Корисні поради
на всі випадки життя
» » Актор Михайло Єфремов: фільмографія, біографія і особисте життя

Актор Михайло Єфремов: фільмографія, біографія і особисте життя

Додано: 07.11.15
Рубрика: Цікаве

Мабуть, це один з найбільш харизматичних акторів сучасного російського кіно. Актор Михайло Єфремов має унікальну здатність розташовувати до себе глядача абсолютно будь-якого віку і статі. Завдяки неперевершеному таланту його запрошували, запрошують і будуть запрошувати на зйомки кінострічок, телевізійних шоу, програм та передач. Михайло Єфремов – один з небагатьох зіркових дітей, кому вдалося заслужити власну вдячність глядача, незалежну від батьківського популярності.

Всі знають такого актора, як Михайло Єфремов. Фільмографія його постійно поповнюється новими роботами, які з кожним разом перевершують попередні.

Актор Михайло Єфремов: фільмографія, біографія і обличчясте життя

Син відомих людей

Михайло Єфремов з'явився на світ у 1963 році, 10 листопада, в родині вже тоді знаменитих акторів театру і кіно – Олега Єфремова і красуні Аліни Покровської. До речі, знаменитими були не тільки батьки Михайла. Його дідусь – Борис Покровський - був режисером театру опери і балету, а прадід – Іван Яковлєв – просвітителем і творцем чуваської алфавіту. Тому з самого народження Михайла покладали чималі надії всі члени по-справжньому творчої родини.
Перша роль на сцені театру Михайлу дісталася в тринадцятирічному віці в театральній постановці «Йдучи, озирнись». Також у свої 13 років хлопчик зіграв у картинах «Дні хірурга Мишкіна» і «Йдучи, озирнись» свої перші ролі. Єфремов Михайло роком пізніше відчув на собі всю принадність обрушилася популярності після кінострічки «Коли я стану велетнем». Хлопцю було всього 14 років, коли він став впізнаваним серед дітей-акторів радянського кіно.

Актор Михайло Єфремов: фільмографія, біографія і обличчясте життя

Театр театром, а навчання – за розкладом!

Запаморочливий успіх, захоплення театром і кіно геть відбили у Михайла бажання вчитися. 7-й клас хлопчик закінчив з відмітками, що спонукали тата – Олега Єфремова - віддати сина в армію. За словами молодшого Єфремова, служба ненадовго відвернула його від улюбленого заняття. Перші півроку він чесно служив, а вже після йому стали доручати організацію та проведення святкових заходів головних червоних дат святкування Дня Жовтневої революції, Міжнародного жіночого дня, Першотравня.
Після отримання атестата зрілості актор Михайло Єфремов поступив на навчання в Школу-студію МХАТ. Там майбутній талант навчався акторському мистецтву. Однак відразу ж після закінчення першого курсу Михайла знову призвали до лав армії. Закінчивши службу, Михайло відновив вивчення акторської майстерності на курсах Володимира Богомолова, які закінчив у 1987 році.

Робота з батьком, або як Михайло Єфремов у Мхаті грав

Єфремов завжди відрізнявся нестримною енергійністю, надихаючи на подвиги в кіномистецтві своїх однокурсників. Тому відразу після закінчення навчання він очолив набирала популярність театральну студію «Современик-2». Спільно з Єфремовим в "Современнике" грали не менш знамениті актори – Микита Висоцький, Маша Євстигнєєва і Слава Невинний (молодший). Однак театральна група незабаром розпалася. Тоді син перейшов в якості актора в МХАТ, зі сцени якого свого часу і розпочалася театральна кар'єра Михайла.


Більше 8 років батько і син трудилися на одній сцені. Спори і розбіжності, нескінченні конфлікти батька і сина в підсумку призвели до відходу Михайла з Мхату. На той момент за плечима у молодшого Єфремова були ролі в знаменитих виставах «Чапаєв і Порожнеча», «Горе від розуму», «Люди-миші», «Амадей», де Михайло зіграв Моцарта, «Ігри жінок», «Маленькі афери великого міста», «Качине полювання» і всім відома знаменита п'єса «Чайка», в якій Єфремову дісталася роль Треплєва.

Актор Михайло Єфремов: фільмографія, біографія і обличчясте життя

Михайло Єфремов. Фільмографія

Завжди різна, але однаково натуральна гра практично всі фільми, в яких він знімався, робила яскравими, запам'ятовуються, знаменитими. Тому акторові завжди пропонували безліч ролей самі культові режисери радянського кінематографа. У 1989 році Єфремов зіграв у серіалі «Благородний розбійник Володимир Дубровський» головну роль. Двома роками пізніше участь у зйомках соціальної драми «Люк» принесла акторові ще більшу популярність. Далі послідувала роль в комедії «Чоловічий зигзаг», завдяки якій Єфремова стали дізнаватися навіть небайдужі до кіно люди.

У 90-ті роки Єфремов зіграв у багатьох цікавих проектах: серіал «Королева Марго», музична комедійна стрічка «Криза середнього віку» (режисер - Гарік Сукачов), серіал «Чехов і До». До речі, в останньому серіалі Михайло працював разом з батьком. Наступні ролі в кіно виконував вже подорослішав, набрався досвіду Михайло Єфремов. Фільмографія поповнилася новими стрічками.

