Корисні поради
на всі випадки життя
» » Через скільки допомагає "Монурал"? Особливості застосування, інструкція, протипоказання та відгуки про препарат

Через скільки допомагає "Монурал"? Особливості застосування, інструкція, протипоказання та відгуки про препарат

Додано: 08.11.15

Через скільки допомагає «Монурал»? Деякі жінки знають відповідь на поставлене питання. У зв'язку з цим у цій статті ми вирішили розповісти вам про те, для чого використовують згаданий медикамент, як і через скільки він діє, чи є у нього протипоказання та інше.

Через скільки допомагає "Монурал"? Особливості застосування, інструкція, протипоказання та відгуки про препарат

Упаковка, склад, форма

Про те, через скільки допомагає «Монурал», можна дізнатися з інструкції, яка додається до препарату. Вона вміщена в картонну пачку, де містяться ламіновані багатошарові пакетики з лікарською речовиною.
Розглянутий препарат надходить у продаж у вигляді білих гранул з мандариновим ароматом. Вони призначені для приготування розчину для прийому всередину.

Відповідь на питання про те, через скільки допомагає «Монурал», тісно взаємопов'язаний з його складом. Активною речовиною цього препарату є фосфоміцину трометамол. Також він містить у собі додаткові компоненти у вигляді сахарину, мандаринового і апельсинового ароматизатора, а також сахарози.

Фармакологічна характеристика

Багатьох пацієнтів, яким було призначено цей препарат, цікавить не тільки питання про те, через скільки діє «Монурал», але і про те, чи є він антибактеріальним засобом.

Згідно інструкції, що додається, розглянутий медикамент є сучасним антибіотиком широкого спектру дії. Він використовується в терапії багатьох запальних захворювань сечовивідної системи.

Перш ніж відповісти на питання про те, через скільки допомагає «Монурал», слід сказати, що він є похідним фосфоновой кислоти. Даний препарат здатний надавати бактерицидний ефект, що пояснюється пригніченням синтезу клітинних стінок бактерій.
Будучи аналогом фосфоэнолпирувата, діюча речовина вступає у взаємодію з ферментом N-ацетил-глюкозамино-3-о-энолпирувил-трансферазой. В результаті відбувається його необоротне, виборче і специфічне інгібування, що забезпечує відсутність перехресної стійкості з іншими антибіотиками, а також можливість синергізму з ними.

Через скільки допомагає "Монурал"? Особливості застосування, інструкція, протипоказання та відгуки про препарат

«Монурал» активний відносно багатьох грампозитивних бактерій і більшості грамнегативних мікроорганізмів. Його активна речовина зменшує адгезію бактерій на епітеліальному шарі сечовивідних шляхів.

Фармакокінетика

Через скільки діє «Монурал»? Активна речовина препарату практично відразу після прийому всмоктується з ШКТ. При цьому він досить швидко накопичується в сечі.

При одноразовому застосуванні лікарського розчину його біологічна доступність складає 35-65 %. Активна речовина препарату не зв'язується з білками плазми, однак у організмі людини дисоціює на трометамол і фосфоміцин і більше не метаболізується.

При прийомі разової дози «Монурал» у кількості 3 г його концентрація в сечі досягає високого рівня (99 %) бактерицидності щодо багатьох збудників інфекцій сечовивідних шляхів.

Так через скільки годин допомагає «Монурал»? Згідно інструкції, що додається, його максимальна концентрація досягається приблизно через 120-160 хвилин. По закінченні цього проміжку часу препарат починає свою активну дію.


Виводиться медикамент в незміненому вигляді (близько 95 %) за допомогою нирок. При цьому в сечі зазначаються його найвищі концентрації. Також 5 % активної речовини виводиться разом із жовчю.

Період напіввиведення антибіотика становить чотири години.

Через скільки допомагає "Монурал"? Особливості застосування, інструкція, протипоказання та відгуки про препарат

Фармакокінетичні показники в особливих випадках

Через скільки часу допоможе «Монурал» пацієнтам з помірним зниженням ниркової функції? У даної категорії людей дія препарату також відзначається по закінченні двох годин. Саме за цей проміжок часу медикамент досягає високих концентрацій у крові. Однак у таких пацієнтів період напіввиведення фосфоміцину з плазми трохи збільшений.

Через скільки допомагає «Монурал» при циститі? Двох днів цілком достатньо для того, щоб у хворого розвинувся стійкий терапевтичний ефект.

Показання до застосування

Як було сказано вище, даний медикамент використовують для лікування різних захворювань сечовивідної системи. Зокрема, цей препарат допомагає при:

  • гострих нападах рецидивуючого бактеріального циститу;
  • гострому бактеріальному циститі;
  • безсимптомної масивної бактеріурії у вагітних жінок;
  • післяопераційних інфекціях сечовивідних шляхів;
  • бактеріальному неспецифічному уретриті.

Також слід зазначити, що розчин для перорального прийому нерідко застосовують як профілактичний засіб проти інфекцій сечовивідних шляхів у процесі трансуретральних діагностичних досліджень і при хірургічному втручанні.

Протипоказання до застосування

Як свідчать наявні про розглянутому нами продукті фарміндустрії (ліки «Монурал») відгуки, при циститі дія його досить ефективно. Однак не варто забувати, що у будь-якого ліки є протипоказання. Згідно інструкції, даний препарат не рекомендується призначати при:

  • тяжкого ступеня ниркової недостатності;
  • підвищеної чутливості до додаткових і до основних речовин препарату;
  • а також для лікування дітей молодше п'яти років.

