Корисні поради
на всі випадки життя
» » Шприц для ковбас ручний: опис, інструкція, застосування та відгуки

Шприц для ковбас ручний: опис, інструкція, застосування та відгуки

Додано: 20.11.15

Для приготування ковбаси на виробництві використовується найрізноманітніше обладнання. Це і м'ясорубки, і зміщувача фаршу, і багато іншого. Одним з найважливіших пристроїв, призначених для виготовлення сосисок, ковбасок і сардельок є, звичайно ж, набивальної шприц. Основних видів такого обладнання існує всього два: електричне і ручне. Перший тип зазвичай використовується на великих фабриках. Шприц для ковбас застосовують ручний в маленьких цехах. Іноді таке обладнання використовують навіть і в домашніх умовах.
Види ручних шприців

Відрізнятися набивкові конструкції можуть насамперед за габаритами, а отже, об'єму камери під фарш. Також на ринку існує вертикальне та горизонтальне обладнання цього типу. І та і інша різновид досить надійні та продуктивні. Однак вертикальні моделі займають менше місця. Зате горизонтальний шприц для ковбас ручної коштує дешевше (правда, дуже ненабагато). У вертикальному обладнанні фарш продавлюється в циліндрі по напрямку зверху вниз. В горизонтальному - справа наліво.

Шприц для ковбас ручний: опис, інструкція, застосування та відгуки

Особливості конструкції

Камера під фарш в ручних шприцах зазвичай виконана у вигляді циліндра. Для її виготовлення використовується нержавіюча сталь. Прокручений м'ясна маса забивається в циліндр вручну. Продавлювання фаршу в оболонку в ковбасних шприцах може здійснюватися різними робочими органами: гвинтовими, лопатевими, шнековими. Однак найчастіше у моделях ручних тиск забезпечується простим поршнем на тонкому металевому стрижні.

Функціонувати шприци-наповнювачі ковбас можуть на двох різних швидкостях. Набивання фаршу, а особливо великого, зазвичай проводиться в повільному режимі. Якщо швидкість поршня буде невисокою, оболонка заповниться рубаним м'ясом максимально рівномірно, без пустот. Швидкий режим в таких моделях призначений здебільшого не для роботи, а для витягування шприца з циліндра або опускання його в камеру при закладці фаршу.
Власне, саме рух робочого органу відбувається завдяки простому механічному обертанню оператором ручки. І вертикальних, і горизонтальних моделях вона розташовується на боковині металевої станини.

Шприц для ковбас ручний: опис, інструкція, застосування та відгуки

Додаткові елементи

У комплекті з таким обладнанням, як шприц для ковбас ручний, зазвичай йде кілька довгих порожніх металевих насадок різного діаметра. Саме на них і надівається штучна, натуральна або біооболонка під набивку фаршу. В залежності від діаметру ці елементи можуть призначатися для виготовлення товстої або тонкої ковбаси. До раструбу камери вони прикручуються спеціальної великою металевою гайкою. Виготовляються насадки, як і камера з нержавіючої сталі. Оскільки внутрішня поверхня дуже гладка, навіть крупно нарізаний фарш виходить в оболонку дуже легко.

Шприц для будинку

В домашніх умовах для приготування ковбаси зазвичай використовуються прості пластикові насадки, фіксуються до раструбу м'ясорубки. Проте останнім часом виробники почали випускати невеликі (3-5 літрів) шприци ковбасні. Вибрати таку модель можна в тому числі і для використання вдома. Купівля ручного шприца буде непоганим рішенням, наприклад, для тих, хто вигодовує свиней, овець або бичків. Адже кишок після забою зазвичай багато, а тому частина м'яса при наявності такого обладнання можна відразу пустити на приготування натуральної і смачної домашньої ковбаси.


Шприц для ковбас ручний: опис, інструкція, застосування та відгуки

Як користуватися

Працювати з такою конструкцією, як шприц для ковбас ручний, нескладно. Шматки яловичини, баранини або свинини просто перекручуються на м'ясорубці і забиваються в камеру (щільніше). Далі на розтруб циліндра кріпиться відповідна насадка. Для яловичої та свинячої ковбаси зазвичай використовується товста, для баранячої — тонка. Після цього на насадку надівається ретельно промита кишка. Натягнути її потрібно відразу по всій довжині, склавши «гармошкою».

Після цього слід трохи прокрутити ручку на станині для того, щоб фарш пройшов в насадку. Потім край кишки витягується трохи вперед і перев'язується у вузол. Можна також використовувати шнурок або товсту нитку. Далі виробляється власне набивання. Як тільки вся кишка буде заповнена, її знімають з насадки і зав'язують з іншого боку. Після цього отриману довгу ковбасу можна розділити на сектори, перекрутивши оболонку в декількох місцях.

Шприц для ковбас ручний: опис, інструкція, застосування та відгуки

Скільки коштує шприц

Ціна на ковбасне обладнання цього типу залежить в основному від його габаритів. Моделі з камерою, розраховані на велику кількість фаршу, коштують дорожче. Шприц для ковбас ручної 3 літри або 5 — дешевше. У загальному і цілому ціна на такі моделі коливається в межах 9-12 тис. рублів. В порівнянні з електричними моделями така вартість може вважатися не особливо високою. Навіть не дуже великі конструкції, що працюють від мережі, коштують від 150 тис. р.

Маленькі моделі

Якщо кому-то справжній ручний шприц для набивання ковбас на станині здасться занадто дорогим, замість нього можна придбати маленький наповнювач простої конструкції. Таке обладнання коштує всього близько 2000-2170 грн. Циліндр в міні-моделях встановлений в горизонтальному положенні на невеликій металевій підставці, а ручка розташовується на кришці камери. Насадки для міні-шприців зазвичай виконуються не з нержавійки, а з харчового пластику. Звичайно, дуже вже великою продуктивністю подібна модель відрізнятися не буде. Камера у міні-шприців розрахована найчастіше не більш ніж на 1.5 кг. Проте для домашнього використання модель цього типу може стати дуже навіть непоганим варіантом.


Відгуки про шприцах

Незважаючи на те що устаткування цього виду на російському ринку з'явилося не дуже давно, думка про нього у російських споживачів вже встигло скластися досить-таки непогане. Добре відгукуються про простих ручних шприцах для ковбас як власники спеціалізованих цехів, так і звичайні домогосподарки. Набивати оболонку фаршем з їх використанням, звичайно ж, набагато зручніше, ніж на м'ясорубці. Багато вважають, що процес приготування ковбаси при наявності такого обладнання перетворюється в справжнє задоволення. На відміну від м'ясорубки з насадками шприци, судячи з відгуків, не забиваються ніколи. Працюють вони набагато швидше, а самі ковбаски, приготовані з їх застосуванням, виходять дуже якісними - щільними, апетитними і без пустот.

Шприц для ковбас ручний: опис, інструкція, застосування та відгуки
Таким чином, шприци, призначені для виготовлення ковбас, можуть вважатися обладнанням дуже зручним і корисним. Користуватися ними дуже просто. Звичайно, ціна на ґрунтовні моделі відносно висока. Однак тим, хто хоче готувати вдома ковбаски, сосиски і сардельки частіше і з комфортом, подумати про придбання шприца все ж варто.