Корисні поради
на всі випадки життя
» » "Ентеросгель" (паста): інструкція по застосуванню для дітей, відгуки

"Ентеросгель" (паста): інструкція по застосуванню для дітей, відгуки

Додано: 12.11.15

Для чого призначається препарат «Ентеросгель» (паста)? Інструкція по застосуванню цього медикаменту буде описана в даній статті. З неї ви дізнаєтесь про те, якими властивостями володіє цей засіб, чи можна давати його дітям, що про нього кажуть пацієнти і т. д.

"Ентеросгель" (паста): інструкція по застосуванню для дітей, відгуки

Склад, опис і упаковка

Які компоненти містяться в такому препарат, як «Ентеросгель» (солодка паста)? Інструкція по застосуванню повідомляє, що активною речовиною цього ліки є полиметилсилоксана полигидрат. В якості допоміжних елементів використовують очищену воду, а також такі підсолоджувачі, як Е952 і Е954.
Розглянутий препарат являє собою тонку суспензію з 30 % вмістом води. Паста надходить у продаж у вигляді однорідної маси білого або сніжно-білого кольору без вираженого аромату. Вона є молекулярної губкою, яка здатна поглинати будь-які токсичні продукти метаболізму.

У продаж препарат може вступати в пакетах, баночках і тубах з комбінованого матеріалу, які розфасовуються по картонних пачок.

Фармакодинаміка

Як діє пероральний препарат «Ентеросгель» (паста)? Інструкція по застосуванню свідчить, що його основна речовина є інертним кремній-органічних з'єднанням.

"Ентеросгель" (паста): інструкція по застосуванню для дітей, відгуки

Після застосування даний медикамент виявляє виражену сорбційне дію. Він ефективно адсорбує токсичні речовини, які пошкоджують епітелій слизової, які мають екзо - і ендогенне походження (наприклад, лікарські засоби, а також продукти їх розпаду, антигени, алергени, бактерії і токсини, що виробляються ними). Крім того, паста «Ентеросгель» здатна природним шляхом виводити з організму алкоголь, продукти незавершеного метаболізму і солі важких металів.
Властивості медикаменту

Якими властивостями володіє медикамент «Ентеросгель» (паста)? Інструкція по застосуванню (дітям це засіб призначають без будь-яких побоювань) повідомляє, що даний препарат здатний досить швидко усувати прояви токсикозу, покращувати роботу кишечника, а також функціональний стан печінки і нирок. Напуваємо цього, він нормалізує медичні показники крові та сечі.

За рахунок обволікання слизової травного каналу це лікарський засіб захищає кишечник і шлунок від хімічного і механічного впливу, оновлюючи їх оболонку, відновлюючи вироблення слизу і мікроциркуляцію.

Не можна не відзначити і те, що цей препарат сприяє підвищенню імунітету і нормалізує рівень IgA.

Прийом пасти покращує перебіг процесів регенерації стінок органів ШКТ, значно скорочуючи час лікування багатьох захворювань.

Фармакокінетика

Всмоктується чи медикамент «Ентеросгель» (паста)? Інструкція по застосуванню для дітей і дорослих людей повідомляє, що його активна речовина (полиметилсилоксан полигидрат) не абсорбується в кишечнику, а також не піддається метаболічним чи хімічним перетворенням. Препарат екскретується разом з впитавшимися у нього елементами приблизно через 12 годин після прийому.

"Ентеросгель" (паста): інструкція по застосуванню для дітей, відгуки

Показання до застосування

Для чого необхідний препарат «Ентеросгель» (паста)? Інструкція по застосуванню повідомляє, що даний медикамент користується особливою популярністю в гастроентерології, нефрології, токсикології, алергології, гінекології, акушерстві та педіатрії. Його призначають при:


 • виразкової хвороби;
 • гострої або хронічної діареї, яка може мати будь-яку природу походження (наприклад, бактеріальна, вірусна, що з'явилася після лікування антибіотичними кошти або отруєння їжею, пов'язана з СРК, а також синдром мальабсорбції, хронічні захворювання кишечника запального характеру та інше);
 • алергічних захворюваннях (наприклад, бронхіальна астма, алергічний риніт, харчова алергія, хронічна або гостра кропив'янка);
 • диспепсичних розладах;
 • шкірних хворобах (наприклад, атопічному дерматиті, вульгарних вуграх, екземі);
 • порушення кишкової мікрофлори;
 • токсикозі у вагітних;
 • інтоксикації (наприклад, при наркотичної, алкогольної, пов'язаній з отруєнням хімікатами, солями важких металів тощо);
 • онкологічних захворюваннях (з метою детоксикації під час променевої або хіміотерапії, перед проведенням оперативного втручання по видаленню пухлини).
 • хронічних захворюваннях печінки і нирок, що супроводжуються їх недостатністю.
  "Ентеросгель" (паста): інструкція по застосуванню для дітей, відгуки

