Корисні поради
на всі випадки життя
» » Обробка східців бетонних сходів на вулиці і в будинку плиткою, гумовим покриттям, деревом, ламінатом

Обробка східців бетонних сходів на вулиці і в будинку плиткою, гумовим покриттям, деревом, ламінатом

Додано: 08.11.15
Рубрика: Ремонт

Парадні сходи, де б вона не перебувала, має бути цікавою, оригінальною. Їй відводиться важлива роль при створенні інтер'єру. Вона визначає дух усього будови. Обробка східців бетонних сходів повинна відповідати декоративним особливостям всіх тих елементів, які оточують конструкцію. Які матеріали можна використовувати для облицювання?

Облицювання деревиною

Обробка східців бетонних сходів на вулиці і в будинку плиткою, гумовим покриттям, деревом, ламінатом

Дерево здатне стати незамінним помічником в питаннях створення унікального дизайну будь-якого приміщення. Відповідно, оздоблення східців бетонних сходів може бути зроблена цим матеріалом. Який саме деревиною скористатися? Варіантів існує безліч.
Цінні породи деревини

Залізобетонні конструкції надають величезний набір можливостей для втілення будь-яких ідей. І серед них слід виділити облицювання цінними породами деревини. Використовуючи м'який матеріал, ви досягнете зменшення гучності бетону до мінімальної позначки порівняно з каменем або керамічною плиткою. Обробка східців бетонних сходів може здійснюватися за допомогою різних порід. Вибір широкий. Можна скористатися такими матеріалами, як ясен, дуб або сосна.

Дуб, ясен, будуть сприяти тому, що парадні сходи отримає багатий і шикарний вигляд. Світлий окрас сосни дозволить візуально знизити громіздкість усієї конструкції. Найміцніші матеріали зроблені з елітної деревини. До них відносяться венге, яроко, ятобо, дусс, баді.

Використання клеєного матеріалу

З допомогою якої деревини може проводитися обробка східців бетонних сходів? Далеко не всі здатні дозволити собі використання дорогих порід. Однак на допомогу приходять сучасні технології. На будівельному ринку можна знайти оздоблювальний матеріал, який складається з клеєної пошарово деревини.
Вибираючи матеріал, треба дивитися не на його вартість, а на параметри. Саме від них буде залежати те, наскільки добре деревина відповідатиме вимогам сходів. Просушування матеріалу повинна складати приблизно 8%. Увагу необхідно приділити відсутності різноманітних дефектів (сучків, тріщин, пігментації, дірок).

Чому саме деревина?

Обробка східців бетонних сходів деревом досить популярна. Це пов'язано з наступними перевагами:

 • Матеріал досить легкий.
 • Характеризується чудовими параметрами.
 • Легко піддається обробці.
 • Є можливість поєднувати деревину з іншими видами облицювання.
 • Дерево може вписатися в дизайн будь-якого інтер'єру.
 • Однак на вулиці цей матеріал краще не використовувати. З-за впливу сонячних променів, перепадів температури і рясні опади деревина буде втрачати свій вигляд і старіти швидше. Відповідно, довговічність буде дуже і дуже низькою.

  Використання ламінату

  Обробка східців бетонних сходів на вулиці і в будинку плиткою, гумовим покриттям, деревом, ламінатом

  Багато хто на власному досвіді знають, що обробка східців бетонних сходів в будинку – важке заняття. Але так як ця конструкція популярна, то й від процесу її облицювання позбутися не вийде. В якості матеріалу можна використовувати ламінат. Він сучасний, міцний і ідеально підходить для будь-якого дизайну. До того ж цей варіант не є дорогим.


  Яким саме ламінатом можна скористатися при обробці сходів? Важливо, щоб матеріал відповідав деяким рекомендаціям.

 • Міцність . Цей показник важливий, так як ступені повинні стримувати значні навантаження.
 • Ламінат повинен мати антиковзаючий шар . Це важливо для дотримання безпеки при пересуванні по сходах.
 • Зносостійкість. Необхідна для того, щоб конструкція була міцною і привабливою протягом тривалого періоду використання.
 • Обробка східців бетонних сходів ламінатом повинна бути якісною. А для цього потрібно придбати матеріал 31-го класу.

  Рекомендації по обшивці

  Що необхідно врахувати при обробці ступенів?

 • Форма ступенів. Цей показник здатний відрізнятися досить серйозно. Тому попередньо потрібно зробити шаблон з картону. За рахунок цього ви зможете грамотно і точно нарізати ламінат, запобігши перевитрата матеріалу.
 • Прямий марш. Особливих складнощів немає. Але знову ж таки потрібно виготовлення шаблону з картону. Якщо цього не зробити, то у відходи може бути відправлено величезна кількість облицювального матеріалу.
 • Декоративна функція. Під час обробки пам'ятайте, що потрібно закрити всю конструкцію. Оптимальна міцність буде гарантована тільки в цьому випадку. А цей показник дуже важливий при експлуатації.
 • Важливі нюанси

  Обробка східців бетонних сходів на вулиці і в будинку плиткою, гумовим покриттям, деревом, ламінатом

  Як бути з колірним оформленням? Вибирати його потрібно, керуючись власними вподобаннями та смаками. Багатьом подобається класичний варіант, який імітує натуральну деревину. Вся справа в тому, що оригінальні і незвичайні рішення досить швидко набридають. А обробка повинна проводитися не на один рік.

