Корисні поради
на всі випадки життя
» » Радянський актор Ігор Ледогоров. Біографія. Фільмографія

Радянський актор Ігор Ледогоров. Біографія. Фільмографія

Додано: 07.11.15
Рубрика: Цікаве

Цього високого імпозантного чоловіка зі сталевим поглядом у середині 70-х років минулого століття знала чи кожна радянська жінка, трепетно обожавшая кіно. Звичайно ж, мова йде про знаменитого актора Ігоря Вадимовиче Ледогорове, який зумів втілити на екрані цілий ряд яскравих ролей, кожна з яких була улюблена глядачем. Йому вдавалося максимально природно створювати образи справжніх чоловіків: вони хоробро билися за Батьківщину, відкривали незвідані простори космосу, на них рівнялися представники сильної половини, які живуть в Країні Рад. Секрет свого успіху в творчості Ігор Ледогоров бачив в умінні вірити в свої сили і проявляти силу волі. З розпадом СРСР, коли почали змінюватися цінності, а молоде покоління стало наслідувати кримінальним авторитетам, актор залишився не при справах, тому був змушений покинути Батьківщину, виїхавши в Нову Зеландію. Звичайно ж, Ігор Ледогоров – колоритна і яскрава фігура серед талановитих акторів театру і кіно. Чому ж радянський глядач звернув увагу на цього лицедія?
Факти з біографії

Ігор Ледогоров – корінний москвич, народився 9 травня 1932 року. Коли грянула Велика Вітчизняна війна, його родині довелося перебратися в Ташкент.

Радянський актор Ігор Ледогоров. Біографія. Фільмографія

В узбецькій столиці він надходить в політехнічний інститут, а після його закінчення вирішує подавати документи в Театрально-художній інститут імені А. Н. Островського. Диплом йому вручають в 1964 році.

Дебют в кіно

Ігор Ледогоров, біографія якого примітна тим, що свою першу роль він зіграв у одинадцятирічному віці, далеко не відразу став думати про акторську кар'єру. Як вже підкреслювалося, його перший вуз – це політехнічний інститут. Але саме в Ташкенті проходили зйомки знаменитої кінострічки «Два бійця». Режисер цієї картини Луків і визначив майбутню долю Ігоря. На хлопчиків, в числі яких був і Ледогоров, поставили фашистські мундири, озброїли їх дерев'яними автоматами і наказали прорвати оборону. А протистояв цьому війську головний герой, якого грав Марк Бернес.
Актор стає знаменитим

Лицедій Ігор Ледогоров став по-справжньому популярним після виходу кінокартини «Микола Бауман», яка була знята в 1968 році режисером Семеном Тумановим.

Радянський актор Ігор Ледогоров. Біографія. Фільмографія

Сюжет фільму – останні дні життя людини, який працював над створенням газети «Іскра». Ледогоров Ігор Вадимович блискуче впорався зі своїм завданням: він зміг максимально достовірно створити на екрані образ борця за справедливість, готового піти на будь-які жертви заради ідеалістичних ідей. Ця роль принесла акторові справжню славу. Він став затребуваним: у рік випускалося по дві, а то й по три картини, в яких йому діставалися яскраві образи. Фільмографія Ігоря Ледогорова дуже об'ємна: поступово актор стає справжньою зіркою радянського екрану.

Ще одна робота, про яку слід згадати, - це роль у кінострічці «Балада про Беринге та його друзів». Фільм вийшов на екрани на початку 70-х років минулого століття. Йому дісталася роль Дмитра Овцина, який є членом експедиції мандрівника. Ледогоров Ігор Вадимович зумів показати свого героя як сміливого, неординарної і яскравої людини.


Грані таланту

Та й як по-іншому, коли він на раз, два, три перевтілювався в справжніх чоловіків, героїв радянської епохи: полярника, революціонера, генерала – все це було по плечу лицедію.

Радянський актор Ігор Ледогоров. Біографія. Фільмографія

Сам він багато разів заявляв про те, що антураж для нього має не останнє значення. У почуттях своїх героїв він в першу чергу хоче продемонструвати глядачеві переживання, внутрішню боротьбу і непохитну волю до перемоги над несправедливістю.

«Через терни до зірок»

У 1980 році популярний до того часу актор Ігор Ледогоров знімається ще однією знаковою кінокартині – «Через терни до зірок», після якої він стає зразком для наслідування всіх хлопчаків. Історія, написана відомим фантастом Буличевим, на блакитні екрани була перенесена режисером Вікторовим, який з'явився творцем таких культових фільмів, як «Отроки у Всесвіті» і «Москва – Кассіопея». Як і інші фільми фантастичного жанру, «Через терни до зірок» вийшов максимально реалістичним. Практично кожен епізод картини детально обговорювалося з фахівцями Зоряного містечка. Навіть сьогодні деякий реквізит цієї кінострічки виглядає модерново.

