Корисні поради
на всі випадки життя
» » Як можна довше зберегти троянди та інші квіти у вазі?

Як можна довше зберегти троянди та інші квіти у вазі?

Додано: 17.11.15
Рубрика: Дім і затишок
Квіти – це символ свята і радості, тому хочеться, щоб вони якомога довше радували око своїм прекрасним виглядом і наповнювали будинок чудовим ароматом. Але, на жаль, вік зрізаних квітів недовгим, і вже через кілька днів вони починають в'янути. Тому багато жінок задаються питанням – як можна довше зберегти свіжість подарованого букета?
Звичайно ж, всі квіти різні, і до кожного з них потрібен свій підхід, але є загальні рекомендації, які допоможуть вам продовжити життя красивого букета.

Підготовка квітів


Для того щоб ваш букет як можна довше зберігав свою свіжість, потрібно дотримуватися наступної послідовності дій:

1. Адаптуйте квіти до кімнатній температурі


Багато хто з нас, отримавши букет квітів у подарунок, відразу ж поспішають поставити його у вазу, але це велика помилка, особливо коли на вулиці зима. Квіти не люблять різких перепадів температур. Якщо ваш букет протягом деякого часу перебував на морозі, то його можна відразу ставити у вазу з водою, інакше він швидко зів'яне. Потрібно поступово адаптувати квіти до кімнатної температури.
Як можна довше зберегти троянди та інші квіти у вазі?

Якщо є можливість, то спочатку їх потрібно покласти де-небудь в більш прохолодному місці, а через годину-дві можна занести їх в кімнату. Не варто забувати, що квіти люблять прохолоду. Оптимальна температура для них 18оС, тому не можна, щоб вони стояли поблизу радіаторів і будь-яких інших джерел тепла.

2. Видаліть листя


Перш ніж поставити букет у вазу потрібно подбати про те, щоб на стеблах, які будуть перебувати у воді, не залишилося жодного листочка, так як вони сприяють розмноженню шкідливих бактерій, з-за чого букет може швидко зав'янути. У троянд також потрібно зрізати всі шипи.

3. Зріжте стебла


Для того щоб квіти довго не вяли, необхідно зрізати стебла, але робити це потрібно дуже гострим ножем під струменем води, щоб повітря не закупорив судини рослини. Після цього його вже не можна діставати з води. Зріз повинен бути косим під кутом 45o.
Таким чином, площа стебла для всмоктування води буде більше. Також можна ще більше збільшити її за допомогою нехитрих прийомів. Для цього деревні стебла, такі як у троянди і хризантеми, треба розщепити і вставити в щілину сірник. А в порожнисті трубчасті стебла, такі як жоржини, потрібно шприцом залити воду і заткнути їх ваткою. У квіток, які виробляють молочний сік, таких як мак, зрізані стебла необхідно або обпалити на вогні або на кілька секунд опустити в окріп.
Як можна довше зберегти троянди та інші квіти у вазі?

Після цього згорнувся сік потрібно прибрати і букет можна ставити у вазу. На м'яких стеблах, як у тюльпанів, гладіолусів і нарцисів, потрібно голкою надряпати наскільки вертикальних ліній. А стебла гвоздики слід попередньо занурити в спирт.

Вибір вази і підготовка води


Квіти люблять простір, тому їх стебла у вазі не повинні бути тісно притиснуті один до одного. Матеріал вази може бути будь-яким, крім металу. Найбільше підходять судини з темного скла. У прозорій вазі бактерії будуть швидко розмножуватися через попадання прямих сонячних променів.
Важливо врахувати, що троянди потрібно ставити у високі судини, так як ці квіти повинні бути на дві третини занурені у воду. Вазу попередньо потрібно ретельно вимити з допомогою миючого засобу і добре сполоснути чистою водою.
Як можна довше зберегти троянди та інші квіти у вазі?

Велике значення для збереження свіжість квітів має вода. Якщо ви хочете, щоб ваш букет радував вас не один день, то потрібно обов'язково подбати про її якість. Для квітів найбільше підходить джерельна або тала вода, але можна використовувати і воду з-під крана. Тільки вона попередньо повинна відстоятися протягом доби, щоб вивітрився весь хлор.
Також продовжити життя букету можуть допомогти спеціальні засоби, які можна купити в квітковому магазині. Найбільш популярні з них «Бутон», «Бутон-2», «Букет», «Хризал» та інші. Вони містять антимікробні та поживні речовини, які збільшують тривалість життя зрізаних квіток до 20 днів в залежності від часу року.
Але якщо у вас немає можливості придбати ці препарати, то можна скористатися народними засобами.
Для того, щоб букет довше залишався свіжим, воду потрібно попередньо знезаразити. Для цього в 1 літр води потрібно додати:

 • 1 столову ложку оцту і 1 чайну ложку цукру;

 • 01 грама борної кислоти;

 • 1 столову ложку соди, гашену лимонним соком;

 • марганцівку на кінчику ножа;

 • 1 таблетку аспірину або стрептоциду на 6 літрів води.


 • Слід врахувати, що кожній квітці підходить певна середовище. Хризантеми, гвоздики і троянди воліють воду з аспірином. Айстри, ромашки, будуть довше залишатися свіжими у воді з додаванням спирту (1 чайна ложка на 1 літр води). А ось тюльпани і нарциси люблять воду з марганцівкою. Для того щоб зробити живильне середовище для рослин, треба в воду додати 15 чайні ложки цукру з розрахунку на 1 літр.

  Де поставити вазу?


  Краще всього для красивого букета підійде добре освітлюване, прохолодне приміщення, тільки треба уникати протягів і перепадів температур, так як квіти їх не люблять. Також не можна, щоб вони перебували під дією прямих сонячних променів, інакше вони швидко зів'януть.
  Не слід ставити вазу поряд з фруктами, так як вони виробляють етилен, який сприяє гниттю. Тримайте квіти подалі від джерел тепла, щоб вони не засохли.

  Щоденний догляд за квітами


  Важливу роль в тому, щоб букет як можна довше зберігав свою свіжість, грає щоденний догляд. Воду у вазі необхідно міняти щодня, при цьому сам посудину потрібно ретельно вимити мильною водою. Кожен раз, коли ви міняєте воду, потрібно обов'язково підрізати квіти.
  Робити це потрібно під струменем води, а сам зріз повинен бути десь на сантиметр вище попереднього зрізу. Також необхідно видаляти засохлі листя і пелюстки. Після цього букет можна ставити свіжу воду.
  Є ще кілька корисних порад, які допоможуть вам довго насолоджуватися видом красивого букета. Ось деякі з них:

 • Зберегти довше троянди у вазі вам допоможе наступний прийом. Перш ніж поставити букет у вазу його потрібно помістити в ємність з великою кількістю води, яка повинна покривати квітки до самих бутонів. Таким чином, троянди повинні «отпаиваться» протягом кількох годин. Після чого їх можна ставити у вазу.

 • Іриси і тюльпани люблять прохолодну воду, тому в неї можна додати кубики льоду.

 • Згубні для інших квіток конвалії, нарциси і резеда.

 • Троянди, гвоздики, нарциси і лілії краще ставити в різні вази. Так вони довше збережуться.

 • Благотворно на всі квіти впливає гілочка туї.


 • На перший погляд, доглядати за квітами досить клопітно, але в нагороду за це вони довгий час будуть радувати вас своїм виглядом і прекрасним ароматом.