Корисні поради
на всі випадки життя
» » Диня Ефіопка: особливості вирощування і догляд

Диня Ефіопка: особливості вирощування і догляд

Додано: 10.11.15
Рубрика: Сад і город

Диня Ефіопка – середньоранній сорт, відрізняється дивовижним ароматом, особливими смаковими якостями і гарною транспортабельністю.

Опис сорту

Це досить потужне, але компактна рослина з серцеподібним листям. Плоди дині - середнього та великого розміру, мають овально-круглої форми. Поверхня їх сегментована, злегка шорстка на дотик. Кірка досить щільна, золотисто-жовтого кольору з жовтогарячим відтінком.

Диня Ефіопка: особливості вирощування і догляд
Маса плодів може складати від 3 до 7 кг, Світло-жовта м'якоть соковита, ніжна і дуже солодка на смак. Сорт дині Ефіопка призначений для вживання в свіжому вигляді.
Вирощування розсади

Рекомендується вирощувати цю теплолюбних культуру через розсаду. Довгий період вегетації дозволяє одержати більш високий урожай. До того ж при цьому рослина не страждає від заморозків, а значить, буде значно стійкіше до різних захворювань. Готувати розсаду потрібно вже в середині квітня. Щоб прискорити появу сходів, насіння перед посівом ненадовго замочують у воді, температура якої +24 С. Заздалегідь готують невеликі горщики, діаметр яких - не менше 10 см, наповнюючи їх живильною сумішшю. Посіяне насіння дині Ефіопка накривають плівкою і прибираємо в тепле місце. При появі перших сходів ємність ставлять на добре освітлюване місце, прибравши плівку.

Диня Ефіопка: особливості вирощування і догляд

Особливості догляду

На постійне місце розсаду висаджують тоді, коли на ній з'являється по 5-6 листочків. За день до пересадки саджанці рясно поливають теплою водою. У грунті на відстані близько 50 см один від одного робляться невеликі лунки, на дно яких додається по ложці деревної золи. Перед посадкою їх поливають слабким розчином марганцівки. Це допомагає уникнути появи цвілі. Потім заливають лунки теплою водою, і після того, як вона повністю вбереться, висаджують рослини, не заглиблюючи кореневу шийку.
У процесі росту диня Ефіопка вимагає видалення бічних пагонів таким чином, щоб сформувався один стебло.

Підгодівля

Вносити добрива в ґрунт починають вже на стадії появи сім'ядольних листочків. У цей період при поливі використовують засіб «Уніфлор-бутон», додаючи його по 1 чайній ложці на 5 л відстояної води. Слід уникати при цьому перезволоження грунту. Полив здійснюється тільки тоді, коли поверхня грунту помітно підсихає. Періодичність поливу залежить і від освітлення: у сонячні дні він проводиться частіше, рідше – в похмурі.

Диня Ефіопка: особливості вирощування і догляд

Диня Ефіопка, як і гарбуз, дуже любить калій, тому з моменту цвітіння рекомендується поливати фосфорно-калійної підгодівлею, що складається з двох ложок сульфату калію і однієї ложки суперфосфату. При недостатньо хорошому розвитку рослини слід використовувати при поливі настій бур'янів.

Боротьба з хворобами

У процесі росту диня може постраждати від різних захворювань. Найбільш часто уражається ця культура борошнистою росою. Спочатку з'являються білі плями на стеблі і на верхній (трохи пізніше і на нижній) стороні листочків. Потім листя поступово жовтіють і засихають. Хвороба може вражати та плоди рослини.

Оливкова плямистість виявляється в тому, що на стеблах і листках утворюються бурого кольору плями. Іноді і на плодах можуть з'явитися світло-коричневі виразки, наповнені оливкового кольору спорами гриба. Межа пошкодженої і здорової тканини покривається в'язкою рідиною. Це захворювання призводить до загибелі зав'язей і втрати товарного вигляду дозрілих плодів.


При занадто високій вологості диня Ефіопка може вражатися та антракнозом. Утворюються на черешках і стеблах жовто-бурі виразки з рожевим нальотом вражають через деякий час прикореневу частину рослини, що призводить до його загибелі.

Попередити ці захворювання допоможе своєчасне обприскування спеціальними препаратами, призначеними для використання в обличчястій присадибній господарстві. Це може бути «Хом», «Фітоспорин», бордоська рідина. Непогані результати дає обприскування сумішшю, що включає в себе «Цитовит», «Епін-екстра» і «Циркон». Для правильного використання необхідно розчинити по 2 краплі кожного препарату в одному літрі води.