Корисні поради
на всі випадки життя
» » Препарат "Етамзілат" при вагітності. Інструкція по застосуванню, ціна, відгуки

Препарат "Етамзілат" при вагітності. Інструкція по застосуванню, ціна, відгуки

Додано: 07.11.15

Вагітність є не тільки приємним, але і відповідальним періодом у житті кожної жінки. На всьому протязі виношування дитини жінка може зіткнутися з тими чи іншими проблемами. Одним з часто призначуваних препаратів є «Етамзілат». При вагітності необхідно дотримувати особливі правила прийому цього засобу. Дана стаття розповість вам, яка ціна цього медикаменту, і представить увазі основні відгуки лікарів та майбутніх мам.

Препарат "Етамзілат" при вагітності. Інструкція по застосуванню, ціна, відгуки

Медикамент «Етамзілат» при вагітності: за і проти

Чи можна використовувати цей медикамент під час виношування дитини? Якщо мова йде про самоназначении і безконтрольному прийомі, то лікарі категорично не допускають таку корекцію. Варто нагадати, що діюча речовина (етамзілат натрію) може викликати деякі неприємні реакції. етамзілат натрію так, як це рекомендовано гінекологом. Розглянемо, які має "Етамзілат" свідчення. Також дізнаємося про спобличчя використання.

Показання до лікування

Потрібно пам'ятати, що препарат «Етамзілат» (при вагітності та в інших випадках) є ліками. Його призначають для лікування патологій і не використовують в профілактичних цілях. Основними показаннями до прийому медикаменту вважаються наступні випадки:

 • відшарування плідного яйця від стінки матки;
 • неповне передлежання плаценти;
 • виявлення гематоми;
 • кровотечі різної інтенсивності;
 • загроза переривання вагітності і так далі.

Препарат "Етамзілат" при вагітності. Інструкція по застосуванню, ціна, відгуки

Досить часто препарат «Етамзілат» при вагітності призначається в комплексній терапії. Одночасно використовуються седативні, гормональні препарати і вітамінні склади.

Обмеження і протипоказання

Якщо узагальнити цю інформацію, то можна сказати, що медикамент «Етамзілат» застосовується при загрозі переривання вагітності, яка супроводжується кровотечею. Однак перед використанням препарату варто ознайомитися з протипоказаннями. Не кожна майбутня мама може приймати даний засіб для корекції патологічного стану. Основними обмеженнями є наступні ситуації:
 • підвищена чутливість до діючої речовини;
 • наявність тромбозів;
 • підвищена судинна проникність;
 • деякі захворювання крові.

Препарат "Етамзілат" при вагітності. Інструкція по застосуванню, ціна, відгуки

З особливою обережністю треба приймати медикамент представницям слабкої статі, які страждають варикозною недостатністю. Також дотримувати акуратність потрібно в першому триместрі вагітності. В цей період відбувається основне формування ороганов і систем майбутнього малюка.

Препарат «Етамзілат»: дозування і спосіб застосування

Призначення препарату може мати дві різні форми. У більшості випадків майбутнім мамам при загрозу переривання вагітності призначають ін'єкції. Однак у деяких випадках припустимо використовувати таблетовану форму.

А де і як роблять укол? «Етамзілат», застосування якого ми розглядаємо в огляді, вводиться внутрішньовенно або внутрішньом'язово в умовах стаціонару. Спосіб і дозування вибирає лікар залежно від вираженості симптомів і тяжкості патології. У добу допускається трьох - або чотириразове введення медикаменту. При цьому одна доза може містити від 125 до 375 мг етамзілата натрію. Внутрішньом'язове введення препарату може проводитися і амбулаторно.


Таблетки призначаються в такому дозуванні. Разовий прийом містить одну або дві штуки. Відповідно, в організм майбутньої мами надходить 250 або 500 міліграм етамзілата. Добова норма становить 3-4 повторних прийому.

