Корисні поради
на всі випадки життя
» » Цікаві та корисні книги. Які книги корисні для дітей та їхніх батьків? 10 корисних книг для жінок

Цікаві та корисні книги. Які книги корисні для дітей та їхніх батьків? 10 корисних книг для жінок

Додано: 10.11.15
Рубрика: Цікаве

У людей, що люблять читання, часто виникає питання про те, як вибрати дійсно цікаві та корисні книги. Адже одна справа – читання для задоволення, а зовсім інше – для осягнення певних навичок або обличчястісного зростання. Один з найбільш популярних запитань батьків: "Яка література зацікавить дитини дозволить йому долучитися до чарівного світу прочитаних книг?" Розберемо популярні твори з точки зору користі і, звичайно, інтересу. Адже будь-яка книга повинна чарувати, вабити у свій світ, спонукати відкривати себе знову і знову.
Навіщо потрібно читати дітям і дорослим

Про те, що читати потрібно, говорять з самого дитинства і батьки, і вчителі в школі. Але навіщо сучасній людині книга в світі інформації, коли необхідні відомості можна почерпнути з інших, більш прогресивних джерел?

Цікаві та корисні книги. Які книги корисні для дітей та їхніх батьків? 10 корисних книг для жінок
Як читання може змінити життя? Розберемо найбільш важливі причини на думку вчених.

 • Книга розвиває образне мислення. Яка вона, Тетяна Ларіна або Наташа Ростова, як виглядав Маленький Принц і його друзі? Для кожного герої улюблених книг намальовані власною уявою. Читаючи, ми представляємо, фантазуємо, мріємо. Ні один фільм або аудіозапис не відтворить нам такик яркик образи.
 • Коли людина читає, відбувається серйозна робота мозку, активуються нервові зв'язки у сірому речовині. Люди, які люблять книги, рідше страждають на хворобу Альцгеймера і слабоумством. Крім того, читання допомагає відпочити психічно, заспокоює, допомагає міцніше спати.
 • Книга допомагає знайти упевненість в собі і в своїх силах, що не дивно, адже настільки корисне заняття покращує словниковий запас, робить людину ерудованим, так і просто хорошим співрозмовником.
 • Читаюча людина швидко може сконцентруватися на необхідних речах. Тому дуже важливо вибрати корисні книги для своєї дитини, адже, як відомо, саме молодші школярі страждають переключающимся увагою.
 • Читання розвиває не тільки пам'ять, мислення, але і такий складний психічний процес, як співпереживання (хто з нас не плакав над бідною Му-Му?!).
 • Книга допомагає людині в роботі над собою, своїми недоліками.
 • Топ найпопулярніших книг художньої літератури

  За всю історію людства було написано величезну кількість творів. Багато з них здобули славу і популярність, ні них виховувалися покоління, тому можна сказати, що і серед творів класиків є вельми корисні книги. Спробуємо скласти невеличкий список таких самих популярних на сьогоднішній день. Ми обрали ті, які завжди стоять на перших рядках всіляких рейтингів.
  «Майстер і Маргарита» М. Булгакова. Чарівна історія кохання, навколо якої переплетені фантастика, містика і складні перипетії сюжету. Кожен раз читач відкриває нові смислові пласти. Хоч роман досить складний для розуміння, він залишається на перших позиціях рейтингів книг.

  «Портрет Доріана Грея» О. Уайльда. Роман цікавий своєю загадковістю, так само як і постать автора. Це фантастична історія про те, до чого може призвести самолюбування.

  Цікаві та корисні книги. Які книги корисні для дітей та їхніх батьків? 10 корисних книг для жінок

  «Маленький принц» А. Сент-Екзюпері. Можна сміливо сказати, що дана казка-притча очолює рейтингові корисні книги для дітей і дорослих. Скільки найважливіших моральних істин розкрито простою мовою!


  Романи Ф. Достоєвського «Злочин і покарання» і «Брати Карамазови» - одні з кращих психологічних творів XIX століття. Актуальні вони і в сучасності. Розкривається складна внутрішня боротьба людини з самим собою і з громадською думкою. Також в рейтинги входять романи «Ідіот» і «Біси».

  Е. М Ремарк «Три товариша». Дуже сильна книга про те, як людина справляється з випаленої війною душею. Любов – те, що допомагає повернутися до життя.

  Також серед книг, які займають рейтингові позиції, варто відзначити романи А. Дюма, Р. Маркеса, Н. Гоголя, А. Пушкіна і М. Лермонтова.

  Книги для мотивації і підняття настрою

  Якщо у вас поганий настрій, ви втратили життєві орієнтири, варто пошукати в магазинах такі корисні для життя книги.

  Для мотивації в залученні грошових коштів абсолютно необхідно прочитати книгу Н. Хілла «Думай і багатій» . Автором узагальнено досвід найбагатших людей світу. Виявляється, варто замислюватися над своїми думками, саме від них залежить фінансове благополуччя.

