Корисні поради
на всі випадки життя
» » Леонард Уайтінг: біографія, фільмографія, фото

Леонард Уайтінг: біографія, фільмографія, фото

Додано: 08.11.15
Рубрика: Цікаве

Британський актор Леонарда Уайтінг знайомий всім глядачам світу передусім за роллю Ромео, яка зробила його знаменитим. Тріумф був настільки яскравим і сильним, що наступні нечисленні ролі не змогли повторити цього успіху. Однак, як відомо, талановита людина талановита в усьому. Л. Уайтінг, володіючи драматичним талантом і видатними вокальними даними, раніше багато працює і до того ж викладає, читає лекції в різних навчальних закладах усього світу. А зовсім недавно він знову знявся в кінопроекті британського режисера, і його напарницею була не хто інша, як О. Хассі (Джульєтта).
Леонард Уайтінг: біографія

Леонард Уайтінг: біографія, фільмографія, фото

Майбутній актор народився в середньостатистичній англійській сім'ї в районі Лондона Ізлінгтоні. Мати Леонарда працювала на телефонній фабриці, а батько працював простим вантажником. Родина була глибоко релігійною, у зв'язку з цим син навчався у католицькому коледжі. У навчанні був успішний, з усіх шкільних предметів найбільше любив англійську і світову літературу, історію та релігію. Його кар'єра почалася в якості співака. Воістину ангельський голос (перший сопрано) збирав безліч парафіян у церкві і їх захоплені відгуки. Не дивно, що подальший творчий шлях Леонарда Уайтінг (см. фото вище) пов'язав з мюзиклами. Видатний талант хлопчика зробив свою справу, і він став наймолодшим учасником Національного театру. У складі трупи він побував на вражаючих гастролях у багатьох містах Європи, у тому числі в Москві та Берліні.

Роль Ромео

На свою дебютну і зоряну роль Леонард був затверджений після тримісячного прослуховування режисером Франко Дзеффіреллі понад трьох сотень претендентів. Згодом актор говорив, що це для нього не просто фільм. Це була навіть не роль, а стан душі, оголеного серця, гостроти сприйняття, яке він прагнув віддати всьому світу. Може бути, саме тому фільм так переконливий і став справжньою класикою світового кінематографа.
А іменитий режисер Франко Дзеффіреллі зазначив, що Леонард Уайтінг зі своєю зовнішністю ідеально підходив на роль закоханого Ромео. З усіх претендентів це був самий красивий, витончений і рухливий юнак.

«Ромео і Джульєтта» – історія вічного кохання

Про те, що фільм знятий по однойменній п'єсі Вільяма Шекспіра, знає абсолютно кожен. Твір входить в шкільну програму в багатьох країнах світу, а в якості наочного матеріалу учням показують екранізацію саме 1968 року, як найбільш видатну і наближену до оригіналу по тексту. Сюжет зосереджений на двох ще зовсім юних представників ворогуючих родин - Монтеккі і Капулетті. Їм судилося закохатися один в одного, але багаторічна ворожнеча призвела до трагедії.

Це була перша масштабна екранізація п'єси, в якій актори віком дуже близькі до кіногероїв. Леонарду було 18 років, а юної Олівії Кассі – всього 16. Мало хто знає, що від автора текст в картині читає Лоуренс Олів'є.

Леонард Уайтінг: біографія, фільмографія, фото

Як зізнався Леонарда Уайтінг, він був закоханий у свою напарницю, але розвинутися відносин завадило відстань (він жив в Англії, а вона - в Америці) і робота, пропозиції якої на юних акторів, прокинувшихся знаменитими, буквально посипалися з усіх боків.


Фільм був відзначений нагородами, в тому числі він отримав дві золоті статуетки "Оскар" і три "Золотих глобуси".

Після участі в легендарному фільмі Л. Уайтінг знявся ще в семи картинах, але вони вже не мали такого приголомшливого успіху, і поступово він відійшов від акторської професії.

