Корисні поради
на всі випадки життя
» » Підлога в гаражі. Що краще вибрати: бетон або дерево? Технологія будівництва

Підлога в гаражі. Що краще вибрати: бетон або дерево? Технологія будівництва

Додано: 09.11.15
Рубрика: Ремонт

Для створення підлоги в гаражі можна скористатися різними матеріалами. На сьогоднішній день їх існує величезна кількість. Відповідно, вибір можна робити, керуючись власними уподобаннями. Але треба знати (якщо ви зібралися стелити підлогу в гаражі), що краще. Даний огляд буде присвячений цьому.

Якості, якими повинен відповідати підлогу

Підлога в гаражі. Що краще вибрати: бетон або дерево? Технологія будівництва

Поверхня в такому приміщенні досить часто піддається навантаженню. Можливі її контакти з хімічними, агресивними речовинами. З цієї причини покриття повинне характеризуватися міцністю, надійністю і довговічністю. Слід ознайомитися з деякими варіантами підлогового покриття, які можна використовувати, створюючи підлогу в гаражі. Що краще? Про це поговоримо далі.
Бюджетний варіант для гаража

Бюджетним варіантом вважається бетонна стяжка. Вона здатна виступити не тільки з позиції підстави для подальшої обробки, але і в якості самостійного підлоги. Роблять її, використовуючи бетон марки В20-25. Товщина стяжки при цьому може змінюватись в діапазоні від 50 до 150 мм. В тому випадку, якщо поверхня у такого покриття не буде рівною, то її можна відфрезерувати і відшліфувати.

Як проводиться стяжка підлоги в гаражі? Для того щоб вона вийшла досить міцною, треба врахувати заливається поверхню, її розміри. Якщо площа покриття буде досягати 45-50 кв. метрів, то стяжку краще розділити на кілька частин з допомогою деформаційних швів. Їх треба заповнювати, використовуючи еластичні склади. В гаражі не повинно бути води. З цієї причини стяжку слід виконати під нахилом в ту сторону, в якій знаходяться стічні решітки. По краях слід зробити шов. Його слід заповнити поліуретаном або пінополістиролом.
Скільки часу буде потрібно на обробку?

Підлога в гаражі. Що краще вибрати: бетон або дерево? Технологія будівництва

Говорячи про підлога в гаражі (що краще з матеріалів підійде для його створення), слід відзначити і обробку бетону. Для підвищення брудовідштовхуючих властивостей стяжки, її потрібно обробити, використовуючи безбарвну просочення. У цьому допоможе валик або пензель. За допомогою такої обробки бетон вже не буде притягувати пил і забруднюватися.

Скільки часу буде потрібно на те, щоб обробити підлогу? Покривати просоченням поверхню дозволяється лише раз. Може в деяких ситуаціях знадобитися додаткова обробка. Підлогове покриття повністю готове до експлуатації після нанесення складу через кілька діб. Відповідно, на обробку піде всього дня. Ще кілька днів треба надати підлозі для того, щоб просочення висохла. Повторно наносити склад необхідно тільки через 3 роки.

Бетонна підлога можна пофарбувати

Яка фарба для бетонної підлоги в гаражі може бути використана? Для того щоб пофарбувати поверхню, можна скористатися акриловим або епоксидним барвником. Вибираючи засіб, зверніть увагу на такий параметр, як стійкість до навантажень механічного типу. Також слід уважно поставитися до можливості використання фарби на бетонних поверхнях.

Врахуйте, що фарбування несе в собі не тільки захисну функцію. Вона також допомагає оформити підлогу. Покриття в гаражі здатне стати чудовим місцем для самих різних експериментів. Для стяжки асортимент відтінків може бути стандартним. Творчі ідеї можна втілювати шляхом змішування різних кольорів. Готова поверхня буває матовою, глянсовою або напівматовою.


Підлога в гаражі. Що краще вибрати: бетон або дерево? Технологія будівництва

Як фарбувати бетонну стяжку? Якщо вона стара, то попередньо її потрібно зробити рівною. Для цього варто скористатися грунтовкою. За допомогою неї можна підвищити зчеплення стяжки і бетону. Після цього треба нанести самовирівнюючі шар. Перед фарбуванням необхідно поверхню пропилососити. Фарбувати потрібно не тільки підлогу, але і приблизно 20 см. стіни. Фарбу слід наносити в декілька шарів, надаючи близько 2 доби на висихання кожного з них.

Сухі цементні суміші

Чим покрити підлогу в гаражі? Можна придбати ідеальне покриття, скориставшись сухою цементними сумішами. Змішуючи такий склад з водою, ви отримаєте рідку самовирівнююча масу. Вона може розтікатися, утворюючи ідеально рівну поверхню. Товщина буде досягати 80 мм. Однак якщо ви хочете отримати легкий ухил, то такі суміші цього забезпечити не зможуть.

