Корисні поради
на всі випадки життя
» » Як знаходити постачальників для інтернет-магазину? Основи малого бізнесу

Як знаходити постачальників для інтернет-магазину? Основи малого бізнесу

Додано: 13.11.15
Рубрика: Бізнес

Успішна робота будь-якого інтернет-магазину неможлива без попереднього планування закупівель товарів. Бізнесменам варто звернути на цей момент особливу увагу. В іншому випадку великий ризик припинення роботи торгового об'єкта. А це втрачений час, гроші і накопичені боргові зобов'язання.

Як знаходити постачальників для інтернет-магазину? Основи малого бізнесу

Бізнесменам, особливо початківцям варто пам'ятати про те, що укладання договорів з надійними постачальниками є важливою сходинкою розвитку власної справи. На жаль, багато підприємців здійснюють одну й ту ж помилку. Загорівшись бажанням якомога швидше відкрити власний інтернет-крамницю, вони неправильно вибирають собі компанії, що продають товар. Недосвідчені бізнесмени часто укладають договори з малознайомими партнерами, навіть не вникаючи в обумовлені умови співпраці. Підсумок таких дій сумний. Процес доставки організується погано, а це призводить до зривів у роботі, втрати доходу, виникнення заборгованостей перед покупцями і врешті-решт до закриття торговельного об'єкта.
Інтернет-каталоги

Що насамперед хвилює початківців підприємців, які ставлять перед собою завдання відкрити магазин, що реалізує товари через Всесвітню мережу? Найчастіше вони намагаються знайти відповідь на пи, як знайти надійних постачальників? І тут підприємців чекає перше розчарування. Справа в тому, що пошук в рунеті не дасть бажаних результатів. Він не дозволить отримати відповідь на питання, як знайти постачальника товарів для інтернет-магазину. Чому? Справа в тому, що надійним компаніям колись розміщувати свою рекламу. Вони зайняті закупівлею або виробництвом товарів. До того ж серйозні фірми особливої реклами зовсім не потребують. А початківцям власникам інтернет-магазинів потрібні саме такі постачальники, адже вони вже зарекомендували себе на практиці. Знайти такі компанії можна. Головне - знати, де.
Як знаходити постачальників для інтернет-магазину? Основи малого бізнесу

Як знаходити постачальників для інтернет-магазину? Для пошуку надійних партнерів слід звернутися до відповідного каталогу. Місцем його розміщення є різні пошукові системи, зокрема Google. Для отримання потрібних даних потрібно пошукати список постачальників. Результат тут же з'явиться на екрані монітора. Однак варто мати на увазі, що серед перерахованих компаній будуть і такі, які вам зовсім не підходять.

Встановлення контактів

Як знаходити постачальників для інтернет-магазину, маючи перелік діючих компаній? Для цього необхідно озброїтися ручкою і папером або просто відкрити вікно Word. Далі, з цілого списку фірм, що спеціалізуються на постачаннях потрібного вам товару, слід вибрати найбільш підходящі. Після цього з ними потрібно зв'язатися одним з декількох способів. Це може бути:

 • телефонний дзвінок;
 • написання листа на e-mail фірми.

Як знаходити постачальників для інтернет-магазину? Основи малого бізнесу

Перший спосіб краще, оскільки дозволить налагодити безпосередній контакт з одним з менеджерів компанії. Багато починаючі підприємці намагаються зв'язатися з потенційними партнерами по електронній пошті. Проте їм варто пам'ятати про те, що даний варіант не здатний визначити чіткі схеми подальшої співпраці. Адже найчастіше електронну кореспонденцію читають рядові співробітники канцелярії.


Звернення до сайтів компанії

На сьогоднішній день практично всі компанії мають власну сторінку в інтернеті. На ній можна ознайомитися з асортиментним переліком запропонованого товару. Однак не варто відмовлятися від постачальника, що має непримітний і простенький сайт. Серйозні компанії часто не хочуть витрачати час на його оформлення, що не є показником відповідальності. Справа в тому, що послуги солідних постачальників затребувані і в рекламі не потребують. Навіть без особливого оформлення свого сайту такі компанії мають пристойний дохід від оптових реалізацій товарів, звертаючи особливу увагу на їх якість.

