Корисні поради
на всі випадки життя
» » Плитковий клей "Церезіт СМ 11": технічні характеристики, властивості, інструкція і склад

Плитковий клей "Церезіт СМ 11": технічні характеристики, властивості, інструкція і склад

Додано: 20.11.15
Рубрика: Ремонт

«Церезіт СМ 11», технічні характеристики якого ви зможете прочитати нижче, являє собою суху суміш, виконану на базі піску і цементу. В процесі виготовлення в суміш додають модифікуючі добавки, які призначені для фіксації виробів, виконаних з кераміки і натурального каменю. Використовується даний склад при здійсненні облицювальних робіт як зовні, так і всередині будівель.

Область використання

Плитковий клей "Церезіт СМ 11": технічні характеристики, властивості, інструкція і склад

Описуваний клей призначається для облицювання мінеральних недеформуємих підстав за типом цегли, штукатурки, бетону та цементу. Поверхні, які передбачається обробляти плиткою, можуть перебувати в процесі експлуатації в умовах періодичного або постійного впливу води. Клей можна використовувати при облаштуванні системи теплої підлоги. Активно використовується даний клейовий склад і при укладанню, а також керамічних плиток, водопоглинання яких дорівнює 3 відсотків або вище.
Основні технічні характеристики

Плитковий клей "Церезіт СМ 11": технічні характеристики, властивості, інструкція і склад

«Церезіт СМ 11», технічні характеристики якого варто прочитати перед придбанням складу, може використовуватися після замішування протягом 180 хвилин. Для того щоб знати, який обсяг необхідний для проведення робіт, слід врахувати, що на один квадратний метр знадобиться близько 17 - 42 кілограма. Остаточна цифра буде залежати від товщини шару укладається, а також матеріалу в основі декоративної обробки чорнової підлоги. Важливо не тільки правильно підібрати клейовий склад, але і дотримати технологію його розчинення. Таким чином, на 1 кілограм суміші знадобиться 024 літра води. А на 25 кілограмів сухого складу, що дорівнює одному мішку, знадобиться 5 літрів води. Майстер повинен дотримуватися при укладанні товщину рекомендованого шару, яка дорівнює 6 міліметрів. Відкритий час роботи складає 15 хвилин, саме тому важливо укласти плитку до моменту схоплювання суміші. Майстер має можливість коригувати кінцевий стан виробу після його укладання протягом 20 хвилин.
Інструкція по використанню

Плитковий клей "Церезіт СМ 11": технічні характеристики, властивості, інструкція і склад

Якщо вами буде використовуватися для укладання плитки «Церезіт СМ 11», технічні характеристики якого представлені в статті, то важливо врахувати деякі нюанси проведення робіт. Приступати до затірки швів можна через добу після завершення маніпуляцій з облицювання. Не варто починати роботу, якщо не вдасться досягти оптимальної температури навколишнього середовища, а також підстави. Цей діапазон може змінюватись в межах від +5 до +30 градусів. Що стосується температури експлуатації, то вона змінюється в межах від -50 до +70 градусів. Якщо вам необхідно врахувати якість морозостійкості, то слід пам'ятати про те, що «Церезіт СМ 11», технічні характеристики якого необхідно знати перед початком робіт, буде здатний перенести 100 циклів заморожування і відтавання.

Підготовка підстави та спосіб використання

Плитковий клей "Церезіт СМ 11": технічні характеристики, властивості, інструкція і склад

Перед тим як приступати до нанесення клейового складу, необхідно очистити поверхню від пилу, бруду, а також масляних плям. Важливо звільнити оброблювану поверхню від відшарованих ділянок, які можуть бути представлені старої обробкою. Якщо були помічені нерівності, то їх можна усунути методом нанесення штукатурки. Перед тим як починати облицьовувати, необхідно обробити основу грунтовкою. Плитковий клей «Церезит», технічні характеристики якого вам стануть відомі після прочитання статті, повинен бути підготовлений за правилами, прописаними на упаковці. Суха суміш засипається в ємність, у якій знаходиться чиста вода. Після можна приступати до перемішування, поки не вдасться домогтися однорідної маси. У такому стані суміш залишають на 5 хвилин, а після знову перемішується, потім можна вважати, що розчин повністю готовий до використання.


Рекомендації професіонала

Плитковий клей "Церезіт СМ 11": технічні характеристики, властивості, інструкція і склад

Після того як розчин буде готовий, за допомогою зубчастого шпателя його слід нанести на поверхню. На освічений шар клею укладається плитка, після виріб ретельно притискається до основи стіни або підлоги. Зберігати клей рекомендується в закритій тарі протягом півроку з дати виготовлення.

