Корисні поради
на всі випадки життя
» » Як часто міняти масло в двигуні машини?

Як часто міняти масло в двигуні машини?

Додано: 09.11.15
Рубрика: Авто поради

Автомобілістів на дорогах все більше – це наслідок як розростання населення загалом, так і поліпшення рівня життя. Мати машину стає просто обов'язковою частиною соціального іміджу престижного людини, а не просто функціонально використовувати в якості засобу пересування. Але далеко не всі вміють піклуватися про своїх чотириколісних друзів, і внаслідок цього починають задавати питання.

Як часто міняти масло в двигуні машини?
Такий підхід розумний, адже під рукою далеко не завжди виявляється автосервіс, а от власні руки можуть вирішити багато проблем. Одне із запитань: як часто міняти масло в двигуні? Власне, про це і піде мова нижче.
Основний FAQ

Питання про частоту, власне, часто відходить на другий план. Особливо коли розмова заходить про вибір. Так що зараз розкриється ще й кілька невеликих тем, що цікавлять автолюбителів. Природно, так чи інакше, це буде стосуватися питання, як часто міняти масло в двигуні. Пряма відповідь ви теж отримаєте. Але це взагалі тема достатньо складна, оскільки для вирішення потрібно знати багато змінних. Саме тому все настільки індивідуально.

Де купити моторне масло?

Якщо заглянути у відповідні магазини, то можна побачити, що полиці буквально забиті різноманітними маслами та іншими подібними складами. Вибір практично не обмежений, оскільки, крім брендових ліній, цілком реально знайти ще і склад «від виробника».

Перед тим як вибирати той чи інший варіант, вам потрібно дізнатися одну надзвичайно важливу річ – будь-яке масло, яке б воно не було, завжди складається з певної основи, а також присадок.

Як поділяються масла?

Поділ відбувається згідно вже озвученим тези – тобто враховуючи основу продукту. Існує три основних види – мінеральна, синтетична і напівсинтетичні основи.
Використовуючи їх в якості фундаменту, і створюють всі ті продукти, які виставляються в автомобільних супермаркетах. Як це не дивно, вибирати вам доведеться з двох останніх видів. Мінеральні масла як такі практично не зустрічаються.

Як часто міняти масло в двигуні машини?

Ви можете придбати або напівсинтетику, або синтетику, де склад ґрунтується на різноманітних штучних з'єднаннях. Перша зазвичай дешевше і слабкіше за якістю, але цілком підходить для більшості автомобілів. Друга, в свою чергу, часто буває дорожче – але доцільність її використання під великим питанням.

Як часто міняти масло в двигуні?

На це питання вичерпно відповість будь-який водій – чим частіше, тим краще. Правда, тут ви стикаєтеся з певними труднощами, оскільки цей процес досить довгий, а сам використовуваний продукт коштує певну суму. Так що зазвичай в технічних характеристики машини проставлена рекомендація від виробника.

Власне, однозначної відповіді на це питання просто немає – це може бути будь-яка цифра від 5 до 50 тисяч кілометрів включно. Правда, тут свою роль грає ціла низка факторів, про які буде сказано нижче.

Які аспекти слід розглядати?

Як ви вже зрозуміли, будь-який виробник технологічно обчислює сервісний інтервал рекомендований. На це вам варто орієнтуватися в першу чергу.

Також не забувайте про тих моментах, які можуть зменшити проміжки між регулярними. Це зазвичай зовнішні фактори. Впливають вони в основному на термін служби самого мотора – так що зверніть на це особливу увагу.


Як часто міняти масло в двигуні машини?

Виходячи з усього перерахованого вище, вам потрібно обчислити індивідуальний графік заміни. Але це все одно буде чим-то досить умовним, оскільки крім часу і пробігу існують інші фактори, і врахувати всі, поки це не сталося, ви просто не в змозі.

Рекомендації виробника

Цей пункт – найважливіший у своєчасному питанні. Дійсно, чи можна дізнатися, як часто міняти масло в двигуні ("Форд-Фокус" 2-го покоління, наприклад)? Так, така можливість існує. Для цього вам достатньо всього лише подивитися таку графу, як сервісний інтервал в технічних документах до машини. Нічого складного в цьому немає.

Але вам варто знати, що це всього лише загальні рекомендації. Так що використані в оцінці усереднені умови можуть бути абсолютно непорівнянні з тими, в яких ви живете. Це цілком нормально, і потрібно просто враховувати все, що відбувається з машиною і всередині неї.

Як виробник обчислює сервісний інтервал?

Автомобілі не живуть вічно – це просто невигідно виробникам. Відповідно, з цього можна зробити логічний висновок – будь-які рекомендовані терміни - це аж ніяк не турбота про двигуні вашої машини. Принаймні, коли мова заходить про довгих перспективи.

Нічого особливо дивного в цьому немає, оскільки фірму-виробник цікавить лише один момент – щоб машина працювала весь гарантійний термін і на неї не можна було подати в суд. Тут є навіть деяка вигода, особливо якщо механізм зламається найближчим часом після закінчення гарантії.

До того ж є ще і маркетинговий момент – чим довше зазначений в документах інтервал, тим привабливішим стане машина для покупця.

Як часто міняти масло в двигуні машини?
Дійсно, як часто міняти масло в двигуні, це просто черговий аргумент, за допомогою якого можна переконати зробити абсолютно невиправдану покупку.

Ніяких певних порад з цього приводу немає. Довіряти виробнику – це виключно ваша справа. Але на просторах СНД виправданість і доцільність подібного підходу може бути дещо іншою. Про це також треба пам'ятати.


