Корисні поради
на всі випадки життя
» » Процесор Intel Core I73770: характеристики, порівняння, розгін і відгуки

Процесор Intel Core I73770: характеристики, порівняння, розгін і відгуки

Додано: 10.11.15

Компанія Intel — лідер світового ринку процесорів для ПК. Даний бренд випускає широкий спектр мікрочіпів в різних цінових і технологічних сегментах. У числі найбільш примітних рішень від американської корпорації — мікропроцесори Intel Core i73770. Дані чіпи реалізовані, зокрема, на базі високотехнологічної архітектури Ivy Bridge. Мікропроцесори лінійки Intel Core i7 традиційно розглядаються як відносяться до найбільш високопродуктивним в іграх. Мікросхеми відповідного типу також вважаються добре піддаються розгону і стабільно працюючими у відповідному режимі. Якою мірою подібні характеристики властиві для процесора Intel Core i73770? Які найбільш сильні і слабкі сторони відповідної мікросхеми?
Процесор Intel Core I73770: характеристики, порівняння, розгін і відгуки

Основні відомості про процесорі

Процесор Core i73770 функціонує на частоті 35 ГГц. Класифікується як чіп, що відноситься до 3 покоління мікросхем Intel Core. Цей тип рішень характеризується високою продуктивністю. Мікросхема виконана в рамках 22 нм техпроцесу на базі ядра Ivy Bridge. Інсталюється на материнських платах, оснащених роз'ємом LGA1155. Має 4 ядра. Завдяки концепції Turbo Boost 2.0 частота процесора може розганятися до показника в 39 ГГц. Чіп має графічний прискорювач HD Graphics 4000. Продуктивність даного апаратного компонента дозволяє розв'язувати як повсякденні користувальницькі завдання, такі як запуск офісних додатків, робота з інтернетом, так і задіяти його в якості інструменту геймера. У числі найбільш примітних технологічних опцій даного процесора — підтримка опції Hyper-Threading. Дана технологія дозволяє мікрочіпу здійснювати обчислення в рамках двох потоків на кожному ядрі. Таким чином, фактично, процесор Core i73770 — 8-ядерний. Чіп оснащений потужною системою охолодження, розрахованої на роботу з тепловиділенням, відповідним функціонування мікросхеми на 77 Вт. Серед інших примітних характеристик процесора — наявність кеш-пам'яті 3 рівня об'ємом 8 Мб.
Процесор Intel Core I73770: характеристики, порівняння, розгін і відгуки

Особливості технології Ivy Bridge

Архітектура, на якій базується процесор Intel Core i73770 — Ivy Bridge. Корисно буде вивчити її особливості.

Розглянута технологія — результат подальшого розвитку мікроархітектури Sandy Bridge. В принципі, відмінностей між відповідними рішеннями не надто багато. Зокрема, оновлена мікроархітектура функціонує на тому же роз'єм, що і попередня — LGA1155. Відповідно, материнська плата Intel Core i73770 може бути використана та ж, що і для більш старих мікросхем на базі Sandy Bridge. Комунікації між процесорами, реалізованими на базі розглянутої архітектури, і компонентами системної логіки здійснюється на тій же шині, що і у випадку з залученням технології Sandy Bridge, а саме — DMI у версії 2.0 що володіє пропускною спроможністю близько 20 Гбіт/сек.

Функціональні вузли мікроархітектури Ivy Bridge ті ж, що залучені до попередньої - Sandy Bridge. Мікрочіпи на базі відповідної технології можуть мати 2 чи 4 ядра з кешем 2 рівня об'ємом 256 Кбайт, 3 рівня — до 8 Мбайт. У структурі чіпів на даній мікроархітектурі присутній графічне ядро, контролер пам'яті, що працює на 2 каналах, відповідний елемент для графічної шини типу PCI Express, компоненти, що відповідають за роботу технології Turbo і інших супутніх інтерфейсів. Компоненти чіпа на базі Ivy Bridge з'єднані з допомогою шини Ring Bus — як і у випадку з попередньою мікроархітектурою Intel.


