Корисні поради
на всі випадки життя
» » Тимур Гайдар: біографія. Сім'я Олексія Аркадійовича Гайдара

Тимур Гайдар: біографія. Сім'я Олексія Аркадійовича Гайдара

Додано: 07.11.15
Рубрика: Цікаве

Тимур Гайдар, біографія і життя якого нерозривного пов'язані з ім'ям його знаменитого батька Аркадія Гайдара, зумів довести, що діти відомих батьків можуть самостійно досягти в житті великих успіхів і відбутися у своїй професії.

Тимур Гайдар: біографія. Сім'я Олексія Аркадійовича Гайдара

Дитячі та юнацькі роки

Народився 8 грудня 1926 в Архангельську. Його мама - Лія Лазарівна Солом'янська - була першою дружиною письменника Аркадія Гайдара. У своїй відомій повісті «Тимур і його команда» письменник створює прообрази підлітків того часу. Так ім'я сина стало асоціюватися з одним з кращих його творів.
Аркадій Гайдар за родом занять часто виїжджав в дуже тривалі й далекі відрядження. Його від'їзди стали причиною того, що сина письменник перший раз побачив, повернувшись в Архангельськ, коли Тимуру вже виповнилося два роки.

Тимур Гайдар: біографія. Сім'я Олексія Аркадійовича Гайдара

Тимур Гайдар: біографія, національність матері

У документах знаменитого письменника значилася подвійне прізвище Голіков-Гайдар. При цьому він використовував другу частину в якості літературного псевдоніма. Його син Тимур в дитинстві носив прізвище матері і був Соломянским. При отриманні паспорта він взяв звучний псевдонім батька «Гайдар». Саме це прізвище носять і всі наступні покоління їх сім'ї до цих пір.

Тим не менш, останнім часом з'явилося багато чуток про те, що його мама - Лія Лазарівна Солом'янська, яку насправді звали Рахіль, не тільки в цьому дурила. Подейкували, що її син Тимур зовсім не був сином відомого письменника. Нібито, живучи в Пермі разом з сім'єю, батьком і матір'ю, які були євреями за національністю, вона познайомилася з Аркадієм Гайдаром, коли у неї вже був трирічний син Тимур. Але, як стверджують їхні сучасники, це були тільки чутки. Просто Тимур Гайдар, біографія, національність якого, безумовно, пов'язані з єврейським походженням матері, був народжений, коли Аркадій Гайдар знаходився у тривалому відрядженні, з якої він повернувся лише через два роки після народження сина.
Професійна діяльність

Коли Тимуру було 14 років, батько загинув. Хлопчик став працювати на військовому заводі, але мріяв битися з фашистами на фронті. Але цій мрії не судилося збутися.

Тимур Аркадійович навчався в Ленінградському вищому військово-морському училищі, яке закінчив у 1948 році. А через 6 років (в 1954-му) він став дипломованим журналістом, закінчивши Військово-політичної академії імені Леніна.

Тимур Гайдар: біографія. Сім'я Олексія Аркадійовича Гайдара
Протягом тривалого часу він поєднував діяльність на військовому поприщі з журналістсько-літературною роботою. Тимур Гайдар, біографія якого доводить, що він був всебічно розвиненою людиною, проходив службу на підводному човні у складі Тихоокеанського та Балтійського флотів. Після цього він повністю зосередився на роботі у військовій пресі, залишивши службу в армії. Спочатку він працював у «Радянському флоті» і «Червоній зірці». З 1957 року працював у найпопулярнішому на той момент виданні, газеті «Правда». Там він проявив себе і як редактор військового відділу, і як власний кореспондент на Кубі, в Югославії, в Афганістані. Також його публікації з'являлися в газетах «Московські новини», «Вісті», якийсь час він був одним з членів редколегії журналу «Піонер».


Мінливості долі: знайомство з дочкою Бажова

Його дружиною була дочка відомого письменника – казкаря Павла Бажова. Вони познайомилися на відпочинку в Гаграх, коли Тимуру Аркадійовичу було 26 років. Аріадна Павлівна працювала в Уральському університеті на посаді викладача історії. Вона до цього моменту вже встигла побувати заміжня і розлучитися. У неї був син Микита, якому на момент її знайомства з Тимуром Аркадійовичем було 6 років. Це не могло налякати Гайдара, який по-справжньому полюбив Аріадну Павлівну. За рік до їх знайомства пішов з життя батько Аріадни, Павло Бажов. Вона дуже сумувала за ним. Туга по батькові, як незагоєна рана, завжди мучила і Тимура. Аркадій Гайдар пішов з сім'ї, коли його син був зовсім маленьким, і після розлучення спілкувався з Тимуром досить рідко. А коли батька не стало, чотирнадцятирічний Тимур дуже страждав, що не встиг сказати улюбленому папі, як він його любив і чекав. Можливо, саме ці факти з життя так сильно зблизили Тимура і Аріадну. Він зробив їй пропозицію через три тижні після знайомства. Вона відповіла згодою, але ще якийсь час наречений і наречена жили в різних містах: вона – в Єкатеринбурзі, він – у Москві. Але все ж вони одружилися, а через 4 роки, 19 березня 1956 року, у них народився син Єгор, який згодом став відомим політиком.

