Корисні поради
на всі випадки життя
» » Побутові холодильники шокової заморозки: опис, характеристики, відгуки

Побутові холодильники шокової заморозки: опис, характеристики, відгуки

Додано: 20.11.15

Шокової заморожуванням називається процес інтенсивного охолодження різних видів продуктів для тривалого їх зберігання. Камери з таким способом заморозки широко застосовуються в побутових холодильниках. Що вони собою являють? Які холодильники з шокової заморожуванням бувають, читайте в цій статті.

Як все починалося

Достатньо тривалий проміжок часу зберігання продуктів здійснювалася в простих холодильниках і сільських погребах. Людина мріяв про продуктовому рай. Він став можливий з тих пір, як з'явилися холодильники шокової заморозки. Його автором є вчений-природознавець з Америки Кларенс Бердсай. Відкриття припало на початок минулого століття. Вчений звернув увагу, як зберігають рибу жителі Лабрадора. Рибалки острова викладали свій улов на лід. Риба заморожувалася за лічені хвилини. Цього сприяв арктичний вітер. Коли вчений спробував страву із замороженої на льоду риби, він був приємно здивований. Виявилося, швидко заморожена риба зберегла свій смак, аромат і корисні властивості.
Побутові холодильники шокової заморозки: опис, характеристики, відгуки

З цього часу вчені почали активно працювати над створенням установок для заморожування продуктів. Вони довели, що метод швидкого заморожування є найбільш ефективним для консервації продуктів із збереженням вітамінів, ефірних олій, швидкопсувного білка та інших корисних властивостей.

Традиційна технологія охолодження

Низькотемпературні холодильні камери, з якими знайомий російський користувач, заморожують продукти при температурі від 18 до 24 градусів нижче нуля. Для цього потрібно не менше двох з половиною годин. В залежності від температури всередині продукту виділяється три діапазону.
Побутові холодильники шокової заморозки: опис, характеристики, відгуки

Завдання першого етапу полягає в охолодженні продукту, другого – в переході рідкого стану у тверде. Відбувається швидка віддача тепла при незначному зниженні температури. Продукт починає подмораживаться, тобто відбувається кристалізації 70% рідини. На останньому етапі він домораживается. Температура знижується пропорційно зробленої холодильником роботі.

Шокова заморозка

У цьому процесі ключова роль відводиться швидкості заморожування, тобто зниження температурного середовища до 30-30 градусів нижче нуля швидкими темпами. Це забезпечується завдяки прискореному руху холодоносія, роль якого виконує повітря. Його рух відбувається за рахунок вентилювання випарника. Таким чином, на продукт надає вплив дуже сильний потік холодного повітря. Процес заморожування здійснюється в три етапи:

Побутові холодильники шокової заморозки: опис, характеристики, відгуки

 • Спочатку відбувається охолодження продукту до трьох градусів тепла або до нульової позначки. Відбувається кристалізація вологи, яка знаходиться на поверхні продукту. Причому швидкість охолодження така, що багато шкідливі бактерії не встигають розвиватися.
 • Подмораживание – це процес переходу продукту з рідкої фази в тверду. Він відбувається, коли температура опускається до п'яти градусів. Швидкість також має важливе значення, так як під час швидкого перетворення рідини усередині клітин в лід виходять невеликі кристали, які не дозволяють структурі тканини руйнуватися.
 • Доморожування відбувається при швидкому зниженні температури до позначки термометра 18 градусів нижче нуля. Структура продукту фіксується, і він зберігається довгий час.
 • Якщо і далі знижувати температуру, відбудуться невиправдані витрати потужності і деформація замораживаемого продукту. Тому немає необхідності продовжувати зниження температури.


  Які продукти можна заморозити?

  Холодильне устаткування з камерами для шокової заморозки здійснює підготовку до зберігання продуктів на тривалий термін. При цьому не втрачається їх якість. Заморожуванню підлягає риба, фарш, м'ясо, фрукти, овочі, гриби та багато іншого.

  Побутові холодильники шокової заморозки: опис, характеристики, відгуки

  Обладнання дозволяє охолоджувати готову продукцію: страви на перше і друге, гарніри, вінегрети і салати, хліб, десерти, випічку. Після декількох годин заморозки її можна успішно перекласти на просту морозилку, а при необхідності – транспортувати в будь-яке місце.

  Чим хороші установки шокової заморожуванням?

  Така морозильна техніка має свої переваги. Використовуючи метод форсування трьох режимів - охолодження, подмораживание і доморожування, холодильники шокової заморозки зберігають у продукті структуру тканин, знижують активність середовища, в якій можуть розвиватися бактерії, різні типи яких живуть в неоднакових температурних зонах.

  При використанні повільної заморозки продукт не втрачає присутності в ньому бактерій всіх типів, а шокова заморозка просто не дає можливості для їх розвитку, і багато паразити гинуть. Найголовніша перевага – збереження якості замороженого продукту. Після розморожування та приготування страви з нього зберігаються всі корисні властивості, залишається незмінним смак і естетичний вигляд.

