Корисні поради
на всі випадки життя
» » Фіксатор арматури: основне призначення, види та переваги

Фіксатор арматури: основне призначення, види та переваги

Додано: 20.11.15
Рубрика: Ремонт

Залізобетонні плити сьогодні в будівництві використовуються повсюдно. Їх міцність обумовлена наявністю каркаса, для виготовлення якого використовується спеціальний фіксатор арматури.

Призначення фіксатора

Це витратний матеріал, що представляє собою спеціальну підставку, яка застосовується для створення бетонних конструкцій. Виконаний з високоміцної пластмаси, він виконує роль захисного бар'єру, коли потрібно не допустити вихід арматурних прутів на поверхню. Це може порушити цілісність поверхні і збільшити ризик появи корозії від впливу зовнішніх факторів. Тому при несприятливих умовах навколишнього середовища захисний шар повинен бути більш товстим, міцним і рівномірним по всій поверхні виробу. При виготовленні бетонної стяжки дуже важливо, щоб металева решітка розташовувалася по центру плити.
Фіксатор арматури: основне призначення, види та переваги

Забезпечити ці умови і утримати каркас, виконуючи роль розпірки, допомагають фіксатори під арматуру. Вони можуть мати різну конструкцію, а відповідно, і сферу застосування.

Типи фіксаторів

В основному вони поділяються на вертикальні і горизонтальні. Перші являють собою невелику пластмасову трубочку або триногу з отворами у верхній частині, призначеними для фіксації прутів арматури. Мають кожен фіксатор під арматурним прутом приблизно на відстані одного метра один від одного.

Горизонтальний фіксатор у вигляді профільних кілець використовується при створенні вертикальних бетонних конструкцій. Шар бетону не повинен приховувати металеву решітку менше ніж на 4 см. Фіксатор арматури виключає притискання до каркаса опалубці, що забезпечує високу якість залізобетонної конструкції.
Фіксатор арматури: основне призначення, види та переваги

Переваги фіксаторів

Цей матеріал вважається видатковими і залишається усередині бетонного виробу, який буде служити протягом не одного десятиліття, тому одним з достоїнств фіксаторів є їх стійкість до температурних перепадів. Вони не бояться впливів навколишнього середовища, різних хімікатів, не піддаються деформації, що дозволяє використовувати їх в будь-яких умовах. Серед інших переваг важливе значення має і екологічність матеріалу, з якого виготовляються фіксатори.

Фіксатор захисного шару арматури забезпечує створення міцної і безпечної конструкції, істотно прискорюючи при цьому процес будівництва. З його допомогою можна легко закріпити прути в потрібному положенні, без шкоди якості. Це універсальний продукт, відповідний для різної арматури, наявної на будівельному ринку.

Фіксатор «стільчик»

Він вважається найбільш популярним з усіх видів фіксаторів, будучи досить надійним комплектуючих матеріалом. Застосовується в основному для горизонтального армування.

Фіксатор арматури: основне призначення, види та переваги
Фіксатор арматури «стільчик» особливо незамінний при створенні нестандартних конструкцій. Він універсальний – з його допомогою скріплюється арматура самих різних типів, при цьому товщина захисного шару може змінюватись.

Особлива будова фіксатора «стільчик» дозволяє не тільки з'єднати велика кількість арматури, але і забезпечити високу міцність створюваної конструкції. При цьому застосування цього расходника дає додаткову економію фінансів.


Фіксатор арматури «зірочка»

Це не менш затребуваний на будівельному ринку фіксатор іншого виду – «зірочка», названий так за свою форму, що нагадує цю фігуру. Застосовують його в тих випадках, коли потрібно виконати кріплення арматури в вертикальній поверхні. Такий фіксатор дозволяє створювати захисний шар завтовшки 10-50 мм (у великих гідротехнічних спорудах він може складати до 120 мм). Будівельний ринок пропонує сьогодні широкий вибір цих матеріалів, різних за розмірами і ціною.

Фіксатор арматури: основне призначення, види та переваги

Фіксатор «трикутник»

Особливості конструкції фіксатора такого виду дозволяють використовувати його з метою зміцнення опалубних систем для створення захисного бар'єру у горизонтальних площинах. Завдяки своїм характеристикам, розташування отворів та їх розміром він підходить для створення захисту з матеріалів з різним діаметром, що робить його універсальним.

Фіксатор арматури «трикутник» має також і ряд інших переваг, які гарантують міцність і безпеку будь-якого з'єднання. Такий вид комплектуючих може застосовуватися для створення будь-яких захисних шарів бетонної конструкції. Виконані ці фіксатори з тих же матеріалів, що й інші типи, тому не поступаються їм по міцності і стійкості до агресивних впливів зовнішнього середовища. Найчастіше вони знаходять застосування на підприємствах, які виробляють різні залізобетонні вироби, але цілком можуть використовуватися і при інших роботах.

Технологія установки фіксаторів

Якісно виконані роботи по створенню будь-яких залізобетонних виробів гарантують довговічність і безпеку. Правильно встановлений фіксатор арматури грає в цій справі не останню роль. У першу чергу потрібно провести ретельну розмітку місця, де будуть розташовуватися арматурні сітки і розміщення фіксаторів, визначають товщину захисного шару. В залежності від неї розраховують крок, який може складати від 80 до 100 сантиметрів.

Фіксатор арматури: основне призначення, види та переваги
Фіксатори встановлюються в шаховому порядку. Встановлюючи їх на вертикальній площині, необхідно здійснити міцне кріплення до опалубки або арматурі за допомогою дроту.

Коли потрібно виконати подвійне армування, фіксатори встановлюються перпендикулярно по відношенню до площини сітки або каркаса. Крок витримується в цьому випадку трохи більше – від 15 до 2 метрів.