Корисні поради
на всі випадки життя
» » Дарина Домрачева: біографія, особисте життя і нагороди. Біографія білоруської біатлоністки Дар'ї Домрачової

Дарина Домрачева: біографія, особисте життя і нагороди. Біографія білоруської біатлоністки Дар'ї Домрачової

У Мінську в свій час народилася знаменита біатлоністка Дар'я Домрачева. Біографія її може розповісти про перемоги і поразки, злети і падіння. Коли дівчинці виповнилося 4 роки, сім'ї довелося переїхати жити в Ханти-Мансійський автономний округ. В Нягані вони прожили майже 15 років з тієї причини, що мама Дарини була головним архітектором міста. Як раз в той час він тільки починав капітально забудовуватися.

Саме тут і почала займатися спортом Дар'я Домрачева. Біографія її говорить про те, що спочатку в лижну секцію записався брат дівчини, а в 1992 і вона вирішила піти за ним. Тренером Дар'ї був Андрій Дорошенко, він відразу помітив потенціал дівчини. У 1999 році в Нягані відкрилася школа біатлону. Дашу це дуже зацікавило, і вона записалася на навчання однією з перших. Першого тренера звали Альберт Мусін.
У 2004 році Дар'я Домрачева, біографія якої описана в цій статті, вирішила повернутися в своє рідне місто – Мінськ. Тренери запросили її в збірну Білорусі з біатлону, і дівчина із задоволенням погодилася, тому що завжди мріяла виступати за свій рідний край. До речі, її брат Микита вирішив піти іншим шляхом, він перейняв професію батьків і став архітектором.

Дарина Домрачева: біографія. Загальна інформація

Дарина Домрачева: біографія, обличчясте життя і нагороди. Біографія білоруської біатлоністки Дар'ї Домрачової

У 2005 році у Фінляндії відбувся світовий чемпіонат серед юніорів. Це був перший старт, в якому брала участь Дар'я Домрачева. Біографія спортсменки може повідати про те, що саме там вона здобула перемогу у гонці переслідування та у спринті. Правда, в індивідуальній гонці такого відмінного результату не вдалося домогтися, вона посіла 40-е місце. Сталося це з тієї причини, що на одному з чергових рубежів відвалився діоптр. Як результат – всі п'ять пострілів закінчилися промахами. Ось такі прикрі помилки допустила Дар'я Домрачева. Біографія білоруською мовою про неї, до речі, є на багатьох відповідних ресурсах.
У 2006 році спортсменка показала результат краще. У США вона зайняла 3-е місце в гонці переслідування, а в індивідуальній 4-е.

У 2007 році Дар'я два рази піднімалася на почесний п'єдестал на чемпіонаті юніорів в Італії. За підсумками спринту і гонки-переслідування завоювала друге місце.

Чемпіонати і кубки кар'єри Дар'ї Домрачової

Дарина Домрачева: біографія, обличчясте життя і нагороди. Біографія білоруської біатлоністки Дар'ї Домрачової

- 2006 рік. Біографія Дар'ї Домрачової за цей період включає в себе дебют на Кубку світу. У спринтерській гонці Дар'я показала хороший результат. Вона посіла 16-е місце. Всього у чемпіонаті брали участь 5 спортсменок з Білорусі, серед них на другому місці була Дарина Домрачева, коротка біографія якої описана в цій статті.

- 2006-2007 рік. У цей сезон дівчина вперше потрапила у дорослий біатлон. В підсумковому заліку їй вдалося зайняти 22-е місце.

- 2008-2009 рік. Дарина стала відомою спортсменкою. Її включили в список 10 кращих біатлоністок зі всього світу. Звичайно, іноді в чемпіонатах дівчина робила помилки і визнає це. Наприклад, у німецькому Оберхофі, пам'ятається, вона допустила два досить прикрих промахів. Тоді Дарина не потрапила ні разу в мішень з тієї причини, що стріляла стоячи, а не лежачи, як це належало. Це призвело до того, що вона просто зійшла з дистанції.


