Корисні поради
на всі випадки життя
» » Програмування з нуля: з чого почати? Як почати вивчати програмування з нуля на мові Java?

Програмування з нуля: з чого почати? Як почати вивчати програмування з нуля на мові Java?

Додано: 10.11.15

Зі стрімким розвитком комп'ютерних технологій методи програмування та створення веб-сайтів стають все більш популярними і привертають увагу величезної кількості людей. Почати розробляти програми зможе навіть людина без спеціальної освіти, головне – бажання і прагнення до вивчення нового матеріалу і постійна практика.

Варіанти вивчення

З чого почати навчання програмуванню з нуля? Існує кілька способів освоєння нового матеріалу в даній області. Приватні викладачі підкажуть, як почати вивчати програмування з нуля, і навчать вас важливим аспектам побудови програмного коду. Однак даний метод досить витратний, тому в основному використовують такі спобличчя навчання:
 • Спеціалізовані курси. Їх вартість набагато менше, ніж уроки персонального репетитора. Варто зауважити, що багато роботодавців позитивно реагують на наявність різноманітних сертифікатів про завершення навчання в комп'ютерних академіях. Зверніть увагу на курси всесвітньо популярних компаній «Майкрософт» і «Циска».
 • Віддалені безкоштовні курси. В інтернеті дуже велика кількість сервісів, за допомогою яких ви зможете переглянути курси лекцій Оксфорда, Гарварда і інших іменитих навчальних закладів світу. Також існують спеціальні платформи для тренування практичних навичок програмування. Більш детально про віддаленому навчанні і корисних інтернет-сервісах читайте далі у статті.
 • Самонавчання. З чого почати вивчення з програмування нуля, якщо ви не плануєте записуватися на курси і витрачати гроші? В такому випадку простіше всього зайнятися самоосвітою. Почати вивчення слід з прочитання основ, не заглиблюйтесь в теорію, відразу приступайте до практики, адже тільки в процесі створення програми ви будете набувати необхідні навички.
 • Програмування з нуля: з чого почати? Як почати вивчати програмування з нуля на мові Java?
  Після вибору підходящого вам варіанти навчання слід визначитися з предметною областю, адже програмування має досить широкий спектр різних відгалужень.

  Як вибрати відповідний напрямок?

  Вибір мови програмування безпосередньо залежить від типу, які ви будете створювати в майбутньому:

 • Декстопні програми. Цей тип ПО призначений для персональних комп'ютерів (різні плеєри, конвертери, текстові процесори і так далі).
 • Антивірусне програмне забезпечення (ПЗ для усунення вірусів і шпигунських програм). Розробники антивірусів повинні мати загальні уявлення про криптографії і різних алгоритмах шифрування даних.
 • Додатки для смартфонів і планшетів. Найбільш затребуване відгалуження сучасного програмування. Для різних операційних систем вимагається знання своєї мови. Статті для розробників під IOS, WinPhone і Android підкажуть новачкові, з чого почати вивчати програмування з нуля для смартфонів і планшетів.

  Програмування з нуля: з чого почати? Як почати вивчати програмування з нуля на мові Java?

 • Ігрове для персональних комп'ютерів. Такі ігри, як правило, мають заздалегідь прописаний сценарій, який користувач повинен пройти. Для написання потрібно мати пізнання в області побудови тривимірних графічних елементів.
 • Онлайн-ігри. Досить популярні сьогодні типи. Відповідно розробники також затребувані на ринку праці.
 • Робота з веб-технологіями. Створення сайтів. Web-програмування з нуля освоїти досить просто, адже логіка написання сайтів і скриптів набагато легше, ніж створення ЗА складним алгоритмом роботи.
 • Якщо найбільш важливу роль для вас грає розмір заробітної плати, зверніть свою увагу на ринок вакансій. Зараз найбільш затребуваними вважаються розробники, які спеціалізуються на мовах Java, C#, ASP.NET C++.


  Мови низького і високого рівнів. Різниця і області застосування

  Вважається, що всі мови програмування діляться на високорівневі і низькорівневі. Код низького рівня більш легко обробляти комп'ютера, але його написання займає багато часу і потребує більше знань в предметній області. Такі мови (наприклад, асемблер) використовуються для написання ПЗ для цифрових мікросхем мікроконтролерів. Вони не дуже зручні для того, щоб вивчати програмування з нуля. З чого почати написання перших програм, підкажуть наведені далі в статті корисні сервіси та література від всесвітньо відомих авторів.