Препарат "Етамзілат" при вагітності. Інструкція по застосуванню, ціна, відгуки

Дія препарату на організм жінки під час вагітності

Ліки «Етамзілат» дія має практично миттєве. Після внутрішньовенного або внутрішньом'язового введення максимальна концентрація діючої речовини спостерігається вже через 2-4 години. Якщо ви приймаєте ліки в таблетках, то ефект розвивається дещо довше.

Препарат незначно згущує кров і виробляє тромбування кровоточивих судин. Внаслідок цього виділення крові з статевих органів припиняється. Необхідно пам'ятати, що препарат не зменшує патологічні стани. Він лише зупиняє кровотечу. Якщо відшарування плодового яйця викликана патологіями матки або недостатністю гормонів, то майбутній мамі необхідно комплексне лікування. В іншому випадку «Етамзілат» не допоможе зберегти вагітність.

Побічні реакції на використання медикаменту

Якщо ж препарату «Етамзілат» дозування буде перевищена, то можуть розвинутися негативні реакції на лікування. Також побічні ефекти часто проявляються при ігноруванні протипоказань. Це:

 • нудота і блювання;
 • печія і біль у шлунку (при використанні таблеток);
 • біль в голові і запаморочення;
 • слабкість і зміна артеріального тиску;
 • тромбоемболія.

Препарат "Етамзілат" при вагітності. Інструкція по застосуванню, ціна, відгуки

Якщо ви зіткнулися з описаними симптомами відразу після початку лікування, то варто якомога швидше скасувати корекцію і звернутися до лікаря. Доктор підбере альтернативне лікування.

Вартість препарату

Залежно від форми, ліки може мати різну вартість. При купівлі медикаментів варто враховувати регіон і вид аптеки. Від цього також залежить цінова категорія ліки.

Таблетки «Етамзілат» в кількості 10 штук коштують приблизно 20 грн. При цьому вони можуть мати інше торгова назва – «Дицинон». Якщо вам необхідно придбати розчин для ін'єкцій, то будьте готові віддати 50 гривень за 10 капсул. При цьому об'єм кожної ампули складає 2 мілілітра.


Відгуки майбутніх мам про терапії медикаментом «Етамзілат»

Вагітні жінки говорять про те, що медикамент практично ніколи не викликає пробкових ефектів. Однак через згущення крові в період вагітності можуть загостритися такі патології, як варикозне розширення вен і геморой. Лікарі радять жінкам у період корекції носити компресійну білизну і проводити профілактику запорів.

Жінки стверджують, що цей кровоспинний препарат доступний практично всім. Він має відносно невисоку вартість порівняно з його аналогами. Медикамент «Етамзілат» більш ефективний при застосуванні у вигляді ін'єкцій. Саме цю схему лікування призначають в особливо важких випадках.

Препарат "Етамзілат" при вагітності. Інструкція по застосуванню, ціна, відгуки

Майбутні і минулі мами говорять про те, що в період лікування є необхідність регулярного спостереження за станом крові. Безумовно, препарат допомагає зупинити кровотечу. Однак його невміле і надмірне застосування може загрожувати виникненням інших проблем, наприклад утворенням тромбів. Здавати кров на дослідження в період корекції потрібно один раз на тиждень. Це допоможе вчасно виявити критичний стан і відмінити лікування.

Підведення підсумків статті або укладення

«Етамзілат» - кровоспинний препарат, який часто використовується в гінекологічній практиці. Крім цього, його застосовують у стоматології, хірургії та інших галузях. Медикамент досить добре переноситься пацієнтом. Однак у деяких випадках варто вибрати альтернативний засіб для корекції тієї чи іншої патології.

Використовуйте медикамент «Етамзілат» тільки за призначенням лікаря. При цьому дотримуйтесь зазначені дозування. Не забувайте перед застосуванням вивчати інструкцію. Будьте здорові!