Корисні поради
на всі випадки життя
» » Як використовувати бетон-контакт. Ґрунтовка бетон-контакт: технічні характеристики

Як використовувати бетон-контакт. Ґрунтовка бетон-контакт: технічні характеристики

Додано: 08.11.15
Рубрика: Ремонт

Перед нанесенням штукатурки або фарби на бетонні стіни, підлоги і стелі в обов'язковому порядку повинна використовуватися ґрунтовка особливого складу. Такі кошти призначені для підвищення адгезивних якостей пористих матеріалів. До їх складу входять різноманітні наповнювачі, що надають шорсткість поверхонь. Одним з кращих ЛКМ цього типу є бетон-контакт. Ґрунтовка даної різновиду може випускатися різними виробниками, але зазвичай коштує не надто дорого.

Опис кошти

Проводиться грунтовка бетон-контакт на основі модифікованих акрилових сополімерів. В якості наповнювача В ній використовується великий пісок. Саме він надає поверхням рівномірну шорсткість. Крім усього іншого, ґрунтовка бетон-контакт глибоко проникає в матеріал, зміцнюючи тим самим його верхні верстви. Також використання коштів цього різновиду дозволяє знизити витрату фінішного оздоблювального матеріалу.
Як використовувати бетон-контакт. Ґрунтовка бетон-контакт: технічні характеристики

Сам по собі бетон-контакт кольору не має. Однак виробники в процесі виготовлення додають у нього рожевий барвник. Робиться це для зручності споживача. Справа в тому, що при нанесенні на поверхні кольорового складу дуже добре видно ще не оброблені місця.

Продається бетон-контакт, грунтовка глибокого проникнення, зазвичай у вже готовому вигляді. Тобто замішувати її не потрібно. Для нанесення її на стіни, підлоги і стелі зазвичай використовуються кисть або валик. Деякі виробники випускають бетон-контакт, обробляти поверхні яким можна і за допомогою розпилювача. До основних переваг грунтовок бетон-контакт крім невисокої вартості і хороших адгезивних властивостей відносять абсолютну екологічну чистоту і здатність «дихати».
Де застосовується

Бетонні, цегляні, блокові поверхні — на будь-який з них може використовуватися ґрунтовка бетон-контакт. Застосування її також допустимо на ГКЛ і будь-яких інших гладких дрібнопористих матеріалах. Використовують цей адгезивний складу під штукатурку як звичайну, так і декоративну, шпалери, плитку та інші матеріали. Іноді це засіб застосовують і на шорстких стінах і стелях. Робиться це в тому випадку, якщо на них є складні масляні плями — від оліфи, барвників і т. д. Досить обробити ці місця бетон-контакт, і вони стануть шорсткими, а отже, обробка буде триматися на них дуже міцно. У більшості випадків засіб цього різновиду може використовуватися як для виконання робіт всередині приміщення, так і зовні.

Як використовувати бетон-контакт. Ґрунтовка бетон-контакт: технічні характеристики

Вартість

«Старателі» — найбільш популярний у нас в країні бетон-контакт. Ґрунтовка цього різновиду хороші відгуки споживача заслужила в основному завдяки своїй високій якості і цілком демократичною вартістю. Ціна за кілограм такого засобу зазвичай коливається в межах 80-30 гривень. Також досить популярною на ринку маркою є «Люксорит Бетон-Контакт», що випускається фірмою «Краска». Варто ґрунтовка від цього виробника порядку 65-70 рублів за кілограм. При бажанні в спеціалізованих магазинах можна знайти і більш дешеву ґрунтовку цього різновиду. Звичайне, не брендове засіб коштує близько 30-50 руб./кг.


Ґрунтовка бетон-контакт: характеристики

Використовуватися засоби цього типу можуть у більшості випадків при температурі від +5 гр і вологості повітря не більше 80%. Витрата їх складає 200-300 гр. на квадратний метр в залежності від пористості поверхні. Висихає шар нанесеної ґрунтовки протягом години — трьох. Обробляти стіни і стелі начисто можна мінімум за 12 годин. Зволікати з цією процедурою також не можна. Нанести штукатурку або шпалери слід протягом хоча б діб після обробки стін грунтовкою. Інакше на поверхні встигне осісти пил, що знизить адгезивні властивості.

Як використовувати бетон-контакт. Ґрунтовка бетон-контакт: технічні характеристики

Відсутність будь-якого запаху — це також те, за що цінується бетон-контакт. Ґрунтовка даного різновиду навіть у закритих приміщеннях може наноситися на стіни і підлоги без використання індивідуальних засобів захисту.

Як наносити

Обробка стін грунтовкою бетон-контакт проводиться за звичайною технологією. Розводити засіб перед застосуванням водою або якими-небудь іншими розчинниками виробники не рекомендують. Перед використанням бетон-контакт обов'язково слід ретельно перемішати. Справа в тому, що вхідні до складу цієї ґрунтовки важкі компоненти, такі як пісок і цемент, при тривалому зберіганні осідають на дно. Періодично перемішувати ґрунтовку слід і при виконанні самих робіт по обробці стін або підлоги. Зрозуміло, перед використанням всі поверхні слід ретельно очистити від бруду. Також з них слід видалити відсталу штукатурку та фарбу. Наноситься засіб зазвичай в один шар.

Як використовувати бетон-контакт. Ґрунтовка бетон-контакт: технічні характеристики

Таким чином, ґрунтовка бетон-контакт, витрата якої не занадто великий, може використовуватися для попередньої обробки поверхонь стін, підлоги і стелі в більшості випадків. Коштує це засіб недорого, ефект від його застосування, в тому числі і в плані економії фінішної обробки, може бути більш ніж значним.