Корисні поради
на всі випадки життя
» » Які бувають види тютюну для кальянів?

Які бувають види тютюну для кальянів?

Додано: 09.11.15

Любителі паління кальяну знають, що для такої процедури потрібен цілий набір різних аксесуарів. Крім вугілля, фольги, спеціальних щипчиків і охолоджуючої рідини необхідний найважливіший компонент – тютюн. Від його вибору залежить той спектр задоволень, який може отримати курець. Існують різні види тютюну для кальянів, які принципово відрізняються один від одного.

Головний продукт

Прийнято вважати, що першими кальян винайшли мусульмани в одній зі східних країн. Багато з них досі борються за право носити горде ім'я творця незвичайного апарату для куріння. Однак деякі вчені не згодні з таким твердженням. Адже першими тютюн відкрили індіанці Америки. Крім того, саме там археологи при розкопках знаходили невідомі пристрої, що нагадують собою трубку або кальян. Можливо, в цій країні подібний спосіб був відомий ще багато століть тому. Але мало володіти спеціальним апаратом. Необхідно мати до нього певні аксесуари. Крім вугільних брикетів (таблеток) та спеціальних щипчиків існують різні види тютюну для кальянів. Їх всього три, але кожен має свою історію або причину створення. Відомо, що спочатку в таких пристроях використовувався звичайний тютюновий лист.
Які бувають види тютюну для кальянів?

Безпосередньо перед використанням він повинен був пройти спеціальну процедуру:

1. Спочатку листя треба було замочити у воді. Це давало можливість очистити продукт від шкідливих смол.

2. Потім продукт слід гарненько віджати. Він повинен був бути не мокрим, а злегка вологим.

3. Після цього в залежності від виду кальяну його слід або подрібнити і скласти в чашку, або накрутити на нього зверху, як сигарету.

Всі види тютюну для кальянів відбулися саме від цього головного продукту, який отримав назву «томбак» (tombak). Це слово має турецьке коріння. Та й курять кальян в такому вигляді в основному в Туреччині, Ірані чи Сирії.
Вдосконалений склад

Відомо, що нікотин, що міститься в тютюнових листах, при попаданні в організм людини створює відчуття легкої ейфорії. Багато курять, щоб досягти саме цього стану. Але з часом люди навчилися отримувати та інші задоволення від цього процесу. Вони помітили одну цікаву особливість. Якщо листя попередньо просочити солодким складом, то під час куріння дим набуває незвичайний приємний аромат. Саме тоді з'явилися нові види тютюну для кальянів:

1. Один з них являє собою суміш подрібненого тютюну з солодкою патокою. Причому листя для цього використовують сухі, без попереднього вимочування. Вони містять дуже багато нікотину і сторонніх смол. При з'єднанні з патокою маса набуває чорний колір. Такий склад отримав назву «журак» (jurak). Такі суміші дуже популярні в Пакистані, Індії та Саудівської Аравії.

2. З роками люди стали дуже обережно ставитися до великому вмісту нікотину у продуктах паління. Промисловість багатьох країн стала випускати суміші з його зниженим вмістом. Не залишилися осторонь і любителі кальяну. Був винайдений новий вигляд тютюну під назвою «масель» (el asel). Його виробляли в двох варіантах: з ароматизаторами і без них.


Кожен з цих кальянних тютюну хороший по-своєму.

Усвідомлений вибір

У кожного курця свій особливий смак. Комусь подобаються аромати квітів, інші ж воліють фрукти або спеції. За цим принципом промисловість виробляє різні тютюн для кальяну. Види цього продукту досить широко представлені в торговельній мережі. Сьогодні будь-який бажаючий може прийти в магазин і купити не тільки сам кальян, але і всі необхідні для нього приналежності. Початківцям курцям, природно, хочеться спробувати якомога більше самих різних сортів і різновидів тютюну. Але люди зі стажем вже встигли визначитися з вибором і знайти для себе найкращий варіант. Для вивчення споживчого попиту кожна компанія постійно проводить соціологічні дослідження, щоб дізнатися, що віддає перевагу масовий покупець.

Які бувають види тютюну для кальянів?

В результаті пару років тому з'ясувалося, що більшість людей, як не дивно, вибрали суміші з ароматом яблука. Зовсім мала кількість перевагу смак суниці, м'яти, манго і капучіно. Але з кожним роком вибір змінюється, і в майбутньому можливі різні варіанти.

Провідний виробник

Курильний тютюн для кальяну випускають на виробничих підприємствах в самих різних країнах. Його склад у всіх практично однаковий. У таку суміш зазвичай входять тютюновий лист, патока (або мед), гліцерин, різні ароматизатори і іноді консерванти. По суті, все це – «масели» - найпопулярніші види тютюну для кальяну. «Альфакер» (Al Fakher) - одне з найбільш крупних та відомих підприємств, яке займається їх виробництвом.

Які бувають види тютюну для кальянів?

В останні роки ця фірма придбала світове визнання і стала справжнім лідером у своїй області. Вона випускає цілі серії продукції з різними смаками:

  • фруктові;
  • Arena;
  • Gold;
  • кремова;
  • Special;
  • без використання тютюну.

Цінителі кальянів вибирають ці товари за відмінну якість, багату палітру незвичайних смаків і низький вміст нікотину. Фірма відносно молода. Фабриці, розташованій в Аджмане, в цьому році виповнилося лише 16 років. Але цього часу виявилося достатньо для того, щоб весь світ визнав її перевагу.