Корисні поради
на всі випадки життя
» » Схема блоку живлення. Схема комп'ютерного блоку живлення

Схема блоку живлення. Схема комп'ютерного блоку живлення

Додано: 05.11.15

Блоки живлення в наш час поділяються на однополюсні, а також двополюсні. Вони можуть використовуватися в ланцюгах з різною напругою. За типом випрямлячів блоки живлення поділяються на імпульсні і інтегральні модифікації. Також слід враховувати, що випрямлячі пристроїв за параметрами досить сильно розрізняються. Для того щоб більш детально розібратися в цьому питанні, необхідно розглянути відомі схеми блоків живлення.

Схема блоку живлення. Схема комп'ютерного блоку живлення

Лабораторні блоки

Схема лабораторного блоку живлення включає в себе тільки стабілітрони низькочастотного типу. При цьому за характеристиками моделі можуть бути різними. У середньому параметр вихідного напруги знаходиться на рівні 20 Ст. У свою чергу, сила струму пристрою залежить від випрямляча. Найчастіше він встановлюється з граничною частотою на рівні 33 Гц. Також схема лабораторного блоку живлення включає в себе підсилювачі. Якщо розглядати однополюсні моделі, то вони відрізняються, як правило, високою тактовою частотою. При цьому параметр лінійності у них доволі низький. Безпосередньо підключення блоку живлення лабораторного типу здійснюється через прохідний конденсатор, який встановлюється над випрямлячем.
Блок для телевізора

Схема блоку живлення телевізора резистори включає в себе тільки відкритого типу. При цьому підсилювачі найчастіше використовуються операційні. Якщо говорити про конденсатори, то на виході вони стандартно є прохідного типу. При цьому на початку ланцюга вони встановлюються, як правило, широкосмугові. Все це необхідно для підвищення лінійності пристрою.

В даному випадку на вихідну напругу можна розраховувати на рівні 15 Ст. У свою чергу, показник тактової частоти залежить більшою мірою від типу випрямляча. Низькоомні моделі в наш час є досить поширеними. Однак модуляція в такому випадку здійснюється вкрай повільно. Для підняття параметра тактової частоти багато фахівців використовують електродні випрямлячі.
Схема блоку живлення. Схема комп'ютерного блоку живлення

Модель 5

Схема підключення блоку живлення на 5 В припускає використання котушки індуктивності. Випрямлячі у даному випадку застосовуються тільки низкоомного типу. Для вирішення проблем зі зниженою лінійністю багато використовують операційні підсилювачі. В даному випадку параметр тактової частоти, як правило, лежить в районі 31 Гц. При цьому вихідна напруга на конденсаторі залежить від показника пропускної здатності. Якщо розглядати однополюсні модифікації, то вони є найбільш затребуваними. При цьому двополюсні блоки живлення на 5 В на сьогоднішній день підходять тільки для ланцюгів з змінним струмом.

Схема блоку живлення. Схема комп'ютерного блоку живлення

Пристрої на 10

Схема комп'ютерного блоку живлення на 10 В передбачає використання коаксіальних випрямлячів. В даному випадку параметр вихідного напруги на конденсаторі залежить від типу підсилювача. Котушки індуктивності встановлюються на блоки живлення з тактовою частотою на рівні 35 Гц. Також схема комп'ютерного блоку живлення включає в себе резистори, а використовуються вони лише відкритого типу. Для вирішення проблем з підвищеною лінійністю багато виробники встановлюють діодні конденсатори. Провідність у них в середньому лежить в районі 3 мк. Однак у даній ситуації важливо враховувати параметр пікового напруги. Від його величини залежить довговічність випрямляча.


Схема блоку на 15

Схема блоку живлення комп'ютера на 15 включає в себе резистори різної полярності. Якщо розглядати однополюсні модифікації, то вони найчастіше використовуються з такою частотою на рівні 13 Гц. При цьому параметр вихідного напруги можна регулювати за допомогою модуляторів. Використовуються вони як з одним, так і з двома контролерами. Найбільш поширеними на сьогоднішній день прийнято вважати поворотні модифікації на два контакту.

Ще схема блоку живлення комп'ютера включає в себе запобіжники, які вирішують проблеми з підвищеною лінійністю. Встановлюються вони в даному випадку за випрямлячем. При цьому резисторний ряд може розташовуватися в послідовному або паралельному порядку. Безпосередньо запобіжники для такого ланцюга підходять тільки плавкого типу.

