Корисні поради
на всі випадки життя
» » Актор Михайло Козаков: біографія, фільмографія, фото

Актор Михайло Козаков: біографія, фільмографія, фото

Додано: 07.11.15
Рубрика: Цікаве

Михайло Козаков, біографія якого була сповнена творчих звершень, вважався одним з найбільш видатних акторів і режисерів Радянського Союзу. Його знають глядачі різних поколінь: в радянський час Козаков прославився завдяки ролі в картині «Людина-амфібія», в наші дні знявся в серії комедійних фільмів «Любов-морква». Як починався творчий шлях Михайла Михайловича і яка роль для нього стала останньою?

Михайло Козаков (актор): біографія. Ранні роки

Козаков – корінний петербуржець. Немає нічого дивного в тому, що з нього вийшов чудовий сценарист і режисер, адже батько Михайла був професійним письменником, а мати - редактором. Маму майбутнього артиста неодноразово заарештовували за те, що вона не хотіла застосовувати жорстку ідеологічну редактуру до довіреною їй книг і літературним матеріалам.
Актор Михайло Козаков: біографія, фільмографія, фото
Батьки ніколи не лаяли Михайла. Своє виховання вони здійснювали шляхом довгих розмов і обговорення різних тем. Також вони долучали свого сина до читання художньої літератури.

Михайло Козаков після закінчення школи вступив до хореографічне училище. Коли молодий чоловік зрозумів, що його насправді приваблює акторська професія і режисура, він вирушив здобувати другу вищу освіту в школу-студію МХАТ.

Михайло Козаков: фото, початок кар'єри

Відомого юнака, наділеного безперечним талантом, не могли не помітити режисери. Михайло Козаков вперше потрапив на знімальний майданчик ще будучи студентом: в 1956 р. він дебютував у фільмі «Вбивство на вулиці Данте», де разом з ним перші свої ролі зіграли Валентин Гафт та Інокентій Смоктуновський. Козакову пощастило, і він відразу отримав головну роль. Режисером-постановником картини був Михайло Ромм, відомий також своїми роботами «Адмірал Ушаков» і «Урок історії».
Актор Михайло Козаков: біографія, фільмографія, фото
Після такого вдалого дебюту Козаков став з'являтися в кіно регулярно: «Далеко від Батьківщини», «Євгенія Гранде», «Балтійське небо», «Людина-амфібія». І завжди йому діставалися видатні ролі. Ім'я Козакова ніколи не бовталося» серед акторів-эпизодников.

Крім цього, у Михайла Михайловича вдало складалася кар'єра в театрі: тривалий час він служив у «Современнике» і в Театрі на Малій Бронній. Молодий чоловік працював на театральному терені не тільки як актор, але і в якості режисера.

Також Козаків є постановником 21 телевізійного фільму, серед яких відомі всім «Покровські ворота» і «Безіменна зірка». Найчастіше режисер сам писав сценарії до своїх картин.

«Солом'яний капелюшок»

Михайло Козаков, фільмографія якого рясніє картинами, що стали класикою радянського кіно, в 1974 р. знявся в музичній комедії «Солом'яний капелюшок» з такими зірками кінематографа, як Андрій Миронов («12 стільців»), Владислав Стржельчик («Крах імперії») та Людмила Гурченко («Карнавальна ніч»). Самому Козакову дісталася комедійна роль якогось віконта де Розальба, який мав дивну звичку складати пасторальні романси про життя юних хлопчиків.


Актор Михайло Козаков: біографія, фільмографія, фото
У веселому водевілі про життя ловеласа Леонідаса Фадинара також знялися Зіновій Гердт («Золоте теля»), Юхим Копелян («Невловимі месники»), Катерина Васильєва («Звичайне диво») і Аліса Фрейндліх («Службовий роман»).

Режисером-постановником картини став Леонід Квініхідзе, який зняв фільми «Небесні ластівки» і «Мері Поппінс, до побачення!».

«Здрастуйте, я ваша тітка!»

Михайло Козаков часто знімався в комедіях, незважаючи на те, що володів безсумнівним даром драматичного актора. Однією з найбільш запам'ятовуються його робіт можна назвати образ полковника Френсіса Чеснея в комедійному фільмі «Здрастуйте, я ваша тітка!».

Актор Михайло Козаков: біографія, фільмографія, фото
Картина Віктора Титова була тут же розібрана глядачами на цитати. З неймовірною іронією і комізмом виголосив кілька пам'ятних фраз і персонаж Козакова: «Я старий солдат і не знаю слів кохання», «люблю зворушливу музику. Зіграйте нам військовий марш!»

Разом з Михайлом Козаковим в цьому фільмі також знімалися Олександр Калягін, Армен Джигарханян і Олег Шкловський.

«Синдикат-2»

Особливими в кар'єрі актора можна назвати 80-ті роки, оскільки в цей період він грає в трьох картинах поспіль одну і ту ж роль: Фелікса Дзержинського. Вперше Михайло Козаков постав перед глядачами в цьому образі в багатосерійному фільмі «Синдикат-2», присвяченому роботі чекістів.