Процесор Intel Core I73770: характеристики, порівняння, розгін і відгуки

Які ж принципові відмінності технології Ivy Bridge, на якій побудований процесор Intel Core i73770 від попередніх рішень? Насамперед це технологічний процес. Розглянута архітектура реалізована на 22 нм. При цьому певні відмінності від попередніх схем має внутрішня структура транзисторів. Згідно з інформацією від бренду-виробника, відповідні компоненти мають тривимірну структуру. Подібна конструкція дозволяє, зокрема, працювати чіпу при зниженому напрузі і меншою інтенсивності нагріву. Так, нова архітектура, на базі якої створений процесор Intel Core i73770 — Ivy Bridge, виходячи з офіційної інформації від бренду-виробника, приблизно в півтора рази ефективніше, ніж технологія Sandy Bridge в аспекті рівня продуктивності в розрахунку на ват. Як відзначають IT-експерти, дана властивість нової мікроархітектури Intel формує потенціал для активного поширення відповідних процесорів в сегменті ноутбуків.

Зазначені технологічні переваги Ivy Bridge доповнюються алгоритмами енергозбереження, які компанія Intel також реалізувала в чіпах, що базуються на відповідній мікроархітектурі. Серед інших примітних рішень, впроваджених брендом — конфігурується TDP. Розглянуті нами технологічні нововведення, реалізовані в мікроархітектури Ivy Bridge, і зокрема в чіпах Intel Core i73770 зумовили можливість компанії Intel випускати дані чіпи з площею приблизно на 35% меншою, ніж у мікросхем на базі Sandy Bridge. І це стало можливо незважаючи на те, що в структурі новітніх мікропроцесорів Intel присутній близько 14 млрд транзисторів. У свою чергу, в чіпах, що базуються на попередній мікроархітектурі, є 995 млн відповідних компонентів.


Порівняння з конкурентами

Як виглядає на тлі конкуруючих рішень процесор Intel Core i73770? Порівняння розглянутого чіпа та його аналогів можна здійснити, виходячи з базових характеристик мікросхем. Одним з конкурентів процесора, про який йде мова, можна вважати чіп AMD FX-8350 що базується на мікроархітектурі Piledriver, яка є результатом розвитку технології Bulldozer. Даний процесор функціонує на платформі Socket AM3+, яка часто розглядається як конкурентна LGA1155.

Процесор Intel Core I73770: характеристики, порівняння, розгін і відгуки

Процесор Intel Core i73770 випереджає конкурента від AMD насамперед по техпроцесу — рішення від AMD реалізовано на 32 нм. Чіп від AMD має разом з тим 8 ядер. Дане технологічне перевага може бути значущим — але тільки в тому випадку, якщо на комп'ютері запускається додаток або гра, що задіють даний ресурс у повній мірі. Однак, як ми зазначали на початку статті, фактично процесор Intel Core i737708-ядерний, завдяки тому, що він підтримує концепцію Hyper-Threading. Тому, навіть якщо два розглянутих чіпа запускаються в схожій середовищі — тих додатків, що задіють 8 потоків, результати будуть далеко не завжди на користь рішення від AMD. Як вважають IT-експерти, саме завдяки техпроцесу в 22 нм процесор від Intel можна вважати одним з найбільш високопродуктивних рішень в своєму ціновому сегменті. Інші характеристики чіпа стають другорядними. Прямі конкуренти процесора Intel Core i73770 однак, можуть бути затребувані для окремих завдань, що вимагають вузької спеціалізації чіпів. Наприклад, при запуску ігор, оптимізованих для чіпів AMD.

Особливості графічного модуля

Вивчимо особливості деяких ключових компонентів процесора, про який йде мова. Зокрема, заслуговує на увагу новий графічний модуль — HD Graphics 4000 який вбудований у чіп від Intel. Основна перевага даного апаратного компонента — підтримка сучасних технологій, таких як DirectX 11 Direct Compute, а також у версії Shader Model 5.0. Більш того, бренд-виробник процесора реалізував підтримку GPGPU-обчислень за допомогою інтерфейсу OpenCL версії 1.1. Графічний модуль HD Graphics 4000 який присутній в структурі процесора Intel CPU Core i73770 може працювати з 3 незалежними дисплеями. Загальний рівень продуктивності чіпи також збільшився завдяки наявності додаткових виконавчих елементів — їх 16. Зазначені переваги графічного модуля HD Graphics 4000 дозволяють використовувати його для запуску щодо вимогливих ігор, в тому числі і на ноутбуках, що дуже важливо з точки зору подальшого поширення впливу Intel у відповідному сегменті ринку.

Наскільки продуктивна архітектура Ivy Bridge?

Який приріст продуктивності чіпів на базі розглянутої мікроархітектури в порівнянні з процесорами, реалізованими на попередній технології — Sandy Bridge? Як відзначають IT-фахівці, нова архітектура Intel не забезпечує революційного зростання швидкості чіпа. Як показують деякі тести, можна спостерігати збільшення продуктивності Ivy Bridge приблизно на 5% в порівнянні з попередньою архітектурою — при однакових частотах чіпа. Експерти пов'язують це з тим, що в нових мікросхемах від Intel, в принципі, є та ж структура обчислювальних ядер, що і в попередніх моделях процесорів.

