Корисні поради
на всі випадки життя
» » Оборотний плуг: опис, використання

Оборотний плуг: опис, використання

Додано: 08.11.15
Рубрика: Авто поради

Добре пропаханная земля є запорукою високого врожаю. Тому для обробки полів повинно використовуватися тільки якісне обладнання. У першу чергу це стосується, звичайно ж, плугів. Різновидів їх на даний момент існує всього три: роторні, однокорпусні і оборотні. Останній тип дозволяє обробляти грунт з максимальною ефективністю, а тому використовується найчастіше.

Загальний опис

Відрізняється оборотний плуг цього різновиду від інших моделей насамперед наявністю подвійних дзеркальних лемешів. При обробці полів один з них знаходиться безпосередньо в грунті, а другий - поверх неї. Після розвороту трактора лемеші за допомогою гідравлічної системи міняються місцями. В результаті виходить дуже гладка оранка без борозен і гребенів. При використанні звичайного плуга з одинарним лемешем домогтися такого неможливо. В цьому випадку при оранці від центру поля між смугами з'являються подвійні гребені, а при роботі від краю — подвійні борозни. Орати землю з використанням оборотного плуга можна зі швидкістю до 6-9 км/ч.
Оборотний плуг: опис, використання

Переваги обладнання

Крім усього іншого, при використанні оборотного плуга можна проводити оранку будь необхідної глибини. Регулюється положення його лемешів шляхом зміни висоти опорного колеса.

До переваг такого обладнання, як оборотний плуг, відносять також те, що оранку з його використанням можна виробляти прискореними темпами. Розворот трактора з робочим органом цього типу на 180 градусів здійснюється легко і без яких би то не було ударів. Досягається це завдяки наявності в конструкції плуга двох телескопічних циліндрів. Надійно захищене це обладнання і від різного роду поломок. Пошкодити гідравлічні шланги, наприклад, абсолютно неможливо, так як вони закриті спеціальним брезентовим рукавом.
Оборотний плуг: опис, використання

До самого трактора оборотний плуг кріпиться у трьох точках. Це забезпечує максимальну жорсткість конструкції. Тому йде плуг дуже плавно. Роботи ж при цьому можна виконувати з максимальною маневреністю. До переваг оборотного плуга також можна віднести:

 • зручне регулювання всіх вузлів та механізмів;
 • велику ширину захвату грунту;
 • легкість транспортування звичайним дорогам;
 • високий ступінь зносостійкості робочих механізмів.

Конструктивні особливості

Складаються оборотні навісні плуги з наступних вузлів і механізмів:

 • симетричною жорсткої рами;
 • пристрою повороту, що включає в себе зубчастий сектор, циліндричну шестірню і гідроциліндр;
 • дискових корпусів, перед кожним з яких встановлений отвальчик з гострою кромкою;
 • запобіжного пристрою, що забезпечує виглубление робочих органів при зустрічі з перешкодами;
 • гідравліки і опорних коліс.

Оборотний плуг: опис, використання
Ширина захвату плуга цього виду на кожному корпусі може встановлюватися в чотирьох положеннях — 333844 50 см. При використанні 5-9 корпусів, таким чином, ширина пропахиваемой за один раз смуги може досягати 5-9 метрів.

Види оборотних плугів

Відрізнятися обладнання цього типу може по перерізу рами і потужності. При покупці в першу чергу слід визначитися з кількістю робочих корпусів. Підбирається оборотний плуг залежно від того, на якому тракторі його передбачається використовувати. Для малопотужної техніки більше підходять моделі, що складаються з 2-4 корпусів. Для великих тракторів зазвичай використовується обладнання, складене з 10-12. Сучасні сільгоспвиробники найчастіше застосовують трьохкорпусне обладнання цього типу. Навішуватися такі плуги можуть, наприклад, на трактора МТЗ 80/82 МТЗ-100/102 або ЮМЗ-82. У загальному і цілому оборотне обладнання допускається використовувати для техніки потужністю від 80 до 200 л/с.


Де застосовують

Як і звичайні плуги, оборотні найчастіше використовуються для оранки великих за площею ділянок. В даному випадку їх застосування дозволяє підвищити рентабельність виробництва за рахунок швидкості і якості виконуваних робіт. У добре пропаханную рівну землю легко проникають повітря, волога і мікроелементи при внесенні добрив.

Оборотний плуг: опис, використання

Найпопулярніший оборотний плуг 3-корпусний допускається використовувати на полях, не дуже засмічених товстими корінням рослин і камінням. Обробіток ґрунту із застосуванням таких моделей доцільно проводити там, де глибина оранки повинна становити приблизно 20-27 см.

Найбільш популярні марки

Найчастіше для оранки полів сьогодні використовуються оборотні плуги від таких виробників, як:

 • «Квернеланд».
 • «Алмаз».
 • Overum.

Найбільш популярною маркою цього обладнання є Lemken. Оборотний плуг «Лемкен» характеризується максимальною продуктивністю і може дуже швидко розгортатися навіть на самих вузьких смугах. Також ці плуги відрізняються високою міцністю і можуть застосовуватися на сучасних тракторах великої потужності.

Існує всього чотири модельні ряди «Лемкен»:

 • «Ювель». Ці плуги оснащені четирехпрофильной рамою і системою контролю оборотів TurnContro.
 • «ВариОпал». Це обладнання показує відмінні результати оранки по краях поля, канав і т. д.
 • «ЕвроОпал». Плуги цієї моделі оснащені гідравлічною захистом неприпустимих навантажень.
 • «Танзаніт». Це обладнання гібридного типу може використовуватися і як навісний і як напівнавісний оборотний плуг.

Оборотний плуг: опис, використання

Таким чином, ефективність і висока швидкість оранки — це те, що відрізняє обладнання цього типу від інших різновидів. Звичайні плуги ніколи не дадуть такої якості оранки, як оборотні. Саме цим і пояснюється величезна популярність і затребуваність обладнання цього типу.