Проте всі ці ролі тьмяніють в порівнянні з тією, яка принесла Михайлу Єфремову просто оглушливий успіх. Роль Олексія Джгута – офіцера в серіалі «Кордон. Тайговий роман» - принесла Михайлу не тільки повсюдну впізнаваність. Олександр Мітта зумів розгледіти в акторі те, що багатьом режисерам так і не вдалося, – дивовижну здатність актора вживатися в роль і навіть сумнівні вчинки свого героя перетворювати в привабливі риси. Можливо, ця робота особливо вдалася добре тому, що, як не раз говорив сам Михайло, його персонаж багато в чому був схожий на самого актора.

Актор Михайло Єфремов: фільмографія, біографія і обличчясте життя


Знамените кіно за участю Михайла Єфремова

Михайло Єфремов фільми, в яких буде грати, ніколи особливо не вибирав. Він завжди погоджувався на цікаві проекти. А після "Межі" такі проекти посипалися градом. «Романови. Вінценосна сім'я», «Каменська», «Антикілер», «Статський радник» Микити Михалкова, «Слухач», «Супертеща» - у всіх цих картинах знявся Михайло Єфремов. Фільми, в яких він зіграв як головні, так і другорядні ролі, варті уваги. Він однаково гарний в комедіях і драмах. Досить згадати стрічку «12» режисера Микити Міхалкова. Його герой лише на початку стрічки трохи хохмит, зате в кінці виголошує промову, яка докорінно змінює ставлення глядача до героя. Унікальний акторський талант – це те, чим володіє Михайло Єфремов. Фільмографія актора щороку поповнюється новими картинами, які відображають його внутрішній стан і харизму.

Михайло Єфремов і нове телевізійне амплуа

У фільмі «12» російський кінематограф і телебачення побачили іншого Єфремова – людини з тонкою душею, здатною співчувати і співпереживати. Тому, коли в 2009 році постало питання, ким замінити Ігоря Квашу, що покинув за станом здоров'я програму «Жди меня», продюсери однозначно вирішили запропонувати роль ведучого Михайлу Єфремову – улюбленця публіки, по-справжньому доброму і сопереживающему акторові. Так, з 30 листопада і донині актор Михайло Єфремов є провідним народної передачі.

До речі, він також член журі КВК у Вищій лізі на постійній основі, брав участь у проекті «Поет і громадянин» телекомпанії «Дощ», ініціював запуск проекту «Пан хороший» спільно з А. Васильєвим і Д. Биковим.

Михайло Єфремов: обличчясте життя

Особисте життя Михайла Єфремова не менш насичена і багата подіями, ніж його творчий шлях. Актор п'ять разів був офіційно одружений, має шістьох дітей (усі від різних шлюбів). Дружини Михайла Єфремова – це взагалі окрема розмова.

Першою дружиною Михайла була актриса Олена Гольянова. За словами Олени, знаменитий батько – старший Єфремов - навіть не знав про наміри свого сина одружитися в такому ранньому віці з незрозумілих причин. Союз однокашників тривав недовго – всього лише пару місяців, і більше на папері, ніж в реальності. Михайло надав допомогу Олені – одружився на ній для того, щоб вона змогла нарешті обміняти свою квартиру.

Другою дружиною молодого серцеїда стала випускниця філфаку МГУ Ася Воробйова, яка працювала в театрі «Современник», займаючи посаду літературного редактора. У 1988 році, 30 травня, у молодій сім'ї народився первісток – Микита. Сьогодні Микита Єфремов не менш відомий актор все того ж «Современника». До речі, другий шлюб Єфремова тривав трохи довше – пару років.

У 1989 році він знову зіграв весілля. На цей раз нареченою стала актриса Євгенія Добровольська, яка в 1991 році народила другого сина Михайла – Миколи. Хлопчик, як і дід, батько і старший брат, став актором. Популярність йому принесла роль Миколки у кінострічці «Біла гвардія».

Після трьох недовгих шлюбів актор ще двічі був одружений. Його четвертою дружиною стала актриса Ксенія Качаліна, з якою багатоженець познайомився на зйомках кінороману «Романови. Вінценосна сім'я». То прекрасні вбрання, то голос тієї епохи, але щось збудило в Михайлі прекрасне почуття. Запаморочлива любов дала світові нове дитя – на цей раз дочку Анну-Марію. На жаль, шлюб, як і попередні три, тривав недовго.

Актор Михайло Єфремов: фільмографія, біографія і обличчясте життя

Остання любов Єфремова

Останньою дружиною – п'ятою у списку обраних - стала Софія Круглікова. Софія – відомий звукорежисер, закінчила Російську академію музики ім. Гнесіних. В даний час викладає московським студентам на кафедрі звукорежисури в Інституті сучасного мистецтва. У Михайла з Софією троє дітей: дві дочки, Віра і Надія, і один син Борис.

Актор Михайло Єфремов: фільмографія, біографія і обличчясте життя

Діти Михайла Єфремова

Волею долі він не тільки прекрасний актор, цікава людина, але і чудовий батько шістьох дітей. Люблячий, пишається своїми дітьми, так, це Михайло Єфремов. Фото, наповнені ніжністю і турботою, які можна побачити в соціальних мережах, - реальне тому підтвердження.

Актор Михайло Єфремов: фільмографія, біографія і обличчясте життя

Діти Михайла Єфремова успадкували від батька харизму, акторський талант, людські якості. Всі вони успішні актори сьогодні, гідні гордо нести знамениту і по-справжньому творчу прізвище.

Михайло Єфремов, фото якого прикрашають безліч театральних афіш, донині є популярним і затребуваним актором в російському кінематографі.