем в невеликому містечку Коломиї, недалеко від Москви, в 1933 році народився хлопчик, якого назвали велично: Лев Перфілов. Народився він тринадцятого лютого. Дитячі роки Лева були опалени чорним вогнем Великої Вітчизняної війни. Мати виховувала Лева і його молодшого брата Юрія сама, батько загинув у цій жахливій війні. Але голод і позбавлення не змусили його відступити від мрії. А вона була одна, велика — стати артистом, і додавала сили в найскладніший час, і їй судилося збутися.
Якби не вітчим

Адже все могло бути інакше, не вийди мати хлопчиків заміж вдруге. Адже час було важке, а район, де пройшло дитинство актора, — кримінальним. І він, наслідуючи приклад друзів, крав і жебрав на вокзалах. Але все вирішилося в одну мить, і від бандитської долі доля вберегла Лева Олексійовича. Вітчим забрав всю сім'ю з собою на Камчатку. Цього хлопчика ми знаємо як знаменитого актора минулого століття — Льва Перфілова.

Переїзд в Київ

У 1956 році, після закінчення легендарного Щукінського училища, Лев потрапляє в прекрасну трупу київського театру, де й почалося його монументальна входження у світ кінематографа. Було зіграно багато ролей, але найбільш близькою і доленосною став образ в «Судний день». Це історія про сумнозвісному Бабиному Яру. І саме цей образ був найбільш доріг Перфилову. Актор навіть називав його головним у своєму житті. Адже завдання було не з простих — донести людям те, що, незважаючи на всі вчинки, що кожна людина гідна розуміння і любові. Лев Перфілов — актор, який з цим впорався чудово. І завдяки цим він здобув любов глядача.
Згодом Лев Перфілов всю свою душу віддав кіно, він насолоджувався і жив казковим світом студій та зйомок.

Як простий актор потрапив в кіно?

Лев Перфілов, актор: біографія, фільми, обличчясте життя

Незважаючи на те, що частіше доводилося грати ролі другого плану, Лев Перфілов вмів кожну з них зробити запам'ятовується і значимою. З перших хвилин в кінематографі він показав себе незвичайним і темпераментним. Приміром, в «Павла Корчагине», де Лев зіграв Фраца Клавичка, він підкорив мільйони глядачів своєю щирістю і новою подачею образу.

Погані - краще?

Але постійно грати позитивних героїв нудно і однобоко для справжнього артиста, і тому спробувати себе в амплуа екранного негідника прагне кожен. Незабаром Перфилову така можливість випала. Йому запропонували зіграти фашиста по імені Вольдемар у фільмі про війну «Циклон " почнеться вночі». Після цієї ролі всі газети вихваляли талановиту гру актора, називаючи його «агнцем у вовчій шкурі». Він не загубився в тіні головних героїв, а склав їм гідну конкуренцію, показавши у всій красі відміну добра від зла.

Знаменні 70-ті роки

Цей період став значущим не тільки в обличчястому житті, але і в кар'єрі Льва Перфілова. Саме на 70-е припав пік популярності і затребуваності лицедія. Коли актор талановитий, для нього не існує кордонів і перешкод, і не так важливо, в якому фільмі він грає, будь то комедія, драма і т. п. Йому з легкістю вдавалося оживити кожен свій персонаж, зробити його неповторним.


«Захар Беркут», що оповідає про боротьбу горців з Карпат, дав актору розкрити свій темперамент в повній мірі. Режисери зробили свій вибір на користь Перфілова і не прогадали. А як інакше? Адже в ролі князя Лев залишився в пам'яті багатьох кінолюбителів. А чого тільки варта наповнена містикою і магією драма «Олеся» за повістю знаменитого Купріна або патріотичний фільм «Шлях до серця»! Цей список можна продовжувати до нескінченності. Він скрізь різний, ніде не повторюється і яскравий. Таких колоритних акторів було і є трохи.

Лев Перфілов, актор: біографія, фільми, обличчясте життя

Після казкової постановки «В тридев'ятому царстві» Лев Перфілов фільми став вибирати трохи інші. Акторові стало на душі амплуа лиходія.

Лев Перфілов, фільми з участю якого завжди запам'ятовуються, опинився на піку популярності.

Злих теж комусь потрібно грати

З неперевершеним талантом на екранах оживали злодії і пірати, вбивці і запойні алкоголіки. І народ вірив усьому, що відбувається на екрані. Адже не кожному акторові вдається так точно передати всі нюанси образу.

Лев Перфілов, актор: біографія, фільми, обличчясте життя

Хоча таке амплуа і висував певні вимоги, але Льву, за його словами, подібні ролі були більш цікаві. Саме образи «поганих хлопців» принесли акторові світову популярність. Адже хто не пам'ятає Джексона в екранізації роману світового класика Жуля Верна «Капітан Немо» або злочинця зі стажем Кашкета у фільмі «Стара фортеця»? Таких ролей безліч: Моченний, Калимер, Гук. А сама запам'ятовується - у «Кін-дза-дза».

«Місце зустрічі» і Лев

Апогейной у творчості Перфілова прийнято вважати роль Гриші в серіалі з В. Висоцьким «Місце зустрічі змінити не можна». Саме в цій стрічці акторові вдалося показати публіці всі грані свого таланту. Він як алмаз, який як не крути - блищить і притягує до себе. Адже не всім дано так зіграти, щоб народ повірив акторові і в те, що існує справжня дружба, яку неможливо ні купити, ні продати.