Слід відзначити блискучу роботу Ігоря Ледогорова і в картині «Люди і дельфіни», при зйомках якої він зміг швидко налагодити контакт з цими розумними створіннями.

Радянський актор Ігор Ледогоров. Біографія. Фільмографія

В одному з інтерв'ю актор зізнався, що був приємно здивований, коли дельфін став першим шукати з ним дружби, спілкування з цими тваринами принесла йому величезну насолоду. Примітний той факт, що в кількох фільмах («Люди і дельфіни», «Через терни до зірок», «Отроки у Всесвіті») Ігор Вадимович ділить знімальний майданчик зі своїм сином Вадимом.

Робота в театрі

Звичайно ж, актор був зайнятий не тільки в кіно, але і в театрі, хоча його роботи в храмі Мельпомени знайомі далеко не кожному глядачеві. Так чи інакше, але на сцені театру імені Ленінського комсомолу, де маестро служив в період з 1967 по 1969 рік, Ігор Ледогоров зіграв багато яскравих образів. Через деякий час він перекочував в театр імені Ленсовета, де був задіяний у постановках «Сорок перший», «Ходіння по муках», «Варшавська мелодія».


На початку 70-х років Ігор Вадимович знову змінює сцену, вибравши театр Радянської (Російської) Армії, в якій прослужив аж до 1997 року, після чого емігрував за кордон.

Період незатребуваності

У 90-х роках Ледогоров, як і багато радянські актори, став незатребуваним.

Радянський актор Ігор Ледогоров. Біографія. Фільмографія

У храмах Мельпомени відбувався поділ власності, а самому мистецтву приділялося мало часу. Кінематограф теж переживав важкі часи: на зйомку хорошого фільму потрібно було багато грошей. Зірки кіно були змушені зніматися в рекламі товарів, другосортних серіалах, щоб хоч якось прогодувати себе і свої сім'ї. Ігор Ледогоров брав дуже близько до серця те, що відбувалося з його країною, де гроші були на першому місці. І зрозумівши, що він не в силах що-небудь змінити, актор відправився жити в Нову Зеландію.

Життя за кордоном

Спочатку його вразила життя за кордоном. Однак для актора як людини, який десятиліття прожив в СРСР, Нова Зеландія виявилася чужою. Ще б пак, він втратив ту ниточку, яка пов'язувала його з друзями, близькими, колегами. Звичайно ж, дружина Ігоря Ледогорова Сталіна Олексіївна, яка керувала один час театральною студією в підмосковній Чорноголовці, всіляко підтримувала свого коханого чоловіка, не даючи йому впасти духом. Проте перший час акліматизуватися в цій екологічно чистій країні йому було важко. Але час вніс свої корективи, і Ледогорову вдалося подолати бар'єр відчуження.

Радянський актор Ігор Ледогоров. Біографія. Фільмографія

В одній з бесід з журналістами він заявив: «Я вже не відчуваю себе емігрантом - враження про цю країну у мене хороші, зараз я спокійний і можу контактувати з близькими мені людьми».

Поїздка в Росію

І все-таки туга по дому не давала спокою Ігорю Вадимовичу. При першій же нагоді він хотів побачити свою батьківщину. І такий шанс йому випав. В 2001 році актор разом зі своїм сином Вадимом відправився в російську столицю. Ледогорова запросили озвучувати нову інтерпретацію фільму «Через терни до зірок». Ідея відродити картину, яка була незавершеною, належала нащадкові режисера Вікторова – Миколі. Ці чотирнадцять днів стали для актора незабутніми: зустрічі з колегами, з рідним театром, з російським глядачем залишили незгладимий слід у душі Ігоря Ледогорова. Актор зрозумів, що на батьківщині його пам'ятають і чекають.

Останні роки життя

Залишок свого життя Ігор Вадимович прожив в Новій Зеландії. Але навіть на чужині він не мислив свого буття поза мистецтва.

Радянський актор Ігор Ледогоров. Біографія. Фільмографія

Син Вадим працював в театрі і нерідко просив батька дати йому черговий урок акторської майстерності. І актор охоче ділився своїми знаннями не тільки з ним, але і з його учнями. Одного разу син зробив батькові справжній подарунок – поставив чеховський «Вишневий сад», де роль Фірса дісталася Ігорю Вадимовичу.

З часом стан здоров'я актора початок серйозно погіршуватися. У нього з'явилися сильні болі в суглобах, і тоді рідним довелося вдатися до професійної допомоги медиків. Після огляду лікарі передрекли, що дуже мало проживе Ігор Ледогоров: причина смерті актора – рак. Його колеги і друзі намагалися всіляко підбадьорити Ігоря Вадимовича. Виписані препарати змогли подовжити йому життя лише на місяць. Помер актор у медичному закладі Гамільтона.