  Програмування з нуля: з чого почати? Як почати вивчати програмування з нуля на мові Java?

  Високорівневі мови набагато легше в застосуванні, адже вони використовують вбудовані бібліотеки для спрощення і візуалізації коду. Більшість сучасного пишеться з допомогою мов високого рівня.

  Програмування з нуля: з чого почати створення мобільних додатків?

  Процес створення мобільних програм дозволяє програмістам працювати з новітніми інструментами і, як наслідок, заробити пристойну кількість грошей завдяки монетизації. Для початку слід вибрати майданчик, на якій ви будете працювати:

 • Google Play. Магазин додатків для користувачів операційної системи Android. Ця ОС має найбільшу частку користувачів на ринку. Для розробки додатків і ігор використовуються мови java і C/C++. Найбільшою популярністю користуються додатки-месенджери, клієнти соціальних мереж, хмарні сховища, ігри.
 • Windows Mobile Store. Даний магазин стрімко набирає популярність разом зі смартфонами від компанії «Майкрософт». У країнах СНД більшість користувачів воліють планшети на платформі Windows Phone. Програмування додатків для такого магазину допомагає заробити більше грошей на монетизації, адже, на відміну від "Андроїда", практично всі програми в магазині Windows поширюються на платній основі.
 • App Store. Ще одна вигідна майданчик для розробки (мова - Objective-C). Процес створення програм для пристроїв компанії Apple вимагає передвстановленою середовища розробки під назвою Xcode. Наступним кроком потрібно вивчити Objective-C програмування з нуля. З чого почати написання коду, підкаже книга Девіда Марка «З Вивчення для Mac. Видання друге».
 • Програмування з нуля: з чого почати? Як почати вивчати програмування з нуля на мові Java?


  Мова Java

  Більшість професійних розробників рекомендують починати пізнання програмування мови Java. Він є простим у вивченні і в той же час затребуваним на ринку. Скористайтеся наведеними нижче порадами, якщо ви вирішили вивчати програмування з нуля. З чого почати Java-розробку?

 • Вивчіть базові елементи коду (оголошення змінних, умови, цикли і так далі). Пізнання цих основ коду допоможе писати складну програмну логіку.
 • Регулярно відвідуйте такі онлайн-сервіси, як HourOfCode. Вони допомагають візуалізувати написаний код, що допоможе краще розуміти процес розробки.
  Програмування з нуля: з чого почати? Як почати вивчати програмування з нуля на мові Java?
 • Будьте в курсі останніх версій Java і намагайтеся використовувати тільки найновіші фреймворки.
 • Java – об'єктно-орієнтована мова програмування високого рівня, який потрібен для розробки більшості сучасних веб-додатків та ігор. В процесі компілювання (перетворення написаного коду на мову, зрозумілу для пристрою) код перетворюється в послідовність байтів, тому програму легко протестувати на будь віртуальної машини Java.

  Програмування з нуля. З чого почати Java - і Веб-кодинг?

  Мова Java широко використовується у веб-розробці. Перш ніж почати повноцінний процес програмування, слід вивчити Java, PHP, MySQL, HTML, CSS. Більш детальна розшифровка цих понять наведена нижче:

 • Java – використовується в написанні утиліт для сайтів і тлумачення логіки функціоналу веб-сторінок.
 • PHP – мова для створення персональних сторінок сайтів. Має скриптовую структуру. Лідируючий мова у створенні популярних сьогодні динамічних веб-сайтів. PHP потрібен, щоб зрозуміти скрипти і програмування з нуля. З чого почати? C прочитання книги Джоша Локхата «PHP: Правильний шлях».
 • MySQL – система для керівництва азами даних. Широко застосовується у створенні веб-сайтів, які вимагають зберігання великих обсягів згрупованих даних.
 • HTML не є мовою програмування. Це мова розмітки, що використовується для написання бази веб-сторінки (побудови блоків, розподіл тексту та абзаців і так далі).
 • CSS – каскадна таблиця стилів. Використовується тільки спільно з HTML для надання мові розмітки стилю і зовнішнього вигляду.
 • Тільки дізнавшись базові поняття віх цих технологій, ви зможете приступати до створення професійних динамічних веб-сайтів, які сьогодні мають великий попит.

