Корисні поради
на всі випадки життя
» » Філадельфія, США: пам'ятки та цікаві факти

Філадельфія, США: пам'ятки та цікаві факти

Додано: 11.11.15

Філадельфія – місто в США (штат Пенсільванія), розташований на сході країни. Є найбільшим економічним, політичним і туристичним центром Америки. Філадельфія (США) – популярний місто у мандрівників з усього світу. Тут безліч пам'яток, які нагадують про найбільш визначних подій в історії Америки. Крім того, місто вважається культурною столицею Пенсільванії, адже саме у Філадельфії розташована більшість музеїв штату. У цій публікації ви знайдете найцікавішу інформацію про Філадельфії (пам'ятки, історія, культура, факти).
Цікаві факти

 • Філадельфію називають «містом братської любові». Адже саме так перекладається її ім'я з грецької мови. А місцеві жителі своє місто іменують просто «Філі».
 • Філадельфія – перша столиця «сполучених колоній». Цей статус місто отримало в 1775 році.
 • У період Війни за незалежність Філадельфія (США) виконувала функцію тимчасової столиці новоствореної держави.
 • Індепенденс-Хол – найвідоміша і найбільш значуща пам'ятка Філадельфії і Америки в цілому. У стінах цього будинку відбулася найважливіша подія в історії США. Тут в 1776 році збори Другого Континентального Конгресу затвердив Декларацію Незалежності Америки. А в 1787 році в Індепенденс-Холі була підписана перша Конституція США.
 • Бенджамін Франклін – батько американської державності – проживав у Філадельфії.
 • У місті знаходиться знаменитий Зал Конгресу. В його стінах був створений «Білль про права» - перший документ, який визначив правовий статус громадянина Америки.

Філадельфія, США: пам'ятки та цікаві факти
Індепенденс-Хол

Індепенденс-Хол – історичний пам'ятник, яким пишається весь штат Філадельфія (США). У стінах цієї будівлі в XVIII ст. були прийняті рішення, що визначили долю всієї держави. В Індепенденс-Холі проголошена Декларація Незалежності і прийнята перша Конституція США. Сама будівля побудована незадовго до цих подій – у 1753 році. Спочатку споруда, зведена в георгіанському стилі, призначалося для засідань уряду штату.

Сьогодні Індепенденс-Хол – найпопулярніший туристичний об'єкт в місті. Екскурсія по палацу починається з Залу суду. Потім відвідувачі потрапляють в приміщення, де засідала Континентальний Конгрес, що проголосив незалежність США. Сьогодні тут повністю відтворений інтер'єр кімнати часів підписання найважливіших для Америки документів. Крім того, в Залі Незалежності можна побачити старовинний стілець Джорджа Вашингтона, його срібну чорнильницю й інші обличчясті речі першого президента США.

Філадельфія, США: пам'ятки та цікаві факти

Дзвін Свободи

Дзвін Свободи за праву вважається символом незалежності держави. Продається він на території Індепенденс-Холу в окремому павільйоні. Дзвін Свободи першим сповістив жителів Філадельфії про незалежність Америки.

Спочатку об'єкт був встановлений у дзвіниці Індепенденс-Холу. Сьогодні на його місці розташовується Вікової дзвін, відлитий до святкування 100-річчя проголошення незалежності. Кожен турист може піднятися на вежу й побачити її своїми очима. Крім того, з дзвіниці відкривається приголомшливий вид на серце міста – майдан Незалежності.


Алея Элферта

Філадельфія (Пенсільванія, США) приваблює туристів не тільки своєю багатою історією, але і незвичайними пам'ятками. Алея Элферта вважається однією з них. Ця невелика вуличка розташувалася в самому серці історичної частини міста, недалеко від річки Делавер. Тут збереглося 32 старих будівлі XVIII-XIX ст. Ці будинки повідають кожному зацікавленому туристу історії простих американських робітників: кузнєцов, меблевиків, м'ясників, корабельних теслярів.

Філадельфія, США: пам'ятки та цікаві факти

Будинок Бетсі Росс

Бетсі Росс будинок – один з найбільш відвідуваних туристичних об'єктів у Філадельфії. Бетсі Росс, дівчина з бідної сім'ї, вважається авторкою першого американського прапора. Незважаючи на те що цей факт історики ставлять під сумнів, легенда користується особливою популярністю у туристів, і у місцевих жителів. По розповіді самої Бетсі Росс, вона була учасницею наради, на якому перший президент Джордж Вашингтон представив проект американського прапора. Дівчина під час засідання проявила ініціативу і виступила з пропозицією використовувати на полотні не шестикутні, а п'ятикутні зірки.

Сьогодні в будинку Бетсі Росс, де був зшитий перший американський прапор, відкрито музей.

Філадельфія, США: пам'ятки та цікаві факти

Музей мистецтв Філадельфії

Філадельфія (США) по праву вважається культурною столицею штату Пенсільванія, адже саме тут знаходяться найбільш значущі музеї та історичні пам'ятки. Одним з них є Музей мистецтв. Його історія бере свій початок в 1876 році, коли в стінах цього будинку була відкрита виставка, присвячена 100-річчю прийняття Декларації Незалежності держави. Сучасна будівля музею було зведено на початку XX століття. Воно являє собою дивно красивий палац у грецькому стилі, увінчаний колонами і скульптурами.

Сьогодні Музей мистецтв Філадельфії є одним з найбільш великих і значущих в Америці. Його експозиція налічує понад 200 тисяч експонатів.

Філадельфія, США: пам'ятки та цікаві факти

Філадельфія (США): визначні пам'ятки, які повинен побачити кожен

 • Науковий інститут Франкліна – один з найстаріших музеїв США. Основу його експозиції складають винаходу всесвітньо відомого політичного діяча Бенджаміна Франкліна. Також у музеї представлені новітні винаходи з різних областей науки.
 • Національний центр Конституції – єдиний в Америці музей, присвячений Конституції держави.
 • Вежа Вільяма Пенна – цікава скульптура на Філадельфійської ратуші. Протягом багатьох років (до 1987 року) ця будівля вважалося найвищою спорудою штату. За «джентльменською угодою» жоден хмарочос не міг бути вище рівня капелюхи Вільяма Пенна. Сьогодні Філадельфійська ратуша вважається найвищим муніципальним спорудою в світі.
 • Найвідоміші релігійні святині міста – Кафедральний собор Петра і Павла, Церква Христа, методистська церква св. Георгія (найперша в США), церква Йосипа.
 • Набережна річки Делавер, звідки відкривається неймовірно красивий вид на міст Бенджаміна Франкліна – улюблене місце відпочинку туристів і місцевих жителів.

Місто безперечно варто того, щоб його відвідати!