Корисні поради
на всі випадки життя
» » Меттью Макгрори - добрий і сумний актор-гігант

Меттью Макгрори - добрий і сумний актор-гігант

Додано: 08.11.15
Рубрика: Цікаве

Він зіграв Тіні в «Будинку тисячі трупів» і «Вигнані дияволом» Роба Зомбі, Карла у «Великій рибі» Тіма Бертона. Йому часто діставалися ролі гігантів в інших відомих фільмах і серіалах: він був демоном в «Костянтина», височенним прибульцем в фантастичної комедії «Люди в чорному», огром в «Зачарованих». Його ролі хоч і не були головними, але запам'ятовувалися глядачам, і все тому, що цей актор привносив в образи своїх персонажів щось таке, що вирізняло їх з усіх інших. Напевно, він віддавав їм частину своєї душі. Це Меттью Макгрори, актор-гігант, який, на жаль, уже пішов з життя.
Меттью Макгрори - добрий і сумний актор-гігант

Ранні роки

Меттью народився 17 травня 1973 року в Уест-Честері, штат Пенсільванія. Вже в ранньому віці у хлопчика почало проявлятися пов'язане з порушенням роботи гіпофіза захворювання – гігантизм. Відомо, що коли Меттью надходив у перший клас початкової школи, його зростання вже було більше півтора метрів.

У рідному Уест-Честері Макгрори навчився нелегкої професії судмедексперта. Але, відкривши в собі акторський талант, він вирішив кинути престижну роботу. Так почалася кар'єра актора-велетня.

Меттью Макгрори: фільми

Дебютом актора в кіно стала картина «Бог на ТБ» (1999), в якій йому дісталася передбачувана роль гіганта. Через рік була стрічка під назвою «Мертві ненавидять живих», і знову Макгрори зіграв у ній височенного силача.

В комедійному серіалі «Малкольм у центрі уваги» Меттью отримав роль Лотара. Цей персонаж також був незначним, як і той же високий прибулець в «Людях у чорному». Дізнаватися Макгрори почали після картини Роба Зомбі «Будинок тисячі трупів». У ній актор зіграв Тіні. Персонаж цей також страждав гігантизмом і був весь у шрамах, так над ним у дитинстві ставив досліди Доктор Сатана. У сиквелі «Вдома тисячі трупів», картині «Вигнані дияволом» Тіні рятує свою сім'ю, а сам входить в палаюче маєток, тому що не хоче більше жити так само, як інші члени цього клану жорстоких вбивць.
Меттью Макгрори - добрий і сумний актор-гігант

У картині «Велика риба» Макгрори зіграв велетня Карла, доброго і сумного, якому хочеться співпереживати, співчувати. Потім були ролі в серіалах «Зачаровані» і «Карнавал», робота над фільмами «Довгий час», «Планета Піттс», «Оповідач», «Костянтин: Повелитель пітьми», «Бій з тінню», «Існування». Всі персонажі, зіграні Макгрори, були гігантами, але багато хто з них виявлялися ще й такими ж душевними і добрими, як він сам.

Трохи про гігантизм і особливості хвороби у Макгрори

Меттью Макгрори, зріст якого був надзвичайно високим – 2 метри і 29 сантиметрів, страждав гігантизмом. Ця патологія проявляється вже в ранньому дитинстві, як сталося і з Меттью. Потім, коли така дитина входить у фазу статевого дозрівання, відбувається ще один стрибок зростання.

Це захворювання проявляється не тільки зовні, воно ще має і ряд специфічних симптомів, з якими людині доводиться миритися протягом всього свого життя. Це головні болі і болі в суглобах, швидка втомлюваність та загальна слабкість, погіршення зору. Крім того, гігантизм нерідко супроводжується цукровим діабетом, артеріальною гіпертензією, емфіземою легенів, безпліддям.


Лікування хвороби існує. Як правило, воно проводиться тоді, коли пацієнт ще перебуває в дитячому віці, і полягає в прийомі спеціальних гормонів та ортопедичної корекції постави. Але все ж повністю вилікуватися від гігантизму неможливо. Прогноз для хворих невтішний: зазвичай їх життя обриваються рано з-за супутніх патологій. Так сталося і з Макгрори.

Меттью Макгрори - добрий і сумний актор-гігант

Меттью Макгрори: причина смерті

Актор пішов з життя рано. Це трапилося в 2005 році, коли Макгрори було тридцять два. Він жив у Шерман Оукс, Каліфорнія, зі своєю дівчиною Мелісою. 8 серпня у актора стався напад серцевої недостатності, і лікарі не змогли йому допомогти. Вийшов після смерті Макгрори фільм Роба Зомбі «Вигнані дияволом» був присвячений пам'яті актора-велетня.

У 2005-му Макгрори був зайнятий у зйомках стрічки «Андре: Серце гіганта», де грав спортсмена. На жаль, його робота над цією картиною так і не була завершена.

Ще один примітний факт про актора стосується запису про нього в Книзі рекордів Гіннеса. У 2006 році вона була перевидана і Макгрори значився в ній як володарка найдовших ніг (75 см) серед нині живих людей.

Яким був Меттью Макгрори?

Усі, хто знав актора обличчясто, говорили, що Меттью був м'яким і добрим людиною, приємним співрозмовником і уважним слухачем. Так, він справляв застрашливе враження на деяких людей при першій зустрічі, але воно швидко зникала. Макгрори мав у своєму розпорядженні до себе, йому хотілося довіритися, з ним хотілося говорити.

Меттью Макгрори - добрий і сумний актор-гігант

Актор був пов'язаний не тільки з кінематографом, але і з музикою. Він знявся в кліпі Iron Maiden на пісню The Wicker Man і відео на трек Coma White Мериліна Менсона. І якщо в першому відео на Макгрори була страхітлива маска (але за ним, знову ж таки, невідворотно хотілося слідувати головному герою сюжету), то в другому актор ніби втілив самого себе. До нього пригорнулася в пошуках підтримки тендітна танцівниця, у нього шукав розради Менсон в образі президента Кеннеді. І незмінно Меттью Макгрори, сумний і замислений, ніби втомлений від цього тлінного світу, підтримував і допомагав, давав героям надію і сили боротися далі.