Актор Михайло Козаков: біографія, фільмографія, фото
Дія відбувається в 20-х рр. минулого століття. Офіцери з комісії боротьби з контрреволюціонерами дізнаються, що в Радянському Союзі і за його межами діють якісь терористи на чолі з Борисом Савінковим. Вони придумують хитромудру операцію, результатом якої повинен був стати цілковитий розгром контрреволюціонерів.

Разом з Михайлом Козаковим у фільмі знімався Євген Лебедєв («Два капітани»), литовський актор Антанас Барчас, Харий Лиепиньш («Довга дорога в дюнах»), Андрій Мартинов («Капітанська дочка») і Борис Соколов («Зірка привабливого щастя»).


«Державний кордон»

Козаков Михайло Михайлович у ролі Фелікса Дзержинського знову з'явився в тому ж 80-му р., але вже в іншому популярному серіалі - «державний кордон».

Цей фільм отримав премію КДБ СРСР, оскільки знову сюжетом звертався до захисників державного спокою – на цей раз до життя радянських прикордонників. Всього було знято вісім фільмів. Михайло Козаков з'явився тільки в другому, який отримав назву «Мирне літо 21-го року».

Згідно динамічно розвивається сюжету, радянський прикордонний місто захопили прихильники білої гвардії при підтримці польської розвідки. Перед чекістами стоїть завдання вибити противника з населеного пункту. Цією операцією керує обличчясто товариш Дзержинський у виконанні Михайла Козакова.

Актор настільки переконливо виглядав у образі засновника і голови ВЧК, що йому довелося зіграти Дзержинського ще раз - в 1981 р., але вже в картині «Двадцяте грудня».

«Смерть Таїрова»

У 2004 р. Козаков Михайло Михайлович втілив на екрані образ відомого радянського режисера Таїрова у фільмі «Смерть Таїрова». Картину знімав Борис Бланк, який протягом всієї своєї кар'єри брав участь у створенні фільмів в основному як художник. В якості режисера-постановника Бланк в радянський період виступив тільки при роботі над фільмом «Людський голос». Зате після 90-х Борис Лейбович зняв цілий ряд картин, у тому числі і згадану в підзаголовку.

Доля режисера Таїрова була непростою, тому є цінною знахідкою для сценариста: з 1904 р. Олександр Якович грав у театрі, з 1908 р. почав ставити спектаклі, в 1914-му створив свій власний Камерний театр. Проте в 49-му радянська влада закрила «дітище» Таїрова, чого режисер не зміг винести і потрапив у психіатричну лікарню. У 1950 році знаменитий актор і режисер помер.

Фільм заслуговує похвали не тільки з-за прекрасної гри акторів Михайла Козакова та Алли Демидової - на висоті виявилася і робота художника з костюмів, яка була відзначена преміями «Ніка» і «Золотий орел».

Актор Михайло Козаков: біографія, фільмографія, фото

«Любов-морква»

Михайло Козаков – актор, який продовжував активно зніматися аж до своєї кончини в 2011 р. Останньої його фільмом стала роль доктора Когана в комедії «Кохання-зітхання 3». Козаков зіграв лікаря-чарівника у всіх трьох частинах, але в останній не встиг себе озвучити, тому за нього це зробив його син – актор Кирило Козаков.

За сюжетом доктор Коган - це людина, який повністю перевернув сімейне життя Марини (Крістіна Орбакайте) і Андрія Голубєвих (Гоша Куценко). У першій картині пара приходить на прийом до нього сама, оскільки не може відновити колишні почуття. Коган допомагає налагодити взаєморозуміння в родині, помінявши Марину та Андрія тілами. У наступних частинах він провертає подібний трюк з їх дітьми, а також тещею і тестем. На цій веселої і життєрадісної комедійної роботі і закінчилася кар'єра відомого актора і режисера Михайла Козакова.

Актор Михайло Козаков: біографія, фільмографія, фото

Особисте життя

Михайло Козаков – актор, який був одружений п'ять разів.

Першою його обраницею стала Грета Таар, з якою він разом навчався в школі. Грета у свій час працювала костюмером на "Мосфільмі". Вона народила Козакову двох дітей – Катерину (згодом стала філологом) і Кирила. Син пішов по стопах батька і став відомим російським актором. Його можна побачити в серіалі «Графиня де Монсоро» в ролі герцога Анжуйського, а також у фантастичній картині «Обчислювач».

У 1968 р. Козаків одружився на Медеї Берелашвілі. Їх спільна дочка Манана Козакова стала відомою грузинською актрисою. В 71-му актор зв'язав себе узами шлюбу вже з іншою жінкою – перекладачкою Регіною Бикової. Спільних дітей у пари не нажила. Зате двох діток народила Козакову Ганна Ямпольська, з якою він жив в Ізраїлі. З 2006 р. і до кінця своїх днів Михайло Козаков жив з Надією Сєдової.

У режисера ще за життя було п'ятеро онуків. Так що можна сміливо сказати, що Михайло Козаков залишив після себе цілу династію.