- 2009-2010 рр. Біографія Дар'ї Домрачової за цей період є чи не найяскравішим відрізком кар'єри спортсменки. Здавалося, що все неприємне позаду, і дівчині почала посміхатися удача. Дарина здобула перемогу у спринті (Контиалахти), а також вийшла срібло за відмінний результат в індивідуальній гонці (Холменколлен).

- 2011-2012 рр. У загальному заліку Кубка світу Домрачева набрала 1188 балів, що принесло їй друге місце. Перше місце дісталося німецькій спортсменці Магдалені Нойер, вона набрала 1216 балів. Варто відзначити, що Дарині зовсім трохи не вистачало до лідерства, але дівчина була невимовно рада і другим місцем. Це було її обличчясте маленькою (?) перемогою.

- 2013-2014 рр. Цей сезон сміливо можна назвати тріумфальним. За його підсумками дівчина заслужено виборола почесну нагороду – малий Кришталевий глобус.

Великий кришталевий глобус

Дарина Домрачева: біографія, обличчясте життя і нагороди. Біографія білоруської біатлоністки Дар'ї Домрачової

Сезон біатлону 2014-2015 року завершився для спортсменки черговою перемогою. Вона обійшла усіх своїх суперниць, піднялася на п'єдестал (його вищий щабель) і, нарешті, отримала ту нагороду, про яку так мріяла – великий кришталевий глобус.

Результати Кубка світу 2014-2015:

 • Дарина Домрачева – 1092 очки.
 • Фінська спортсменка Кайса Мякяряйнен – 1044 очки.
 • Валентина Семеренко (українка) – 865 очок.

Олімпійські ігри

Дарина Домрачева: біографія, обличчясте життя і нагороди. Біографія білоруської біатлоністки Дар'ї Домрачової

У 2010 році Дарині було 23 роки. Саме тоді їй вдалося завоювати свою першу олімпійську нагороду. В індивідуальній гонці на 15 км дівчина отримала заслужену бронзову медаль.

Минуло 4 роки, і Дарина Домрачева знову вирішила спробувати свої сили на Олімпійських іграх у Сочі. Це був справжній тріумф спортсменки. Такого результату не бачив ще ніхто. П'ять днів змагань закінчилися трьома перемогами дівчини. Три перемоги поспіль – просто грандіозний результат. Вона перша жінка в біатлоні, кому це вдалося.

Золоті медалі:

 • Перше золото. Гонка переслідування на 10 км. На старті Дарина була дев'ятою, але їй дуже швидко вдалося обійти своїх суперниць і здобути перемогу.
 • Друге золото. Індивідуальна гонка на 15 км Дівчина просто не залишила шансу своїм суперницям і здобула перемогу з великою різницею в очках.
 • Третє золото. Мас-старт на 125 км. Всього один промах на чотирьох вогневих рубежах - відмінний результат.
 • У Сочі Дар'ї Домрачовій вдалося побити олімпійський рекорд, який раніше поставила біатлоністка Каті Вільхельм. Крім того, саме вона стала першою в світі триразовою чемпіонкою.


  Основні перемоги

  Дарина Домрачева: біографія, обличчясте життя і нагороди. Біографія білоруської біатлоністки Дар'ї Домрачової

  Ось список основних перемог спортсменки:

 • Перша триразова олімпійська чемпіонка (2014 рік), бронзова медаль на олімпіаді в 2010 році в Ванкувері.
 • Дворазова чемпіонка світу з біатлону. 2012 рік – Німеччина, гонка переслідування. 2013 рік – Чехія, мас-старт.
 • Срібний призер світових чемпіонатів з біатлону. 2008 рік – Швеція, змішана естафета. 2011 рік – Росія, мас-старт. 2012 рік – Німеччина, спринт.
 • Бронзовий призер світового чемпіонату з біатлону. 2011 рік – Росія, мас-старт.
 • Малий кришталевий глобус – сезон 2010-2011 рр., сезон 2011-2012 рр, сезон 2013-2014 рр.
 • Великий кришталевий глобус – 2014-2015 рр. у загальному заліку Кубка Світу.
 • Освіта: цікаві факти

  Дарина Домрачева: біографія, обличчясте життя і нагороди. Біографія білоруської біатлоністки Дар'ї Домрачової

  Дарина дійсно дуже багато часу приділяла спорту. Здавалося, що вільного часу у неї практично немає. Ніхто не очікував, що чудова спортсменка виявиться ще й старанною ученицею.