Через скільки допомагає "Монурал"? Особливості застосування, інструкція, протипоказання та відгуки про препарат

Препарат «Монурал»: як правильно приймати?

При циститі, а також інших захворюваннях сечовивідної системи вміст одного пакетика необхідно розчинити в 1/3 склянки звичайної води. Отриманий розчин слід прийняти за 2 години до їжі або через 120 хвилин після. Використовувати медикамент в процесі прийому їжі не рекомендується, так як це помітно уповільнить його абсорбцію в організмі.


Згідно інструкції, приймати розглянутий препарат бажано на ніч. Робити це слід після опорожнення сечового міхура.

На один курс лікування достатньо одного пакетика з лікарським засобом. При цьому необхідно зазначити, що забороняється поєднувати «Монурал» з таким препаратом, як «Метоклопрамід». Це пов'язано з тим, що комбінація цих засобів може значно зменшити концентрацію фосфоміцину в крові та сечі. В результаті ефекту від терапії ви так і не доб'єтеся.

Людям, які страждають від цукрового діабету, необхідно враховувати, що до складу медикаменту «Монурал» входить сахароза. Також слід зазначити, що під час його прийому забороняється вживати будь-які спиртні напої.

Дозування лікарського засобу для дорослих людей

«Монурал» при циститі (протипоказання і застосування препарату були описані вище), а також при інших захворюваннях дорослим людям слід приймати у дозі, що дорівнює 3 г (один раз на день). При цьому розчин використовують одноразово.

При необхідності лікар може призначити своєму пацієнтові повторний прийом препарату, але тільки після доби.

Через скільки допомагає "Монурал"? Особливості застосування, інструкція, протипоказання та відгуки про препарат

Як правило, така терапія потрібна при рецидивуючій бактеріальної інфекції, тяжкому перебігу захворювання (наприклад, при відсутності належного результату після одноразового прийому засоби), а також в літньому віці.

Для профілактики різних інфекцій сечовивідних шляхів при урологічному втручанні або діагностиці даний медикамент також призначають два рази. Розчин беруть за три години до планованих маніпуляцій або яких-небудь медичних досліджень. При цьому інтервал після першого прийому повинен становити 24 години.

Людям з нирковою недостатністю препарат «Монурал» слід призначати з особливою обережністю. Таким пацієнтам потрібно збільшити проміжок часу між прийомами ліків або ж зменшити дозу.

Чи можна давати дітям?

Даний медикамент можна призначати дітям, але лише тим, хто досяг 5-річного віку. Малюкам препарат рекомендується приймати одноразово в кількості 2 р. Дитині до зазначеного віку «Монурал» не призначається зважаючи несформованої нирково-мискової системи (тобто у малюка ще недостатньо розвинена система фільтрації в нирках).

Вагітність та грудне вигодовування

Під час вагітності представниць слабкої статі досить часто турбує цистит. Розчин «Монурал» ефективно лікує це захворювання і при цьому не викликає патологій у плоду.

Найбільшим плюсом даного препарату є його одноразовий прийом, в той час як більшість антибіотиків потрібно приймати як мінімум 5-7 днів. Також слід зазначити, що це ліки практично не має побічних ефектів і протипоказань. Як правило, він добре переноситься пацієнтами. Однак призначити це засіб вагітним жінкам може тільки досвідчений лікар після ретельного обстеження. Адже багатьом фахівцям відомо, що активна речовина «Монурал» легко долає плацентарний бар'єр. Тому в першому триместрі вагітності його прийом вкрай небажаний.

Через скільки допомагає "Монурал"? Особливості застосування, інструкція, протипоказання та відгуки про препарат

Що стосується лактації, то в цей період розглянутий препарат використовувати взагалі заборонено. При гострій необхідності його прийому грудне вигодовування слід припинити, так як фосфоміцин потрапляє в молоко.

«Монурал» при циститі: ефективність і відгуки про препарат

Препарат «Монурал» для лікування циститу підходить найкраще. Фахівцями було доведено, що даний медикамент ефективний проти багатьох бактерій, які викликають це захворювання.

Крім того, що засіб володіє бактерицидними властивостями, воно ще помітно зменшує здатність мікроорганізмів закріплюватися на стінках сечового міхура.

Терапію гострого циститу слід починати негайно. Це необхідно для того, щоб запобігти переходу хвороби в хронічну форму.

Що стосується загострення хронічного циститу, то приймати антибіотик слід в перший же день. Розчин використовується одноразово в дозі, вказаній вище.

Існує безліч відгуків про такий препарат, як «Монурал». Більшість пацієнтів залишають про нього виключно позитивні коментарі, хоча зрідка можна зустріти і негативні відгуки.

Так, згідно з відгуками, позитивною стороною даного препарату є його висока ефективність - результат спостерігається після одноразового прийому розчину. При цьому він практично ніколи не викликає жодних побічних ефектів.

Процес лікування цим засобом багато пацієнти називають зручним, а його вартість – цілком прийнятною.

Через скільки допомагає "Монурал"? Особливості застосування, інструкція, протипоказання та відгуки про препарат

У негативних відгуках повідомляється про те, що даний медикамент неефективний. Але при цьому пацієнти не говорять, за яких свідченнях і коли приймався «Монурал», дотримувалася його дозування, призначив його доктор або ж хворий займався самолікуванням.