  Холодильні пристрої Sagi

  Це обладнання італійського виробництва, розробку якого почали ще у 80-х роках минулого століття, отримав визнання у всьому світі. Воно стало незамінним на підприємствах харчової промисловості, закладах громадського харчування. Холодильник шокової заморозки Sagi володіє високою продуктивністю і низьким рівнем споживання енергії.


  Всі виробничі процеси контролює комп'ютерна система. Вона визначає «розумні» властивості продукту. Технологія не допускає поверхневу заморожування, температура рівномірно розподіляється по всіх точках продукту. Система шокової заморозки підходить для напівфабрикатів і різних страв. Для її налаштування існує зручна панель управління.

  Побутові холодильники шокової заморозки: опис, характеристики, відгуки

  Морозильні камери Sagi випускають різних моделей. Одні мають 5 рівнів ємностей для завантаження продуктів, інші – 10. У 5-рівневих камер виготовлення корпусу і внутрішнього простору здійснюється з нержавіючої сталі. Ніжки можна регулювати по висоті. Морозильна камера зручна для очищення, так як її кути закруглені, і є отвір, через яке зливається конденсат.

  Панель, що захищає вентилятор, відкривається. Двері має пристрій для автоматичної зупинки системи при її відкритті, що не дозволяє марно витрачати енергію. Крім цього, у камери товсті стіни, до 70 мм. Вони захищені пінополіуретаном. Це дозволяє економити електрику. Холодильник шокової заморозки побутової або промисловий стабільно працює при температурі навколишнього середовища до 32 градусів.

  Холодильник Electrolux

  Камера призначена для того, щоб швидко охолоджувати і заморожувати продукти харчування. Холодильник шокової заморозки Electrolux італійського виробництва має різні моделі, однією з яких є RBF201. В камері розміщується 12 гастрономічних ємностей. Вода виводиться за допомогою дренажу або зливається в контейнер. У цій моделі холодильника випарник морозильної камери має антикорозійний захист. Всі кути конструкції закруглені, що створює зручність при чищенні.

  Технічні характеристики холодильного обладнання Electrolux

  Камера здатна охолодити 64 кілограми продуктів від 90 до 3 градусів вище нуля. На це потрібно всього 90 хвилин. У цій камері можна заморозити 56 кілограмів продуктів до 18 градусів холоду за 240 хвилин. Тут є режими охолодження, всього їх три. За допомогою м'якого охолодження відбувається зниження температури повітря до мінус двох градусів, сильного – до 12 нижче нуля і шокового заморожування – 35 холоду.

  Крім цього, камера оснащена функцією режиму зберігання. Її включення здійснюється автоматично відразу після завершення заморозки продукту до 18 градусів нижче нуля. Холодильники шокової заморозки оснащені термощупом, який автоматично визначає відповідний режим. Користуючись такою установкою, можна самому задавати температуру для охолодження і час. Експлуатація обладнання можлива в навколишньому середовищі з температурою повітря 32 градуси тепла.

  Побутові холодильники шокової заморозки: опис, характеристики, відгуки

  Охолодження і зберігання продуктів здійснюється за допомогою ефективного вентилювання. Стіни захищені теплоізоляцією з пінополіуретану. Оснащений повітряною системою охолодження холодильник шокової заморозки. Характеристики пристрою дозволяють розмістити її вище самої камери. Для обробки корпусу і внутрішньої частини шафи використовується нержавіюча сталь. Герметичність при закриванні дверей досягається за рахунок вставки з магніту.

  Холодильне пристрій має висоту 23 м, завширшки – 80 і глибину – 83 з половиною см. Вага холодильника становить 235 кілограмів. Товщина стін сягає 60 мм.

  Використання

  Сьогодні користується великою популярністю холодильник з шокової заморожуванням. Для дому цей вид побутової техніки є незамінним. Але, зважившись на покупку, слід знати, що крім холодильника знадобиться і пароконветомат. З його допомогою розігріваються заморожені продукти. Причому їх первісний вигляд не змінюється. Замість цього агрегату можна використовувати мікрохвильову піч. Для зберігання бистрозамороженних продуктів потрібно дотримуватися наступні умови:

  • Не допускається повторне заморожування одного і того ж продукту.
  • Морозильну камеру слід розморожувати кожен місяць.

  Холодильник шокової заморозки – це побутова техніка для постійного використання. Її метою є охолодження продуктів за короткий проміжок часу з дотриманням гігієнічності, економічності та якості.

  Побутові холодильники шокової заморозки: опис, характеристики, відгуки

  Холодильники шокової заморозки широко застосовуються в умовах промислового виробництва. Їх необхідність зумовлена збереженням напівфабрикатів, які випускаються у великих обсягах. Ці агрегати використовують на кухні санаторіїв, готелів, великих і мережевих ресторанів. Не винятком є і заклади громадського харчування, де пропускна здатність не дуже велика. Для будь-якого підприємства важливо, щоб морозильне обладнання не тільки працювала, але і приносило прибуток. Це досягається за рахунок економічної ефективності при використанні камер шокової заморожуванням.