Корисні поради
на всі випадки життя
» » Тетяна Агафонова: актриса чи голова колгоспу?

Тетяна Агафонова: актриса чи голова колгоспу?

Додано: 08.11.15
Рубрика: Цікаве

Мама-кролиця з фільму «Рудий, чесний, закоханий» і Наталія Солдатова з «Не ходіть, дівки, заміж», Катерина з «Причалів» і Вєрка-Москвичка з «Інтердівчинка», «Графиня» з «Брюнетки за 30 копійок» і Беата (Кенгуриха) з «Пан або пропав». Не можна залишити без уваги роль служниці Глаші, доброї, але не дуже кмітливої дівчини з серіалу «Петербурзькі таємниці». Ці і багато інші ролі втілила на екрані російська актриса театру і кіно Тетяна Агафонова, яка, загалом-то, ніколи не відчувала особливого бажання грати на сцені і перед камерами.
МХАТ або медучилище?

Пухкенька очаровашка радянського кінематографа народилася 8 жовтня 1963 року. Про її дитячі роки практично нічого не відомо. Скільки себе пам'ятає Тетяна, навіть будучи зовсім юною, вона не піддавалася на загальну авантюру готуватися до вступу в театральний. Але в один прекрасний день просто не змогла відмовити подрузі. Так, за компанію, вона здала іспити в Школу-студію МХАТ. Дивлячись на потенційну абітурієнтку, педагоги не прийшли в захват: їй була забезпечена лише «трійка». Шістнадцятирічна Тетяна Агафонова нітрохи не засмутилася, направивши свої стопи у бік медучилища, адже це була її мрія, і саме туди вона збиралася вступати.

Тетяна Агафонова: актриса чи голова колгоспу?

Зовсім не згадуючи про невдалий вступі, Таня протягом пари місяців старанно вивчала знання з фармакології. І раптом з Мхату їй приходить повідомлення про те, що вона зарахована на перший курс. Треба сказати, що для неї це було невеликим дивом, адже конкурс становив 245 претендентів на одне місце.
Перша роль у кіно

На сцені театру та на знімальному майданчику був явний перебір з характерними і примхливими красунями. А ось актрис із звичайною зовнішністю дівчата з нашого двору не вистачало. Але адже треба ж було когось запрошувати на ролі трудівниць епохи розвиненого соціалізму, до яких відносяться кухарки і офіціантки, ткалі і провідниці, працівниці заводів і фабрик. Ось чому образ зворушливо угодованої, чарівної дівчини виявився дуже затребуваним.

Тетяна Агафонова: актриса чи голова колгоспу?

Тетяна Агафонова отримала першу популярність і впізнаваність після того, як зіграла роль Лізи, такої смачної здобної булочки, наповненої родзинками, в ліричної комедії 1983 року «Самотнім представляється гуртожиток». Після цього успіху прийшли й інші ролі: Бубнова в «Танцмайданчику», Лидка в «Швидкому поїзді», Валя в «Зіні-Зинуле», Маку «Алясці Кід». Практично всі її героїні були як на підбір — дуже рішучі, сильні фізично і душевно, вольові; але при всьому при цьому дуже зворушливі, ніжні, добрі, правда, не завжди світяться щастям.

Поряд з фільмами у Тетяни були і театральні роботи: вона виходила на сцену у Олега Табакова, у якого кожен новий спектакль був величезною подією в культурному житті столиці.

Кінець СРСР

З розпадом Союзу все прийшло в замішання і якесь запустіння. Нові картини не надходили у виробництво, і ролей не пропонували. Тетяна Агафонова, фото якої часто з'являлися на сторінках періодичних видань Радянського Союзу, відчувала себе непотрібною. Щоб хоч якось зводити кінці з кінцями, вона була змушена зніматися в рекламних роликах. Трохи пізніше їй пощастило влаштуватися на телебачення, в передачу "Аптека" на "ТБ-6 Москва". Завдяки цій роботі вона була удостоєна титулу від журналу «ТВ-парк» "найздоровіша телеведуча". Тетяна Агафонова, фільмографія якої поповнювалася великою кількістю робіт (траплялося, вона знімалася в чотирьох картинах за рік) саме у вісімдесяті, дуже по-товариськи, як найкраща подруга, давала корисні поради, як по-науковому сідати на дієту, правильно харчуватися при розладі кишечнику, ставити клізму і багато-багато інше.