Основні переваги

Плитковий клей "Церезіт СМ 11": технічні характеристики, властивості, інструкція і склад

«Ceresit СМ 11 Plus», клей для кріплення керамічної плитки, має ряд незаперечних переваг. Серед них можна виділити відсутність ефекту сповзання складу при використанні на вертикальній поверхні. Крім іншого, склад можна використовувати при мінусовій температурі. Суміш настільки популярна серед споживачів ще й з причини відсутності обмежень на застосування в умовах підвищеної вологості. Ви можете розраховувати на економний витрата при нанесенні. Фахівці і приватні майстри підкреслюють, що клей зручний в процесі приготування і нанесення. «Ceresit CM 11» - клей для плитки, властивості якого представлені в статті, абсолютно нешкідливий для здоров'я людини, так як в його складі немає шкідливих речовин і токсичних домішок.

Додаткові властивості

Плитковий клей "Церезіт СМ 11": технічні характеристики, властивості, інструкція і склад

Важливо врахувати, що нанесення клею може проводитися на оштукатурену поверхню і цементну стяжку, після формування кожної з яких пройшло 28 днів. Що стосується бетонних підстав, то починати роботи по таких поверхнях можна через 90 днів після завершення робіт. Для того щоб не зіткнутися з проблемами в процесі експлуатації, не слід починати маніпуляції по обробці які деформуються підстав. Несумісний даний клейовий склад і з виробами, водопоглинання яких становить менше 1 %. Якщо є необхідність провести укладання плитки у приміщеннях з підвищеною вологістю, що стосується душових і ванних кімнат, клеюча суміш Ceresit CM 11», технічні характеристики якої представлені в статті, може використовуватися лише за умови періодичного підвищення вологості, а також наявності інтенсивної вентиляції. Важливо правильно підготувати підстави, які володіють великими щілинами і вибоїнами. Майстер повинен закрити і вирівняти поверхню, використовуючи штукатурку або мінеральну шпаклівку.


Використання клею "Церезіт СМ 11" у тандемі з эластификатором

«Церезіт СМ 11 плюс», технічні характеристики якого вам стануть відомі після того, як ви прочитаєте статтю, може використовуватися при облаштуванні підлоги з підігрівом, на парапетах, цоколях, вхідних групах, зовнішніх сходах, терасах, балконах, а також експлуатованих покрівлях, однак у цьому випадку клей необхідно застосовувати спільно з эластификатором марки СС 83. Згадана добавка використовується, коли є потреба застосувати описуваний клей на які деформуються підставах, а саме гіпсокартонних плитах, деревостружкових аркушах, а також ОСБ. Поєднання клею і эластификатора дозволяє використовувати складу в критих і відкритих басейнах і резервуарах. Фахівці рекомендують використовувати таку технологію і на керамічних облицюваннях при проведенні як внутрішніх, так і зовнішніх робіт. Сюди можна віднести навіть глазуровані вироби. Дане рішення підходить і для малярних покриттів, які відрізняються високим ступенем міцності і відмінними якостями зчеплення. Якщо перед вами постало завдання використовувати клейовий склад на ангідридних або гіпсових основах, а також ніздрюватий легкому бетоні, вік якого починається від 1 місяця, то рекомендований додаток до складу у вигляді эластификатора є незамінним рішенням.

Нюанси проведення робіт

Якщо вами буде використаний «Церезіт СМ 11», технічні характеристики, ціна якого вказані у статті, то важливо врахувати той момент, що витрата складу буде залежати від глибини зубців інструменту, що застосовується для нанесення суміші. Перед затвердінням необхідно підігріти воду до 35 градусів. Використовувати при змішуванні рекомендується спеціальний будівельний міксер, який дозволить домогтися однорідної консистенції. Застосовувати при проведенні робіт можна тертку або шпатель, в залежності від того, що буде зручніше саме для вас.

Висновок

Важливо виключити ймовірність переплати за клейовий склад. Саме тому перед покупкою рекомендується розрахувати приблизний обсяг, який знадобиться для проведення оздоблювальних робіт. За 25-кілограмовий мішок доведеться заплатити 75 грн. Для того, щоб забезпечити ще більш економічний витрата, слід ретельно підготувати поверхню. Вона повинна бути в ідеалі максимально рівною. Проведення таких маніпуляцій обійдеться дешевше в порівнянні з придбанням клею.