Корисні поради
на всі випадки життя
» » Олександр Соловйов: фото, біографія, фільмографія

Олександр Соловйов: фото, біографія, фільмографія

Додано: 07.11.15
Рубрика: Цікаве

Кленів з «Розірваного кола» і Гришка Отреп'єв з «Бориса Годунова», Красунчик із «Зеленого фургона» і Едвард Морр з фільму «На Гранатових островах», Володимир Петрович з «Дитини до листопаду» і Андрій з «Клубу жінок». Усіх цих героїв об'єднує одне: їх втілив (і просто чудово - це неможливо не помітити) радянський актор Олександр Соловйов. Здавалося, що він в цій величезній життя був гостем випадковим. Можливо, в широких коридорах цьому житті він з особливим старанням шукав потрібну йому двері, але з якоїсь випадковості або незрозумілим збігом обставин натиснув на ручку не тою. Йому стало цікаво: а що ж там, в тій тиші й тумані? Ось він і переступив поріг і ступив кілька кроків. А коли озирнувся, дороги назад вже не було. Так і ходив він по цьому житті, абсолютно щиро дивуючись з того цинізму, жорстокості і злості, які були присутні в ній. Так і залишив цю життя: незрозумілий і забутий сучасниками
Зцілювальна любов матері

Північний селище під Норильськом. 19 серпня 1952 року. У родині репресованих на світ з'явився маленький хлопчик. Він був дуже-дуже махоньким, важив всього лише півтора кілограма, адже народився Олександр Соловйов семимісячним. Умови життя в цих краях були досить суворі, і у малюка було дуже мало шансів залишитися в живих. Але любляча мама намагалася зробити все від неї залежне, вона доклала всі зусилля, щоб виходити улюбленого синочка. Жінка доглядала його дуже трепетно, носила в теплому пуховій хустці. Коли сусідки помічали маленький згорток у неї на руках, коли вона виходила з сином на вулицю, то були впевнені, що в пакунку знаходиться кошеня або щеня.
Олександр Соловйов: фото, біографія, фільмографія

Будучи дитиною, Саша плекав свою мрію про те, щоб стати дорослим як Олег Попов. Він хотів веселити всіх людей, щоб жодна сльозинка не капала з очей рідних людей і зовсім йому не знайомих. Це був дуже світла і добра дитина. Свої якості йому вдалося зберегти на все його, хоч і коротку, життя.

Після смерті вождя всіх народів Йосипа Сталіна - сім'я Соловйових переїхала в Норильськ. Саме в цьому місті прожив у дитинстві майбутній актор.

Юнак, не обтяжена комплексами

Ніхто з оточення сім'ї не сумнівався в тому, що Олександр Соловйов стане артистом. Він завжди був дуже рухливим, із задоволенням спілкувався з друзями і сусідами. Шурик кожен раз активно, із задоволенням веселив усіх людей навколо. В старших класах середньої школи він вступає в драматичний гурток, адже вже багато років він просто марить акторською професією. І ось настав 1969 рік. Навчання в школі завершено. Саша їде в Москву.

З незбагненною легкістю Олександр Соловйов, фото якого заполонили сторінки радянських журналів, вступив до ГІТІС. Він дуже сильно здивував приймальну комісію тим, що з'явився на іспитах перед педагогами у взутті, надягнутої на босі ноги. Коли у нього запитали, чому він це зробив, Саша безпосередньо відповів, що шкарпетки сушаться, тому що він їх виправ.

Олександр Соловйов: фото, біографія, фільмографія

Так, сором'язливість і якась дипломатія у нього були геть відсутні. Це частенько підносило Олександру неприємні сюрпризи, адже він абсолютно щиро міг сказати, що п'єсу ставить абсолютно бездарний режисер, не переживаючи про те, що завтра він буде звільнений. Він подарував собі право бути незалежним від усіх і всього, а в його професії, в акторському середовищі, така - велика рідкість. Олександр Соловйов був винятково талановитою людиною, але він не поспішав будувати кар'єру.


