Корисні поради
на всі випадки життя
» » Де і як загинув Сергій Бодров?

Де і як загинув Сергій Бодров?

Додано: 12.11.15
Рубрика: Цікаве

Про цю трагедію пам'ятають і сьогодні, більше тринадцяти років після тог як вона сталася. Не всі можуть впевнено відповісти на питання про те, в якому році загинув Сергій Бодров, але улюбленого артиста не забули, і практично у всіх викликають досаду і гіркоту настільки ранній відхід з життя талановитого актора, режисера і сценариста. Особистістю він і справді був яскравою.

Де і як загинув Сергій Бодров?

Життя поза світу кіно

Сергій Бодров-молодший народився і виріс у творчій родині. Батько його – відомий режисер (теж Сергій), мати, Валентина Миколаївна – мистецтвознавець. У кіно йому, здавалося, дорога прокладена заздалегідь, але що значить артист, який не знає життя? Вступивши на істфак МДУ, хлопець успішно закінчив його через п'ять років (1994) і вступив до аспірантури. Минуло ще чотири роки, і він отримав вчений ступінь кандидата наук, написавши про кваліфікаційну роботу архітектурі венеціанської живопису епохи Відродження. Про це слід пам'ятати у зв'язку з тим, що багато глядачів ототожнюють Сергія з «Брата», хлопчини, який відслужив в армії, прийшов в мирне життя і «вирішує питання» переважно силовими методами. При всіх перевагах цього персонажа, таких як сміливість і чесність, його шапка (висловлюючись фігурально) була б замала Сергія Бодрова-молодшого.
Знання про життя майбутній актор і режисер отримував не тільки на академічній лаві. Шкільний вчитель, кондитер фабрики «Ударница», пляжний рятувальник (справа була в Італії), а потім і журналіст – ось його короткий послужний список.

Де і як загинув Сергій Бодров?

«Полонений» і «Брати»

У 1989 році Сергій Бодров-молодший дебютував на екрані у фільмі свого батька «СЕР». У цій кіноробіт, дуже вдалою, розповідалося про важких підлітків, які потрапили в спецшколу-інтернат. Артисти не хотіли стригтися, і тоді режисер залучив свого власного сина, який, зрозуміло, погодився, і не пошкодував про шевелюрі. Тільки через майже сім років Сергію дісталася наступна роль, дуже серйозна, в «Кавказькому пленнике», де йому довелося попрацювати в тандемі з Олегом Меньшиковим, відмінним актором і справжнім майстром. Справжня слава і народна любов прийшли після «Брата» (1997) і «Брата-2» (2000). У цих фільмах глядачі побачили те, про що дуже скучили в мутний період дев'яностих. Персонаж Бодрова-молодшого став уособленням «добра з кулаками», його образ небагатослівного діяльного заступника виявився настільки ж близьким до народу, як «Ворошиловський стрілок», зіграний Ульяновим. Звичайно ж, сюжет про помсту безпрограшний сам по собі, але картина вдалася не лише через експлуатації цього художнього прийому.
Де і як загинув Сергій Бодров?

Інші роботи

Крім найбільш прославлених кіноробіт у Сергія були й інші ролі, і всі вони виявилися вдалими. Стать Павліковскі в 1998 році зняв фільм «Стрінгер». «Схід-Захід», інша дуже гарна картина іноземного режисера (на цей раз француза Режиса Варньє) вийшла на екрани в 1999-му, в ній брали участь чудові майстри екрану Катрін Деньов, Олег Меньшиков, Богдан Ступка, Тетяна Догілєва і багато інших. Менш ніж за рік до того, як загинув Сергій Бодров, він зняв свій перший власний фільм під назвою «Сестри», відвівши собі невелику роль в епізоді. Цей режисерський дебют став тріумфальним. Картина відразу зайняла перші рядки в рейтингах прокату, отримала вона і міжнародне визнання у вигляді призу Венеціанського кінофестивалю.


