Корисні поради
на всі випадки життя
» » Еліна Бистрицька: біографія, сім'я і фільмографія знаменитої актриси

Еліна Бистрицька: біографія, сім'я і фільмографія знаменитої актриси

Додано: 11.11.15
Рубрика: Цікаве

Ця талановита актриса радянської епохи улюблена мільйонами глядачів. У неї неймовірна кількість шанувальників по всій країні. Вона і зірка епохи, і залізна леді, і навіть найкрасивіша жінка минулого століття. Безперечно, велика Еліна Бистрицька гідна всіх цих епітетів. Шлях до слави був важкий і тернистий, але, завдяки своїй завзятості, наполегливості і цілеспрямованості, їй вдалося домогтися загального визнання на акторському терені. Звичайно ж, Еліна Бистрицька – це справжній приклад для наслідування, в першу чергу для тих, хто вирішив обрати професію артиста. Життєве кредо актриси – праця, праця і ще раз праця, причому 24 години на добу. Завдяки бажанню багато працювати їй вдалося домогтися успіху в житті. Як же це відбувалося? Розглянемо це питання в деталях.
Факти з біографії

Еліна Бистрицька – уродженка міста Києва, на світ вона з'явилася 4 квітня 1928 року. Батьки актриси займалися медичним справою. Вже з дитячих років їх дочка почала проявляти інтерес до великого мистецтва, організувавши в домашніх умовах власний храм Мельпомени.

Еліна Бистрицька: біографія, сім'я і фільмографія знаменитої актриси

На цей вчинок дівчинку надихнув фільм «Чапаєв», після перегляду якого вона захотіла перенести кіношних персонажів з екрану на театральний майданчик. Ролі в постановці дісталися двоюрідному братові Бистрицької і її подрузі. Справедливості заради слід зазначити, що коло інтересів у юної леді не був «дівочим» - вона не любила грати в ляльки, а з задоволенням стріляла з рогатки і катала більярдні кулі.
Передвоєнні роки Еліна Бистрицька провела у населеному пункті Ніжин, куди перевели служити її батька Авраама Петровича, який займав посаду капітана медичної служби. Однак незабаром місто бомблять, а її сім'ю евакуювали в Астрахань, де свій вільний час вона присвячує курсів медичних сестер, поєднуючи навчання в школі і роботу санітаркою в пересувному евакогоспіталі. Біографія Еліни Бистрицької надзвичайно цікава і примітна.

Відбулася медсестра

В останні роки війни родина майбутньої актриси повертається в Ніжин, і молода Еліна вирішує поступати в медичний технікум. Але, навіть вивчаючи анатомію людини, дівчина не забуває приділяти час мистецтву перевтілення, відвідуючи місцевий драмгурток. Причому її виступи на сцені глядачі відзначають бурхливими оваціями.

Еліна Бистрицька: біографія, сім'я і фільмографія знаменитої актриси

Після закінчення технікуму Еліна Бистрицька Bystritskaya раптом усвідомлює, що медицина – це не її шлях, і хорошого медпрацівника з неї не вийде. Дівчина розуміє, що вона народжена для театральної сцени. Батько її прагнення вчитися акторській майстерності не поділяє і, тим не менш, погоджується їхати разом з дочкою в Київ, яка твердо вирішила поступати в театральний. Біографія Еліни Бистрицької ніби починається заново. Але не тут-то було. Авраам Петрович підмовляє ректора вузу, щоб той пояснив дочки, що у неї немає таланту до лицедійства. Той опиратися не став, і в підсумку дівчина відмовилася від кар'єри актриси.

Відбулася вчителька

Після провалу в театральному вона подає документи в педагогічний і стає студенткою філфаку. Але і навчаючись у цьому вузі, Еліна Бистрицька Bystritskaya не забуває про «великого», займаючись у музичній школі балетом і організовуючи власний танцювальний гурток. З часом дівчина розуміє, що і професія педагога – це не її покликання.


Навчання в театральному вузі

У 1948 році Еліна Бистрицька, фото якої ще не прикрашали сторінки радянських газет, знову їде в українську столицю і штурмує інститут театрального мистецтва імені Карпенка-Карого, з успіхом здає іспити і зараховується на курс Л. А. Олійника. З перших днів навчання Бистрицька показала себе старанною студенткою і за це була нагороджена поїздкою до Москви. А от спілкування з однокурсниками їй давалося насилу.

Еліна Бистрицька: біографія, сім'я і фільмографія знаменитої актриси

Багато юнаки намагалися доглядати за красунею, причому не завжди в допустимій формі, і дівчині нерідко доводилося на вульгарність відповідати ляпасами.

Трудові будні

Після отримання диплома Бистрицкую направляють в Херсонський драматичний театр. Режисер Морозенко відразу ж звернув увагу на красуню Еліну і, безпардонно вказавши на неї пальцем, запросив її в ресторан. Природно, гордовита Бистрицька припинила вульгарні наміри режисера. Незабаром їй довелося шукати нову роботу.

Робота в театрі

Через якийсь час Еліну Авраамовну зараховують до Вільнюський драмтеатр. Її дебютна роль – образ Тані в однойменній п'єсі Арбузова. Вона блискуче перевтілилася в медика, будучи чудово знайома з цією професією за евакогоспіталю. Також режисери довірили їй ролі у виставах «Аленький цветочек», «Роки мандрівок», «Порт-Артур».