А талант проявлявся буквально у всьому, не тільки в здатності феєрично грати на сцені і перед камерами, але й в умінні зворушливо любити, віддаючись цьому почуттю повністю; і в безкрайній широту його душі, в яку входило дуже багато - біль і проблеми близьких людей, друзів, приятелів і випадкових знайомих.

Пора студентства

Сашкові пощастило вчитися на курсі Андрія Гончарова. Разом з ним на курсі виявилися майбутні зірки радянського кінематографу - Ігор Костолевський і Олександр Фатюшин. Всі троє дуже швидко подружилися, до того ж Гончаров виділяв їх з усього курсу, адже їхній потенціал був безсумнівним достоїнством хлопців.

Трохи пізніше, коли за творами Василя Шукшина був поставлений дипломний спектакль, Олександр так талановито і неповторно зіграв у ньому кілька абсолютно різних за характером і життєвими позиціями персонажів, що удостоївся щирої похвали від самого автора.

Олександр Соловйов: фото, біографія, фільмографія

Серед багатьох оточували його людей він був досить помітною обличчястістю: доброзичливий, веселий, дуже любить життя, відкритий для всіх. Саша завжди викликав привітну симпатію у однокурсників, будучи серед них справжнім мотором.

Перша любов

Ще будучи студентом Гітісу, Сашко познайомився зі своєю першою дружиною. На третьому курсі до нього прийшло величезне почуття в особі першокурсниці Люди Радченко. Оскільки всім своїм емоціям він віддавався без залишку, то і любов трапилася всепоглинаюча. Незабаром всі навчальний заклад був у курсі, що відбувається з майбутнім актором. Відчуття було настільки сильним і бурхливим, що дівчина не змогла встояти. Через деякий час вони одружилися. Спочатку вони «готувалися» до появи спадкоємця, читаючи один одному вголос подаровану Ігорем Костолевський книжку про сімейних відносинах. У 1972 році у них народився син, якого назвали на честь папи — Олександром. До речі, по закінченні часу Олександр Олександрович Соловйов став, як і його батько, актором, ще і каскадером.


Вир другої любові

У 1973 році Олександр закінчив ГІТІС. Андрій Гончаров запрошує його працювати в Театрі ім. Маяковського. На жаль, починаючому акторові довелося грати в масовці, тому що саме в цей період в трупі театру було не проштовхнутися від знаменитостей: Олександр Лазарєв, Армен Джигарханян, Євген Леонов, Тетяна Дороніна. Олександру при такому скупченні зірок було досить важко пробитися на сцену. Він витримав лише рік. І протягом всього цього часу думав про те, що ж робити далі. Через рік він пішов з театру.

У 1974 році актор вже служить в Центральному дитячому театрі і анітрохи не шкодує про свій вибір. І це було зрозуміло, адже головну роль симпатичного бешкетника, схожого на нього самого, отримав він, Олександр Соловйов, фільмографія якого в майбутньому налічувала кілька десятків різноманітних і цікавих ролей. Партнеркою по виставі була вже відома на той час актриса Людмила Гнилова. За задумом режисера вони грали закоханих, але Олександр не вмів зупинятися на півдорозі. Його не зупинив той факт, що Люди, яка була старша за нього, була сім'я і дитина, та й сам він не був у розлученні. Саша поговорив з її чоловіком, повідомивши ошелешеному чоловікові, що любить його дружину і жадає поєднуватися з нею шлюбом. Така ситуація тривала цілих три роки (а останні пару років він майже переселився в під'їзд, де жила Люда, де ночував на підвіконні між поверхами), поки всі сторони цих дивних і болючих відносин не зібралися разом і вирішили, що Олександру краще поступитися, тому що боялися, що може статися трагедія.

Олександр Соловйов: фото, біографія, фільмографія

У 1977 році вони створили нову сім'ю, в якій народився їхній спільний син Михайло (пізніше він теж став актором, як батько, і режисером), а з плином часу навіть повінчалися. Жили в п'ятнадцятиметрової кімнатці, де завжди було відро з квітами. Звичайні побутові негаразди нітрохи не заважали їх щастя.