Фактори, що впливають на інтервал між замінами

Почати варто з головних причин. В першу чергу, це сезон, а також режим експлуатації машини. Тобто в цілому все залежить від того, коли і як ви використовуєте автомобіль. Тут мова йде вже не просто про розумне зерно, а, скоріше, про аргументированном виведення.

До того ж варто враховувати і якість використовуваного бензину – це може виявитися ключовим моментом. Також звертайте увагу і на інші витратні матеріали. Власне, те ж масло може сильно вплинути на те, як часто його доведеться міняти.

Існують ще й внутрішні проблеми автомобіля, які можуть сильно вплинути на отриману цифру.

Як часто міняти масло в двигуні машини?
В основному це бувають різноманітні течі або ж угар. У першому випадку вам варто якнайшвидше звернутися в професійний сервіс, оскільки якась деталь маслопроводу пошкоджена, і це може призвести до найгірших наслідків. У другому ж ви можете розібратися і самостійно, але багато залежить і від причин, що призвели за собою такі наслідки.

Також часто виробники використовують таку чарівну фразу, як «важкі умови експлуатації», але про це потрібно говорити окремо. В цілому ж це сильно впливає на сервісний інтервал. Правда, опису подібних процесів - річ досить трудомістка.

Що таке важкі умови експлуатації?

Можна припустити, що ви представили, почувши цю фразу. Так от, відразу забудьте – тут ви опинитеся неправі. Отже, основні пункти нестерпних для автомобіля умов:

 • Нерегулярне використання – найкраще ведуть себе машини, на яких щодня їздять. В іншому випадку це призводить до необхідності частої заміни масла, а також і до інших проблем у механізмі двигуна.
 • Регулярні поїздки на короткі відстані – тут суть в поїздках на непрогрітому «движку». Власне, у більшості випадків, особливо в містах, мотор просто ніколи не прогрівається до нормального стану, принаймні, проходячи по щоденного маршруту.
 • Їзда за принципом «старт-стоп» - зазвичай таке відбувається на кожному світлофорі або перехресті. У моменти старту масло нагрівається особливо сильно, а тому і витрачається.
 • Завантаженість машини або використання причепа – просто надмірне навантаження, що надається на мотор, позначається і на самому маслі.
 • Забруднення повітря – будь-яка пил і бруд, що потрапляє в двигун крізь повітряний фільтр, може надавати певний вплив на якість його роботи.
 • Низька якість бензину – в цьому пункті нічого додатково пояснювати не потрібно.
 • Робота на холостому ходу.
 • Додаткові фактори

  Є ще й певні труднощі, про які не можна не згадати. Головна з них, на якій і зроблений акцент, – це вакуумна заміна масла. Тут вам потрібно знати, що, незважаючи на всі свої плюси начебто прискореного на порядок процесу, так і чистих рук в підсумку, такий спосіб має і власні мінуси.

  По-перше, таким чином неможливо злити всю олію до краплі – а в традиційному варіанті все саме так і відбувається. До того ж на дні піддона залишається осад, який за допомогою вакуумного відсмоктування не можна видалити.

  В цілому ж, якщо ви користуєтеся цим методом, то запам'ятайте кілька порад – перемежовувати його з звичайним. Також не забувайте, що вам потрібно буде проводити ТО після такої заміни дещо раніше – просто заради безпеки двигуна.

  Вітчизняні автомобілі

  І все ж, як часто міняти масло в двигуні 2107-го ВАЗа? Конкретні питання вимагають конкретних відповідей. Тільки це хвилює більшість автолюбителів. Отже, вам доведеться орієнтуватися на цифри від 10 до 15 тисяч кілометрів пробігу. Точно так само можна відповісти на питання, як часто міняти масло в двигуні ВАЗ-2109.

  Як часто міняти масло в двигуні машини?

  Для деяких інших вітчизняних автомобілів цифри можуть трохи відрізнятися. Але в цілому, наприклад, ті ж «Лади» не сильно відрізняються від Вазів. Наприклад, на вітчизняній машині як часто міняти масло в двигуні («Калина» не виняток)? Відповідь буде все тим же. Десять, може, п'ятнадцять тисяч кілометрів. Як бачите, нічого складного в орієнтуванні немає. Також зважаючи популярності моделі часто можна почути запитання: а на «Пріорі» як часто міняти масло в двигуні? «Пріора» 2170-ї моделі ремонтується за таким же принципом. Цифри не особливо змінюються.

  Крім того, є й більш сучасні моделі російських машин. Про них потрібно поговорити трохи докладніше.

  Як часто міняти масло в двигуні машини?

  Наприклад, як часто міняти масло в двигуні ВАЗ-2114? Згідно заводській специфікації, мова йде про п'ятнадцяти тисяч кілометрів. Але відгуки автолюбителів, швидше, натякають на дещо меншу цифру - десять. Та ще й з регулярними ТЕ, щоб уникнути супутніх проблем.

  Якщо ж вас цікавить, як часто міняти масло в двигуні ВАЗ-2110 – відповідь не зміниться. Це все ті ж десять тисяч кілометрів. В деяких випадках і п'ятнадцять.

  Популярні іномарки

  З європейських невеликих автомобілів, призначених для міста, у росіян особливою популярністю користується кілька марок. Тому відповідні питання: як часто міняти масло в двигуні «Форд-Фокус» 2-го покоління, наприклад? Відповідь криється в техдокументації – 20 тис. км. Але, враховуючи особливості умов навколишнього середовища, автомобілісти рекомендують дещо менші цифри. Зазвичай думки сходяться на 15 тисячах, але машина цілком може пройти і всі 18.

  Також багатьох цікавить, як часто міняти масло в двигуні «Рено-Логана». Інтерес цілком виправданий, враховуючи поширеність моделі. Знову ж таки, завод-виробник вказує 20 тис. км. Але російські дороги і важкі умови експлуатації знижують показник удвічі.