Корисні поради
на всі випадки життя
» » Як різати стельові плінтуса на кутах зі стуслом і без нього?

Як різати стельові плінтуса на кутах зі стуслом і без нього?

Додано: 11.11.15
Рубрика: Ремонт

Процедура монтажу галтелей на стелях видається досить легкою, але потребує специфічних прийомів для вдалого завершення ремонту. Часто ми ріжемо кути стельового плінтуса абсолютно неправильно, що призводить до скорочення термінів його експлуатації і низької якості ремонтних робіт. Правильна стиковка, рівне закріплені краю – цілком досяжний результат, якщо скористатися рекомендаціями досвідчених фахівців.

Різновиди оздоблювальних виробів

Цей матеріал призначений для декоративного оздоблення стельової зони, візуального відділення його від стін і укриття стиків різнопланових оздоблювальних елементів. Практично будь-який варіант декоративного оформлення, дизайну інтер'єру передбачає використання таких деталей. В іншому випадку приміщення виглядатиме незавершеною.
Для закріплення цієї деталі використовуються галтелі, які приєднуються до стелі за допомогою клею.

Як різати стельові плінтуса на кутах зі стуслом і без нього?
Але виникає проблема – як правильно обрізати кінці галтелей, щоб вони вдало сходилися один з одним. Бувають приміщення нестандартної конфігурації, де потрібна кмітливість для нормальної стикування матеріалу. Як різати стельові плінтуса на кутах? Існують різні варіанти обрізки і стикування – з інструментами або без їх використання.

Вибір варіанту кріплення залежить від типу виробу:

  • З ПВХ – найдешевший, але і самий ламкий, схильний до дефектів, зате легкий у використанні, його можна різати ножем.
  • Пінополістирольний – також недорогий, крихкий, вимагає ножівки по металу, хоча легко ріжеться. Трохи дорожче інший варіант – з екструдованого пінополістиролу, його складніше розрізати, але він менше кришиться.
  • Поліуретановий – найдорожчий і вологостійкий, міцний і еластичний. З ним працювати складніше, він деформується при високих температурах.
  • Дерев'яний – щільний і важкий матеріал, ріжеться тільки ножівкою.

Монтаж обробки: особливості

Багато власників будинків і квартир часто в розпалі ремонтних робіт спантеличується питанням про те, як правильно різати стельовий плінтус у кутах. Проблема в тому, що немає технічної можливості зробити надріз під кутом 45 градусів. Для виконання таких маніпуляцій важлива правильна стикування на кордонах зовнішніх і внутрішніх кутів полотна, що досить проблематично.
Специфіка стельового варіанту - не тільки в прямовисному положенні полотна.

Як різати стельові плінтуса на кутах зі стуслом і без нього?
Кріплення розміщується біля основи під кутом від 38 до 45 градусів. Складність полягає у здійсненні надрізу в 45 градусів. Складно поєднати обрізані краї зсередини, з'являються зазори між ними, порушується естетика.

Для найбільш точної нарізки використовується спеціальний кутовий елемент, який вставляють в край плінтуса – він допоможе приховати похибки при розрізуванні. Цей елемент буде підкреслювати кути в приміщенні, до вибору такої деталі потрібно підійти відповідально.

Кутова нарізка

Як різати стельові плінтуса на кутах? Секрет якісного розрізу – у виконанні надрізів і з зовнішньої, і з внутрішньої сторони. Внутрішній надріз має значення, якщо ми виконуємо зовнішній кут.

Зазвичай використовують професійну техніку – торцювальні пили або електричні перфоратори промислового призначення. Але прихильники домашнього ремонту можуть обійтися звичайними інструментами. Основна вимога – по закінченні роботи результатом повинна бути чітко видна фактура для карниза, відображена на його лицьовій або зворотній стороні.


Технологія кутовий нарізки

Отже, під яким кутом різати стельовий плінтус і з чого починається формування кута за допомогою домашніх засобів?

Для початку необхідно виміряти кут, який знаходиться між стінами – для цього можна взяти шматки пінопласту від техніки. Зазвичай кут становить 90 градусів – строгий перпендикуляр. В цьому випадку треба обрізати краї виробу під кутом 45 градусів.

Як різати стельові плінтуса на кутах зі стуслом і без нього?
Аналогічні дії виконують з другим відрізком.

У разі виникнення нерівностей і незбіжних стиків між стелею і стінами потрібно розділити радіус кута надвоє. При цьому не варто плутати деталі. Багет для лівої сторони надрізається справа, а той, що праворуч – навпаки.

Перед тим, як різати стельові плінтуса на кутах, формують кут всередині матеріалу на верхньому просторі – таке рішення засноване на тому, що нижня сторона виступає над верхньою. При виконанні зовнішнього кута процедура виконується навпаки. Допомагає плавно і точно підганяти деталі сама фактура пінополістирольних матеріалів. Якщо використовуються дерев'яні або пластикові елементи для багета, то з ними доведеться попрацювати більш уважно.

Метод нарізки стуслом

Найпопулярніший варіант кріплення – з використанням побутових інструментів. Стусло – відомий помічник теслі, що допомагає зробити нарізку під потрібним кутом. Зазвичай це лоток, дерев'яний або пластиковий, що має вертикальні прорізи для леза під кутами 45 і 90 градусів. Як різати кути стельового плінтуса стуслом?

Для початку слід докласти матеріал до стелі, встановити планку в стусло.

Як різати стельові плінтуса на кутах зі стуслом і без нього?
При цьому інструмент має збігатися з положенням вироби. Тримаючи плінтус лівою рукою, вибирають положення для ріжучого інструменту (ножівки) під кутом 45 градусів. Нарізають матеріал без зайвого натиску. Після цього нарізають відповідну планку, встановлюють до дальньої стінки сусла.


Притримуючи робочий матеріал правою рукою, вибирають положення ножівки на рівні 45 градусів і відрізають.

Нарізка без інструменту

Як різати кут стельового плінтуса без стусла? Є можливість виконати розрахунок і розріз вручну.

Як різати стельові плінтуса на кутах зі стуслом і без нього?
Досить зробити хорошу розмітку на стелі, потім рівно відрізати потрібний кут. Істотний мінус цього варіанту – у незручність, коли доводиться руками тримати всі планки в процесі вимірів. У цілому цей спосіб нітрохи не гірше допомагає зробити потрібні виміри.

Приклавши виріб до місця, де воно буде змонтовано, відразу можна врахувати всі похибки на стінах.

Як різати стельові плінтуса на кутах зі стуслом і без нього?
Спочатку обрізають дві заготовки під кутом 90 градусів. Потім прикладають одну з планок, наголошуючи її в стіну перпендикулярно. Проводять лінію по стелі, окреслюючи потрібний контур. Потім прибирають планку і прикладають другу – для відповідної розмітки. Місце перетину прямих буде місцем обріза. Потім на планках відзначають місце для майбутнього розрізу.

Рекомендації майстрів

Найкраще знають, як різати стельові плінтуса на кутах, досвідчені теслярі, столяри та будівельники. Більшість радить виконувати надрізи збоку і приміряти планки до стелі, якщо буде необхідність – підрізати в напрямку примикання деталі до поверхні.

Зробивши чорнову стиковку, прикручують остаточно готові галтелі до стіни. Шви герметизують – монтаж плінтуса завершений.