Корисні поради
на всі випадки життя
» » Президент Сирії Башар Асад: досьє, біографія та політична діяльність

Президент Сирії Башар Асад: досьє, біографія та політична діяльність

Додано: 05.11.15
Рубрика: Цікаве

Новинні стрічки та інші ЗМІ подають нам самі «гарячі» теми. Вже кілька років до таких зараховують події на Близькому Сході. Кісткою в горлі у західних країн став президент Сирії. Які б злочину ні творилися в регіоні, крайній призначений. Цей факт навіть не намагаються замаскувати дипломатичними политесами. З відомих столиць відкрито лунають вимоги змістити його з посади. Наче світ клином зійшовся на одній людині. А хто він - президент Сирії Башар Асад? Чому його так не злюбили в західній частині світу? Давайте познайомимося з ним ближче.
Президент Сирії Башар Асад: досьє, біографія та політична діяльність

Президент Сирії Башар Асад: біографія

Кажуть, що Схід – справа тонка. В цьому своєрідному світі свої правила. Доля людини залежить від того, в якому роду йому поталанило з'явитися на світ. Батько Башара, Хафез Асад, був бригадним генералом. Людиною шанованою і гідним. Майбутній президент Сирії виховувався у великій (за нашими мірками) сім'ї. У нього був старший брат, передчасно помер, що кардинальним чином змінило долю Башара. Він отримав медичну освіту і працював в госпіталі, розташованому в передмісті Дамаска. Про політичну кар'єру не думав. Навіть більше того. У 1991 році майбутній президент Сирії Башар Асад, біографія якого здавалася успішною, безпроблемною і навіть завидною, вирушив у Великобританію. Він взяв псевдонім, щоб не привертати зайвої уваги до своєї персони.

У Туманному Альбіоні майбутній президент Сирії, до речі, не підозрюючи про тієї важкої долі, що незабаром ляже на його плечі, удосконалював свої професійні знання та навички. Його тоді цікавила офтальмологія. Додатково він захопився інформатикою. Спілкуватися волів зі своїми співгромадянами, що цілком зрозуміле для людини, чиїм батьком був президент Сирії (на той момент). Діти високопоставлених керівників часто схильні до ризику зіткнення з чужими розвідками.
Президент Сирії Башар Асад: досьє, біографія та політична діяльність

Крутий поворот

Повторимося, Башар Асад не планував для себе іншої кар'єри, крім медичної. Це важливо, так як на Сході владу не прийнято віддавати кому завгодно. Хафез Асад робив ставку на старшого сина Басиля. Саме його готували до ролі майбутнього лідера країни. Але сталася трагедія. У 1994 році Басіль загинув. Смерть його була безглуздою, жахливої випадковістю. Він потрапив в автомобільну катастрофу. Довелося Башару повертатися до рідних пенатів. Потрібно було підтримати сім'ю. Та й батькові тепер потрібен новий наступник. Так, лікарю-офтальмологу мимоволі довелося змінити халат на мундир. Сирію, як і інші Близькосхідні країни, міг очолити тільки військовий. Башар поступив в академію, потім відправився в армію. Кар'єра його була стрімкою. Вже до 1999 року він отримав звання полковника. Батько наполягав на тому, щоб син освоював премудрості політики. Без вміння впливати на інших, розуміти світові тенденції і тонкощі реальних взаємин можновладців президент Сирії виявиться "беззубим". Отже, його країну чекає неминуча загибель.

Президент Сирії Башар Асад: досьє, біографія та політична діяльність

На чолі держави

На підготовку до виконання нової місії у Башара Асада часу виявилося небагато. У 2000 році його батько помер. Причиною смерті став серцевий напад. На наступний день Башара призначили верховним головнокомандувачем з присвоєнням звання генерал-лейтенанта. Це був перший крок до вершини. Главу Сирії за основним законом затверджує парламент, рішення якого підтверджено всенародним референдумом. Але в Конституції існував на той час віковий ценз. Цей пункт довелося змінити. Мінімальний вік кандидата був знижений з сорока до 34 років. Після цього Башара Асада обрали генеральним секретарем правлячої партії. Потім висунули кандидатом на посаду президента. Парламент затвердив його через тиждень. А через короткий час був проведений референдум, в ході якого Башара Асада підтримало 97% громадян. Далі народ підтверджував свою довіру лідеру ще двічі - в 2007 і 2014 роках. Це був дуже непростий час для країни і її лідера.


Президент Сирії Башар Асад: досьє, біографія та політична діяльність

Зовнішня політика

Президент Сирії Башар Асад прийняв кермо правління в дуже складній обстановці. У сусідніх країнах палали революції. Сама Сирія ще за його батька втратила частину території. Ізраїль захопив Голландські висоти. Правда, він залишив цю місцевість. Але миру не було.

На кордонах держав діяли збройні формування, такі як Хезболла, Хамас, агресія яких була спрямована проти Ізраїлю. Асад, президент Сирії, не раз був звинувачений у підтримці цих невизнаних структур. Йому ставили їх підтримку та фінансування. На Близькому Сході постійно йдуть зіткнення. Це нюанс даного регіону.

