Корисні поради
на всі випадки життя
» » "Операція "И" та інші пригоди Шурика": актори і ролі

"Операція "И" та інші пригоди Шурика": актори і ролі

Додано: 08.11.15
Рубрика: Цікаве

Картина «Операція «И» та інші пригоди Шурика», актори якої були популярні на весь Радянський Союз, вийшла на екрани в 1965 р. і одразу ж стала лідером прокату. Режисером картини виступив майстер комедії – Леонід Гайдай. Хто ж знявся в популярному фільмі?

«Операція «И» та інші пригоди Шурика»: актори. Дем'яненко в ролі Шурика

На головну роль - студента Шурика - пробувалися такі відомі актори, як Олег Видів, Всеволод Абдулов, Віталій Соломін, але більше всіх сподобався режисеру Олександр Дем'яненко.
"Операція "И" та інші пригоди Шурика": актори і ролі
Студент Шурик у виконанні Дем'яненко в 60-х був чи не найпопулярнішим кіношним персонажем. Довірливий, наївний, постійно потрапляє у всілякі халепи Головний герой картини чимось нагадував самого режисера фільму Леоніда Гайдая.

Олександр Дем'яненко після ролі Шурика, яка зробила його знаменитим, зіграв ще в багатьох фільмах, але йому, на жаль, пропонували тільки однотипних дивакуватих персонажів. І все ж він не покинув кіно: у загальній складності у фільмографії актора більше сотні різних робіт.

Добродушний студент у виконанні Олександра Сергійовича так сподобався глядачам, що трохи пізніше Леонід Гайдай присвятив пригод цього персонажа ще кілька фільмів: «Кавказьку полонянку» і картину «Іван Васильович змінює професію«.

Герої новели «Напарник»

«Пригоди Шурика» складаються з трьох окремих новел, які об'єднує тільки загальний головний герой. У першій, під назвою «Напарник», блищить ще і Олексій Смирнов.
"Операція "И" та інші пригоди Шурика": актори і ролі
Він грає роль дармоїда і хама Федора, який стикається з головним персонажем у громадському транспорті. Між ними починається бійка, в результаті якої Феде призначають покарання у вигляді виправних робіт і відправляють на будівництво. Тільки там його чекає ще один неприємний сюрприз – на горизонті знову з'являється Шурик, який відтепер буде його напарником.

Олексій Смирнов багато знімався в кіно, але в основному це були епізодичні ролі. «Пригоди Шурика» стали «зоряним часом для актора. Ще одна його видатна робота – роль механіка у військовому фільмі «В бій ідуть одні старики».

Також у новелі «Напарник» були задіяні Михайло Пуговкін («Спортлото 82»), Володимир Басов («Міміно») і Эммануиил Геллер («Червоні вітрила»).

Селезньова Наталія в ролі Ліди

Наталія Селезньова вперше дебютувала в головній ролі в новелі «Мана», знятої для фільму «Пригоди Шурика». До цього актриса знялася всього в чотирьох фільмах і грала там або епізодичні ролі, або другого плану.

"Операція "И" та інші пригоди Шурика": актори і ролі
Роль Лидочки з Політехнічного інституту, яка абсолютно несподівано стала коханої головного героя, прославила Селезньову на весь Радянський Союз. Більше того, саме новела «Мара» узяла головний приз на Краківському фестивалі короткометражок.

Відразу після такого вдалого дебюту Селезньова отримала головну роль у картині «Саша-Сашенька». А далі були «Іван Васильович змінює професію» все того ж Гайдая «Не може бути» і ще цілий ряд чудових фільмів з її участю.


Інші персонажі новели «Мара»

Комедія «Операція «И» та інші пригоди Шурика», актори в якій зіграли безліч забавних персонажів, дуже полюбилася глядачеві. Фактично, картина була розібрана на цитати.

"Операція "И" та інші пригоди Шурика": актори і ролі
Наприклад, багато радянські студенти любили цитувати сценку, в якій герой Віктора Павлова приходить здавати іспити до професора у виконанні Володимира Раутбарта. Хто не пам'ятає знамениту фразу професора, який викрив свого винахідливого студента: «Професор, звичайно, лопух, але апаратура при ньому»?

Також роль одного з студентів виконав Валерій Носик, який потім зіграв у фільмах «Слідство ведуть Знавці» і «Американський дідусь». Георгій Георгіу («Адмірал Ушаков») з'явився у новелі в якості господаря злої собаки, порвавшей штани Шурику, а актриса Наталія Гіцерот («Білий пудель») зіграла його дружину. Також на екрані можна було побачити Зою Федорову («Станиця Дальня») і Сергія Жирнова («Бережись автомобіля»).

Боягуз, Бовдур і Бувалий

Незабутньою для глядача виявилася трійка комічних персонажів з кличками Боягуз, Бовдур і Бувалий. Ці невдахи злодюги і спекулянти вже з'являлися в короткометражному фільмі Гайдая «Самогонники», потім вони смішили глядачів своєю дурістю в «Операції «Ы»», а трохи пізніше знову з'явилися в «Кавказькій полонянці».

Роль Бувалого - лідера злочинної трійці – зіграв Євген Моргунов («Молода гвардія»). Бувалий, за сюжетом, тільки з вигляду здається розумною людиною, насправді всі його вчинки говорять, що він не «семи п'ядей у чолі».

"Операція "И" та інші пригоди Шурика": актори і ролі
Георгій Віцин, відомий за ролями у багатьох замечательнихфильмах («Одруження Бальзамінова», «Джентельмени удачі»), зіграв у знаменитому тріо роль Боягуза. Як можна зрозуміти по кличці, цей персонаж – непотрібний баласт в компанії: він постійно боїться і від страху вічно робить дурниці.


Якщо персонаж, якого грає Георгій Віцин, робить дурниці зі страху, то герой Юрія Нікуліна («Діамантова рука») надходить так просто тому, що він самий справжній «бовдур».

В наш час цим культовим комедійним персонажам навіть ставлять пам'ятники в містах. Наприклад, такі монументи є в Хабаровську і в Пермі.

Герої новели «Операція «Ы»»

Що ще можна сказати про виконавському складі картини «Операція «И» та інші пригоди Шурика»? Актори були підібрані фільм чи не найкращі в СРСР. В останній новелі «Операція «Ы»» були задіяні не тільки знамениті на весь Союз Віцин, Нікулін, Моргунов, але ще й лауреат Сталінської премії Володимир Владиславського ("Євгенія Гранде"), а також Заслужена артистка РРФСР - Марія Олександрівна Кравчуновська ("Карнавальна ніч").