Корисні поради
на всі випадки життя
» » Хімія любові: науковий погляд. Як відбувається хімія любові?

Хімія любові: науковий погляд. Як відбувається хімія любові?

Додано: 05.11.15
Рубрика: Цікаве

Гарне почуття, яке рухає людьми, змушуючи їх робити божевільні вчинки. Через нього сталося багато чого в історії людства, аж до того, що між країнами розв'язувалися війни. Здавалося б, абсолютно неземне почуття, яке змушує людей пурхати, як метелики, підносить їх до небес, даруючи відчуття щастя і незвичайної радості. Але з'явився погляд на кохання з точки зору хімії.

Хелен Фішер довела, що всі емоційні процеси, що відбуваються в організмі людини, мають під собою наукове пояснення

Хімія любові: науковий погляд. Як відбувається хімія любові?

Для цього Хелен Фішер, американська вчена, яка працює в галузі антропології, використовувала методику сканування мозку. За результатами експериментів вона змогла з'ясувати, які області мозку є відповідальними за почуття любові. Хімія любові, виявилося, полягає в тому, що мозок виробляє деяку речовину, яка змушує людину відчути емоційний підйом, добробут і підвищення рівня збудження. Ця речовина називається допамін.
Наукова версія дає пояснення процесу любові, який складається з трьох етапів.

Першим етапом можна назвати закоханість або, інакше, звичайну хіть

В цей час нами рухають статеві гормони – естроген і тестостерон, вони впливають на наші бажання, пов'язані з об'єктом жадання: бажання бачитися частіше, наприклад.

Хімія любові: науковий погляд. Як відбувається хімія любові?
Ми втрачаємо апетит, сон, побачивши коханого починаємо нервувати, долоні пітніють, дихання частішає. З точки зору науки, хімія кохання на цьому етапі відбувається наступним чином – гормони, які виробляються при вигляді об'єкта жадання, провокують мозок на вироблення речовин норадреналіну, серотоніну і допаміну. Перші два змушують хвилюватися, останній приносить неймовірне відчуття щастя.
Шоколад як засіб поповнення серотоніну

Хімія любові: науковий погляд. Як відбувається хімія любові?

Цікаво, що серотонін можна зустріти в невеликих дозах в таких продуктах, як полуниця і шоколад – недарма кажуть, що в них містяться гормони щастя. Напевно практично у кожного є така подруга або друг, який не може і дня прожити без шоколаду. Їх можна назвати «любовними наркоманами». Такі люди найчастіше потребують саме почуття перших зустрічей, які самі сильні, яскраві та запам'ятовуються, які приносять великий рівень вироблення радості і задоволення в вигляді допаміну.

Другим етапом можна назвати прихильність

Таким чином, активна і експресивна закоханість змінюється чимось більш спокійним і умиротвореним. Хімія любові на цьому етапі полягає в інших гормони – в окситоцині і вазопрессине.

Перший гормон дуже специфічний; його присутність «помічено» в процесі переймів під час пологів, а також він активно виділяється при оргазм. Цей гормон відповідає за те, щоб закріпити взаємну зв'язок між закоханими, та кількість оргазмів між ними ще більше закріплює цей зв'язок.

Вазопресин – гормон, який регулює моногамність. Були проведені експерименти, які довели, що штучно пригнічений кількість гормону в організмі чоловіка призводить до того, що він швидко втрачає інтерес до партнерки. Тобто те, що сильна стать бігає за кожною спідницею можна пояснити з наукової точки зору – можливо, у них недостатньо гормону вазопресину.

Хімія любові: науковий погляд. Як відбувається хімія любові?


Така хімія любові, науковий погляд на неї на перших двох етапах.

Існує також ще один етап, який полягає у виборі партнера

На підсвідомому рівні ми прагнемо знайти такого партнера, з яким можливо продуктивне і якісне відтворення потомства. Для цього партнер повинен бути сильним і здоровим, з міцною імунною системою. Завдяки цьому етапу здобули популярність парфуми з феромонами, так як всі ці дані про здоров'я передаються за допомогою запаху. У ссавців цей аромат допомагає знайти самого сильного самця; у людини цей процес відбувається аналогічним чином, але це не так помічається в людському середовищі, так як крім того, яким запахом володіє обличчяна, чоловік або жінка орієнтується на безліч факторів у виборі своєї пари. Ось тільки в ім'я любові в магазинах стала доступна «обманка».

Хімія любові: науковий погляд. Як відбувається хімія любові?
Духи з феромонами підміняють власний, не такий потужний запах на запах, більш прийнятний і цікавий для об'єкта обожнювання, обіцяючи, що це допоможе «привласнити» цієї людини собі на довгий термін.

Скільки триває така любов-хімія?