І якщо колишній президент Сирії (Хафе Асад) вів досить агресивну політику, то його приеемник, нинішній глава держави, здавався більш м'яким. Він не раз пропонував Ізраїлю почати переговорний процес щодо спірних територій.

Дуже непросто справи складалися і з США. Світовий гегемон вирішив, що Сирія є частиною «Осі зла». Асада звинуватили в тому, що він підтримує Саддама Хусейна. Бомбардування Іраку рикошетили в Сирії політичними нападками з боку Заходу. Не один керівник публічно заявляв, що в Сирії зберігають хімічна зброя. Шукати його, природно, пропонувалося за допомогою крилатих ракет.


Виведення військ з Лівану

Хафез Асад вважав своїм обов'язком захищати інтереси рідної країни «на дальніх підступах». Ще в сімдесяті роки минулого століття Сирію втягнули в конфлікт на території Лівану. Там війська сусідів сприймали дружньому. Однак в 2004 році в Лівані відбулися хвилювання. Під тиском ООН Асаду довелося вивести своїх солдатів з цієї держави. Приводом було вбивство одного з ліванських політиків. Однак президент Сирії Башар Асад чудово розумів, що удар спрямований на його суверенітет держави. Його просто грубо видавлювали, змушуючи втрачати позиції. Але в світовому співтоваристві підтримки він не знайшов. Довелося відступити до своїх кордонів під тиском значно перевершує сили.

Президент Сирії Башар Асад: досьє, біографія та політична діяльність

Громадянська війна

У 2011 році на всьому Близькому Сході спалахнули хвилювання. Причини були різними. У Сирії народ обурила поведінка одного з високопоставлених чиновників. Асад намагався роз'яснити порушеній населенню, що все це спровоковано ззовні, спрямоване проти держави. Його голос не був почутий. Довелось застосовувати війська проти власного населення. Опозиція стрімко озброїлася, отримавши офіційну підтримку за океаном. У країні спалахнула громадянська війна. Хаос і беззаконня панували на тих територіях, які довелося залишити урядовим військам. Там орудує так зване Ісламська держава (заборонена в РФ організація). Людей вбивають без суду і слідства, поневолюють, жінок і дітей продають.

Президент Сирії Башар Асад: досьє, біографія та політична діяльність

Особисте життя

Одружився Башар Асад в 2001 році. З обраницею був знайомий з дитинства. Сім'ї молодих дружили і заохочували спілкування нащадків. Сам Башар говорив, що це саме той випадок, коли дитяче захоплення переростає в любов. У них народилося троє дітей. Президент Сирії Башар Асад і його дружина вважаються міцною і стильною парою. Їм довелося пройти через радість і горе разом. Колись подружжя Асадов з задоволенням брали в західних столицях. Потім на них посипалися всілякі звинувачення. ЗМІ дійшли до того, що запідозрили Асму (дружину Асада) в причетності до передчасної загибелі принцеси Діани. Коли в країні почалася війна, президент відправив сім'ю за кордон, а сам залишився зі своїм народом.

Невдала інтервенція

Захід готував Сирію як поле військових дій. Для цього розпалювали революційні настрої, підстьобували громадянську війну, постачали опозицію зброєю. У 2012 році офіційний уряд звинуватили в застосуванні хімічної зброї проти мирних людей. Ситуація була критичною. В ООН вирішувалося питання про оголошення безполітної зони над територією Сирії. Це означало загибель держави і повний хаос. Росія заступилася за свого давнього союзника. Вона застосувала право вето. Сокира «Томагавків» не опустився на голови сирійських громадян. Але війна тривала. Офіційний уряд втрачало території. Мільйони громадян залишали свої будинки. Вони бігли від терору так званої опозиції. Частина людей намагалася влаштуватись на землях, утримуваних армією Асада, інші їхали за кордон.

Президент Сирії Башар Асад: досьє, біографія та політична діяльність

Право на надію

Президенти Сирії, список яких включає двадцять шість чоловік, намагалися розвивати країну. Жоден з них ніколи б не погодився змиритися з тими руйнівними змінами, в які втягнуто нині народ. «Вісь зла», оголошена США, з 2011 року розвивається і проявляється вбивствами, беззаконням, руйнуванням реліквій, підприємств і людських душ. Цей процес хтось організував і направляє. Територія хаосу і жаху розповзається.

У 2015 році президент РФ Володимир Путін на прохання Башара Асада почав повітряну операцію проти ІГ. Допомога армії, що володіє сучасним високоточним зброєю, повернула надію сирійському народові. Всі люди хочуть мирно і спокійно жити, ростити дітей, будувати і розвивати країну. Сирійське суспільство за вказівкою з-за океану такого права позбавлена. Тепер світло замаячив на горизонті. Люди стали повертатися в Сирію до свого лідера, чий подвиг ще тільки належить усвідомити і описати. Він поодинці вистояв проти найпотужніших сил, не знали гідної відсічі. Тепер у нього є союзники, може, настане мир!