Корисні поради
на всі випадки життя
» » Вірменські комедії. Кращі фільми і актори

Вірменські комедії. Кращі фільми і актори

Додано: 08.11.15
Рубрика: Цікаве

Комедії люблять всі. В останні роки на екрани вийшло безліч робіт вірменських кінематографістів у цьому жанрі. Деякі з них перекладені на російську мову. Якщо ви не знаєте, які вірменські комедії подивитися, то ця стаття дозволить вам познайомитися з найцікавішими фільмами, що заслуговують уваги.

Вірменські комедії. Кращі фільми і актори

Гумористичний жанр у вірменському кінематографі

Вірменський кінематограф виник перед Першою світовою війною. Однак перші повнометражні художні фільми вийшли на екран у середині 20-х років минулого століття. Другий роботою вірменських кінематографістів стала комедія «Шор і Шоршор» про пригоди двох приятелів, вигнаних за лінь з дому сварливими дружинами. У радянський період цей жанр був незаслужено обійдений увагою режисерів студії імені Амо Бекназаряна, і було знято всього кілька значущих робіт. В водночас відомий вірменський актор Фрунзік Мкртчян знявся в таких усіма улюблених комедіях, як «Міміно», «Кавказька полонянка», «Айболить-66», «Самотнім надається гуртожиток», «Суєта суєт» та ін.
Найвідоміша вірменська комедія радянського періоду — це «Наречена з півночі», в якій окрім відомих вірменських артистів Армена Джигарханяна, Верджалуйс Мириджанян і Мурада Костаняна знялися такі зірки радянського кіно, як Інна Макарова і Юрій Медведєв. Музику до картини написав Арно Бабаджанян, а головну роль зіграв його син — Ара.

Сучасні вірменські комедії

У перші десятиліття після розпаду СРСР Вірменії було не до кіно. Проте з часом ситуація в країні нормалізувалася, і один за іншим стали з'являтися нові фільми, в тому числі в жанрі комедії. Серед них зустрічаються і слабкі картини, але деякі досить цікаві і їх варто подивитися.
Вірменські комедії. Кращі фільми і актори

«Наречений з цирку»

Не знаєте, які вірменські комедії російською мовою варто подивитися? Тоді зверніть увагу на фільм «Наречений з цирку» (2011). Сюжет простий: посол з дружиною повертаються із закордонної поїздки. Дипломат привіз з собою древній артефакт, знайдений під час археологічних розкопок. Він збирається передати безцінну вазу в музей, але одну ніч вона повинна провести в його будинку.

Дочка посла закохана у ветеринара з цирку і запрошує молодого людини познайомитися з батьками. Йому не з ким залишити мавпу, і він бере її з собою в гості. З візитом в особняк дипломата приїжджає і син його давніх друзів.

Всіх героїв чекає божевільна ніч, протягом якої співробітникам спецслужб доведеться з'ясувати, хто вкрав вазу.

«Маленький полководець»

Цей фільм режисер Генрі Кочарян зняв у 2013 році. Його сюжет нагадує розповідь О. Генрі «Вождь червоношкірих», перекладений на сучасний лад. Картина розповідає про парочку молодих авантюристів, які вирішили викрасти сина мільйонера і вимагати за нього викуп. Єдине, що не врахували новоявлені гангстери — це жахливий характер 8-річного хлопчика, якому не знайоме слово «не можна».

Вірменські комедії. Кращі фільми і актори

«Неймовірні пригоди американця в Вірменії»

У вас є вільний вечір? Тоді подивіться фільм, що вийшов на екрани в 2012 році. На думку критиків, він відноситься до категорії «Кращі вірменські комедії».


Ця картина Гора Киракосяна розповідає про пригоди молодого американця, який відправився на відпочинок до Туреччини. Під час польоту на парашуті над морською гладдю трос відривається, і Білла забирає сильний порив вітру. Неймовірним чином американець виявляється над територією Вірменії та «здійснює посадку» на дах сараю. Як виявляється, жителі прикордонної села не знають англійської мови і приймають парашутиста за шпигуна і диверсанта. Його тримають замкненим у сараї і проводять дізнання. На щастя, в сарай приходить донька місцевої вчительки — Ані, яка навчається в Єревані. Вона виступає в ролі перекладача і переконує відпустити бідного Білла, якого вже шукають батьки. Однак найцікавіше ще попереду: американець закохався, і йому доводиться не тільки рятувати Ані від сина сільського старости, вирішив її викрасти, але і втрутитися в прикордонний конфлікт.

«Відкриті двері»

Як правило, вірменські комедії вірменською мовою за кордоном дивляться лише носії цієї мови, або ті, хто займається його вивченням. На щастя, більшість фільмів переведені на російську. Наприклад, ви можете подивитися картину «відкриті двері». Це дуже смішний, добрий і колоритний фільм про дружбу народів.

Все починається з того, що двоє друзів їдуть на машині з Єревану в Тбілісі, щоб перевезти на батьківщину труну з тілом нещодавно померлої бабусі вагітної дружини одного з них. Терміново продавши квартиру бабусі, молоді люди відправляються в шлях на чолі траурного кортежу, що складається з їх автомобіля і катафалка з труною. По дорозі вони підбирають попутників, і незабаром в останній шлях бабусю проводжають представники різних національностей, які забули про всіх політичних проблемах, існуючих між їх країнами. Але найцікавіше чекає мандрівників на під'їзді до міста. Що ж написано в заповіті, що вони не спромоглися прочитати?


Вірменські комедії. Кращі фільми і актори

«Thank you father»

Вірменські комедії часто розповідають про пригоди співвітчизників, які приїжджають на історичну батьківщину і потрапляють в різні кумедні ситуації. Одним з таких фільмів є картина «Thank you father». За сюжетом, дочка американського мільйонера вірменського походження дізнається, що батько заповів все своє майно їй за умови, що вона протягом року вирушить у Вірменію і вийде там заміж за людину, якого будуть кликати Баргевос. Дівчина, яка навіть не знає, де знаходиться країна її предків, в шоці, її обуренню немає меж. Але що поробиш, втрачати мільйони їй не хочеться, і вона наважується вступити у фіктивний шлюб, щоб виконати умову заповіту. Прибувши в Єреван, вона дізнається, що у Вірменії живе тільки один Баргевос, він старший за неї на 20 років, давно одружений і має двох дочок. На довершення до всього він є керівником етнографічного ансамблю.

Чи вдасться дівчині отримати мільйони і за кого вона вийде заміж насправді?

Вірменські комедії. Кращі фільми і актори

Як бачите, вірменські комедії досить цікаві, серед них завжди можна вибрати варіант, який розважить вас увечері вихідного дня.