Корисні поради
на всі випадки життя
» » Вадим Задорожний: біографія, фото, сім'я. Музей техніки Вадима Задорожного: адреса, відгуки

Вадим Задорожний: біографія, фото, сім'я. Музей техніки Вадима Задорожного: адреса, відгуки

Додано: 12.11.15
Рубрика: Цікаве

Якщо з'явилося бажання відвідати Музей техніки Вадима Задорожного, як дістатися туди на московському громадському транспорті, детально розказано в нашій статті. Від "Тушинської" станції метро йдуть автобуси і маршрутки № 568549541 151 до зупинки "Липова алея", а від метро "Строгіно" маршрутка "Строгіно-Захарково". Там неможливо не помітити Музей техніки Вадима Задорожного. Адреса його такий: селище Архангельське Красногорського району Московської області, Іллінська шосе, будова 9.

Вадим Задорожний: біографія, фото, сім'я. Музей техніки Вадима Задорожного: адреса, відгуки

Інша інформація

Дорослий квиток у будні коштує 100 грн, а у вихідні та святкові - 130 грн. Школярі, студенти денного відділення, інваліди і пенсіонери заплатять за вхід 50 гривень, а у вихідні - 250. Якщо не відвідувати внутрішню експозицію, вхід обійдеться в 30 гривень. Фото - та відеозйомка коштують 50 гривень.
Години роботи такі: у вихідні та святкові дні Музей техніки Вадима Задорожного відкритий з 1000 до 2100 у будні дні закривається раніше - о 1900. По понеділках музей не працює.

Тут, прямо на території, відкриті сувенірна крамниця, польова кухня, ресторан. Є й автомобільна парковка. Перші півгодини стоянки безкоштовні. Далі, до 90-ї хвилини - 30 гривень, решту часу - 20 грн за годину.

Можна замовити екскурсію англійською мовою. пропонується покататися на військовій або ретротехнике - за окрему плату. Також можна потренуватися у складанні і розбиранні деякого зброї.

Все пропоноване настільки цікаво, що відвідати Музей Вадима Задорожного, адреса якого повідомлений вище, настійно рекомендується. Помацати справжні німецькі і російські танки часів війни, мотоцикли і автомобілі, що належали першим особам різних держав, побачити поблизу артилерійське і стрілецьку зброю самого різного виробництва - все це дуже пізнавально.
Засновник музею

Засновник і власник Музею техніки Вадим Задорожний на місці не сидить: у нього величезне господарство - десять тисяч квадратних метрів виставкових площ, більше ста раритетних автомобілів. Є й літаки, ракетні установки, танки, гармати, різноманітне стрілецьку зброю. І все це з порожнього місця, всього за десять років створив Вадим Задорожний. Фото демонструє нам надзвичайно цілеспрямованої людини.

Вадим Задорожний: біографія, фото, сім'я. Музей техніки Вадима Задорожного: адреса, відгуки

Що спонукало людину на такий великий вчинок, розповідає сам Вадим Задорожний. "У нашій країні, - говорить він, - найбільший дефіцит - гордість за Батьківщину, патріотизм. Цей музей - данина поваги до нашого (і не тільки!) історичного минулого. Рано чи пізно кожна людина задається питанням: що таке я, навіщо я тут живу, на землі? Я собі на це питання і намагаюся тут відповісти".

Про почуття гордості

Музейний об'єкт, в даному випадку - технічний, автомобільний, військово-історичний, - це спроба створити цілком і повністю безкорисливе простір. Людина, потрапляючи сюди, неминуче повинен відчувати гордість за свою країну і радість, що він живе саме в Росії.

Вадим Задорожний: біографія, фото, сім'я. Музей техніки Вадима Задорожного: адреса, відгуки

Тут приходить розуміння, що у Росії ще все попереду, музей обов'язково повинен пробудити таку надію. Зроблено це для того, щоб тисячі дітей і підлітків відвідували ці експозиції по вихідних, щоб дивувалися іноземці того, що такий музей існує. Це сформований спосіб життя творця, до бізнесу він не має абсолютно ніякого відношення.


Про відсутність бізнесу

Тут нічого не продається! Машини реставруються суто для Музею, а після виставляються. Коли з'являються зайві гроші, купується техніка, знайдена в Росії або за кордоном. На сьогоднішній момент так багато машин для реставрації, що парк автомобілів, наприклад, поповнюватися поки не буде. По-перше, ціни зросли, по-друге - величезна кількість техніки чекає реставрації, ніж Вадим Задорожний і займається.