Леонард Уайтінг: фільмографія

 • Серіал «Любовна історія», в ньому актор виконав епізодичну роль. Це одна з перших робіт до зустрічі з Ф. Дзеффіреллі.
 • «Королівське полювання за сонцем». Пригодницький фільм про загін безстрашних і шукають наживи найманців, які вирушили в Новий Світ за золотом. Їх похід стане одним з найкривавіших в історії. Леонард Уайтінг грає одну з головних ролей.
 • «На війні як на війні». Чарівна пригодницька комедія про молодого солдата часів Першої світової війни і його пригоди, любові до дочки російського генерала і одруження на ній. Гумор, прекрасна режисерська робота і блискучий акторський склад роблять стрічку обов'язковою для перегляду. На жаль, масового визнання вона не отримала.
 • «Франкенштейн: правдива історія» - фільм являє собою екранізацію однойменного роману М. Шеллі про молодого вченого, доктора. Поринувши з головою в експерименти з людським тілом, він створює невідоме науці істота. На фотографії - кадри з фільму.

  Леонард Уайтінг: біографія, фільмографія, фото

 • «Чоловік Рейчел» - маловідомий широкій публіці фільм, де Л. Уайтінг виконує епізодичну роль Якова.
 • Серіал «Камінь сновидінь». Мультиплікаційний проект, який розтягнувся на 5 сезонів, однак актор взяв участь в озвучці тільки першого.
 • «Соціальне самогубство» - це новинка поточного року, проект створений британським режисером. Прем'єра відбулася на екранах у березні. Очікуваний фільм, який є сучасною інтерпретацією історії Ромео і Джульєтти. Примітно те, що в роботу включилися виконавці цих ролей версії 1968 року – Л. Уайтінг і О. Хассі (спільне фото - нижче). Акторський тандем, що склався багато років тому, на цей раз грає ролі батьків сучасної Джульєтти. Крім усього іншого, вони є близькими друзями і спілкуються ще з часів своїх перших спільних зйомок.
 • Леонард Уайтінг: біографія, фільмографія, фото

  Особисте життя

  Актор має двох рідних сестер. Вперше він одружився в 1971 р., у віці 21 року, на відомої фотомоделі Кеті Дэмэн. Шлюб молодих людей тривав недовго – шість років. За цей час у родині з'явилася дочка Сара. Майже через двадцять років після розлучення Леонарда Уайтінг одружився повторно (у 1995 році). На цей раз його вибір припав на свого менеджера Лінн Прессер, пара разом донині. У актора також є друга дочка - Шарлотта, яка, виростаючи в театральній сім'ї, сама увібрала дух творчості і стала відомим режисером. Сара ж була фахівцем в області комп'ютерного дизайну, саме вона допомогла своєму батькові і стала автором інформаційного буклету до диска з казкою «Мрія Чарлі». На жаль, родину актора в 2014 році спіткало горе, Сара померла від важкої хвороби. У неї залишилося троє дітей. Крім онуків актор має хрещеників.


  Чим він зараз займається?

  Після завершення своєї кар'єри в кінематографі актор Леонарда Уайтінг, біографія якого пізнала найвищий зліт і славу, пішов у більш спокійне плавання. Зараз він багато працює над продюсуванням і створенням різного роду проектів для дитячої аудиторії. Крім того, займається музикою, яка колись дала поштовх її кар'єрі, і літературною творчістю.

  У 2009 році Л. Уайтінг випустив перший диск зі своєю казкою, яка називається «Мрія Чарлі». Текст на платівці читає Пітер Устинов.

  Творчість великого У. Шекспіра зробило на Леонардо великий вплив, і зараз, через роки після успіху фільму «Ромео і Джульєтта», він не розлучається з творчістю улюбленого поета. Будучи професором, Леонард активно викладає шекспірівську драму, організовує майстер-класи, і читає лекції в університетах та театральних школах по всьому світу.

  Леонард Уайтінг: біографія, фільмографія, фото

  Леонард Уайтінг, безперечно, народився під щасливою зіркою. Яскравий злет прославив його у світовому кінематографі і подарував мільйони шанувальників. А невгамовну спрагу творчості і безмежний талант він донині передає своїм учням.