  Облицювання за допомогою ламінату допомагає домогтися не тільки краси, але і захисту від різноманітних механічних впливів.

  Самостійно обробляти сходи ламінатом довго і складно. Для цього потрібно постаратися. Треба підрахувати всі достоїнства з недоліками такого варіанту і вирішити – самі ви будете виконувати роботи або ж довірите це професіоналам.

  Оформлення ступенів плиткою

  Ганок грає сполучну роль між будинком і вулицею. Відповідно до облицювання його ступенів треба підійти відповідально. Не можна недооцінювати ту естетичну і функціональну роль, яку відіграє сходи в даній ситуації. Ганок має виглядати гідно, бути надійним і зручним. Які матеріали можна використовувати, якщо необхідна обробка східців бетонних сходів на вулиці?


  Найбільш популярним будівельним матеріалом вважається плитка. Вона красива, практична і недорога. Але який саме плиткою варто скористатися? Варіантів є багато. І треба зробити вибір.

  Обробка східців бетонних сходів на вулиці і в будинку плиткою, гумовим покриттям, деревом, ламінатом

  Бюджетний варіант

  Бетонна плитка - недорогий матеріал, яким можна скористатися при обробці ганку. На будівельних ринках можна знайти моделі, які відповідають формам ступенів. За рахунок різних наповнювачів можна виготовити сходи, що імітують натуральний камінь. Проте звичайна бетонна облицювання буде кришитися на сильному морозі.

  Тротуарна плитка стане оптимальним рішенням в даній ситуації. Особливо якщо її виготовлення відбувалося вибролитьевим способом. Але і у неї є недолік – занадто слизький матеріал. У такій ситуації оздоблення східців бетонних сходів плиткою повинна супроводжуватися встановленням спеціальних антиковзних накладок. За допомогою такого матеріалу можна стерти грань між ландшафтом і житлом. Відповідно, перехід в будинок з вулиці буде відбуватися непомітно.

  Керамічна плитка

  Даний матеріал відрізняється великою кількістю кольором і текстур. Керамічна плитка може бути глянсовою, матовою, рельєфною, що імітує дерево, зробленої під мозаїку, монохромного. Однак, порівняно з іншими матеріалами, вона досить тендітна. І якщо планується велика механічна навантаження, то краще не вдаватися до подібної облицювання.

  Клінкерна плитка

  Виготовлення матеріалу відбувається за допомогою сланцевої глини, розміщеній у снек, де вона зневоднюється і підлягає екструзії. За рахунок такої технології облицювання відрізняється високою міцністю і формою. Можна знайти не тільки прості, але і химерні моделі. Відповідно, є можливість зробити дизайн оригінальним, втіливши різні фантазії.

  Обробка східців бетонних сходів на вулиці і в будинку плиткою, гумовим покриттям, деревом, ламінатом

  Оздоблення плиткою відрізняється високою стійкістю до морозів. Її не можна зіпсувати реагентами і маслом. Матеріал стійкий до механічних ударів. З-за того, що поверхня шорстка, ковзати ви не будете.

  Керамограніт

  Обробка східців бетонних сходів плиткою на вулиці в даному випадку буде відрізнятися високою міцністю. Завдяки технології виготовлення, керамограніт володіє зносостійкістю. Він може витримувати великі механічні навантаження. Володіє шорсткою поверхнею і не псується при високих морозах і з-за реагентів. Однак і вартість матеріалу немаленька. Незважаючи на те що за своїми параметрами керамограніт практично нічим не відрізняється від клінкерної плитки, оцінюється він значно дорожче.

  Обробка східців бетонних сходів на вулиці і в будинку плиткою, гумовим покриттям, деревом, ламінатом

  Облицювання гумою

  Досить зручним і практичним варіантом є використання гумового покриття. Накладки з цього матеріалу можуть відрізнятися по довжині, товщині і кольору. Вони використовуються у тому випадку, якщо необхідно запобігти ковзанню на сходах. Крім того, гумове покриття допоможе впоратися з брудом (якщо є спеціальні щетинки), яка потрапляє з вулиці на взутті. Які переваги має матеріал? Він стійкий до морозів, зносостійкий, володіє високою міцністю. До того ж гумові накладки легко монтувати.

  На сучасному етапі є величезна кількість покриттів. І найбільш популярним вважається матеріал, що володіє великою і малою проступью. Вибір треба здійснювати, керуючись інтенсивністю руху по сходах. Велика проступ зможе охопити ребра ступенів, забезпечивши повне виключення ковзання. Мала проступ в основному застосовується там, де інтенсивність руху не є високою.

  В залежності від того, який тип накладок був обраний, треба підібрати кріплення. Це можуть бути профілі, стрічки зі спеціальним покриттям, двосторонній скотч і т. п.

  Обробка східців бетонних сходів на вулиці і в будинку плиткою, гумовим покриттям, деревом, ламінатом

  Обробка східців бетонних сходів на вулиці гумовим покриттям може відрізнятися різними перевагами і недоліками. Однак у будь-якій ситуації матеріал буде повністю відповідати умовам комфорту і безпеки, незалежно від погоди.

  Висновок

  У даному огляді були розглянуті найбільш популярні матеріали, з допомогою яких можна оформити сходи. Сподіваємося, що це допоможе вам зробити вибір.