Корисні поради
на всі випадки життя
» » Якою має бути ранкова кава? Як правильно її варити?

Якою має бути ранкова кава? Як правильно її варити?

Додано: 11.11.15
Рубрика: Спорт і їжа

Мало хто в наш час може уявити день, який почався не з такого напою, як ранкова кава. Більшість людей, прокидаючись, йдуть на кухню, і роблять саме його. Адже тільки він може дати нам такий заряд бадьорості і енергії, коли організм ледь прокинувся. Що ж, як його правильно варити? І який краще всього вибирати?

Якою має бути ранкова кава? Як правильно її варити?

Тільки не розчинний

Багато людей помилково вважають, що різниці між розчинною і меленим порошком немає. Однак вона є, і глобальна. В розчинній каві міститься велика кількість хімічних компонентів, які використовують для того, щоб напій набув відповідний колір, смак і аромат. Тобто, за рахунок добавок намагаються створити аналог натуральної меленої напою, який все це має причини свого походження. З "кавового" в розчинному напої тільки масла. Їх отримують з натуральних зерен. Але на цьому схожість з меленою кавою закінчуються. По суті, розчинний ранкова кава – це напій коричневого кольору з амортизаторами, стабілізаторами, барвниками і консервантами. Так що таку рідину вживати не радять – ні вранці, ні ввечері, та й взагалі ніколи.
Якою має бути ранкова кава? Як правильно її варити?

Напій в турці

Ранкова кава можна зварити по-різному. Один з найпоширеніших способів приготування – це турка. Отже, якщо хочеться готувати напій саме в ній, то потрібно знати, як вибрати правильний кави. Головний критерій вибору тут – це країна, в якій був зроблений напій. Краще всього брати виробництва кави Колумбії, Коста-Ріки та Кенії. А категорично не рекомендується робити свій вибір на користь індонезійського і індійського напою. Смак кави, виготовленого в цих країнах, гіркий, неприємний і віддає горілим.
І краще, якщо буде куплена арабіка. Чашка ранкової кави цього сорту однозначно підбадьорить. Смак напою м'який, ніжний, а аромат – сильний і насичений.

Щоб приготувати ранкову каву в турці, необхідно насипати чайну ложку мелених зерен в цю посуд, залити (не до кінця!) дуже гарячою водою (але не окропом) і поставити на дуже повільний вогонь. Час від часу варто помішувати. У середньому приготування триває кілька хвилин. Після того, як напій почне закипати, потрібно почекати ще трохи (але щоб кава не переливався через край) і зняти. А потім, процідивши через ситечко, можна пити.

Кавоварка-гейзер

Саме зручно пристосування для того, щоб приготувати ранкову каву. Конструкція у нього нехитра – "колба", ситечко для мелених зерен, і верхня частина - "чайничок". Принцип тут простий. В ситечко необхідно насипати кави. У колбу – залити воду з вскипевшего чайника (залишаючи 0.5 см до кінця). На неї помістити ситечко з порошком і почекати, поки воно "опуститься" цілком на колбу (кава просочується водою – не потрібно намагатися опустити його насильно, інакше виллється вода). А потім закрутити зверху "чайник". І поставити на вогонь. Кипляча вода з колби буде проходити через каву, і потім, за "трубці" буде тоненькою цівкою виливатися у верхній чайник готовий напій. Після того як ємність заповниться, кавоварку можна зняти з вогню і вилити підбадьорливий кави в чашку.


Якою має бути ранкова кава? Як правильно її варити?

Як вибрати?

Щоб ранкова кава була смачною, необхідно не тільки правильно його зварити. Важливі також зерна. Хоча, звичайно, він може бути вже і мелений – дивлячись що хочеться купити. Звичайно, якщо є кавомолка, краще купити зерна і кожен раз, коли захочеться попити цього напою, молоти їх. Свіжість і насиченість смаку забезпечена. Але якщо такої можливості немає, можна купувати готовий порошок. Отже, краще всього брати в герметичній упаковці. Такий напій продається в пресованому вигляді. Упаковка виглядає, як міцний "цеглинка". У такій тарі кави довго зберігає свій смак і корисні якості.

А перевірити, в користь гарної чи марки був зроблений вибір, дуже просто. Прийшовши додому, варто насипати трохи порошку в чашку з водою. Якщо він спливе і майже не забарвити воду – відмінний вибір. В іншому випадку не варто більше купувати цей напій.