  Цікаві та корисні книги. Які книги корисні для дітей та їхніх батьків? 10 корисних книг для жінок

  Поміркувати над своїми почуттями і емоціями, навчитися їх контролювати допоможе Е. Роббінс. В його книзі «Три велетня» ви почерпнете вміння стримувати пристрасті, залучати гарний настрій та успіх у всіх починаннях.

  Радість життя напевно поверне книга Ст. Пила «Сила позитивного мислення» . Вона спонукає діяти навіть у безвихідних ситуаціях. Робиться упор на те, що гарний настрій – це головна запорука успіху в справах і починаннях.

  Коли опускаються руки, прочитайте твір «Дживс, ви – геній!» П. Вудхауса. Книга дуже легка для сприйняття, вона додасть в похмурі будні радість і бажання діяти.

  Книги, корисні для саморозвитку

  Безсумнівно, класична література в цілому розвиває обличчястісні якості, світогляд і мовний запас. Проте серед її творів є вельми корисні книги, які спонукають становлення найважливіших якостей.


  Людині ніколи не відбутися як обличчястості без прочитання книги, в якій закладені глибинні моральні закони і мудрість всього людства – Біблії. У ній зосереджені найважливіші закони психології людських відносин: поняття добра і зла, любові і ненависті, найглибшої святості і вад.

  Визнана багатьма книга про пошук сенсу життя – «Алхімік» П. Коельо . Автор попереджає, що постійні шукання чогось недосяжного можуть призвести до втрати всього, що було дорого.

  Розвинути інтелект здатна книга А. Родіонової «Інтелект-тренінг» . Тут узагальнено досвід провідних психологів, наведено вправи, які тренують розумові процеси.

  Якщо вас цікавить питання про те, які книги корисні для розвитку навички міжобличчястого спілкування, рекомендуємо придивитися до праці Д. Карнегі «Як завоювати друзів і впливати на людей» . Провідні дипломати, політики, громадські діячі виділяють їй особливе місце у своїй бібліотеці.

  Книги, які варто прочитати кожній жінці

  Розберемо праці, які входять в топ-10 корисних книг для жінок. Сюди увійшли романи класиків, розкривають любовні відносини, так і роботи психологів, які допомагають прекрасній статі поглянути на себе по-іншому. Ці корисні книги для жінок з захопленням читають по всьому світу.

  Цікаві та корисні книги. Які книги корисні для дітей та їхніх батьків? 10 корисних книг для жінок

  «Призначення бути жінкою» О. Валяевой. Автор, практикуючий психолог, розповість на обличчястому прикладі про призначення кожної жінки, матері і дружини. Якщо ви бажаєте змінитися на краще, налагодити в родині мир – ця книга для вас.

  «Чарівність жіночності» Х. Анделін. Дана праця навчить мудрості у сімейних відносинах, дозволить розквітнути жінці в шлюбі, бути завжди привабливою в очах чоловіка і зберегти любов. У книзі розкрито 8 простих істин, в яких криється секрет щасливого шлюбу.

  «Самотність в Мережі» Я. Вишневського. Герої твору – завсідники інтернет-чатів і сайтів знайомств. Вони переписуються, діляться найпотаємнішим, а якою буде їх реальна зустріч? Цим життєстверджуючим романом зачитуються жінки по всьому світу.

  «Школа гейші в десяти простих уроках» Е. Танаки навчить тонкому мистецтву спокуси, розкриє таємниці витончених жриць любові. Написана книга простою мовою, наведено конкретні приклади. Таким чином, будь-хто, хто прочитає цю працю, змусить коханого чоловіка згоряти від пристрасті.

  "Гордість і упередження" Д. Остін. Книга, не потребує реклами. Їй зачитуються і молоді дівчата, і жінки у віці. Історія Елізабет і містера Дарсі, видана в 1813 році, геть ламає стереотипи, що будь-яка жінка просто зобов'язана вийти заміж, нехай навіть без любові.

  "Бути жінкою" К. Моран нагадує сучасної представниці прекрасної статі, як важливо бути собою і не піддаватися на провокації оточуючих.

  Жінкам про взаємовідносини в сім'ї

  Продовжимо розмову про корисні книги для жінок. Що може бути важливіше сім'ї? Зберегти шлюб, правильно зрозуміти функції в ньому чоловіки і жінки допоможуть наступні вельми корисні книги:

  «Мова взаємин чоловік-жінка» А. і Б. Піз. Праця допоможе зрозуміти відмінність психології протилежних статей, навчить спілкуватися, виходячи з цих особливостей. Книга – не просто звід правил, а практичні дії по налагодженню відносин в родині. Цьому допоможе унікальна методика безконфліктного спілкування, розкрита авторами.

  «Роби як жінка, думай як чоловік» С. Харві. Завдяки тому що твір написаний відомим телеведучим-коміком, воно набуло популярності по всьому світу. Більше того, по книзі навіть знято фільм. Тут простою мовою, не позбавленим нотки гумору, розказано, як завоювати і утримати саме свого чоловіка.

