Корисні поради
на всі випадки життя
» » Чому треба берегти книгу? Чи варто ставити це питання тільки школярам?

Чому треба берегти книгу? Чи варто ставити це питання тільки школярам?

Додано: 10.11.15
Рубрика: Цікаве

Чому треба берегти книгу? Школярам задають це питання для підвищення рівня їх соціокультурного і обличчястісного розвитку - благородна мета. Шкода, що дорослі, які задають це запитання дітям, самі забувають важливість відповіді на нього. Їхнє виправдання - цейтнот. Але хіба це виправдання?

Чому треба берегти книгу? Чи варто ставити це питання тільки школярам?

Книга - джерело знань

Книга - це квінтесенція тисячоліть еволюції, великий продукт людства, його надбання культури. Біблія перша книга містить в собі історію і мораль, такими ж характеристиками можуть мати й інші твори. Незалежно від жанру, обсягу або автора вони дають інформацію. Підручники та наукова (або науково-популярна) література - класифіковані і розкладені по поличках точні дані, результат роботи багатьох діячів культури, мистецтва та науки.
А ще художня література - тисячі і мільйони сторінок, завдяки яким можна поринути в інший світ, відчути себе зовсім іншою обличчястістю, прожити десятки надзвичайних ситуацій, зробити з них мудрий висновок і саморозвиватися, навіть не встаючи з дивана.

Історичні зведення

Чому треба берегти книгу? Що ж, важливість книги була відома людям вже далекі, стародавні часи. Ось чому винахід друкарства означало настання нового етапу розвитку. Адже завдяки такому прориву книга стала доступнішою і поширеніший, не кажучи вже про те, наскільки спростився працю переписувачів, яким доводилося виводити кожну літеру важливих талмудів вручну.

Чому треба берегти книгу? Чи варто ставити це питання тільки школярам?

А що щодо плетінь таких книг ручної роботи? Це було ціле мистецтво! На виготовлення такої книги могли витратити кілька місяців, а то й років. Цінність книги, природно, відбивалося і на її вартості.
Даний час

Звичайно, книгодрукування (як і перехід від ручної праці до мануфактурному в принципі) значно спростило життя працівників. Але навіть зараз виготовлення якісного твору вимагає багатьох зусиль. Автор для написання може витратити до декількох років. Безліч часу необхідно і для збору відповідної інформації для книги. Редактора і складача також не слід забувати - і праця, і автора, і багатьох інших, причетних до створення повноцінного надрукованого літературного твору, важливий. Як і будь-яка праця, його слід поважати.

Користь читання

Чому треба берегти книгу? Вона не тільки джерело знань, але ще і універсальний каталізатор власного мислення читача: книга розвиває уяву, багато творів наштовхують своїх шанувальників на висновки, мають свою мораль, сенс, надихають нас.

Крім того, доведено, що читання покращує пам'ять, допомагає підвищити словниковий запас, що сприяє збагаченню мови. У любителів книг зазвичай немає проблем з орфографією.

Підсумки

Чому треба берегти книгу? Чи варто ставити це питання тільки школярам?

Ось чому треба берегти книгу. Коли це питання задається дітям, передбачається, що відповідь має навчити їх берегти книги в самому буквальному сенсі. Важливо, щоб дитина не малював на сторінках, не виривав їх, бо усвідомлював, наскільки це велика цінність в духовному, а не в матеріальному плані.

Але є у цього й інша сторона - багато дорослих не бережуть книги тому, що не читають їх. Як там у Бредбері? "Є злочин куди гірше, ніж спалювати книги, - наприклад, - не читати їх". Не усвідомлюють, яким хорошим другом вони можуть бути, скільки всього від них можна отримати, причому безоплатно. Це і джерело знань, і джерело мудрості, в книзі можна отримати хороший рада, навіть непомітно для самого себе. Коли в голові хаос, втекти від нього в іншу реальність - деколи кращий з наявних варіантів. Задайте собі питання "Чому я бережу книги?". Знайдіть на нього відповідь. Адже час, коли варто припиняти вчитися, ніколи не настане.