  У 2009 році Дар'я захистила дипломну роботу за спеціальністю «Економіка та управління туризмом». Однак на цьому спортсменка вирішила не зупинятися і відразу подала документи до університету, щоб отримати другу вищу освіту, але вже за спеціальністю «Господарське право».

  Відеощоденник

  Дарина Домрачева: біографія, обличчясте життя і нагороди. Біографія білоруської біатлоністки Дар'ї Домрачової

  Дарина нічого не приховує свого життя. Саме з цієї причини вона і вирішила зробити фільм у форматі видеодневника. У ньому дівчина докладно розповідає, з чого починалася її кар'єра, які помилки вона допускала, які відчуття відчувала після перших перемог. Світ великого спорту на одній долоні очима Дар'ї Домрачової.

  Захоплюючий сюжет, який доводить, що спортсменці не так просто далися всі перемоги. Головний сенс полягає в тому, що завжди потрібно працювати для того, щоб домогтися того, чого хочеться всім серцем.

  Почесний титул

  17 лютого 2014 роки президентом Білорусі був виданий наказ. За відмінні досягнення у спорті та високу майстерність у своїй справі Дар'я Домрачева була нагороджена почесним званням – «Герой Білорусі». За всю історію країни вона стала першою жінкою, яка завоювала цей титул. Дарина та її сім'я дуже горді цим. Це ще один доказ того, що потрібно боротися за перемогу і прикладати максимум зусиль для досягнення своєї мети.

  Медаль Холменколлен

  Дарина Домрачева заслужила також вищий знак визнання Норвегії за досягнення в лижному спорті. Цю медаль спортсменам почали вручати починаючи з 1895 року. За всю історію спорту її заслужили лише 8 спортсменів, і Дарина опинилася в їх числі. Її видатні досягнення не залишилися непоміченими.

  Дарина Домрачева: біографія, обличчясте життя, нагороди

  Особисте життя знаменитостей сповнена чуток і припущень. Найчастіше вони необґрунтовані, а інформація береться невідомо звідки. Дарина Домрачева осторонь не залишилася.

  Засоби масової інформації та шанувальники не залишали дівчину в спокої. Все з тієї причини, що вона нікому нічого не говорила про своє обличчясте життя. Було багато чуток, ніби Дар'я крутить роман з Уле Бьерндаленом, який визнаний «королем біатлону». Деякі навіть говорили, що він розлучився зі своєю дружиною тільки заради того, щоб одружитися на Домрачової. Особливо «переживав» з цього приводу Дмитро Губернієв. На кожній трансляції з жіночого біатлону він згадував про «биатлонской весілля». Однак чутки залишилися лише порожніми фразами.

  Біографія білоруської біатлоністки Дар'ї Домрачової свідчить про те, що дуже часто в ЗМІ з'являлися фотографії Дарини з Максимом Суботіним, який є режисером. Деколи намагалися натякнути і на їх роман. Однак це теж всього лише чутки. Максим і Дарина просто друзі, він допомагав дівчині зняти фільм, який вийшов в 2010 році. Так що сміливо можна сказати, що про обличчясті почуття тут не може йти мова.

  Що б не говорили, Дарина досі не знайшла свого супутника життя. Принаймні, вона не заміжня. Сама дівчина дуже не любить, коли втручаються в її обличчясте життя і розпускають порожні чутки. Хоча її дуже розсмішили плітки про весілля. Дівчина здивувалася, але посміялася від душі. Дарина сказала ЗМІ, що коли вона вирішить вийти заміж, то обов'язково повідомить цю новину всім, кому це цікаво.