  Програмування з нуля: з чого почати? Як почати вивчати програмування з нуля на мові Java?

  Web-програмування. Актуальність та особливості

  Тема Web-програмування сьогодні особливо актуальна. Як було зазначено вище, для початку розробки веб-елементів потрібно мати досить великий обсяг знань про мови розмітки, створення скриптів, логіки і стилів.

  Зараз нікого не здивуєш сайтами, які створені за допомогою HTML і CSS, тому затребуваними стали веб-розробники, які здатні зробити сайт візуально красивим, а також наповнити його всім необхідним для користувачів функціоналом.

  Такий вид розробки вимагає створення двох типів однієї і тієї ж програми: серверної та клієнтської частини. Програміст повинен розуміти принцип роботи так званих сокетів – пакетів даних, які дозволяють передавати потрібні потоки інформації по мережі між сервером і клієнтом.

  Створення додатків під операційну систему Windows

  Для розробки таких програм вам знадобляться знання мови C#. Безкоштовний сервіс від компанії «Майкрософт» під назвою Virtual Academy дозволить вам вивчити всі особливості цієї мови і попрактикуватися в написанні простих додатків.

  Згідно нової політики «Майкрософту», всі програми викладаються в магазин ЗА, таким чином можна отримати доступ до монетизації свого проекту.

  Сімейство мов (С, С++, С#). Особливості

  Програмування з нуля - з чого почати вибір мови? Відповідь на це питання можна отримати, більш детально заглибитись у різновиди технологій створення додатків. Слід брати до уваги і актуальність тієї чи іншої мови.

  Мови С, С++, С#, мають одну спільну рису – наявність функції ООП (об'єктно-орієнтованого програмування). Така технологія дозволяє значно спростити процес написання програмного коду. Кожен програмний об'єкт описується в певному класі і має свої параметри, методи і властивості. Таким чином, програміст може не прописувати кожен раз величезні шматки коду, якщо один і той же об'єкт потрібно використовувати кілька разів.

  Корисні інтернет-сервіси для вивчення основних принципів програмування і структури коду програми

  На першому етапі навчання практично будь-який веб-сервіс запропонує вам спробувати свої можливості, використовуючи «Паскаль» - найбільш простий з мов високого рівня. Він використовується в навчальних цілях, його викладають у школах і технікумах, щоб студенти змогли зрозуміти програмування з нуля. З чого почати «Паскаль»-кодинг? Перш за все, потрібно завантажити на ваш ПК середовище розробки. Це невеликий виконуваний файл, в якому і належить писати програмний код. Використовуйте TurboPascal, адже це найбільш популярна середовище вивчення цієї мови програмування.

  Програмування з нуля: з чого почати? Як почати вивчати програмування з нуля на мові Java?

  HourOfCode – веб-сервіс від компанії «Майкрософт». Він призначений для того, щоб наочно показати учням, що таке цикл, мінлива, клас, умови. Процес навчання схожий на гру.

  CodeAcademy – потужний ресурс для вивчення практично будь-якої технології кодинга. Приділяючи всього по годині в день, ви й не помітите, як навчитеся програмувати і створювати свої власні проекти.

  Udacity – сервіс, який надає своїм користувачам безкоштовний доступ до лекцій іменитих професорів і розробників.

  Отримання початкового досвіду. Фріланс

  Після вивчення основних принципів обраної вами мови можете сміливо приступати до своїх перших проектів. Почніть займатися фрілансом, адже саме таким чином ви наповните своє портфоліо і отримаєте досвід спілкування з замовниками. Такі навички знадобляться у майбутньому, якщо захочете влаштуватися в компанію на офіційну посаду розробника програмного забезпечення.

  Підсумок

  Програмування з нуля: з чого почати? Для чайників професора всесвітньо відомих університетів радять повправлятися з базовими структурами, які складають основу будь-якої мови програмування. Запишіться на спеціалізовані курси або займіться самонавчанням, слухаючи лекції в режимі онлайн.