У 1958 році збувається її заповітна мрія – увійти в трупу Малого театру. У той час вона вже знаменитість в кіно, але в храмі Мельпомени їй знову доводиться доводити, що Бистрицька – талановита актриса. Перший образ, зіграний в Малому театрі - це леді Уиндермиер в постановці О. Уайльда «Віяло Уиндермиер». За роки служіння театру Еліні Авраамовне пощастило працювати з такими іменитими режисерами, як Борис Бабочкін, Віктор Коміссаржевський, Петро Фоменко, Леонід Варпаховський.


Еліна Бистрицька: біографія, сім'я і фільмографія знаменитої актриси

Її партнерами по сцені були Анненков Микола, Михайло Жаров, Віра Пашенна. Вона завжди намагалася вчитися чомусь новому у своїх колег.

Робота в кіно

І звичайно ж, для багатьох Еліна Бистрицька – це найбільша актриса радянського кіно. Всі її ролі – яскраві, незвичайні і запам'ятовуються. Дебютна роль Еліни Авраамовни в кіно повинна була відбутися в 1948 році. На київській кіностудії їй довірили епізодичну роль у фільмі Ігоря Савченка «Тарас Шевченко». Проте в день зйомок сталося непередбачене. Її героїня повинна була виконати завзятий танець в хороводі з іншими красунями. Але чомусь їй видали чорні чобітки, в той час як у всіх дівчат – червоні. Режисер, помітивши це, попросив замінити Бистрицкую.

Проте вже через два роки фортуна посміхнулася молодій актрисі. Режисер Володимир Браун віддав роль Олени Алексєєнко у фільмі «Мирні дні» саме Еліні Авраамовне. Перша робота актриси мала надзвичайний успіх у глядача, хоча роль їй дісталося одноплатова.

«Незакінчена повість»

У 1954 році Бистрицької запропонували образи відразу в двох фільмах: «Дванадцята ніч» (режисер Фрід) і «Незакінчена повість» (режисер Ермлер). У підсумку перед актрисою постала дилема – яку роль вибрати?

Еліна Бистрицька: біографія, сім'я і фільмографія знаменитої актриси

Вона вирішила зіграти у другій картині роль доктора Єлизавети Максимівни. Робота над нею була досить складною і насамперед тому, що до свого партнера по картині – Сергію Бондарчуку - вона не відчувала величезну симпатію. «Незакінчена повість» вийшла на екрани в 1955 році і відразу ж полюбилася радянським глядачем – підкупила та реалістичність любовної історії, яку зумів показати режисер. З цього моменту актрису починають впізнавати на вулиці. Еліна Бистрицька, фото з автографом якій тепер хоче мати кожен, стає зіркою радянського телеекрану. Героїні Олені Максимівні наслідували, ставили в приклад, називали дівчаток в її честь, а професія лікаря ставала найпрестижнішої. У 1955 році Еліна Бистрицька, фільми з участю якої стають самими касовими, визнається радянськими ЗМІ кращою актрисою країни.

«Тихий Дон»

Ще більшу славу Еліні Бистрицької принесла робота у фільмі Сергія Герасимова «Тихий Дон». Режисер обличчясто викладав їй уроки акторської майстерності. Він не терпів халтури на знімальному майданчику, докладаючи максимум зусиль для того, щоб актори грали свої ролі максимально природно. Еліні Авраамовне Герасимов допоміг зосередити увагу на головному в образі Аксіньі: носити воду на коромислі, їздити верхи на коні, говорити на місцевому діалекті і багато іншого. Бистрицька освоїла цю науку, і після виходу на екрани козаки нарекли актрису Ксенією Донський. Зіграний образ коханої Григорія Мелехова зробив Бистрицкую почесною козачкою.

Еліна Бистрицька: біографія, сім'я і фільмографія знаменитої актриси

Акторська слава Еліни Авраамовни зростала як сніжний ком: їй навіть пропонували зніматися в кіно закордонні режисери, але їх планам не судилося реалізуватися – спілка кінематографістів займало радикальну позицію в цьому питанні.

Ще одна значуща робота актриси – це кінострічка «Микола Бауман», де Бистрицька блискуче зіграла образ Марії Андреєвої. Після цього в кар'єрі актриси настав творча перерва, який тривав чверть століття. Але за цей період ніхто не забув, що існує народна артистка СРСР Еліна Бистрицька, фільми з участю якої регулярно демонструвалися на блакитному екрані.

Особисте життя

Актриса ніколи не відчувала дефіциту чоловічої уваги. Багато представників сильної статі пропонували їй дружбу. Однак отримати прихильність гордої дівчини нікому не вдавалося.

Еліна Бистрицька: біографія, сім'я і фільмографія знаменитої актриси

Кого ж вибрала собі в чоловіки Еліна Бистрицька? Сім'я актриси вийшла з партійним працівником Миколою Патоличевим, який був її на два десятки старше за віком. Чоловік Еліни Авраамовни обіймав важливі посади в радянському уряді, він був освіченою людиною і розумним співрозмовником.

Сьогодні вона живе одна. Родичів у Бистрицької немає. Але вона не сумує, вважає себе щасливою людиною. Що головне в житті для такої видатної актриси, як Еліна Бистрицька? Діти! І хоча вона не відчула повною мірою почуття материнства, вона компенсує це любов'ю до своїх учнів, яким викладає ази акторської майстерності.

Актриса має безліч регалій, займається громадською діяльністю, грає в більярд, слухає класичну музику, стріляє в тирі і читає книги з парапсихології.