Корисні поради
на всі випадки життя
» » Радянські казки. Список кращих радянських казок для дітей

Радянські казки. Список кращих радянських казок для дітей

Додано: 11.11.15
Рубрика: Дім і затишок

Покоління сучасних мам і бабусь в дитинстві читали ці казки радянських письменників. Список не може вмістити всі улюблені книги, тому його можна сприймати і як перелік кращих авторів тієї епохи.

Радянські казки. Список кращих радянських казок для дітей

«Пригоди Незнайки», М. Н. Носов

Починаємо перераховувати дитячі казки радянські. Список очолює трилогія Носова про пригоду крихітних чоловічків. Маленький непосида Незнайко переживає дивовижні пригоди в компанії своїх друзів. Він відвідує Зелений і Сонячне місто і навіть відправляється на Місяць!
«Муфта, Мохобородька і Мохова Борода», Е. Рауд

Ця книга естонського письменника теж розповідає про пригоди малих чоловічків – накситраллей. Вони трохи схожі на гномів, але не носять бороди. Перший герой і взимку і влітку має товсту муфту, у другого обрізані носки черевиків, а третій з бородою з самого цього моху. Разом друзі рятують місто від котів, виручають поранену гадюку і допомагають власниці знайти фамільний медальйон.

Радянські казки. Список кращих радянських казок для дітей

«Пригоди Аліси», К. Буличов

Багатьом дорослим любов до фантастики прищепили радянські казки. Список кращих книг продовжує цикл Кіра Буличова «Пригоди Аліси». Ця незвичайна дівчинка подорожує в космосі, переміщується в часі і зустрічається з різними чудовиськами та піратами. Її чесність, доброта та відвага багато чому навчать маленьких читачів.

«У країні невивчених уроків», К. Б. Гераскіна

Ця історія про недбайливій учня Віктора Перестукине спонукала багатьох радянських дітей покращити успішність. І вже точно досить наочно повідала про необхідність знання правил пунктуації. Навіть якщо ви бачили однойменний мультфільм, не відмовляйтеся від прочитання книги.
«Королівство кривих дзеркал», Ст. Губарєв

Продовжуємо перераховувати радянські казки для дітей. Список доповнює історія про дівчинку Олі, яка потрапляє в чарівну країну, де все навпаки. Там вона знайомиться зі своїм відображенням, яке втілює в собі найгірші риси школярки. Пригоди в Задзеркаллі дозволили подивитися ледачою і примхливої героїні на себе з боку.

«Уральські оповіді», П. П. Бажов

Сучасні батьки з дитинства пам'ятають красиві уральські казки Бажова, стали справжньою класикою російської літератури. У цю збірку входять всім відомі оповіді про кам'яну квітку, малахітової скриньки, Господині Мідної гори, Огневушке-Поскакушке, Срібне копитце.

Радянські казки. Список кращих радянських казок для дітей

«Казки про маленькій Марійці», С. Могилевська

Чого навчають радянські казки? Список продовжує збірка казок про маленьку дівчинку Машу. З нею постійно відбуваються чарівні історії. Вона стає зовсім крихітною, зустрічає говорять тварин, відвідує Бабу-Ягу і потрапляє в дивовижні країни. І з кожної своєї подорожі дівчинка виносить корисні уроки – як важливо бути доброю й чуйною, слухатися старших і допомагати їм.

«Розповіді і казки», Ст. Ст. Біанкі

І сьогодні невеликі казки та оповідання Біанкі є кращими творами про природу для дітей. Ці замальовки навчать малюків розкривати загадки лісу, розкажуть про таємниці тварин, птахів, рослин.


«Полинові казки», Ю. Коваль

Ці трохи чарівні історії відбуваються в невеликому селі Полиновке. Головна героїня – маленька дівчинка Леля, її мама та друзі. Книга переносить нас у світле дитинство Лелі, дочки сільської вчительки. Читач дивиться на світ її очима, одночасно і по-дитячому наївними і дивно проникливими.

«Дядя Стьопа», С. Міхалков

Всі ми знаємо рядки з віршів Сергія Михалкова «А що у вас?», «Кошенята», «Про дівчинку, яка погано їла». Вони самі врізаються в пам'ять, їх декламують найменші. Але улюблений герой дітей – дядя Стьопа, про якому були написані три твори. Добрий міліціонер-велетень миттєво завойовує серця всіх діточок.

«Зарядка для хвоста», Р. Б. Остер

Твори Остера оригінальні і разюче відрізняються від інших дитячих оповідань із-за своєрідного гумору. Велику популярність мають книги з серії «Шкідливі поради», а ось збірники казок «Кошеня на ім'я Гав» і «Зарядка для хвоста» популярні в чому завдяки мультфільмів. Будь-якій дитині буде цікаво не тільки подивитися, але і прочитати веселі історії про мавпу, слоні, удаві і папугу.

«Мойдодир», К. І. Чуковський

Корній Чуковський написав багато кращі радянські казки. Список доповнюється одним з найбільш відомих творів – «Мойдодиром». Ця всім відома історія про хлопчика, який не хотів вмиватися, кохана вже не одним поколінням.

«Чарівник Смарагдового міста», А. М. Волков

Серію книг під назвою «Чарівник Смарагдового міста», яка народилася після переробки твору американського письменника, полюбилася мільйонам радянських хлопчиків і дівчаток. Це історія про пригоди Еллі в чарівній країні, а також про її друзів Леві, Страшиле і Дровосеке.

Радянські казки. Список кращих радянських казок для дітей

«Денискін оповідання», Ст. Драгунський

Розповіді про пригоди хлопчика Дениса Корабльова і його друзів не давали нудьгувати радянським дітям. І як мінімум навчили, що все таємне стає явним. Невгамовний герой виливав з вікна несмачну кашу, міняв самоскид на світлячка, випускав на волю кульку і співав голосніше за всіх на уроці музики.


«Казки про Їжачка і Ведмежа», С. Козлов

Продовжуємо перераховувати радянські казки. Список продовжує серію історій про Їжачка і його друга Ведмедику. Ці зворушливі і наївні казки не тільки вчать добру, але й змушують замислитися. Ніжна атмосфера книги разюче відрізняється від завзятих мультфільмів, знятих за мотивами пригод друзів «Осінні кораблі», «Трям, здрастуйте».

«Цветик-семицветик», Ст. Катаєв

Казка Валентина Катаєва про дівчинку Дружині, яка отримала у подарунок чарівну квітку із сімома різнобарвними пелюстками, вчить дітей того, що іграшки та солодощі – не головне. За допомогою простого заклинання дівчинка могла виконати будь-яке своє бажання, але їй потрібно використовувати майже всі пелюстки, щоб розгледіти по-справжньому важливі речі. Ця добра історія стала для багатьох однією з улюблених.

Радянські казки. Список кращих радянських казок для дітей

«Дванадцять місяців», С. Я. Маршак

Весь рік місяці йдуть своєю чергою один за одним. Але одного разу під Новий рік дівчинка, яку зла мачуха послала вночі в ліс, зустрічає їх разом на галявині біля вогнища. Так починається п'єса Самуїла Яковича Маршака, за якою був знятий однойменний мультфільм. Його і сьогодні люблять переглядати і дорослі і діти.

«Казки в картинках», Ст. Сутеев

Були перетворені в мультфільми багато радянські казки. Список завершує книга Володимира Сутєєва. В його творчості історію неможливо відокремити від ілюстрацій, адже їх автор – не тільки письменник, але й художник. На сторінках книг Сутєєва оживають улюблені радянські мультфільми.