Корисні поради
на всі випадки життя
» » Роман Карцев. Біографія і творчість

Роман Карцев. Біографія і творчість

Додано: 07.11.15
Рубрика: Цікаве

Багатомільйонна глядацька аудиторія знає і любить його блискучі гумористичні монологи «Збори на лікеро-горілчаному заводі», «Раки», «Сидоров - касир». Він затребуваний на концертах, глядач йде «на нього».

Роман Карцев. Біографія і творчість
Народ гаряче любить артиста і широко цитує його репризи.

Він створив яскраві образи в кінематографі: Швондер («Собаче серце»), Поплавський («Майстер і Маргарита»), Соломон («Небеса обітовані). Звичайно, ви його впізнали. Це народний артист Російської Федерації, актор Театру Мініатюр - Роман Карцев.
Артист з великої літери

Він народився 20051939 р р. в Одесі. Вся творчість Карцева (зараз він живе і працює в Москві) можна тлумачити як визнання в любові своєму місту дитинства. В його внутрішньому світі особливе місце займає відображення побаченого на приморських вуличках, весела іронія від пережитого ним самим і його друзями. Секрет успіху творчості артиста - в глибині розуміння людей, людяності. Здається, що в ньому якось по-особливому цікаво і іронічно відображається весь навколишній світ. Йому дано особливий дар: розмовляти з глядачем довірливо, так, щоб все було сказане людьми пізнавано. Тому-то і загоряються очі в його слухачів, їм стає тепло і радісно, а губи розтягуються в посмішку.

Роман Карцев затребуваний як артист. Будучи невиправним оптимістом, Роман Андрійович і зараз по-молодому випромінює позитив на глядача навіть у свої 76 років. Він володіє власною неповторною харизмою. Його творчі вечори завжди проходять з аншлагом.
Батьки актора

Карцевим його почали називати пізніше. Такий сценічний псевдонім узяв собі Роман Кац - одеський хлопець, марив про сцену. У сім'ї його розмовляли на мові ідиш. Дід по маминій лінії служив синагогальним кантором (співаком). Під час фашистської окупації родина Романа понесла важку втрату: всі дідусі і бабусі загинули.

На щастя, батьки залишилися живі. Батько майбутнього артиста Аншель Зельманович Кац до війни грав нападником тираспольської футбольної команди. Від нього Роман Карцев перейняв любов до футболу. Можливо, на війні його врятувала хороша фізична підготовка. Доля берегла його. Йому пощастило втекти з фашистських концтаборів смерті. Він зміг повернутися додому лише в 1946 р. Після перемоги над фашистською Німеччиною був посланий на війну в Маньчжурії. Батько працював далі тренером.

Повне Ф. В. О. мами Роману - Фуксман Сура-Лея Рувиновна. Вона працювала контролером ОТК на взуттєвій фабриці, була парторгом. На час війни Роман Карцев і його брат разом з мамою перебували в Омську. Їх, повернулися до Одеси, чекав удар: житло сім'ї виявилося зайнятим. Поселили родичі. Було тісно і голодно. Життя сім'ї нормалізувалася, коли повернувся батько.

Становлення артиста

Закінчивши школу, Роман працював робітником на швейній фабриці. Його захопленням став драмгурток при клубі моряків. Самодіяльного актора помітили і в 1960 р. взяли в театр "Парнас-2", де він виступав під псевдонімом, який зараз у всіх на вустах.
У театрі він знайомиться зі своїм сценічним партнером Віктором Ільченком. Через два роки талановиті однодумці виїхали з Одеси до Аркадія Райкіна в Театр Мініатюр.

Роман Карцев. Біографія і творчість


У Аркадія Ісааковича було чому вчитися! В його команді працював їхній земляк, талановитий автор мініатюр - Михайло Жванецький. Свідченням зрослої артистичного рівня творчого тандему Карцев-Ільченко стала участь у Всесоюзному конкурсі артистів естради в 1969 р. Вони бажали рости далі. Однак Аркадій Ісаакович волів тримати молоді таланти в узді, був авторитарним адміністратором.

У 1970 році, втік з-під крила метра в рідну Одесу, організували свій театр мініатюр Михайло Жванецький, Віктор Ільченко і Роман Карцев.

Біографія людини, в минулому носив ім'я Рома Кац, змінилася діаметрально. У молодих однодумців, звичайно ж, було багато труднощів. У якомусь сенсі було простіше за спиною Аркадія Ісааковича, легко який вирішував всі соціальні питання своїх помічників. Але зате тепер Роман Карцев вибудовував свою долю сам.

Забігаючи вперед, скажемо, що через десятиліття креативні одесити, які добилися визнання, повернуться в Москву і будуть знову виступати на сцені головного Театру Мініатюр країни.

Гідна фільмографія

Карцев, мріючи про кінематограф, серйозно працював над своєю акторською майстерністю. Свідченням того є закінчення в 1972 р. акторського факультету Гітісу. І світ кіно його взяв! Його фільмографія почалася з стрічки "Важкий день - понеділок" і включає в себе улюблені народом кінороботи: "Чарівний голос Джельсоміно", "Биндюжник і король", "Собаче серце", "Старі шкапи", "Передбачення", "Небеса обітовані". Він гідно грав з кращими артистами: Валентином Гафтом, Лією Ахиджаковой, Олег Басилашвілі.

Порядність Романа Андрійовича

Пізніше він сам дасть оцінку своєму становленню. Він безмірно вдячний ініціативності свого партнера (на жаль, покійного) Віктора Ільченко. Це була його ідея їхати до Райкіна. Карцев схиляється перед Аркадієм Ісааковичем, за сім років виховали з двох одеських акторів-дилетантів справжніх артистів. І, звичайно ж, гідно оцінює роль свого друга, невтомного генератора творчих ідей і чудових текстів - Михайла Жванецького. Роману Карцеву властиво ніколи не забувати про людей, які допомагали йому на різних етапах життя.


Роман Карцев. Біографія і творчість

Він хороший сім'янин. Його тил зараз представляють дружина Вікторія Павлівна Кассинская, дочка Олена Кассинская, син Павло Кассинский. Є онуки: Леонід, Ніка (діти Олени).

Замість висновку

Як і раніше, живе творчістю Роман Карцев. Фото відобразили його за письмовим столом невипадково. Адже, крім акторства, визнаний майстер мініатюр і характерних епізодичних ролей зараз також успішно пише книги. Перший авторський роман "Малою, Сухий і Письменник" очікувано був автобіографічним. (нескладно вгадати, про кого йде мова в назві). Другий роман "Мені приснився Чаплін" знайомить нас з внутрішнім світом самого Романа Андрійовича.

Слід визнати, що обидві книги користуються успіхом. Можливо, з-за вміння автора домагатися успіху в роботі. Він сам пояснив, що сприймає себе, швидше, не письменником, а актором, импровизирующим на папері. А поціновувачі його таланту знають, що в імпровізації Карцева переграти непросто.