Якщо прямо порівнювати ядра Sandy Bridge і Ivy Bridge на однакових частотах і при відключеній функції Hyper-Treading у другої в популярних тестах, то в деяких випадках перевага нової технології буде і зовсім ледь помітним. Так, при тестуванні розглянутих рішень в програмі Sandra, арифметичні тести процесора показують практично однакові результати. Зрозуміло — якщо використовуються ПК з однаковими характеристиками інших апаратних компонентів. При бажанні можна по черзі тестувати чіпи на одному і тому ж ПК. Спочатку — перевірити мікросхему на базі Ivy Bridge, потім інсталювати на комп'ютері Intel Core i73770.

Продуктивність PCI Express

Отже, з точки зору продуктивності чіпа в чистому вигляді, нова технологія Ivy Bridge має зовсім небагато переваг щодо попередньої мікроархітектури. Однак, як ми зазначали на початку статті, в процесорі Core i73770 вдосконалена підтримка технології PCI Express. Чи означає це практичний зростання продуктивності ПК в аспекті задіяння зазначеного апаратного компонента? Як показують тести, проведені експертами, це так. Технологія PCI Express — це інтерфейс, який відповідає за ефективність роботи ключових апаратних компонентів, розташованих всередині чіпа. Мікроархітектура Ivy Bridge сумісна з контролером PCI Express в 3-й версії. Пропускна здатність відповідної реалізації інтерфейсу вдвічі вище, ніж у 2-й версії, і становить близько 8 гигатранзакций в секунду.

Процесор Intel Core I73770: характеристики, порівняння, розгін і відгуки

Особливості роботи контролера пам'яті чіпа

Ще один примітний апаратний компонент чіпа, про який йде мова — контролер пам'яті. Вивчимо його особливості.

У принципі, основні його характеристики в новому чіпі не надто відрізняються від таких, що спостерігаються при вивченні мікроархітектури Sandy Bridge. Зокрема, він підтримує роботу з пам'яттю DDR3 SDRAM в режимі двох каналів. Разом з тим, у новому чіпі реалізована можливість тонкого налаштування частот. Так, при роботі з відповідним параметром діапазон коригування значень частоти може становити 200 або ж 266 МГц. Також можна відзначити, що новий процесор підтримує частоту, відповідну модулів пам'яті DDR3-2800 SDRAM.

Тестування процесора в іграх

Тепер вивчимо те, яка продуктивність чіпа, про який йде мова, в іграх. Як відзначають експерти, процесори на базі мікроархітектури Ivy Bridge трохи швидше при тестуванні у відповідному режимі, ніж попередні моделі, але, як і у випадку з вимірюванням швидкості роботи чіпів в Sandra, ненабагато. Можна відзначити, що в багатьох іграх розглянутий процесор від Intel випереджає конкурента від AMD — чіп FX-8150. Безумовно, тестування чіпів в іграх передбачає залучення аналогічних по продуктивності супутніх апаратних компонентів — перш за все відеокарти. При цьому фахівці рекомендують проводити тести процесора при мінімальних налаштуваннях графіки — зокрема, при невисокому дозволі. Це необхідно для того, щоб результати перевірки продуктивності ПК в іграх були переважно засновані на ефективності роботи процесора, а не відеокарти.

Компанія Intel, поряд з базовою моделлю мікросхеми Intel Core i73770 випускає ту, що володіє розблокованим програмним коефіцієнтом-множником. Тобто — пристосовану до розгону. Мова йде про процесор Intel Core i73770K. Вивчимо специфіку задіяння можливостей для розгону даного чіпа.

Розгін чіпа Intel Core 3770

Розганяти процесор можна шляхом збільшення множника до 63. До речі, попередня мікроархітектура, Sandy Bridge, дозволяє виставити значення в межах 59. Як ми зазначили вище, розігнаний чіп може функціонувати в режимі, що відповідає продуктивності DDR3-2800. Також можна відзначити підтримку процесором корисної функції XMP у версії 1.3.