  Класична книга, свого роду хрестоматія сімейних відносин належить перу О. Карабановой. Її праця «Психологія сімейних відносин» врятував від розлучення не одну сім'ю. Тут розібрані реальні приклади різних сімей, як тих, які є еталоном щасливого шлюбу, так і тих, де порушена гармонія у взаємовідносинах.

  «Чоловіки з Марса, жінки з Венери». Д. Грея – справжній шедевр, за відгуками читачів. Спірні аспекти взаємовідносин тут проаналізовані з точки зору сприйняття чоловіком і жінкою. Напевно це допоможе глянути по-іншому на чоловіка і краще зрозуміти його.

  Книги для чоловіків

  Серед безлічі праць виділяється ряд книг, рекомендованих для прочитання сучасним чоловікам. Нам тільки здається, що сильна стать не потребує підтримки і коригування своєї поведінки.

  Цікаві та корисні книги. Які книги корисні для дітей та їхніх батьків? 10 корисних книг для жінок

  «Великий Гетсбі», Ф. Фіцджеральд . В даному романі багато чоловіки побачать себе самих. Герой – людина, яка вірить у світле майбутнє, вміє правильно поставити життєві цілі і пріоритети.

  «S. U. N. F. F.» Ст. Пелевіна – це свого роду пародія на сучасність, розказана метафоричною мовою.

  «Статификация» Е. Гришковця. Книга – своєрідний розмова двох чоловіків про актуальні у всі часи проблеми: життя, дружбу, любов і самотність.

  Любителям мафіозних детективів доведеться за смаком працю М. Пьюзо «Сицилієць» . На прикладі історії Майкла, сина Дона Карлеоне, розкрита справжня чоловіча дружба, мужність і, звичайно, любов.

  Особливо брутальним чоловікам доведеться за смаком роман Н. Макіавеллі «Государ» . Він розкриває поняття влади.

  Настільні книги хороших батьків

  Щаслива сім'я – це не тільки чоловік і дружина, але ще й діти. Розберемо корисні книги для батьків.

  Праця дитячого психолога Ю. Гіппенрейтер «Спілкуватися з дитиною. Як?» відкриє батькам найважливіші аспекти виховання: похвалу, покарання, навчить малюка слухати та вказувати йому на помилки.

  До чиєї поради у вихованні ви напевно прислухаєтеся? Звичайно, до успішної багатодітній мамі. Такою є журналістка В. Ханхасаева. Її бестселер «Росте донька, росте син» . Мати чотирьох дітей дає практичні поради, як необхідно здійснювати догляд за дитиною, починаючи з дитинства. Хоч робота і написана в радянський час – вона актуальна і зараз.

  Великий педагог Я. Корчак написав книгу, що стала настільною у багатьох успішних батьків. «Як любити дитину» - це праця вчителя, людини, загиблого зі своїми вихованцями в німецькому концентраційному таборі. Батьки, слухайте своє серце, коли спілкуєтеся з дитиною – ось головна думка твору.

  Серед книг про те, як правильно любити дитину одне з провідних місць займає бестселер Р. Чепмена і Р. Кеэмпбелла «П'ять шляхів до серця дитини» .

  Книги для дітей

  Читання корисних книг – один з найважливіших аспектів виховання.

  Цікаві та корисні книги. Які книги корисні для дітей та їхніх батьків? 10 корисних книг для жінок
  Перерахуємо деякі твори, які бажано прочитати дитині, щоб вирости повноцінною обличчястістю, осягнути найважливіші моральні закони.

 • Ст. Драгунський «Денискін оповідання». Оповідання про життя звичайних радянських школярів розповість маленьким читачам, навіщо потрібно завжди говорити правду, навчить дружбу.
 • Серія книг Ст. Волкова «Чарівник Смарагдового міста». Історія про дівчинку Еллі не залишить байдужими хлопців, розповість про те, що таке справжня дружба.
 • М. Твен «Пригоди Тома Сойєра», «Пригоди Гекльберрі Фінна», «Принц і жебрак».
 • С. Лагерлеф «Подорож Нільса з дикими гусьми по Швеції».
 • Л. Керролл «Аліса в країні чудес», «Аліса в Задзеркаллі».
 • А. Сент-Екзюпері «Маленький принц».
 • Це варто прочитати підліткам

  Якщо ви батьки підлітка – дитини, яка шукає себе, своє місце в житті оточуючих, варто запропонувати йому прочитати такі книги:

 • «Вбити пересмішника» Х
 • «Винні зірки» Д. Гріна.
  Цікаві та корисні книги. Які книги корисні для дітей та їхніх батьків? 10 корисних книг для жінок
 • Серія книг про Гаррі Поттера.
 • «Над прірвою в житі» Д. Селінджера.
 • «Книжковий злодій» М. Зузака.
 • «Вино з кульбаб» Р. Бредбері.