Корисні поради
на всі випадки життя
» » Як вибрати садові ножиці. Секатори садові та професійні

Як вибрати садові ножиці. Секатори садові та професійні

Додано: 13.11.15
Рубрика: Ремонт

Кожен дачник має в своєму господарстві необхідні інструменти. З їх допомогою обрізаються і формуються ростуть на ділянці рослини. Як вибрати садові ножиці, які бувають секатори, читайте в цій статті.

Ножиці садові

Цей ручний інструмент необхідний для роботи в саду або городі. За допомогою ножиць формують крони фруктових і декоративних дерев, обрізають ягідні чагарники, виноградники, стрижуть траву на газонах. Інструмент складається з ріжучих ножів, сполучених шарнірами, двох рукояток і пружинної скоби.
Як вибрати садові ножиці. Секатори садові та професійні

Для виготовлення ножиць використовується сталь високої якості. Але для обрізки товстих гілок інструмент не годиться, так як під час роботи можуть пошкодитися стеблинки рослин. Ножиці садові називають універсальним інструментом.

Інвентар для обрізки кущів

Вибираючи садовий інструмент, потрібно орієнтуватися на обсяг регулярно виконуваних робіт. Для стрижки кущів, яким захищається території, користуються двуручними ножицями, леза яких мають велику довжину і загострені кінці. Їх називають ручними кусторізами. Великі рослини краще облагороджувати ножицями, лезо яких має зубчасті або хвилясті краї. Ніж такого інструменту буде краще тримати гілку, можна не побоюватися, що вона випадково вислизне. Маленькі кущі відмінно стрижуться ножицями з коротким лезом, яке має прямі краю.

Як вибрати садові ножиці. Секатори садові та професійні

Садові ножиці для кущів можна застосовувати і у тих випадках, коли необхідно обрізати зайві листя. Ножі ручних кущорізів часто покривають шаром захисту від корозії металу та налипання рослинності. Їх покривають цинком, тефлоном або іншим матеріалом. Однак слід знати, що при повторній заточуванні ножів покриття знімається, і кущоріз швидко стане непридатним для виконання городніх робіт. Зараз випускають садовий інструмент, у якого старі ножі легко можна замінити новими.
Ножиці для стрижки трави

Цей інструмент є незамінним помічником, коли потрібно облагородити рослинність на газонах в недоступних для техніки місцях. Ножиці відмінно зрізують її, причому в цьому процесі бере участь уся довжина ножа, а не тільки його верхня частина. Виробляють ножиці садові ручні різних моделей. Є повертаються під кутом ножиці. У деяких моделей – подовжені рукоятки, що дозволяє виконувати стрижку газону не в горизонтальному положенні, а у вертикальному.

Як вибрати садові ножиці. Секатори садові та професійні

При покупці інструменту спочатку потрібно приміряти садові ножиці до руки і випробувати на ділі. Якщо добре відрегульованим і заточеним інструментом надрізати втечу, то це місце буде рівним, без всяких замятін.

Акумуляторні ножиці

Садовий інвентар на батарейках має автономне живлення, завдяки чому широко використовується для дачних і городніх робіт. Акумуляторні садові ножиці призначені для стрижки трави на газонах, і коріння бур'янів в садах і городах. Їх називають газонними. Такі ножиці бувають побутові і професійні. Комплектація різних моделей теж відрізняється. Щоб не помилитися у виборі і придбати хороші садові ножиці, потрібно ретельно вивчити параметри інструменту:


Як вибрати садові ножиці. Секатори садові та професійні

 • Частоту рухів ріжучого ножа. Показник вважається хорошим, якщо його цифра сягає дев'яносто переміщень леза в одну хвилину.
 • Плавність руху. Різання трави з «рваним» характером не принесе добрих результатів.
 • Розмір гілок, допустимий діаметр яких у побутових інструментів дорівнює дванадцяти - шістнадцяти міліметрів. Професійні моделі мають інші параметри.
 • Розмір і величину ходу лез. Ножі відрізняються різною довжиною, але діапазон їх переміщення обмежується величиною гілок і рідко буває більше двох з половиною сантиметрів.
 • Час роботи у безперервному режимі. Потрібно враховувати, що однієї зарядки акумулятора вистачає, найбільше, на дві години.
 • Якість крайок леза. Якщо вони зроблені із сталі високої якості, і термін гарантії великий, є ймовірність, що садові ножиці прослужать довго.