Професором Фішер було пояснено не тільки те, чому любов - хімія, вона з'ясувала і те, скільки триває в середньому така любов. Речовина допамін виробляється в організмі від 18 місяців до 3 років. Звідси і вислів «любов триває не довше ніж три роки». Варто цього боятися? Навпаки, варто побоюватися, якщо почуття любові живе довше цього періоду. Процес того, як відбувається хімія любові, розумно розрахований природою. Якщо гормон допамін виробляється довше, ніж це потрібно для встановлення міцного зв'язку між двома людьми, під дією гормону людина може почати сходити з розуму. Закохані люди не звертають уваги на те, що відбувається навколо, якщо знаходяться під впливом хімії любові досить довгий час. Ви не зможете повноцінно працювати, ні зосередитися на домашніх справах. Яскраві пристрасні почуття повинні змінитися почуттям глибокої прихильності і впевненості у стосунках з партнером. Для того, щоб знову відчути всю яскравість відчуттів, які відбуваються під час вироблення допаміну, не обов'язково бігти до нової дівчині або хлопцю. Досить влаштовувати зі своїм партнером рідкісні, але прекрасні романтичні хвилини. Наприклад, раптово покликати кохану в ресторан. Або ж влаштувати який-небудь романтичний вечір.

Хімія любові: науковий погляд. Як відбувається хімія любові?
Новизна відчуттів (може бути, не таких нових, а вже трохи призабутих) провокує вироблення допаміну і закріплення ваших відносин.


Негативний ефект

Неважливо, які науки лежать в основі цього почуття – фізика або хімія. Любов може відчуватися як щось сильне, могутнє, що дає позитивний заряд емоцій. Але з тією ж імовірністю любов може вплинути на людину негативно. Особливо якщо особа, на яку спрямована вся енергія людини, не відповідає взаємністю. По суті, вироблення допаміну призводить до того, що ви бажаєте бути з людиною поруч, але у нього подібного процесу не відбувається. Постійна стимуляція відчуттів, що викликаються гормоном, перемішується з розумінням того, що бажаний партнер не відчуває до вас аналогічних почуттів.

Сама Фішер прийшла до висновку, що любов – це свого роду наркотична залежність. Тільки цей наркотик - цілком легальна хімія тіла – «любов», і виробляється самим організмом. Все, що необхідно для вироблення цього наркотику – знайти підходящого партнера, який своїми діями зможе викликати відповідну реакцію гормональної системи.

Така формула любові. Хімія дає пояснення, яке ще не зовсім приймається в суспільстві. Складно повірити, що таке високе почуття – це всього лише реакція хімічних елементів в організмі. Але і здатність відчувати любов не закінчується на цьому.

Вчені прийшли до невтішних висновків, що стосуються дітей, які позбавлені контакту з батьками в перший рік життя

Були проведені дослідження, які показали, що перші місяці життя особливо важливі для того, щоб у людини в подальшому була здатність повноцінно спілкуватися, любити, дружити і проявляти здатність до решти соціальних зв'язків. За це відповідають нейропептиди – гормони, які виступають сигнальними речовинами для того, щоб при контакті з коханою людиною в крові і спинно-мозкової рідини підвищувалася концентрація хімічних елементів, які змушують організм відчути радість і задоволення від спілкування. Якщо ж спочатку ця система не була налагоджена, навіть розуміння розумом, наскільки людина хороший і скільки чудових речей він для вас зробив, не буде сприйматися на рівні фізіологічної реакції. Про ці гормони вже говорилося раніше, це окситоцин і вазопресин. Експеримент був проведений за участю вісімнадцяти дітей, які, на жаль, перебували в самому ранньому віці у дитбудинку, хоча потім потрапили в благополучні сім'ї, а також дітей, які були зі своїми батьками з самого народження.

Які були результати

За результатами виявилося, що вазопресин присутня в значно меншій дозі саме у дітей з притулків. За окситоцину був проведений наступний експеримент. Виміри цієї речовини перед експериментом показали, що його рівень приблизно однаковий у обох груп. В процесі діти повинні були грати в комп'ютерну гру спочатку сидячи на колінах у матері (рідна або адміністратора), після ж у незнайомої жінки. У дітей, які сиділи на колінах у рідної мами, підвищувався рівень окситоцину; при проходженні гри з незнайомою жінкою цього не відбувалося. А для колишніх сиріт окситоцин залишився в однаковій кількості як в першому, так і в другому випадку. Такі результати дали вченим можливість говорити про те, що, мабуть, здатність радіти тому, що ти спілкуєшся з близькою тобі людиною все-таки формується саме в перші місяці життя. І як не сумно, але діти, позбавлені контакту з батьками в перші місяці існування після народження, можуть мати проблеми в психічному і соціальному відношенні. Хімія любові полягає не тільки в тому, що організм повинен виробити певну систему рекций, але і в тому, що параметри даної системи повинна відбутися якомога раніше, в початкові етапи життя.

Хімія любові: науковий погляд. Як відбувається хімія любові?
Ніхто не зможе навчити любити людину так, як це може зробити рідна мама.