Перед нанесенням суміші, підлогу потрібно очистити від бруду і загрунтувати. Після цього, використовуючи полутерку, треба нанести самовирівнююча масу. На сучасному етапі на будівельних ринках продаються спеціальні засоби, якими можна скористатися для отримання верхнього шару покриття. Він не буде вимагати подальшої обробки.

Підлога в гаражі. Що краще вибрати: бетон або дерево? Технологія будівництва

Щоб отримати якісну поверхню і зробити стяжку, знадобиться витратити приблизно 3-4 дні. Після заливки самовирівнювальною маси, треба буде почекати ще день. За цей час повністю висохне поверхню. Машину поставити можна буде в гараж тільки через 3 доби.

Широкий вибір наливних підлог

Чим покрити підлогу в гаражі? Можна втілити ідею наливна поверхні. Для створення полімерного покриття варто скористатися акриловими, вініловими та іншими смолами. Вони володіють широкою палітрою кольорів, відрізняються високою міцністю і стійкістю. Тому їм складно завдати шкоди з допомогою агресивних хімічних речовин. Обробити наливна підлога в гаражі можна лаком, володіє антиковзаючим ефектом або фарбувальною засобом. Можна оформити за допомогою піску або іншого декоративного елементів.


Підлога в гаражі. Що краще вибрати: бетон або дерево? Технологія будівництва

Існують різні полімерні покриття. Деякі з них здатні розтікатися, самостійно утворюючи рівну поверхню. Можна укладати і такий наливна підлога в гаражі, який потрібно розподіляти, використовуючи полутерку або кисть. Нанесення проводиться протягом 3-6 днів. На висихання потрібно виділити близько 2 діб. Швидкість затвердіння багато в чому буде залежати від температури повітря. Чималу роль може зіграти якість використовуваного засобу.

Переваги гумової поверхні

Завжди можна зробити гумовий підлогу в гаражі. Переваги такого покриття очевидні. Воно довговічне, міцне і зносостійке. Характеризується водонепроникністю, звукоізоляцією. Повністю безпечно, так як має протиковзким ефектом і стійко до обмерзання. Гумовий підлогу в гаражі буде характеризуватися багатофункціональністю. Покриттям можна скористатися для оформлення закритих або відкритих майданчиків. До всього іншого його досить легко укладати самостійно. Не відрізняється складністю і догляд за такою підлогою.

Підлога в гаражі. Що краще вибрати: бетон або дерево? Технологія будівництва

Настилати гуму треба на вже підготовлений і оброблену поверхню, використовуючи спеціальні склеювальні склади. У стикових місцях треба зафіксувати матеріал, скориставшись клейкою стрічкою. За рахунок цього можна буде запобігти відшарування, а також гідроізолювати шви. Підлога в теплому гаражі, зроблений з гуми, стане оптимальним варіантом.

Достоїнства і недоліки дерев'яного покриття

Дощата поверхню. На сучасному етапі така підлога не користується великою популярністю. Але зустріти його все-таки можна. Це бюджетний і простий варіант, який не вимагається наявності особливих навичок, яких-небудь великих витрат і зусиль при укладанні. Якими ще перевагами володіє така поверхня? З допомогою дощок можна зробити підлогу в теплому гаражі. Цей матеріал не є дорогим, легко піддається ремонту і заміни.

Є і недоліки. Навіть у тому випадку, якщо використовувалися добре оброблені дошки, вони швидко зіпсуються порівняно з усіма вищеописаними варіантами. Таке покриття не є безпечним. Якщо настилати дошки в гаражі, який не є теплим, то вони будуть промерзати. Пролите масло або бензин здатні призвести до пожежі. З-за того, що покриття вбирає рідину, в гаражі буде постійно стояти запах. Частково дана проблема може бути вирішена за допомогою обробки лаковим засобом.

Настил з дощок можна зробити в якості фінішного покриття. Кріпити матеріал варто за допомогою цвяхів, дюбеля або клею. Попередньо треба буде постелити лаги, а тільки потім – дошки.

Підлога в гаражі. Що краще вибрати: бетон або дерево? Технологія будівництва

Висновок

У даному огляді були розглянуті варіанти, якими можна скористатися для того, щоб зробити підлогу в гаражі. Що краще? Цей вибір слід зробити вам, керуючись інформацією, яка була надана вище. Також не варто забувати про свої власні переваги. Вони повинні знаходитися на першому місці. Сподіваємося, що стаття допоможе зробити правильне рішення.