Різновиди секаторів

 • Прищепний. Такий секатор необхідний, коли прищеплюють плодові, хвойні або інші рослини. Він оснащений ножем, який має омегаобразную форму. Досить вибрати однакові по товщині гілки прищепи, підщепи, відповідний час, і стовідсотковий результат зрощення гарантований.
 • Дворучний секатор. Без нього не обійтися, якщо потрібно обрізати товсті гілки, діаметр яких більше трьох сантиметрів, або їх неможливо дістати звичайним інструментом. Цей секатор називають сучкорізом. Він оснащений довгими ручками і складними важелями, одним з яких є храпові редуктор. Цей секатор називають ще садовим монстром. Він легко обрізає товсті гілки діаметром у шість сантиметрів.

Як вибрати садові ножиці. Секатори садові та професійні

 • Секатор штанговий використовують тоді, коли потрібно працювати на такій висоті, куди не дотягнутися іншими інструментами цього виду. Його називають сучкорізом висотним. У цього інструменту є телескопічна штанга, завдяки чому садівник дотягується до самої верхівки дерева. Садові ножиці для дерев можуть обрізати будь-яку гілку.
 • Секатор з ковадлом. Ріже сухі і старі гілки діаметром у три сантиметри. Леза широко розкриваються. Інструмент влаштований так, що його конструкція робить зусилля на гілку під час різання, а ковадлом є низове лезо.
 • Секатор обхідний, або стандартний. Його застосовують, коли потрібно обрізати живі гілки. Ріжуча частина інструмента представлена рухомим ножем і нерухомим упором. Така обрізка відрізняється легким характером.

Однією з кращих моделей вважається секатор фірми Fiskars (Фінляндія). Не менш популярні у садівників секатори німецької фірми Gardena. Вельми популярний і інструмент японського виробника – АРС.


Секатор садовий

Цей інструмент – найпоширеніший. Він користується заслуженою повагою серед дачників. Обрізка здійснюється за рахунок руху гострого леза поперек гілки, яка залишається нерухомою і не ковзає туди-сюди. Секатори садові бувають двох видів: з двостороннім обрізанням гілок і одностороннім. У першого є два ріжучих лез, а у другого – одне ріжуче і одне опорне. Обидва секатора залишають на гілці чистий зріз, який швидко зарубцьовується. Леза у секаторів з двостороннім різанням рухаються назустріч один до одного до тих пір, поки гілка не перережется одним з них, а інше буде ковзати по поверхні з внутрішньої сторони. У цього леза вигнута форма, і є жолобок для стоку соку рослин. Цей тип секаторів добре відомий дачникам. Його використовують при обрізанні гілок живих дерев.

Секатор з одностороннім лезом застосовують для видалення відмерлих гілок. Їм не рекомендується підрізати плодоносять фруктові дерева, так як під час роботи гілка здавлюється, що не дозволяє швидкому загоєнню рослин. Ручки у секаторів бувають різні. У деяких інструментів вони обертаються в різні сторони. Це дуже зручно і не утворюються мозолі на руках.

Як наточити секатор?

Спочатку ножиці розбираються і миються. Для цього потрібна тепла вода, мило і пристосування для миття, наприклад, зубна щітка. Щоб відмити в'їдаються плями від соку рослин або забруднення іншого походження, потрібно взяти наждачний папір або металеву стружку і зачистити це місце.

Як вибрати садові ножиці. Секатори садові та професійні

Можна зробити заточку забруднень на шліфувальному обладнанні. Якщо такого немає, використовується напилок з бруском. Принципової різниці між заточуванням секатора і ножа немає.