Корисні поради
на всі випадки життя
» » Віктор Шендерович: коротка біографія

Віктор Шендерович: коротка біографія

Додано: 05.11.15
Рубрика: Цікаве

Одним з найпомітніших телеведучих і письменників-сатириків пострадянської Росії є Віктор Шендерович, біографія якого представляє собою приклад успішної кар'єри представника російської інтелігенції. За роки роботи він встиг побути і театральним актором, і критиком, і колумністом. Останнім часом Віктор Шендерович зосередився на політичній діяльності, будучи однією з ключових персон російської ліберальної опозиції.

Віктор Шендерович: коротка біографія

Ранні роки

15 серпня 1958 року в столиці СРСР народився Віктор Шендерович. Сім'я майбутнього журналіста має глибокі єврейські коріння. Його батько працював інженером, а мати була вчителькою. На світогляд майбутнього опозиціонера сильно вплинув той факт, що його дід Овсій Самуїлович був двічі репресований за політичними мотивами. Батьки Віктора були типовими представниками радянської інтелігенції. Батько публікувався у великих журналах «Крокодил» і «Літературна газета».
Будучи учнем 10 класу, Віктор Шендерович був помічений Костянтином Райкіним і потрапив на навчання в театральну школу Олега Табакова. Цей факт визначив подальшу долю підлітка. В 1975 році він вступає на режисуру і через 5 років успішно захищає диплом Московського інституту культури і мистецтв.

Після навчання Віктор проходить строкову службу в армії. Надалі він говорив, що саме служба дала йому багато сюжети, які він втілив у своїх сатиричних творах. Аж до 1990 року Шендерович працював в Гітісі, де не тільки викладав сценічна майстерність, але й ставив власні картини. Так, в 1988 році за сатиричному оповіданням Віктора свій виступ створив Геннадій Хазанов. Однак пік кар'єри режисера припав на 1990-ті роки.
Віктор Шендерович: коротка біографія

Перші роки «Ляльок»

Будучи знайомим з популярним драматургом Григорієм Горіним, Віктор Шендерович у 1994 році був запрошений для написання сценарію у нове шоу під назвою «Ляльки». За задумом творців у передачі повинні були висміюватись нагальні проблеми нового російського суспільства, а головними героями сюжетів були фігурки політиків, створені з пап'є-маше.

«Ляльки» швидко стали одним з найпопулярніших шоу російського телебачення. Випуски, написані за сценарієм Шендеровича, були настільки гострими і злободенними, що телеканал "НТВ" постійно піддавався нападкам з боку ображених критиків. Так, у 1995 році генеральний прокурор Іллюшенко ініціював позов проти керівництва компанії за сцену «На дні», представлену у черговому випуску шоу. В ній з легкої руки Шендеровича изобличалась злидні суспільства, а політики були представлені в образі бомжів. Керівництво «НТВ» зібрав прес-конференцію з цього приводу. Роль захисника телепрограми дісталася Віктору Шендеровичу. Саме з цього моменту він став сприйматися російським суспільством як творець самої популярної телепрограми. Рік потому позов проти «НТВ» був закритий за відсутністю складу злочину.

Віктор Шендерович: коротка біографія

Пік кар'єри

У 1996 році проект «Ляльки» був удостоєний премії «ТЕФІ» в номінації «Краще сатиричне шоу». Сьогодні багато згадують цей проект як один із найуспішніших в історії вітчизняного телебачення.


Паралельно з основною роботою Шендерович починає пробувати себе в ролі телеведучого. Він запускає проекти «Разом» і «Безкоштовний сир», які швидко полюбилися вітчизняному глядачеві за актуальність і гостроту думки.

Переломним у кар'єрі Віктора став 2000 рік. Після приходу до влади Володимира Путіна «Ляльки» показали ролик, в якому новий Президент був показаний в зневажливому світлі. Як відзначають експерти, Путін не пробачив такого ставлення, і вже через рік один із самих успішних телепроектів сучасності був закритий, а керівництво телекомпанії «НТВ» повністю змінилося.

Віктор Шендерович: коротка біографія

Політика

Після закриття «Ляльки» Віктор Шендерович зосередився на роботі на посаді директора телеканалу ТВ-6 проте вже через рік Міністерство друку зажадало ввести ряд цензурних обмежень і закрити передачу «Разом». Шендерович відмовився підкорятися, тоді у телеканалу була відкликана ліцензія. Віктор починає співпрацювати з «Радіо Свобода» і закордонним телеканалом RTVi.

Шендерович сприйняв інтерес органів державної влади як обличчясту образу Путіна. Ймовірно, саме тому він вдарився в опозиційну діяльність. З 2004 року він входить в «Комітет-2008», очолюваний Гаррі Каспаровим.

У 2005 році Віктор Шендерович пробував пройти до складу Державної Думи як представник ліберальної опозиції. Він балотувався по Університетського округу Москви, але набрав близько 20% голосів. Після невдачі він іде у вуличну політику, бере активну участь у масових мітингах, виходить з поодинокими пікетами. Його ім'я стоїть 7 рядком під маніфестом «Путін повинен піти». Сьогодні журналіст є однією з ключових фігур несистемної опозиції.

Особисте життя

Віктор Шендерович, фото якого з дружиною не так просто відшукати, вже багато років щасливий у шлюбі. У 1985 році він одружився з Людмилою Чубаровой, також журналістці, довгий час працювала в скандальній газеті «Снід-інфо». Разом вони виховують дочку Валентину, яка живе під прізвищем матері.