Лев Перфілов, актор: біографія, фільми, обличчясте життя

Але в той же час Гриша у фільмі не ідеальний, і у нього є свої невеликі слабинки. Він любить перебільшувати і прикрашати деякі моменти в спілкуванні з друзями. Завдяки цьому переплетенні високих ідеалів і якостей звичайної людини образ вийшов справжнім, таким, що запам'ятовується.

Як з невеликої ролі зробити феєричну?

Поступово затребуваність у актора ставала менше, і значущих ролей Перфилову більше не пропонували. Він ще багато грав у фільмах, але домогтися колишнього успіху йому не вдавалося.

Лев Перфілов, актор: біографія, фільми, обличчясте життя

Практично кожна його поява на екрані, нехай навіть епізодичне, з кожним разом доводило те, що не буває маленьких і не важливих ролей, якщо їх віддали професіоналу.

Неординарність в поєднанні з манерами аристократа дозволили Перфилову виділитися серед епізодичних персонажів і запам'ятатися всім за фільмами «Поїздки на старому автомобілі», де актор зіграв незвичайного чоловіка з собачкою, і «Зелений фургон».

Лев Перфілов, актор: біографія, фільми, обличчясте життя

Всі фільми, де знімався цей талановитий чоловік, що стали культовими.

Знаковими в плані удачі для лицедія виявилися зйомки за п'єсою «Вино з кульбаб» Р. Бредбері, більш відомої як «Тяжіння сонця». Здавалося б, що може запам'ятатися глядачеві? Але ні, створений ним образ, начебто непримітна, врізається в пам'ять надовго. І навіть сама поява Перфілова в кадрі змушує спостерігати за всім, затамувавши подих.

Люблячи Україну, Лев Перфілов, біографія та творча стезя якого пов'язана з Києвом, всіма силами намагався допомогти своїм соратникам по сцені, і навіть намагався боротися з несправедливістю за допомогою телебачення.

Сила духу знаменитого метра «другого плану»

Актор Лев Перфілов, обличчясте життя якого складалася не зовсім вдало, своє щастя, нехай і недовгий, знайшов. А тепер про це детальніше.

Під час чорнобильської трагедії актор не залишився в стороні від всього цього і часто їздив в заражену зону, аби своєю присутністю підтримати трудящих там солдатів. Ні, він не шукав слави і не хотів грати на публіку. Як Перфілов згадував сам, це було просто жахливо, від страху Лев Олексійович ледь не втрачав свідомість, але все ж у нього не вистачило сил просто розвернутися і виїхати. Згодом Перфилову присвоїли звання чорнобильця і за станом здоров'я оформили другу групу інвалідності.

Маловідомий факт, але улюблений багатьма актор допомагав піднімати цілину. Адже раніше не боялися труднощів, а з честю і гідністю їх долали. І саме після всього цього Перфілов і замкнувся в собі так, що, здавалося, повернути до життя його може тільки диво. І воно сталося.

Любов і Віра

Впавши з-за нестачі ролей і йде популярності в депресію, Лев Перфілов навіть намагався покінчити з собою. Робив до цього кілька спроб, а завершилася ця глупа чорна меланхолія абсолютно випадково. Московський міст у Києві, що проходять повз пішоходи, не замечающие самотньо стоїть у його бортів Здається, крок, і все Там Лев знайде спокій і забуття. Але раптово його зупинив ніжний голос, вимовив тільки одне слово: «Стій!» І він зупинився і побачив її. Ту, яка стала його долею і музою. Актор знайшов спасителя у вигляді своєї коханої дружини Віри. Вона, як ангел зі знаковим ім'ям, подарувала акторові не тільки віру у майбутнє, а й щастя.

Це був не перший шлюб актора, ще до переїзду в Київ він був одружений на своїй однокурсниці, але союз досить швидко розпався і щастя акторові не приніс. Любов згубила, як не дивно, кар'єра дружини, яка спочатку складалася більш вдало, і пара розлучилася. Хочеться сказати, що від цього короткочасного шлюбу в актора залишилися діти: доньки-двійнята.

Переживаючи розлуку з родиною, актор почав зловживати алкоголем, і здавалося, мрії про кар'єру в кіно зруйновані, але ні, він зустрів другу дружину — Валентину, яка побачила на руці у Лева татуювання зі своїм ім'ям, наслідком юнацької закоханості. І з цією жінкою Лев Перфілов, сім'я якого в той момент складалася з трьох синів-двійнят, розлучився у 80-х роках.

На момент доленосної зустрічі Лев був 51 рік, а його коханої - вдвічі менше. Всього 25. Але ця різниця - не перешкода для закоханих сердець. І життя їм подарувала щастя в кожній хвилинці, коли щодня вимовляються визнання в любові. Постійно удвох, і її тремтлива рука в його долоні. Тільки так і не інакше. Але тривало все, на жаль, не надто довго, через 17 років актор помер.

Діти Льва Перфілова, яких п'ятеро, не продовжили кар'єри батька, кожен з них вибрав свій шлях у цьому житті.

Біда прийшла 24 січня. Зима - знакова час року для Льва Перфілова. І в 2000 році метра не стало у місті, яке стало йому рідним, - Києві. Знаменитий актор Лев Перфілов, причина смерті якого вказується як інфекція, занесена під час операції на хворих легенів, залишиться в пам'яті та серцях багатьох.

Лев Перфілов, актор: біографія, фільми, обличчясте життя

Всього актор знявся у 120 фільмах, першим з яких був "Циклон" почнеться вночі" (1966), а останнім - "Кін-дза-дза" (1988).