Вивчення оффлайн-каталогів

Як знаходити постачальників для інтернет-магазину? Місцем для пошуку потенційних партнерів по бізнесу може стати один з оффлайн-каталогів. Це традиційні видання, на сторінках яких висвітлюється та чи інша сфера суспільної діяльності.

Як знаходити постачальників для інтернет-магазину? Основи малого бізнесу

Які дії при цьому необхідно зробити? Перш за все знадобиться вибрати необхідну тему, відповідну тому асортименту товарів, який передбачається продавати в інтернет-магазині. Наприклад, це може бути рубрика «Здоров'я дітей». І тут підприємцю вдасться відповісти на питання про те, як знайти оптових постачальників. Адже часто ті компанії, які представлені в таких каталогах, орієнтуються на відвантаження тільки великих партій товарів. Укладати договори на невеликі суми вони просто не стануть.

Постачальники конкурентів

Як забезпечити свій інтернет-магазин безперебійної поставкою товарів? Для цього можна укласти договори з тими постачальниками, які надають послуги ваших конкурентів. Так, цей варіант є непоганим і дуже перспективним. Однак його виконання пов'язане з деякими труднощами. Насамперед, навряд чи такі постачальники на перших порах будуть поставляти товар за тією ж вартістю, за якою він приходить до ваших конкурентів. Адже, на відміну від вас, там вже є налагоджені зв'язки і працюють певні знижки. Бажана ціна за товар може бути призначена тільки після закінчення певного проміжку часу.


Ще одна складність такого підходу у виборі постачальників полягає в тому, що домогтися переваги над своїми конкурентами дуже і дуже важко. Для цього необхідна розробка різних маркетингових ходів, які приваблюють клієнта саме до вашого інтернет-магазину. Це можуть бути знижки та акції, програми лояльності, високий рівень обслуговування і т. д.

Звернення до вітчизняним виробникам

Як знаходити постачальників для інтернет-магазину? Хорошим варіантом стане встановлення контакту з заводом-виробником. Безпосередньо закуповувати товар у такого постачальника – найбільш вигідне і надійне справу, що приносить максимальний прибуток. Справа в тому, що ціна за продукцію на заводі буде найнижчою на ринку, тобто закупівельної, без всяких торгових націнок.

Як знаходити постачальників для інтернет-магазину? Основи малого бізнесу

Проте в даному випадку є і деякі мінуси. Самий головний з них – відсутність високого попиту на товари вітчизняного виробництва. Тільки незначна їх частина придатна для здійснення онлайн-продажів. При таких умовах асортимент магазину знадобиться доповнити імпортними товарами, уклавши договори з іноземними виробниками.

У цьому також є певні труднощі. Справа в тому, що при перетині товару через кордон виникають питання, пов'язані з митним оформленням та доглядом. До того ж на деякі товари закордонного виробництва в нашій країні діють високі ставки податків. Якщо ж ви готові піти на таку співпрацю, не намагайтеся знайти легкі шляхи. Варто відмовитися від підроблених документів і нелегальних шляхів ввезення, а також явного заниження вартості товару для митних органів. Всі ці махінації можуть мати серйозні наслідки. До того ж з такими покупцями навряд чи погодяться співпрацювати зарубіжні фірми.

Федеральні виставки і ярмарки

Як знайти постачальника продукції починаючому бізнесменові? Найбільш оптимальним та перспективним варіантом пошуку з'явиться відвідування федеральних виставок і ярмарків. На цих заходах надається можливість:

 • ознайомлення з великими компаніями, які випускають необхідний для вас асортимент продукції і готові до встановлення контакту;
 • оцінки пропонованого товару та обговорення на місці всіх умов співпраці.

Бізнесмену-початківцю варто пам'ятати про те, що будь-яка виставка або ярмарок є місцем, де укладаються нові знайомства, реалізуються ідеї та ділові пропозиції. Крім того, на подібних заходах часто виставляються новинки, які як не можна краще підійдуть для продажу створюваному інтернет-магазині.