В яких цілях здоровим людям може бути призначений препарат «Ентеросгель» (паста)? Інструкція по застосуванню повідомляє, що даний медикамент в якості профілактичного засобу використовують при атеросклерозі, ІХС, хронічних інтоксикаціях у тих, хто зайнятий на шкідливому виробництві, а також у людей, які проживають у екологічно несприятливому регіоні.

Також слід зазначити, що цей засіб може бути використаний для звичайного очищення організму.

Протипоказання до застосування

Має протипоказання паста «Ентеросгель»? Інструкція із застосування, відгуки фахівців повідомляють, що, незважаючи на високий профіль безпеки цього медикаменту (він є хімічно інертним, не всмоктується у кров і тканини, не прилипає до стінок травного тракту, що має міцну структуру), він все ж має деякі заборони до застосування.


Лікарі стверджують, що це засіб не слід застосовувати при гіперчутливості до активної речовини, атонії кишечника і гострої кишкової непрохідності. Також протипоказаннями розглянутої пасти є:

 • вік дитини до року;
 • період вагітності;
 • час грудного вигодовування.

"Ентеросгель" (паста): інструкція по застосуванню для дітей, відгуки

Не можна не відзначити і те, що «Ентеросгель» не призначають при отруєнні, якщо воно було викликане прийомом їдких речовин (кислот або лугів), а також деякими розчинниками (наприклад, метанолом або етиленгліколем) і ціанідами.

Препарат «Ентеросгель» (паста): інструкція по застосуванню

Для немовлят це засіб протипоказано. Його можна призначати дітям з 1-го року.

Згідно інструкції, даний медикамент приймають внутрішньо, за 30-60 хвилин до або після їжі. Для цього необхідну кількість пасти розмішують у склянці води кімнатної температури (в потрійному обсязі). Отриманий розчин приймають всередину, також запивати звичайною водою.

Дорослим пацієнтам препарат призначають в кількості 225 г три рази на день. Дітям 5-14 років дають 15 г пасти з тієї ж кратністю, а малюкам до 5-річного віку – 75 р.

При гострій необхідності даний медикамент може бути призначений немовлятам. У цьому випадку дитині рекомендується давати по 25 г засобу (6 разів на день), заздалегідь розмішавши його в потрійному обсязі води або грудного молока. Давати отриманий розчин бажано перед кожним годуванням.

З метою профілактики хронічних інтоксикацій пасту призначають в кількості 225 г двічі на добу на протязі 7-10 днів щомісяця.

При важких інтоксикаціях доза препарату може бути збільшена в два рази. Її слід приймати протягом перших 3 днів.

"Ентеросгель" (паста): інструкція по застосуванню для дітей, відгуки

Тривалість лікування цим засобом при гострих отруєннях становить 3-5 діб. Якщо воно було призначено при алергії і хронічних інтоксикаціях, то тривалість терапії повинна бути не менше 2-3 тижнів.

Повторний курс лікування повинен призначатися тільки лікарем.

Побічні ефекти

Викликає побічні реакції препарат «Ентеросгель» (паста)? Інструкція по застосуванню для дітей (відгуки про медикаменту будуть описані далі) і дорослих свідчить, що прийом цих ліків може викликати диспепсичні явища. Також існує ймовірність розвитку запору (особливо в перші дні лікування). Щоб запобігти його, в перші дві доби необхідно робити очисні клізми або приймати проносні засоби (на ніч).

При функціональній недостатності печінки і нирок у пацієнта може виникнути відраза до ліків.

Відгуки

Паста «Ентеросгель» — це універсальний препарат на всі випадки життя. Згідно пацієнтам, він являє собою швидкий і ефективний засіб, який застосовують при алергії і будь-яких видах отруєння. Також існує чимало позитивних повідомлень про його використання при похміллі.

"Ентеросгель" (паста): інструкція по застосуванню для дітей, відгуки

Даний медикамент абсолютно безпечний для дитини. Він практично не має протипоказань і досить рідко викликає побічні реакції.