Хмільний Ангел

Але, на жаль, наступали і чорні смуги. Дуже вже задерикуватим і запальним був Олександр Соловйов. Біографія цього талановитого актора і вміщує такі сумні факти. Його знайомі часто говорили, що коли він тверезий, то нагадував янгола, але коли випивав, ставав схожим на біса. Чим далі, тим частіше і частіше перебував він у стані сп'яніння. На прохання керівництва він звільнився з театру, а в кіно в цей період знімали рідко, тому що ніхто не хотів терпіти важкий характер актора, коли можна було підібрати безсловесних і поступливим.

Тепер гроші в сім'ю приносила тільки дружина, а Олександр відчував почуття приниження від такої ситуації. Запої ставали все частішими. Характер її змінився не в кращу сторону: він міг стати призвідником бійки або завести невеликий роман, зникаючи з дому на тижні. Однак він завжди вимолював у Люди прощення. Саме тоді міцніла його рішучість вилікуватися від алкоголізму і вона влаштовувала коханого чоловіка у найкращі клініки.

З цього і почався розпад сім'ї. Одного разу відбулася зустріч Олександра Соловйова та Іриною Печерниковой. Раніше вони були тільки знайомі, а в цей раз зав'язався останній у житті актора роман. Їхнє знайомство відбулося дуже багато років тому, ще в 1969 році. Печернікова вже була відомою актрисою, а кар'єра Соловйова тільки починалася. І ось у Феодосії, в 1991 році, відбулася третя велика любов Олександра.

Остаточний переїзд до Ірини стався в серпні 1997 року, коли загальний з Людмилою син став повнолітнім. Другий шлюб Олександра тривав 22 роки, і романтика з їх стосунків давно випарувалася. В останні роки вони були швидше самими близькими один одному людьми. Гнилова постаралася зрозуміти і пробачити чоловіка, і відпустити його в черговий любовний вир.

Олександр Соловйов: фото, біографія, фільмографія

Друзі Саші і Іри перебували в повній впевненості, що ці відносини не триватимуть довго, тому що їх загальний хвороба — алкоголізм — в якийсь момент зруйнує все: і любов, і їх життя. Але, як би це не здавалося дивним, на зло всім прогнозам закохані почав вибудовувати свої затишний світ. Олександр поступово сам ремонтував їх житло. Він навіть побудував у селі будиночок, тому що «молоді» вирішили проводити на свіжому повітрі як можна більше часу. До трагедії залишалося зовсім мало часу.

Розв'язка відбулася напередодні 2000 року. В кінці грудня (у ніч на 26-е) 1999 року Олександр Соловйов був виявлений на вулиці з черепно-мозковою травмою. Перехожий повідомив у відділення міліції про закривавлений пристойно одягненому людині, валявшимся на квітковій клумбі. Соловйова оформили як «невідомого» і відправили в Інститут імені Скліфосовського, де, не виходячи з коми, він помер від крововиливу в мозок 1 січня 2000 року. І тільки після закінчення новорічних свят, коли минуло вже два тижні, черговий з відділення міліції, згадуючи про незакритий справі, зрозумів, звідки йому знайоме обличчя цього чоловіка.

Впізнали Олександра Соловйова тільки 21 січня, через три тижні після смерті. І всі ці дні Ірина безуспішно намагалася його розшукати: у друзів, знайомих, в лікарнях. Знайшовся він, на жаль, тільки в морзі

Так Олександр Соловйов повторив історію смерті свого батька, який теж любив випити і помер при дуже незрозумілих обставинах, пролежавши після смерті місяць у своїй квартирі. На сполох забили сусіди, відчувши відповідний запах

Кремували актора 25 січня. Ірина опиралася поховання урни з прахом на Новодівичому кладовищі, твердо вирішивши зберігати її у них з Сашею будинку.

Так і прожив своє недовге життя радянський і російський актор Олександр Соловйов. Дружини цього веселого і імпозантного чоловіка вносили в його серці любов, турботу, ніжність. Він віддавав їм всього себе, без залишку. Але тільки на час