Тимур Гайдар: біографія. Сім'я Олексія Аркадійовича Гайдара
Тимур Гайдар, біографія, обличчясте життя якого доводять його самодостатність, незважаючи на драму у відносинах з батьком, завжди пишався тим, чиїм сином він є. Він сам був дуже турботливим татом, незважаючи на сильну зайнятість, присвячував багато часу синові.

Знаменита родина дружини

Сама Аріадна Павлівна була однією з трьох що залишилися в живих дочок письменника Павла Петровича Бажова і його дружини Валентини. Її відомий батько, незважаючи на похмуру обстановку і майже повна відсутність взаємної любові у творах, в житті був любимо дружиною і сам називав дружину своєю половинкою, призначеної йому на небесах. Випробувань у їх кохання було предостатньо. Він – викладач, вона – учениця. Їх обговорювали, за їх спинами шепотілися. Пізніше Аріадна Павлівна зізнавалася, що любов їх батьків була для неї прикладом. Вони не могли жити один без одного, так само як і не могли один без одного сама Аріадна і її чоловік Тимур Аркадійович Гайдар. Біографія цієї сім'ї доводить, що можна бути зовсім різними за характером, але при цьому все життя прожити щасливо один з одним: у любові, гармонії, ніжності.


Аріадна Павлівна була наймолодшою дитиною в родині. У неї було багато братів і сестер, але троє братиків і одна сестричка померли з різних причин і в різні роки. Дві інші залишилися в живих сестри разом з Аріадною завжди підтримували і шкодували своїх батьків, знаючи, скільки горя їм довелося пережити.

Син - Єгор Гайдар

Коли Тимур Аркадійович Гайдар, біографія якого з'єднує історію двох відомих родин, був військовим кореспондентом в інших країнах, його дружина і син завжди їздили разом з ним. Як згадував син Єгор, особливо запам'ятовується і яскравою була життя на Кубі. Батько, за його словами, досить добре знав Рауля Кастро і Ернесто Че Гевару, і спілкувався з ними «на короткій нозі». Кілька разів маленький Єгор бував разом з батьком у військових частинах і гарнізонах, де йому дозволяли полазити по танках і бронетранспортерах.

Тимур Гайдар: біографія. Сім'я Олексія Аркадійовича Гайдара
Брати Микита і Єгор завжди були дуже дружні, незважаючи на те, що різниця у віці була досить великою – 10 років. Єгор, проживши за кордоном значну частину дитинства, багато читав. Для нього були доступні книги, яких в Радянському Союзі було не дістати. Вчився добре. Тільки, як зізнавалася його мати, з дитинства мав дуже поганий почерк. Не дивно, адже у всіх представників сім'ї Гайдар він був страшенно неакуратним і нерозбірливим. Єгор ще в шкільні роки вивчив кілька іноземних мов. Незважаючи на те що дідом Єгора був відомий письменник Аркадій Гайдар, а батьком - який прославився військовий журналіст Тимур Гайдар, біографія (фото сім'ї см. нижче) його не пов'язана з літературою. Він зайнявся політикою. Мати неоднозначно поставилася до його бажанням будувати політичну кар'єру. В одному з інтерв'ю вона висловила думку, що саме політика стала причиною його ранньої смерті. Неоднозначність державної системи 90-х років, на які припав пік діяльності Єгора Гайдара, викликала безліч протиріч, що впливало не тільки на його професійну життя, але і на стан здоров'я.

Тимур Гайдар: біографія. Сім'я Олексія Аркадійовича Гайдара
Він був одружений спочатку на подруги дитинства Ірині Мішиной, а другий уклав шлюб з дочкою відомого письменника-фантаста Аркадія Стругацького Марією.

Останні роки життя

Тимур Гайдар, біографія якого увійшла в історію журналістики, так як він став першим представником професії, який отримав звання вище полковника пішов у відставку, будучи вже контрадмиралом. І, треба сказати, що далеко не всі його колеги раділи, коли він отримав це звання. У ті непрості часи у Тимура Аркадійовича було багато заздрісників, які вважали, що його успіхи і заслуги незаслужени і обумовлені в основному знаменитій прізвищем.

В останні роки життя Тимур Гайдар, біографія якого сповнене небезпечних подій, пов'язаних з професійною діяльністю військового журналіста, був Почесним гостем і активно допомагав Московським Палацу піонерів і школярів ім. А. П. Гайдара, який розташований в московському районі Текстильники. В цей час він разом з дружиною жив у письменницькому селищі Красновидово, над яким після його смерті його прах був розвіяний.

"Три Гайдара"

У своїй книзі «Кронпринци в ролі зброєносців. Записки спічрайтера» В. А. Александров одну з глав присвячує родині Гайдар. Аркадій Гайдар, Єгор Гайдар, Тимур Гайдар: біографія, сім'я, професійна діяльність представників трьох поколінь цієї родини. Саме про це розповідає автор у своїй книзі.