Зарубіжні постачальники

Пошук партнерів за межами своєї держави є варіантом найбільш складним і витратним. Як знайти постачальника з Китаю, Європи чи Америки? Для цього мало одного публікації оголошення на одному з іноземних ресурсів. Навряд чи ваше бажання замовити продукцію знайде відгук у керівництва великих компаній. Дати відгук на оголошення про співробітництво можуть різні шахраї, які реалізують китайський товар низької якості. Саме тому при одержанні відповіді з-за кордону варто бути уважним і не попадатися на обман.

Як знайти постачальника одягу, взуття, побутової техніки та інших товарів, що вас цікавлять? Основне правило, що стосується пошуку іноземного партнера, полягає в обличчястому знайомстві з ним, з його виробництвом і якістю виробленого товару. Це потребуватиме значних фінансових коштів на перекладача, на дорогу, на оформлення необхідних документів і т. д. Дрібному підприємцю такі витрати не під силу. Особливо актуальним даний момент стає для тих, хто вирішує наступне питання: як знайти постачальника з Китаю? Для подолання мовного бар'єру знадобляться послуги професійного перекладача, які оплачуються за високим тарифом. Але і це далеко не всі труднощі, з якими доведеться зіткнутися власникові інтернет-магазину. Існує певна специфіка міжнародних торговельних відносин, укладена в необхідність закупівлі великого обсягу товарів. Так іноземні виробники прагнуть убезпечити свій бізнес від ненадійних підприємців.

Труднощі при поставках товарів з-за кордону пов'язані з недосконалістю нашої логістичної та митної системи. Неможливість складання ефективної схеми перетину кордону призводить наших бізнесменів до значних збитків.

Однак, незважаючи на наявні підводні камені, робота з іноземними виробниками – це непоганий і перспективний варіант. Таке співробітництво виключає контакти з фірмами-посередниками, що дозволяє платити за товар за закупівельними цінами.

Що таке дропшиппинг?

На сьогоднішній день товари на споживчому ринку можуть поставлятися з абсолютно нової моделі. Вона носить назву дропшиппинга. Це схема, що дозволяє бізнесменові закуповувати окремі речі в оптовика, поставляючи їх до свого покупця.

Як знаходити постачальників для інтернет-магазину? Основи малого бізнесу

У чому переваги дропшиппинга? При такій схемі підприємцю немає необхідності в придбанні великих партій товарів. Досить просто організувати співпрацю з тим чи іншим постачальником, згодним на прямі поставки. При цьому вашому інтернет-магазину досить виступати в ролі своєрідної вітрини. При отриманні замовлення від покупця він тут же перенаправляється до постачальника. Останній при цьому відправляє товар безпосередньо на адресу кінцевого споживача, виставляючи бізнесменові тільки рахунок за відвантажену продукцію.

Пошук партнера

Як знайти постачальника по системі "дропшиппинг"? Перш ніж зв'язуватися з потенційним партнером, знадобиться запевнити легальність розпочатого вами бізнесу. Перед укладенням договорів постачальники просять надати дані про реєстрацію ІП або компанії, а також копію довідки платника податків. Тільки маючи на руках пакет відповідних документів, можна починати налагоджувати зв'язки з тими дистриб'юторами, які пропонують дропшиппинг. І тут потрібно проявити особливу пильність. На ринку повно шахраїв і недостовірної інформації.

Як знайти постачальника для інтернет-магазину (дропшиппинг)? У цих пошуках найбільш ефективним помічником для бізнесмена з'явиться пошукова система в інтернеті. Однак і тут є свої підводні камені. Наприклад, як знайти постачальників одягу для інтернет-магазину? Для цього знадобиться здійснити їх ретельний пошук. Навряд чи перелік оптових постачальників буде знаходитися на перших сторінках пошукової системи. Ці компанії не прагнуть до свого просування і не сильні в SEO. Знайти їх можна тільки при перегортанні декількох десятків сторінок.

Також той, хто вирішує питання, як знайти дропшиппинг-постачальника, не повинен звертати увагу на веб-розробку обкладинки сайту такій компанії. Погано продумана і негарно оформлена сторінка в Інтернеті зовсім не говорить про те, що даний партнер буде недобросовісним.

Як знайти постачальників одягу для інтернет-магазину? Для цього не варто обмежуватися тільки одним питанням. Шукати варто і по різним похідним фразам. Це може бути «Велика партія одягу», «Дистриб'ютори» і т. д. Ці словосполучення допоможуть добитися потрібного результату.