Процесор Intel Core I73770: характеристики, порівняння, розгін і відгуки

Наскільки продуктивний у відповідному режимі чіп Intel Core i73770? Розгін процесора, як відзначають експерти, супроводжується не надто вражаючими результатами. Зокрема, максимальний показник стабільної частоти, при якому працює мікросхема — близько 46 ГГц. Тобто спостерігається збільшення приросту, в порівнянні з номінальним значенням, приблизно на 20%. Фахівці оцінюють таку результативність як вельми скромну — навіть на тлі попередніх моделей, що базуються на архітектурі Sandy Bridge. Зокрема, такі чіпи Intel Core i7-2600K, а також процесор Intel Core i7-2500K можуть розганятися до значень, що складають близько 5 ГГц за умови прийнятних показників напруги. При цьому, як відзначають експерти, процесор, в принципі, не сильно нагрівається, т. к. система охолодження успішно справляється зі збільшенням частоти чіпа. Проблеми з'являються зі стабільністю роботи мікросхеми в міру розгону. При запуску процесора в розглянутому режимі не рекомендується виставляти частоту напруги, що перевищує 12 Ст.

Таким чином, розгінний потенціал чіпа Intel CPU Core i73770 оцінюється експертами як вельми скромний. Втім, для ентузіастів бренду Intel відкриті всі можливості «оверклоккингу» за умови задіяння процесорів лінійки Sandy Bridge.

Резюме

Які висновки ми можемо зробити, дослідивши процесор Intel Core i73770? Характеристики даного чіпа дозволяють оцінити його як один з найбільш передових в сегменті. Перш за все завдяки одному з найбільш досконалих техпроцесів — 22 нм. Вельми примітна реалізація підтримки мікросхемою технології PCI Express в 3-й версії. Заслуговує уваги також вдосконалене графічне ядро процесора. Поліпшені технології енергозбереження чіпа.

Однак в аспекті фактичних показників швидкості роботи розглянутий процесор не можна назвати революційним у порівнянні з можливостями лідируючих моделей попередньої лінійки, що базується на мікроархітектурі Sandy Bridge. При зіставленні роботи мікросхем на номінальних частотах продуктивність новинок буквально на кілька відсотків вище, та при тому ще й не у всіх режимах. В іграх подібне перевагу і зовсім може виявитися непомітним. Щодо розгону, потенціал девайса в даному режимі роботи не надто високий навіть на тлі попередніх моделей.

Процесор Core TM i73770 як вважають експерти, найкращим чином адаптований для просування бренду Intel на ринку мобільних рішень. У сегменті десктопів він, в принципі, має ті ж можливості, що і більш старі моделі чіпів. Проте в сегменті ноутбуків цілком може бути одним з найбільш конкурентних. Дані переваги процесор має завдяки, по-перше, зменшеними розмірами, а по-друге, більш ефективному, як ми зазначили вище, енергоспоживанню.

Відгуки

Розглянемо ще один найважливіший аспект дослідження процесорів Intel Core i73770 — відгуки. Що говорять користувачі за фактом тестування можливостей чіпа, про який йде мова?

Процесор Intel Core I73770: характеристики, порівняння, розгін і відгуки

Думки власників ПК, оснащені мікросхемою, про яку йде мова, в цілому дуже позитивні. Так, безумовно, деякі користувачі поділяють думки експертів щодо скромного розгінного потенціалу девайса, а також мінімального збільшення його продуктивності при номінальних частотах — при зіставленні відповідних характеристик з попередніми моделями.

Однак для багатьох ентузіастів бренду розглянуті чіпи є передовими рішеннями. Насамперед у силу технологічності, яка виражається в підтримці зазначених вище технологій, зокрема, PCI Express, наявності потужного графічного чіпа, програмних стандартів, таких як DirectX 11 відповідно частотам DDR3-800. Багато користувачі набувають чіп як окремий апаратний компонент — у форматі Intel Core i73770 Box для того, щоб інсталювати його в наявний ПК і збільшити його продуктивність. Судячи з відгуків на тематичних онлайн порталах — власники процесора задоволені відповідним удосконаленням своїх комп'ютерів.

Отже, найбільш сильні сторони процесора Intel Core i73770:

- наявність 4 ядер з підтримкою 2 обчислювальних потоків на кожному;

- залучення потужного графічного чіпа;

- підтримка новітніх апаратних та програмних стандартів;

- висока продуктивність у порівнянні з прямими конкурентами на ринку;

- низький рівень енергоспоживання;

- невеликі розміри чіпа.

У числі щодо слабких сторін мікросхеми: відносно невисока результативності при розгоні, а також не надто виражений зростання продуктивності в порівнянні з більш старими моделями на базі Sandy Bridge. В цілому процесор, про який йде мова, цілком висококонкурентний, технологічний чіп, який може бути затребуваний різними категоріями користувачів.