Вадим Задорожний: біографія, фото, сім'я. Музей техніки Вадима Задорожного: адреса, відгуки

Музей живе тільки за рахунок оренди частини поверхів, надходження вкладаються в розвиток. Ця економічна схема дозволяє забезпечувати самофінансування, дотацій від держави музей не отримує і не чекає. І дана схема чи погано, чи добре, але працює. Заснований музей у 2003 році, саме тоді було закладено першу цеглину. Не в сьогоднішньому кількості експонатів, звичайно. Тоді було не надто дорого взяти землю в оренду і почати будувати - без позамежних, космічних сум, які потрібні були б тепер.

Громадянська позиція

У багатих людей - мільярди доларів на рахунках. Ці люди - самі цифри. Вони живуть з цими грошима і помирають із ними. Не перемикаючи їх красу, творення. Музей - не бізнес, а любов до Батьківщини. І ще це творчість. Адже реставрація техніки не поступиться реставрації живопису.

Тут потрібні не просто технічні знання, але ще й найглибші історичні: будь-яка невідповідність - відхід від оригіналу. Майстри, що займаються реставрацією, до самих глибин вивчили автотехніку будь-якого періоду, вони повинні знати і ремонтну базу техніки відповідного часу.

Вадим Задорожний: біографія, фото, сім'я. Музей техніки Вадима Задорожного: адреса, відгуки

Це творці, фанати. Вадим Задорожний відноситься до справ музейним як до найголовнішої справи всього життя. Він - хранитель, любовно оберігає кожен експонат, необхідний для розуміння як сьогоднішнього дня, так і далекого майбутнього. Музей Вадима Задорожного - не збирання, музей - збереження.


Про експонати

В реставрації зараз знаходиться тільки більше ста автомобілів, сто мотоциклів та багато-багато іншого. Гостра нестача площ, яку відчуває музей техніки Вадима Задорожного, - це одна з найбільших потреб і проблем. Експозиція зараз займає близько десяти тисяч квадратних метрів. Треба будувати набагато більшу будівлю. Невпинно шукає Музей Вадима Задорожного, як дістатися до таких коштів, щоб створити кращу експозицію техніки не тільки в Росії, але і в Європі.

Ось і зараз будь-який автомобіль в музеї можна завести і їхати, всі до єдиного! А це і є головне якість такого місця, як музей живої історії. Нехай реставрація - досить витратний процес, але ж воно того варте! Кожен автомобіль розшивається, переробляється. І тут не так важливо: ця машина п'ятдесятих років або ще більш рання, - часу йде багато, а сил теж. Правильна реставрація коштує до двохсот тисяч доларів, і це тільки одна машина. Якщо майстри системні, відповідальні, закохані у техніку, тоді все обов'язково вийде.

Паради на Червоній площі

Ми, що живуть в цій країні, несемо відповідальність за збереження пам'яті про наше минуле. У тому числі й за ті паради, що проводяться сьомого листопада. Крім танків Т-34 наша країна вже не може нічого виставити! Немає у країни ходової техніки! Може бути, збереться з усіх міст та сіл десяток "тридцятьчетвірок", за якими стежить держава, і все.

Вадим Задорожний: біографія, фото, сім'я. Музей техніки Вадима Задорожного: адреса, відгуки

Музей розуміє свою відповідальність у цьому питанні. Адже настає практично самий останній момент, коли можна постаратися і відтворити ту техніку, яка гідно представить історичне минуле нашої країни. Вадим Задорожний, біографія якого прикрашена таким фактом, як створення одного з найцікавіших музеїв Росії, до кожного історичного експонату відноситься благоговійно. І мріє про те, що багато з них викличуть вдячна подив у спостерігають парад на Червоній площі.

Ще про експонати

Тут немає нецікавих експонатів, за якими не стояла б історія. І ставляться тут до всіх з належною повагою. Немов у родині, де діточок багато, люблять однаково. Проте експонати - не діти, а історія їм не рідна мати.

Ось стоїть автомобіль, який колись належав Гітлеру, - "Ґроссер-Мерседес-770". У цьому кабріолеті (броньованому!) фюрер приймав паради. Це, звичайно ж, світовий топ. Дивишся на нього - і перед очима стоїть фашистська Німеччина, «Барбаросса», і стискається гнівом серце, і від почуття безсилля посмоктує під ложечкою. Дивлячись на цей експонат, явно бачиш і розумієш саме нутро ідеології фашизму.

Згодом цей автомобіль був подарований Павеличу - хорватському диктатору. А коли в Югославії переміг Броз Тіто, він подарував цю машину Сталіну. Йосип Віссаріонович погребував їздити на машині ворога і передарував її в Узбекистан - першому секретарю. Вже після багатьох десятиліть цей автомобіль був куплений в Музей техніки Вадима Задорожного. Відгуки, які надходять з приводу такого експонату, можна собі уявити. Хіба є людина, яка не захоче наочно це побачити? Залишилося тільки запам'ятати, як дістатися до Музею Вадима Задорожного.