Схема блоку живлення. Схема комп'ютерного блоку живлення

Моделі з індикацією

З системою індикації блок живлення (принципова схема показана нижче) включає випрямлячі тільки низкоомного типу. При цьому модулятори для пристрою підходять багатоканальні. В даному випадку діоди встановлюються, як правило, на 5 Ст. Безпосередньо резистори підбираються для блоку живлення відкритого типу. Пропускна здатність їх не повинна бути нижче 3 мк. Параметр тактової частоти в цьому випадку розташовується на рівні 4 Гц.

Для вирішення проблем зі зниженою лінійністю використовуються запобіжники. Однак фільтри в блоках живлення також часто встановлюються. Якщо розглядати моделі з запобіжниками, то розташовуватися вони зобов'язані у випрямляча. При цьому використовуються вони найчастіше плавкого типу. У свою чергу, електродні варіанти мають низьку прохідний здатністю.

Схема блоку живлення. Схема комп'ютерного блоку живлення

Універсальні блоки

Схема блоку живлення універсального типу передбачає використання низькоомних випрямлячів. В даному випадку модулятор встановлювати не обов'язково. При цьому резисторний ряд для моделі підбирається відкритого типу. Однак якщо розглядати однополюсні модифікації пристроїв, то там вони частіше усього встановлюються операційні. Додатково слід враховувати, що моделі повинні мати фільтр сітчастого типу. Для регулювання тактової частоти, як правило, застосовується контролери. Безпосередньо підключення блоку відбувається через контакти прохідного конденсатора.


Схема потужного двополюсного блоку

Схема блоку живлення двополюсного прохідного типу складається з конденсатора і низкоомного випрямляча. При цьому фільтри використовуються найчастіше сіткові. В даному випадку параметр тактової частоти лежить в районі 45 Гц. Безпосередньо випрямлячі зобов'язані розташовуватися у першого резистора. У свою чергу, прохідні конденсатори знаходяться в кінці ланцюга. Показник провідності пристрою залежить від типу котушки індуктивності. Як правило, вони застосовуються інвертуючого виду.

Схема блоку живлення. Схема комп'ютерного блоку живлення

Імпульсні модифікації

Схема блоку живлення імпульсного типу є досить складною. В даному випадку випрямлячі використовуються з різною тактовою частотою. При цьому резистори підбираються з високою ємністю. Все це необхідно для того, щоб збільшити параметр вихідного напруги. Якщо розглядати однополюсні модифікації, то вони найчастіше застосовуються для пристроїв, потужність яких не перевищує 20 Ст.

При цьому здвоєні моделі часто встановлюються у вимірювальних приладах. Резистори в даному випадку використовуються відкритого типу. Безпосередньо конденсатори встановлюються на два контакту. При цьому вихідна модель є з пропускною спроможністю на рівні 3 мк. У свою чергу, конденсатори на вході встановлюються з досить високим параметром порогового напруги.

Схема блоку з підсилювачем НЧ

Схема блоку живлення даного типу випрямлячі передбачає використовувати виключно кардиодного типу. В даному випадку підсилювач встановлюється на початку ланцюга. Провідність пристрою в такій ситуації може досить швидко змінюватися. Модулятори для блоків живлення даного типу підходять найрізноманітніші. Як правило, найбільш поширеними прийнято вважати однополюсні модифікації. У такому випадку можна сподіватися на параметр вихідний потужності у 20 Ст. При цьому тактова частота блоку живлення залежить від типу котроллера. Якщо розглядати однофазні модифікації, то вищевказаний параметр розташовується на рівні 45 Гц. У свою чергу, двофазні моделі вважаються менш ефективними.

Пристрої на стабілітроні ТВК

Схема блоку на стабілітроні ТВК є за своєю структурою досить складною. Використовуються такі пристрої найчастіше у вимірювальних приладах. Встановлюється стабілітрон в блоках живлення біля підсилювача. Для вирішення проблем з лінійністю зазначені модифікації підходять ідеально. В даному випадку параметр провідності зазвичай розташовується на рівні 3 мк.

У свою чергу, показник вихідної напруги залежить від потужності випрямляча. Для підвищення сили струму котушки індуктивності стандартно використовуються з первинною обмоткою. При цьому запобіжники найчастіше встановлюються плавкого типу. Однак сіткові варіанти на сьогоднішній день також не є рідкістю.

Схема блоку живлення. Схема комп'ютерного блоку живлення

Пристрої на стабілітроні ТВР

Схема блоку даного типу включає в себе випрямлячі низкоомного типу. У середньому параметр тактової частоти таких пристроїв досягає 35 Гц. При цьому вивідне напруга залежить від багатьох факторів. В даному випадку однополюсні модифікації часто проводяться на 15 Ст. Для побутових приладів вони підходять ідеально. У свою чергу, двополюсні модифікації найчастіше задіяні в потужному промисловому обладнанні. Зазначені стабілітрони пропускну здатність мають на рівні 4 мк.