Корисні поради
на всі випадки життя
» » Фільми про анорексію: список кращих

Фільми про анорексію: список кращих

Додано: 09.11.15
Рубрика: Цікаве

Нервова анорексія – це психічне захворювання, яке досить часто зустрічається на сьогоднішній день. Пацієнткам (найчастіше патологія зустрічається саме у дівчат і жінок) здається, що вони далекі від ідеалу стрункості, хоча насправді їх вага нерідко можна класифікувати як недостатній. Вони відмовляються від їжі і доводять себе до крайнього ступеня виснаження. Якщо не надати своєчасну хворим допомога, підсумком стане летальний результат.

Проблема ця, як бачимо, справді серйозна, тому її не могли не торкнутися у своїй творчості кінематографісти. Які на сьогоднішній день існують фільми про анорексію? Список кращих буде представлений нижче.
Фільми про анорексію: список кращих

«Суперзірка: історія Карен Карпентер» (1988)

Карен Карпентер – чудова, добра і талановита дівчина. Вона ще в дитинстві потрапила в оркестр маршових барабанщиків і зрозуміла, що музика – це сенс усього її життя. Брат Карен Річард допоміг дівчині відкрити в собі ще один талант – прекрасний голос. Так вона стала вокалісткою всесвітньо відомої групи Carpenters.

Фільми про анорексію: список кращих

Карен вийшла заміж, але не була щаслива в шлюбі. Можливо, це стало однією з причин того, що дівчина почала розморювати себе дієтами. Через кілька років її не стало. Карен Карпентер стала першою жінкою, яка померла від анорексії.

Цей фільм відноситься до категорії документальних. Він розповідає про життя, хвороби і смерті Карен відкрито і правдиво, яскраво прорисовуючи її портрет на початку творчого шляху і під час сидіння на нескінченних дієтах. Які ще документальні фільми про анорексію варто обов'язково подивитися? Їхній список – нижче.
«З любові до Ненсі» (1994)

Ненсі Уолш тільки закінчила школу. Тепер у неї попереду доросле життя і навчання в коледжі, але є одна серйозна проблема – анорексія. Дівчина починає активно займатися спортом і при цьому відмовляється від їжі. Батьки ж намагаються встановити опіку над стала вже повнолітньою Ненсі, щоб відправити доньку на примусове лікування в клініку і зберегти їй здоров'я і життя.

«Ідеальна фігура» (1997)

Фільми про анорексію часто розповідають історії дівчат, які могли б стати дуже успішними, якщо б не це психічний розлад. «Ідеальна фігура» – стрічка про молодій спортсменці. Одного разу тренер говорить дівчині, що вона могла б досягти більш високих результатів на змаганнях, будь вона в кращій фізичній формі. І молода гімнастка починає худнути. Вона займається спортом і практично нічого не їсть, при цьому вага йде стрімко, але худий дівчинка все одно себе не відчуває.

«Голод» (2003)

Іноді ламають долі дітей батьки. Так сталося з двома сестрами – Франни і Шеллі. Їх мати в юності була милою товстухою, друзі її часто називали «здобною булочкою». Дівчина працювала над собою і змогла схуднути, але в її розумі навіки закріпився стереотип про те, що щоб бути щасливим, потрібно бути худою. Саме це вона і говорила двом своїм дочкам з самого дитинства. На жаль, її настанови мали зворотний ефект: у дівчаток розвинулися харчова залежність і нервова анорексія. Але Франни і Шеллі усвідомлюють, що з ними відбувається, і вони готові боротися за власні життя.


«Анорексія» (2006)

Фільми про анорексію: список кращих

Цей документальний фільм зняла жінка-фотограф Лорен Грінфілд. До початку роботи над проектом вона й сама не розуміла, наскільки серйозна ця хвороба і як важко від неї вилікуватися. Героїнями стрічки стали чотири американські дівчата, що бажають позбутися від своєї психологічної проблеми. Всі вони потрапляють в реабілітаційний центр, де отримують кваліфіковану допомогу фахівців. Але, на жаль, щоб позбутися від анорексії, мало просто почати їсти. Долі деяких з цих дівчат виявляються трагічними.

«Красива» (2008)

Фільми про анорексію: список кращих

Цей південнокорейський фільм розповідає історію Юн Янг. Вона дуже красива дівчина, але в її випадку дар привабливості обертається справжнім прокляттям. Одного разу до Юн додому увірвався чоловік, якому дівчина дуже давно подобалася, і зґвалтував її. Після того, що сталося Юн впадає в депресію і дуже сильно переживає. Їй здається, що нічого не сталося б, якби вона була звичайною. І тоді Юн вирішує змінитися і в хід при цьому пускає різні спобличчя самоушкодження.

Російські документальні фільми

Практично всі описані вище картини показують важкий розлад харчової поведінки і його небезпеку на прикладі американських дівчат. Всі ці фільми про анорексію російською мовою доступні до перегляду в Мережі, але крім західних є ще і російські стрічки, також заслуговують уваги.

Фільм «Вагу», показаний по Першому каналу в 2012 році, розповідає не тільки про страждаючих анорексією дівчат, але і про толстушках. У ньому є яскраві приклади, сумні і щасливі історії і долі. Його варто подивитися всім бажаючим розібратися в проблемі.

У 2013 році вийшов документальний фільм «Битва за красу». У ньому також наведено історії дівчат, які мріють схуднути. Причому деяким з них вдалося скинути практично сотню зайвих кілограмів. Але якою ціною вони досягли такого результату? Фільм розповідає не тільки про анорексії, але і зачіпає інші проблеми, піднімає воістину животрепетні теми.