Автомобілі знаменитостей

Не менш цікавий автомобіль ЗІС-115. Броньований монстр належав Сталіну. Крізь саме ці скла, каламутні від часу, Сталін оглядав свою імперію. На задньому сидінні розташувався манекен, що зображає вождя. Трошки неправильно - Сталін не любив їхати ззаду, волів місце поруч з шофером.

"Мерседес" Гітлера скоро дореставрируется і постане в експозиції як автомобіль Сталіна. Поруч стоїть ЗІС-110Б, на якому їздив Берія. Тут же машина, яку свого часу Брежнєв подарував Хоннекеру. Останній саме на цьому автомобілі зустрічав Ернесто Че Гевару з Фіделем Кастро.

Є в музеї автомобілі, що належали таким людям, як Гагарін, Горбачов, Єльцин, патріарх Пимен. І, безумовно, машина Леоніда Ілліча Брежнєва, яку він водив сам, - це короткий дводверний ЗІЛ. Не менш цікаві авто багатьох інших історичних персонажів. Контр-адмірал Хорті - угорський диктатор, фашист. Здається, по вигляду можна здогадатися, без підказок. А ще - автомобіль Генріха Шлоссера, який був головою хімічного концерну, сподвижником Гітлера.

Повітря історії

Дуже цікава історія автомобіля, що належав наркома авіаційної промисловості Михайлу Іванову. Це "Б'юік" 1929 року складання, майже без пробігу, оскільки був расконсервирован тільки на початку 90-х років. Ця машина, швидше за все, була подарована чиновнику, який їздив в Америку для покупки авіадвигунів. "Б'юік" завантажили на корабель, може бути, в якості подарунка або навіть "відкату" за вигідне підприємство.

Чим ближче ставала кордон Радянського Союзу, тим більше Іванов здогадувався, в яку негарну історію він може влипнути з цим автомобілем. По приїзду "Б'юік" таємно сховали в Малаховке, і ця нова машина простояла в гаражі до кінця 90-х років - з рідним салоном, в рідній фарбування, з рідними колесами. Вона була щільно закрита ковдрами, а під ними змазана товстим-товстим шаром крему "Балет".

Колекціонер (нещодавно, на жаль, покійний) Михайло Стацевич передав цю машину в Музей техніки Вадима Задорожного. І ось що найцікавіше: колеса в автомобіля не спустили з 1929 року. І автомобіль Сталіна теж тримає в колесах повітря історичного часу.

Принцип вибору експонатів

Вадим Задорожний намагається вибирати шедеври, керуючись внутрішнім чуттям. Саме тому Музей зібрав експонати настільки харизматичні, що дають уявлення про епохах машинобудування, танкобудування, авіабудування, мотостроения. Щось купувалося на аукціонах, щось вименено або куплено у колекціонерів. Зараз цікавої техніки в Росії майже не залишилося: або вивезена за кордон, або осіли у приватних колекціях.

Вадим Задорожний: біографія, фото, сім'я. Музей техніки Вадима Задорожного: адреса, відгуки

У колекції, яку зібрав Вадим Задорожний, біографія представляє історію світової техніки - це і мотоцикли, і автомобілі, і навіть авіаційні раритети. Одне з важливих напрямків, якому слід музей, реставрація літаків - як російських, так і радянських. Експонати авіапрому Великої Вітчизняної стоять в окремій програмі - "Крилатий пам'ятник перемоги".

Готувалося велике шоу на століття авіації, і Музей Вадима Задорожного - єдине місце, де присутня ескадрилья машин-ветеранів, які живі і "на льоту". Ніде в Росії більше такого немає. Ці літаки з зірками на крилах літають тепер в самих різних небесах і в англійських, французьких, навіть в Арабських Еміратах побували.

Треба визнати, що наше героїчне військове минуле викликає захоплення всюди. І - так, вже два параду над Червоною площею відлітали! Базується музейна авіація частково в Новосибірську, частково в Жуковському. Спільно з ДОСААФ музей буде відновлювати аеродром 1936 року - в Калузькій області. І там же буде зібрана важка техніка - танки.

Глянсова експозиція

Під дахом музею - блискучі нікелем і лаком "Мерседеси", "Хорьхи", "Форди" і "Кадилаки", які народилися в першій половині двадцятого століття. І у радянської техніки - важко броньованих лімузинів правителів від сталінських до брежнєвських, виставлених тут разом з автомобілями й мотоциклами охорони, блиску нітрохи не менше.