Інтернет-магазин одягу

Дуже часто бізнесмени починають свою справу саме з продажу предметів гардеробу. Як знайти постачальників одягу в такому випадку? Для цього знадобиться виконати стандартні дії:

 • переглянути списки постачальників у тематичних інтернет-каталогах;
 • зв'язатися з місцевими виробниками;
 • перегорнути звичайні довідники і каталоги;
 • укласти договори з іноземними виробниками;
 • відвідати спеціалізовані ярмарки і виставки.

Крім того, тим, хто вирішує питання, як знайти постачальників одягу для продажу в інтернет-магазині, рекомендується зв'язатися з представниками торговельних брендів, які перебувають у Росії чи в інших країнах. А можна піти дещо іншим шляхом. Тим, хто не знає, як знайти постачальника одягу, можна створити власну рекламу. В ній знадобиться вказати ніші ринку, здатні зацікавити потенційного партнера.

Як знаходити постачальників для інтернет-магазину? Основи малого бізнесу

Досвідчені бізнесмени рекомендують укладати договори не з одним, а відразу з декількома постачальниками. Це дозволить забезпечити безперебійну торгівлю.

Вибираючи постачальника, важливо звернути увагу на такі критерії, як:

 • якість;
 • ціна;
 • періодичність оновлення асортименту;
 • мінімальні партії закупівлі;
 • наявність необхідної документації та сертифікатів;
 • спобличчя та умови оплати;
 • можливість відстрочки платежу;
 • спосіб доставки;
 • наявність упаковки та її вартість;
 • місцезнаходження складу;
 • наявність знижок;
 • гарантії обміну та повернення бракованих речей;
 • доступність інформації про нові товари і про зміну ціни;
 • наявність відповідального співробітника.

Як знайти постачальників дитячого одягу та товарів для дорослих в Китаї? Це питання цікавить тих, хто бажає придбати якісні моделі за невисокою вартістю.

Для цього необхідно знати основні спобличчя, як знайти постачальника для інтернет-магазину. Україна, Росія та інші країни колишнього СНД вже давно використовують дані схеми для покупки товарів. Найперший з них – пошук безпосередньо китайського виробника. Такі операції здійснюються в тих випадках, коли покупець знає мову Піднебесної і вміє торгуватися.

Купити товар для свого інтернет-магазину можна і скориставшись послугами посередників. При цьому не буде строгих рамок мінімального обсягу закупівель, а асортименти одягу своїм покупцям ви запропонуєте досить великий. Однак у такому випадку у товару виявляться більш високі ціни, не буде виробничого контролю і гарантії якості.

Забезпечити роботу інтернет-магазину можна і в тому випадку, коли будуть укладені договори з компаніями, що здійснюють оптові поставки. У цих посередників є достатній обсяг інформації про виробника. Крім того, такі фірми беруть на себе переговори з продавцями, а також контролюють якість і кількість відвантаженого товару. Але варто мати на увазі, що укладати договори слід тільки з відомими і надійними оптовиками, що добре зарекомендували себе на ринку.

Звичайно, всі умови подальшого співробітництва повинні бути обумовлені заздалегідь і закріплені в складеному договорі. Цей документ з'явиться офіційною угодою, що влаштовує обидві сторони. Не варто поспішати з підписанням паперів. При появі все нових і нових питань їх варто з'ясувати до кінця. Хороший та надійний постачальник, який зацікавлений у подальшій співпраці, обов'язково приділить вам необхідну кількість часу. Якщо у вас складається думка, що друга сторона не зацікавлена в роз'ясненні ваших питань і не докладає жодних зусиль, щоб завоювати довіру майбутнього партнера, то над цим варто замислитися. А чи потрібен такий постачальник? Немає. Скористайтеся складеним списком з каталогу і почніть діалог з іншою компанією.

Вибори майбутнього партнера по бізнесу є дуже відповідальним етапом. Цей важливий крок вимагатиме від підприємця точного розрахунку, холодного аналізу і критичної оцінки ситуації. Але навіть при об'єктивному погляді на стан справ ніколи не варто виключати людський фактор. На успіх відкривається інтернет-магазину вплинуть і суб'єктивні причини, і ті обличчясті відносини, які склалися з постачальником.