Корисні поради
на всі випадки життя
» » Загадки філософії: світовідчуття - це що?

Загадки філософії: світовідчуття - це що?

Додано: 05.11.15
Рубрика: Цікаве

Світогляд і світовідчуття: мало хто зможе пояснити, яка різниця між двома цими філософськими поняттями. А вони, між іншим, є тими невидимими силами, що щодня керують життям людини. І якщо з світоглядом хоч якось можна розібратися, спираючись на власну логіку, то світовідчуття викликає набагато більше запитань.

А тому буде вельми доречним поговорити про те, що криється за цим, незрозумілим на перший погляд, словом. І усвідомити те, як саме світовідчуття впливає на наш життєвий вибір і чи можливо його змінити.
Загадки філософії: світовідчуття - це що?

Що нам підказує філософія?

Дане поняття було впроваджено вченими-філософами ще в незапам'ятні часи. Так, світовідчуття – це сприйняття реальності через почуття та емоції. А ось світогляд – це усталені принципи і погляди на життя.

Тобто головною відмінністю світогляду від світовідчуття, є те, що перше зумовлено безпосередньо знанням і досвідом людини, а друге найчастіше його вродженим характером. І тим не менш вони в рівній мірі впливають на те, які рішення прийме індивідуум для досягнення своїх цілей.

Як зрозуміти принципи світовідчуття?

Отже, давайте спробуємо розібратися в тому, як саме працює світовідчуття. Адже незважаючи на настільки коротке пояснення з посібника з філософії, все ж таки це поняття не так просто зрозуміти з першого разу.

Загадки філософії: світовідчуття - це що?

Світовідчуття – це частина кожного індивідуума, правда її неможливо помітити, поки не дізнаєшся про її існування. Точніше - доки не почнеш замислюватися над тим, як сильно наші емоції можуть вплинути на те, яким ми бачимо навколишній світ.
Наприклад, песимісти сприймають все в темних тонах, а їх емоційний спектр часто буває занадто сірим. У зв'язку з цим вони схильні дотримуватися думки про те, що весь світ – це похмурий і сумне місце. На відміну від них, оптимісти, навпаки, прагнуть побачити все в надто радісних і теплих тонах.

Світовідчуття - це безконтрольний механізм або придбаний шар свідомості людини?

Враховуючи все вищесказане, напрошується логічне питання: «А чи можливо змінитися своє сприйняття або ж воно незмінно?» Спочатку багато філософів вважали, що світовідчуття – це вроджений дар людини, який виникає у нього при народженні. Отже змінити його не можна.

Однак з плином років філософія міцнішала і доповнювалася роботами вчених, які вивчають не тільки західну школу, але і східну. І їхні погляди відрізнялися від викладених раніше. Пряме тому підтвердження - духовна практика буддійських ченців, яка здатна докорінно змінити світовідчуття людини.