Вадим Задорожний: біографія, фото, сім'я. Музей техніки Вадима Задорожного: адреса, відгуки

Над цими автомобілями немов летять підвішені до високій стелі літаки - вони теж зібрані на початку двадцятого століття. Є літальні апарати і німецького, і англійської, і радянського виробництва. Старовинні мотоцикли і автомобілі зайняли два поверхи музею, є вони і в підвалі, де чекає експозиції буквально щойно відреставрована техніка. Всього в музейній колекції більше ста раритетних автомобілів.

Нова посада

На початку літа з'явилося повідомлення про те, що директор музею-садиби Архангельське Андрій Бусигін звільнений, а його наступником став Вадим Задорожний. Спадщина йому дісталася дуже проблемна: тут і незаконне будівництво прямо в охоронній зоні, і навіть спроби скасування охоронного статусу. Всі знають Вадима Задорожного люди дуже сподіваються, що йому і ця ноша виявиться по плечу.

Про обличчястої інформації

Що стосується обличчястих даних власника приватного музею, то Вадим Задорожний, сім'я якого мешкає в елітному селищі Одінцовського району, вельми береже конфіденційність. І це не тільки зрозуміло, але і гідно особливої поваги. Тому не дуже багато інформації про таку людину, як Вадим Задорожний. Дружина його світу практично невідома. Правда, пробилася замітка, що її залишила без прикрас ціною в півтора мільйона доларів злодійка-покоївка. Але і там не вказані навіть імена. Цілком імовірно, що це звичайна "качка", до того ж мало кому цікава.

Вадим Задорожний: біографія, фото, сім'я. Музей техніки Вадима Задорожного: адреса, відгуки

Також не вдалося знайти ще одну інформацію, яку зберігає Вадим Задорожний, - дата народження. А от місце народження є. Навіть два. Правда, ці два міста недалеко один від одного - Ужгород та Івано-Франківськ, які знаходяться на Західній Україні. За освітою Вадим Задорожний - звичайний учитель історії. Ось як буває!

Бізнесмен Задорожний

Працювати з технікою він навчився на початку 80-х. Будучи студентом педінституту в Москві, підробляв, скуповуючи на Західній Україні аварійні "Жигулі", а потім відновлюючи їх і пускаючи в продаж у Москві та Києві. А в справжній бізнес потрапив вже в самому кінці 80-х, відпрацювавши вісім років на батьківщині в середній школі вчителем історії.

Йому подобалося викладати, але хотілося грошей, тому довелося піти. Задорожний почав з торгівлі нерухомістю і торгівлі у власних антикварних магазинах. Бізнес швидко пішов у гору, зараз Задорожний володіє не тільки всякого роду нерухомістю, готелем, кількома ресторанами в Москві, але і значними підприємствами по деревообробці, лісозаготівлі, туристичною компанією, яка спеціалізується на риболовлі та полювання в Сибіру і на Далекому Сході. Прибутку, як стверджує Задорожний, на себе не витрачаються, все - в музей.

Спосіб життя

Втім, музей вже давним-давно покинув позиції хобі, тепер це вже бізнес, причому "крутий". Задорожний не розлучається з телефоном, у нього постійні відрядження і ділові зустрічі.

Вадим Задорожний: біографія, фото, сім'я. Музей техніки Вадима Задорожного: адреса, відгуки

Автомобілі він почав колекціонувати в 1999 році, після покупки BMW DA3 Wartburg 1939 року випуску. Тоді це можна було зробити, не надто напружуючись, - дві-три тисячі доларів за майже будь-європейський автомобіль, ввезений в СРСР після Другої світової. Тоді з'явилися в нашій країні найбільш "круті" машини початку двадцятого століття.

З історії музею

До 2001 року колекція Вадима Задорожного розрослася настільки, що він вирішив оформити її як автомобільний клуб. Туди, природно, підтяглися реставратори ретроавтомобілів, фахівці за їх техобслуговування. Так була створена якась адміністративна структура. Будівництво музею почалося на занедбаному полі.

У 2004-му колекція складалася вже з декількох десятків раритетних машин. Вони були перевезені з московської промзони, з місця зберігання, у новенький триповерховий технічний центр, а через рік було добудовано музейне сховище. Вже у 2008-му звели головне будівлю комплексу, де розмістилася основна частина експозиції музею. Інвестицій на це все знадобилося не менше двадцяти мільйонів доларів, за оцінками фахівців.

Поряд з експозицією розмістилися реставраційні майстерні, сервіси з ремонту та техобслуговування автомобілів, ділянка по підготовці машин до ралі і всіляких ретропробегам, цех по реставрації раритетних мотоциклів та діагностична лабораторія. Є в музеї і сервіс обслуговування сучасних авто. Замовлень багато - навколо дорогі дачі, елітні котеджні селища.