У тому ж році була невелика роль у «Давай зробимо це по-швидкому» і серйозна робота у фільмі «Війна» режисера Олексія Балабанова. А ще - «Ведмежий поцілунок», який ставив знову ж Сергій, і проект «Останній герой» на ОРТ. Загалом, така активність передбачала стрімкий зліт на вершину слави. А потім – поїздка на зйомки в Кармадонское ущелині. Бодров звідти не повернувся.

Де і як загинув Сергій Бодров?

Сім'я

Дружиною Бодрова-молодшого стала актриса Світлана Михайлова, і шлюб цей відбувся в 1987 році, впевнено можна назвати щасливим. У них народилася донька Оля (1988), а в серпні 2002 року, за місяць до того, як загинув Сергій Бодров, і син, якого назвали Олександром. Одружився тоді ще молодий актор любові, причому з першого погляду, про що сам розповідав у своїх інтерв'ю. Розлучалися подружжя ненадовго, поїздка на Кавказ не повинна була зайняти багато часу. У Північній Осетії Сергій знімав фільм «Зв'язковий», для якого він сам писав сценарій, і в якому збирався грати головну роль.

Де і як загинув Сергій Бодров?

Лавина

Про те, як загинув Сергій Бодров, сьогодні відомо багато, але сам момент його смерті можна лише реконструювати за нез'ясованих в ході слідства обставинами. Раннім осіннім ранком 20 вересня група, зібравшись у вестибюлі готелю, виїхала на натурні зйомки в гори. День не задався відразу, попереду був підйом, і довелося довго чекати транспортні засоби, у зв'язку з ніж планувалося на 9-00 початок роботи затягнулося до першої години пополудні. Потім, як з'ясувалося пізніше, зйомки все ж розпочалися і тривали приблизно до сьомої вечора, коли стало сутеніти. Знімальна група Сергія Бодрова занурила апаратуру і відправився в зворотний шлях. У чверть на дев'яту селевий потік накрив величезну площу, його маса становила кілька мільйонів тонн каміння, бруду, піску і льоду, а швидкість перевищувала 100 км/ч. Шар виявився товстим і досягав трьохсот метрів.


Де і як загинув Сергій Бодров?

Жертви стихійного лиха

Вранці 21 вересня вся країна вже знала про те, яка біда прийшла в Кармадонское ущелині. Бодров і його московська група виявилися не єдиними жертвами стихії. У зйомках брав участь кінний театр «Нарти», в зоні лиха опинилися відпочиваючі з турбаз підприємств, студенти і місцеві жителі. Всього недорахувалися 127 людей, які спочатку були оголошені зниклими без вести. Рятувальна операція почалася негайно, в її ході співробітники МНС і місцеві добровольці знайшли 17 трупів і фрагменти тел. Члени знімальної групи, загиблі з Сергієм Бодровим, як і сам він, до цих пір не знайдені. Цей факт довгий час давав неясну надію і став основою багатьох сумнівних версій того, що улюблений мільйонами глядачів актор живий досі. На жаль, надії на це тепер, через тринадцять років, вже не залишилося.

Де і як загинув Сергій Бодров?

Пам'ять

Пошуки тривали по лютий 2004 року. Теоретично існувала ймовірність того, що група встигла сховатися в одному з тунелів, проритих у горах, тому в першу чергу бурили грунт в тих місцях, де могли залишатися порожнечі, але безрезультатно. Швидше за все, про те, як загинув Сергій Бодров, ми не дізнаємося ніколи. Танення утворився льодовика, за оцінками геологів, займе приблизно дванадцять років, за це час від останків зниклих людей навряд чи щось збережеться. На селевий пустелі зараз вже виросла вільховий гайок, а поруч з нею встановлена меморіальна дошка з іменами загиблих. Скорботна дата нагадує, в якому році загинув Сергій Бодров і ще 126 осіб, у смерті яких звинувачувати нікого, адже такі лиха абсолютно непередбачувані.

Згідно зі сценарієм фільму «Зв'язковий», головний герой йде з життя молодим. Сергію Бодрову-молодшому було тридцять