Пошук джерела доходу

На жаль, через деякий час передача була закрита. Тетяні довелося, зібравши всі свої сили і мужність, намагатися пробитися в новій професії.

У бізнесі їй довелося ой як несолодко. Тетяна Агафонова була директором фірми, намагалася влитися в торгівлю запчастинами до легкових автомобілів, працювала юрисконсультом. Вона насилу намагалася поєднати бізнес і мистецтво, ставши на чолі одного творчого об'єднання. Щось стало потихеньку виходити, але прийшов 1998 рік. Дефолт перекреслив всі і завершив починається кар'єру Тетяни-бізнесвумен.

Тетяна Агафонова: актриса чи голова колгоспу?

З «Мосфільму» дзвінки лунали все рідше і рідше, і то з незрозумілими і неприйнятними для неї пропозиціями грати крихітні ролі у фільмах про бандитів та міліціонерів. Все це її не влаштовувало. Міцніло бажання сховатися або втекти.

Назад, до витоків

А втекти дуже хотілося до мами. Точніше, туди, де мама жила до свого відходу з життя.

Коли-те, давним-давно, мама Тетяни переселилася в село зі столиці, будинок, який побудував ще дідусь. Після його смерті будинок перетворили на дачу, хоча це була, швидше, садиба. Там є тепла лазня, великий сад, гарний город. Тетяна завжди любила цей дім. Саме сюди, коли Таня була ще зовсім маленькою, батьки привозили її на час канікул. Тут усе нагадувало про вічність: гарна різьблена меблі початку двадцятого століття, шторки на віконцях, які шила ще бабуся, засушені лугові трави в сінях, спів польових птахів, скрип хвіртки


Тетяна Агафонова: актриса чи голова колгоспу?

Коли мама померла, у Тетяни зникла причина, за якою їй варто було б приїжджати в село. Але в чергове своє поява вона подивилася на будинок предків зовсім іншими очима. Їй здалося, що перед нею стоїть старенький, немічний чоловік. І вона зрозуміла, що ніколи, ні при яких умовах не продасть рідний дім. Коли прийшла весна, актриса Тетяна Агафонова, фільми якої дивиться з величезним інтересом величезну кількість глядачів досі, посадила картоплю, буряк, моркву, побілила дерева, відремонтували паркан навколо будинку. Допомагали їй у цьому численні родичі, які живуть в селі по сусідству.

Таня-Голлівуд

Пройшов цілий рік. В колгоспі треба було вирішувати питання, пов'язане зі зміною керівництва. Одноголосно всі мешканці з десятка сіл, що знаходяться по сусідству, висловили величезну довіру Тетяні, запропонувавши стати на чолі господарства. Сама від себе не чекаючи, вона погодилася, вирішивши про себе: якщо в її житті з'явилася хоч найменша можливість навчитися чомусь новому, вона зобов'язана скористатися нею і спробувати себе.

Тепер більшу частину свого часу вона проводить саме тут, у селі, забравши туди з московської квартири тільки книги і телевізор. Але і про кіно Тетяна не забуває, не так давно знявшись з Сергієм Жигуновим у фільмі "Вбити вечір".

В селі її з пошаною називають по імені-по батькові, а в районі за очі величають Таня-Голлівуд.

Тетяна Агафонова: актриса чи голова колгоспу?

Роботи тепер у Тетяни непочатий край, адже вона очолила колгосп, у якого був величезний борг. І намагається це виправити. Ще голова мріє про те, щоб знову вирощувати на колгоспних землях льон, як це було раніше. Намагається знайти гроші на запчастини до тракторів і комбайнів, боротися з пияцтвом, погасити заборгованість по зарплаті.

Так і живе зараз Тетяна Агафонова. Актриса з неї вийшла не загальноприйнята красуня, а така мила, домашня, затишна тітонька, але талановита, з величезною душею і щирим серцем. Головує вона теж дуже талановито, з розумом і винахідливістю, намагаючись знайти вихід навіть із самої складної і непростій ситуації.

Щоранку вона встає о шостій. Тетяна дуже любить цей час, адже можна вмитися холодною водою, заварити чашку міцного чаю, не кваплячись, викурити цигарку. І посидіти кілька хвилин біля віконця, не думаючи про труднощі, насолоджуючись звуками, які видають кішка і кошеня, лакающие біля теплої грубки молочко з блюдечка.